Już 7 kwietnia kongres MOVE po raz czwarty

zk

21.03.2022 16:11 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Transport, Elektromobilność Już 7 kwietnia kongres MOVE po raz czwarty

Partnerzy portalu

 Już 7 kwietnia kongres MOVE po raz czwarty - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

Za niecałe trzy tygodnie rusza kolejna edycja jednego z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych w Polsce – MOVE International Mobility Congress. Dla kilkuset gości przygotowano szereg paneli tematycznych, pokazy oraz interaktywne stoiska dedykowane nowym trendom w elektromobilności. Gospodarzami Kongresu, organizowanego w ramach Poznań Motor Show, są Grupa MTP oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA).

7 kwietnia 2022 r., w ramach Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej – zorganizowana zostanie czwarta odsłona Kongresu MOVE, czyli międzynarodowej platformy wymiany wiedzy i doświadczeń w obszarze zrównoważonego transportu. MOVE to także najważniejsze spotkanie dotyczące elektromobilności, które każdego roku przyciąga kilkuset ekspertów i praktyków rynku e-mobility, w tym przedstawicieli branży motoryzacyjnej, energetycznej oraz reprezentantów administracji publicznej i samorządów terytorialnych.

– Wspólnie z naszymi znamienitymi partnerami tworzymy przedsięwzięcie, które jest odpowiedzią na potrzeby świata motoryzacji i transportu. Grono ekspertów podzieli się swoją wiedzą m.in. z zakresu nowych technologii, wiodących trendów, rozwiązań legislacyjnych i systemowych w mobilności. Podczas Kongresu MOVE International Mobility Congress poruszymy także kwestie wyzwań, jakie stoją przed transportem konwencjonalnym oraz skoncentrujemy się na obecnej sytuacji sektora e-mobilności i dalszych możliwościach jego rozwoju – wylicza Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA, wiceprezydent AVERE.

Polski rynek e-mobility

Podczas Kongresu MOVE poruszone zostaną również tematy związane z infrastrukturą ładowania, która jest kluczem do rozwoju elektromobilności. Eksperci odpowiedzą na pytania dotyczące zmian prawnych, które są konieczne dla usunięcia najważniejszych barier rozbudowy ogólnodostępnej sieci ładowania, a także czy i kiedy programy wsparcia NFOŚiGW przyczynią się do wzrostu liczby ładowarek przy polskich drogach. Dowiemy się także, jak rządowy program „Mój Elektryk” wpłynie na rynek samochodów elektrycznych w Polsce i na jaki wzrost sprzedaży EV możemy liczyć w kolejnych miesiącach i latach. Eksperci wskażą również obszary rynku e-mobility, które wymagają dodatkowego wsparcia.

– Branża motoryzacyjna jest jedną z najszybciej zmieniających się gałęzi globalnej gospodarki, szczególnie w dziedzinie technologii. Dlatego podczas Kongresu omówimy m.in. kierunki rozwoju sektora baterii litowo-jonowych, których największym producentem w Europie jest Polska – mówi Maciej Mazur.

Samorządowa przyszłość

Tematyka kwietniowego wydarzenia obejmie także kwestie związane z elektryfikacją flot samochodowych w jednostkach samorządu terytorialnego, rozwojem zeroemisyjnego transportu publicznego, jak również inicjatywami na rzecz rozwoju nowych form mobilności, w tym car-sharingu oraz wynajmu elektrycznych rowerów i hulajnóg. Prelegenci porozmawiają również o efektywnym planowaniu przestrzeni miejskiej oraz wsparciu ze środków publicznych, na które mogą liczyć samorządy inwestujące w system zrównoważonego transportu.

Jakie debaty?

Rozbudowane panele tematyczne to niejedyne atrakcje, które czekają na uczestników Kongresu MOVE International Mobility Congress. Organizatorzy przygotowali dodatkowo cztery debaty.

– Podczas „Poland – MOVE emobility forward!” uczestnicy omówią najważniejsze wyzwania rynku samochodów elektrycznych w Polsce, zarówno w ujęciu krótko- (m.in. związane z niedoborem półprzewodników), jak i długoterminowym. Debata „AC, DC, HPC – struktura polskiego rynku ładowania w 2025 i 2030 r.” zostanie poświęcona najważniejszym trendom kształtującym polski rynek infrastruktury ładowania. Tematem przewodnim „eHDV – electric trucks on the horizon” będzie elektryfikacja polskiej floty samochodów ciężarowych, stanowiąca jedno z najważniejszych wyzwań w europejskim obszarze transportu. Z kolei podczas debaty „Wszyscy jesteśmy elektromobilni – społeczny wymiar elektromobilności” eksperci omówią niezbędne działania sprzyjające podnoszeniu stopnia wiedzy Polaków w obszarze e-mobility – mówi Maciej Mazur.

Teoria i praktyka

Uzupełnieniem eksperckich debat i paneli będzie przygotowana przez PSPA, nowoczesna strefa elektromobilni.pl. Zagoszczą w niej multimedialne ekrany, wyświetlające materiały edukacyjne na temat elektromobilności, w tym animacje prezentujące korzyści środowiskowe i finansowe, zarówno dla klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych. Nie zabraknie także interaktywnych narzędzi i kalkulatorów, m.in. kosztów ładowania EV, posiadania (TCO) czy emisji dwutlenku węgla. Dzięki temu goście stoiska otrzymają wielowymiarową dawkę wiedzy, obejmującą budowę i eksploatację EV. Eksperci PSPA przygotowali dla zwiedzających prezentację przybliżającą największą w regionie CEE kampanię edukacyjno-społeczną poświęconą e-mobility – elektromobilni.pl. Z kolei przedstawiciele EV Klubu Polska opowiedzą o pierwszym i profesjonalnym klubie zrzeszającym już ponad 2 tys. użytkowników samochodów elektrycznych w Polsce.

Szczegółowa agenda MOVE International Mobility Congress dostępna jest na stronie: kongresmove.pl


Źródło: pspa.com.pl


Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34700,00 $ tona 2,44% 20 maj
 Cynk 3754,00 $ tona 2,93% 20 maj
 Aluminium 2930,00 $ tona 3,72% 20 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.