Volkswagen Financial Services i Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych ogłaszają strategiczne partnerstwo

zg

27.09.2023 13:14
Strona główna Transport, Elektromobilność Volkswagen Financial Services i Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych ogłaszają strategiczne partnerstwo

Partnerzy portalu

Volkswagen Financial Services i Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych ogłaszają strategiczne partnerstwo - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Volkswagen Financial Services

Volkswagen Financial Services, lider finansowania samochodów osobowych w Polsce , oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA), największa organizacja branżowa kreująca rynek elektromobilności i technologii wodorowych w Polsce i w regionie CEE, poinformowali o nawiązaniu współpracy strategicznej na rzecz rozwoju rynku zeroemisyjnego w Polsce. VW FS będzie wyłącznym i jedynym partnerem strategicznym PSPA w obszarze finansowania.

Volkswagen Financial Services strategicznym partnerem PSPA


W umowie między Volkswagen Financial Services a PSPA podkreślono ścisłą i priorytetową współpracę na licznych płaszczyznach związanych z obszarem szeroko rozumianej elektromobilności oraz zrównoważonej mobilności. Umowa zakłada m.in. bieżące doradztwo w zakresie polskiego i europejskiego rynku elektromobilności, w tym wsparcie merytoryczne w procesach biznesowych związanych z działalnością VW FS w obszarze finansowania zero- i niskoemisyjnego transportu prowadzonych w ramach działalności statutowej PSPA.

Zapisy umowy gwarantują aktywny udział ekspertów Volkswagen Financial Services w priorytetowych projektach PSPA, w tym II edycji „Białej Księgi Elektromobilności” oraz „Mapy zmian w sektorze transportu drogowego w Polsce do 2035 r.”. Ponadto przedstawiciele VW FS będą uczestniczyć w konsultacjach i opiniować kierunki działań na rzecz tworzenia przyjaznego otoczenia prawnego i gospodarczego, wpływającego na tempo rozwoju rynku zeroemisyjnych technologii w Polsce i Europie.

– Współpraca strategiczna z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych, czyli instytucją, która wnosi ogromny wkład w kształtowanie i podnoszenie świadomości na temat zrównoważonej mobilności, stanowi kolejny kamień milowy w naszej bogatej historii. Pragniemy wspólnie działać na rzecz modelowania odpowiedniego otoczenia gospodarczego i społecznego, pozwalającego na dynamiczny rozwój zero- i niskoemisyjnych technologii w transporcie. Jestem przekonany, że strategiczne partnerstwo, które ogłosiliśmy wspólnie z PSPA, przyczyni się do rozwoju całego rynku elektromobilności w Polsce i całym regionie – podkreśla Jarosław Stepaniuk, Członek Zarządu Volkswagen Financial Services.

W ramach świadczeń z tytułu podpisanej umowy, VW FS został partnerem strategicznym tegorocznej oraz przyszłorocznej edycji Kongresu Nowej Mobilności, partnerem wydarzenia EV Experience (edycja 2024 i 2025), jak również partnerem strategicznym ogólnopolskiej kampanii społecznej Elektomobilni.pl (2023-2025).

VW FS na Kongresie Nowej Mobilności

Umowa między Volkswagen Financial Services a PSPA została oficjalnie ogłoszona podczas tegorocznego Kongresu Nowej Mobilności w Łodzi. VW FS został partnerem strategicznym KNM, w ramach którego objął patronat nad ścieżką „Green Fleet Forum – ESG”. Eksperci firmy wzięli udział w licznych panelach i prelekcjach. Maciej Zwiewka, Dyrektor Sprzedaży Flotowej, omówił możliwości finansowania zielonych flot – w jaki sposób finanse oraz wszelkie dostępne dotacje oddziałują na rozwój potencjału elektryfikacji flot w Polsce. Magdalena Kaca, Dyrektor Departamentu Zarządzania Klientem i Produktem, przybliżyła zebranym, jak efektywnie wdrożyć w firmie cały ekosystem produktów i usług, które budują jej elektromobilność.

Krzysztof Leszczyński, Ekspert ds. elektromobilności, wspólnie z Bartłomiejem Siuchnińskim, Kierownikiem Sprzedaży Flotowej, poprowadzili warsztat, na którym krok po kroku pokazali, jak zaplanować i wdrożyć elektromobilność w organizacji. Monika Marszałek, Kierownik Działu Rozwoju Produktu, opowiedziała o programie „Mój elektryk”, jak skorzystać z rządowego programu, aby zapewnić jak najefektywniejsze dofinansowanie do elektryka. Mateusz Granoszek, Kierownik Działu Marketingu, wygłosił prezentację o wpływie elektromobilności na strategie marketingowe.

Premiera programu Electrify

Na Kongresie Nowej Mobilności miała miejsce premiera programu Electrify. Volkswagen Financial Services podkreśla, że w pierwszym etapie skupi się na kompleksowej ofercie elektryfikacji samochodów firmowych, która w kolejnych krokach zostanie poszerzona o samochody dla Klientów indywidualnych. Program skupia w sobie niezbędne produkty i usługi: consulting, dobór samochodów elektrycznych w korzystnym finansowaniu oraz rozwiązania związane z ich ładowaniem, jak również profesjonalne wsparcie przy eksploatacji elektryków.

– Program Electrify jest zupełną nowością na rynku. Oferujemy unikalną możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia ekspertów od lat zajmujących się kompleksową elektryfikacją flot samochodów firmowych. Badamy potencjał elektryfikacji danej floty i przygotowujemy szyte na miarę rozwiązania. Dostarczamy nie tylko samochody elektryczne zgodne z potrzebami firmy, ale także kompletną infrastrukturę niezbędną do ich ładowania, w tym wielostanowiskowe huby w firmie oraz wallboxy w domach pracowników. Zapewniamy rozwiązania niezbędne do ładowania elektryków w trasie. Dzięki programu Electrify transformacja floty stanowi pewną inwestycją w przyszłość – zapewnia Krzysztof Leszczyński, Ekspert ds. elektromobilności w Volkswagen Financial Services.

Więcej informacji o Volkswagen Financial Services znajduje się na https://www.vwfs.pl.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.