Wynik wyszukiwania - "rząd" - Wiadomości

Łukaszewska-Trzeciakowska: liczymy na notyfikację KE wsparcia atomu do końca 2024 roku

Zgodnie z przyjętym harmonogramem rząd liczy, że do końca 2024 r. zdobędzie notyfikację Komisji Europejskiej systemu wsparcia rządowego projektu budowy elektrowni jądrowej - poinformowała minister klimatu Anna Łukaszewska-Trzeciakowska.
05.12.2023

Francuski rząd zatwierdził pierwszy projekt na poszukiwanie białego wodoru

Rząd w Paryżu zatwierdził pierwszy projekt na poszukiwanie białego (geologicznego) wodoru, który ma pomóc w procesie dekarbonizacji przemysłu i transportu – poinformowało AFP francuskie ministerstwo transformacji ekologicznej.
03.12.2023

Pełnomocnikiem rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej będzie mógł zostać wiceminister ds. energii

Pełnomocnikiem rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej będzie mógł zostać wiceminister w resorcie właściwym do spraw energii – wynika z opublikowanej w środę na stronach Kancelarii Premiera informacji na temat projektowanego rozporządzenia MKiŚ.
30.11.2023

Kongres ESG w Warszawie: ponad 30 rekomentacji ESG dla nowego rządu

4 grudnia PGE Narodowy w Warszawie będzie areną ważnych dyskusji na temat przyszłości polskiego biznesu oraz jego pozycji w Unii Europejskiej podczas III Kongresu ESG Polska Moc Biznesu. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną kluczowe rekomendacje dla nowo rządzących w Polsce w zakresie ESG, opracowane przez grupę naukowców i liderów biznesu.
27.11.2023

Rząd ma się zająć projektem rozporządzenia dot. modernizacji linii elektroenergetycznych, by ułatwić rozwój OZE

Rząd ma zająć się na wtorkowym posiedzeniu projektem rozporządzenia dot. modernizacji sieci dystrybucyjnych o napięciu 110 kV lub wyższym, by ułatwić rozwój OZE, magazynów energii elektrycznej, klastrów i spółdzielni energetycznych oraz elektromobilności - wynika z porządku obrad Rady Ministrów.
21.11.2023

Umowa koalicyjna: przeznaczymy całość wpływów z ETS na inwestycje w transformację energetyczną

Przyspieszymy zieloną transformację energetyczną poprzez stworzenie stabilnego prawa oraz budowę systemów wspomagania finansowego i technologicznego. Przeznaczymy całość wpływów z ETS na inwestycje w transformację energetyczną - wynika z opublikowanej w piątek umowy koalicyjnej KO, Polski 2050, PSL i Nowej Lewicy.
10.11.2023

Posłanka Trzeciej Drogi: atom powinien być stabilizatorem polskiego systemu energetycznego

Atom powinien być stabilizatorem polskiego systemu energetycznego, obok wiatru i słońca - powiedziała Paulina Henning-Kloska (Trzecia Droga - Polska 2050). Zapowiedziała, że po przejęciu ministerstwa klimatu i środowiska, przeprowadzone zostaną audyty projektów jądrowych.
05.11.2023

Rząd we wrześniu powinien przyjąć tzw. małą uchwałę atomową dla Pomorza

We wrześniu rząd planuje przyjąć tzw. małą uchwałę ws. dodatkowych inwestycji na Pomorzu w związku z budową elektrowni atomowej – poinformowała PAP pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Anna Łukaszewska-Trzeciakowska. Wartość dodatkowych inwestycji może sięgnąć ok. 200 mln zł - dodała.
06.09.2023

5,5 mld zł na pomoc dla przemysłu energochłonnego w latach 2023-2024

Rada Ministrów zdecydowała we wtorek o pomocy dla przemysłu energochłonnego. Na złagodzenie wysokich cen gazu i prądu w latach 2023-2024 rząd przeznaczy 5,5 mld zł.
09.08.2023

Rząd obradował o złagodzeniu wymagań środowiskowych dla parkingów czy instalacji PV

Projekt rozporządzenia dotyczący podniesienia progów, powyżej których konieczne jest uzyskanie decyzji środowiskowej w przypadku budowy garaży lub parkingów, czy instalacji fotowoltaicznych (PV), to jeden z punktów, którym we wtorek ma się zająć rząd - wynika z porządku obrad Rady Ministrów.
09.08.2023

Rząd do końca września chce przyjąć zmiany w szacowaniu szkód suszowych

Umożliwienie dodatkowego szacowania szkód przez komisje powołane przez wojewodów, a także wprowadzenie przepisów regulujących ogólne warunki udzielania pomocy dla producenta rolnego w zw. m.in. z suszą - przewiduje projekt rozporządzenia, o którym poinformowano w wykazie prac legislacyjnych rządu.
11.07.2023

Rząd na najbliższym posiedzeniu ma się zająć specustawą dot. elektrowni szczytowo-pompowych

Na wtorkowym posiedzeniu rząd ma się zająć projektem specjalnej ustawy dotyczącej budowy elektrowni szczytowo-pompowych (ESP). Według Ministerstwa Klimatu i Środowiska ich budowa jest niezbędna, by skutecznie zarządzać energią z odnawialnych źródeł energii (OZE).
27.02.2023

Rzecznik rządu o umowie ws. elektrowni jądrowej: kolejny element dywersyfikacji źródeł energii w Polsce

Ta umowa wytycza kolejne kierunki realizacji ważnego projektu, który będzie kolejnym elementem dywersyfikacji źródeł energii w Polsce - stwierdził w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do umowy na prace przedprojektowe ws. elektrowni jądrowej.
24.02.2023

Ponad 300 firm wystąpiło o rządową pomoc dla firm energochłonnych

Ponad 300 przedsiębiorstw zaczęło ubiegać się o rządową pomoc dla firm energochłonnych, 67 wniosków już zostało formalnie złożonych – poinformował PAP minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Chcemy, aby pieniądze jak najszybciej trafiły do firm - dodał.
18.02.2023

"Dziennik Gazeta Prawna": Rząd obniży cenę prądu

Limit odzwierciedlający rzeczywiste koszty wytwarzania to pomysł, którym jutro mogą zająć się ministrowie - czytamy w poniedziałkowym „Dzienniku Gazecie Prawnej".
10.10.2022

Naukowcy apelują do władz ws. Odry, m.in. o odejście od planów regulacji

Naukowcy zaapelowali do władz "o podjęcie natychmiastowych działań związanych z Odrą i innymi rzekami w Polsce", m.in. o zaprzestanie prac regulacyjnych - na rzecz renaturyzacji. "Bez zmiany sposobu gospodarowania rzekami w Polsce podobne przypadki obserwować będziemy coraz częściej" - czytamy w apelu przedstawicieli uczelni i PAN.
26.08.2022

Benzyna o podwyższonym udziale biokomponentów - nowe plany polskiego rządu

Rząd chce wprowadzić od 2024 roku nowy rodzaj benzyny o podwyższonym udziale biokomponentów - wynika z projektu zamieszczonego w poniedziałek w wykazie prac legislacyjnych rządu.
19.07.2022

Rząd określi maksymalne ilości energii z OZE, jakie mogą zostać sprzedawane w latach 2022-2027

Rząd określi maksymalne ilości o wartości energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, które mogą zostać sprzedane na aukcjach w latach 2022–2027 – wynika z wykazu prac legislacyjnych rządu.
30.06.2022

Portugalia. Rząd przyjął regulację ograniczającą wzrost cen gazu ziemnego

Rząd Portugalii zatwierdził w piątek przepisy hamujące wzrost cen gazu ziemnego służącego do produkcji prądu. Regulacja, jak sprecyzował socjalistyczny gabinet Antonio Costy, służy redukcji szybko rosnących kosztów zużycia energii elektrycznej przez klientów indywidualnych oraz firmy.
14.05.2022

Rząd przyjął "Politykę Surowcową Państwa"

Rząd przyjął we wtorek w drodze uchwały "Politykę Surowcową Państwa" - podało Centrum Informacyjne Rządu. Jak wskazało CIR, głównym celem Polityki jest zapewnienie bezpieczeństwa surowcowego kraju.
02.03.2022

Premier: projekty dot. zbiorników retencyjnych, przetwórstwa i energii dla polskiej wsi będą realizowane

Projekty dla rolnictwa dotyczące między innymi zbiorników retencyjnych, przetwórstwa i energii dla polskiej wsi będą realizowane; to nasze zobowiązanie wobec polskiej wsi - powiedział w niedzielę podczas XVIII Kongresu Rolnictwa premier Mateusz Morawiecki.
30.01.2022

Brytyjski rząd rozważa dopłaty dla firm energetycznych, by chronić odbiorców

Brytyjski rząd rozważa interwencję na rynku energetycznym, aby ograniczyć skutki wzrostu cen energii dla gospodarstw domowych - pisze we wtorek dziennik "Financial Times". Bez interwencji od kwietnia maksymalny pułap cen dla klientów indywidualnych wzrośnie o ok. 50 proc.
19.01.2022

W Holandii dzięki podatkowi VAT rząd zarabia na wyższych cenach energii

Holenderski budżet korzysta na wysokich cenach energii, wynika z badań portalu Gaslicht. Dzieje się tak ze względu na 21 proc. podatek VAT. Z tego tytułu, wg portalu, niderlandzki fiskus uzyska w 2020 r. dodatkowo co najmniej 2 mld euro więcej niż w bieżącym roku.
31.12.2021

Rząd federalny USA chce się dekarbonizować

Do 2050 roku rząd Stanów Zjednoczonych chce osiągnąć neutralność po względem emisji CO2. Rozporządzenie wykonawcze w tej sprawie 8 grudnia podpisał prezydent Joe Biden. Dekarbonizacji zostaną poddane aktywa zarządzane przez państwo, w szczególności budynki.
11.12.2021

Sejmowe komisje za projektem o rekompensatach dla gmin za zmianę opodatkowania wiatraków

Sejmowe komisje energii i klimatu oraz samorządu poparły projekt ustawy o rekompensacie gminom dochodów utraconych w 2018 r. w związku ze zmianą zakresu opodatkowania elektrowni wiatrowych. Koszty rekompensat oszacowano na 524,43 mln zł.
16.11.2021

Polska 2050 składa wniosek o rozszerzenie porządku obrad Sejmu o informację premiera ws.Turowa

Czy katastrofa w Bogatyni z 2016 r. stoi na przeszkodzie porozumienia polsko-czeskiego ws. Turowa - pytali w poniedziałek przedstawiciele Polski 2050, którzy składają wniosek o rozszerzenie porządku obrad Sejmu o informację premiera ws. negocjacji dotyczących kopalni Turów.
16.11.2021

Brytyjski rząd przedstawił plan osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 r.

Brytyjski rząd opublikował we wtorek "Strategię Zero Netto", czyli plan wyszczególniający, w jaki sposób Wielka Brytania chce zrealizować ogłoszone zobowiązanie, by do 2050 r. stać się krajem z zerową emisją netto gazów cieplarnianych.
20.10.2021

Projekt noweli o bezpieczeństwie morskim przewiduje budowę portu do obsługi morskich farm wiatrowych

Usprawnienie systemu ochrony żeglugi i portów oraz umożliwienie budowy przez administrację morską portu do obsługi morskich farm wiatrowych m.in. przewiduje projekt noweli o bezpieczeństwie morskim oraz innych ustaw opublikowany w piątek na stronach Rządowego Centrum Legislacji.
30.07.2021

Rząd planuje opłatę koncesyjną w dla magazynów energii i zmianę opłaty dla offshore

Wysokość opłat koncesyjnych dla magazynowania energii elektrycznej oraz zmiana wysokości opłaty koncesyjnej na wytwarzanie w morskich farmach wiatrowych zostanie uregulowana w III kwartale br.; nastąpi to w rozporządzeniu Rady Ministrów - wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych rządu.
30.07.2021

MKiŚ: negocjacje z Czechami ws. Turowa będą kontynuowane w przyszłym tygodniu

W negocjacjach polsko-czeskich ws. Turowa udało się dokonać postępu; negocjacje będą kontynuowane we wtorek 22 czerwca – poinformował w piątkowym komunikacie resort klimatu i środowiska. Rozmowy dotyczące funkcjonowania kopalni trwały do czwartku.
18.06.2021

Grupa Technologiczna ASE

Grupa Technologiczna ASE Razem tworzymy technologie przyszłości
Wodór,H2,Magazyny Energii,Poprawa jakości energii elektrycznej,Zarządzanie energią,LNG,Odpowiedzialny przemysł,Nowe technologie,Technologie wodorowe,OZE,Bezpieczeństwo techniczne,Bezpieczeństwo wybuchowe,Analizy bezpieczeństwa ,Konsulting środowiskowy,zielona energia,czysty wodór,Grupa Technologiczna ASE

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Port Gdynia otwarty na środowisko
port gdynia, zarząd morskiego portu gdynia,gdyński port,zielony port

Dziękujemy za wysłane grafiki.