Wynik wyszukiwania - "samochód" - Wiadomości

Ekspert: unijne cła na chińskie elektryki mogą przynieść straty przemysłowi w Polsce

Według Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych SDCM tymczasowa decyzja Komisji Europejskiej o podwyższeniu ceł na chińskie pojazdy elektryczne może grozić wojną handlową UE z Chinami, co uderzy w produkcję części w Polsce wartą blisko 123 mld zł rocznie.
15.06.2024

Innowacyjne mobilne laboratorium do pomiaru infrastruktury energetycznej na polskim rynku – Centrix Evolution

W Polsce będzie działać mobilne laboratorium do pomiaru infrastruktury energetycznej. Wóz Centrix Evolution został wyprodukowany przez firmę Megger. Electrum Solutions wykorzysta go do diagnostyki sieci, szybkiej lokalizacji, a następnie naprawy usterek. Może być używany przez operatorów sieci energetycznych, magazynów energii, farm wiatrowych i fotowoltaicznych oraz głównych wykonawców do pomiarów powykonawczych.
07.03.2024

Emisja gazów cieplarnianych mogłaby spaść o 30%... gdyby nie SUV-y

Emisja gazów cieplarnianych mogłaby spaść o ponad 30%, gdyby nie SUV-y - poinformował w piątek portal The Guardian, powołując się na raport Global Fuel Economy Initiative (GFEI).
25.11.2023

Gebrüder Weiss stawia na ekologiczne samochody transportowe

Firma logistyczna chce wykorzystać dziesięć własnych e-vanów do dostarczania towarów zamówionych online do klientów w stolicy Węgier. Od 2024 roku przyjazne dla klimatu przewozy będą oferowane także w innych węgierskich miastach. Zamówiono także dziesięć kolejnych pojazdów.
09.10.2023

Skazani na auto? W małych miastach pilnie potrzebna alternatywa dla samochodu

W małych miastach kultura samochodowa jest silniej zakorzeniona niż w dużych, a mieszkańcy czują się skazani na auto. Choć w części z tych miejscowości komunikacja zbiorowa działa, to często jest ona niewystarczająca. Większa dostępność i połączenia lepiej dostosowane do potrzeb mogą jednak zachęcić mieszkańców do akceptacji rozwiązań służących rozwojowi zrównoważonej mobilności.
29.09.2023

Trwają prace nad systemem sprzedaży polskiego samochodu elektrycznego

ElectroMobility Poland, właściciel marki Izera, planuje zbudować nowoczesny, efektywny i „lekki” system dystrybucji oparty na sprzedaży w internecie, a także nowoczesne formy sprzedaży bezpośredniej, takie jak m.in. zlokalizowane w miastach concept stores czy mobilne pop-up stores. Koncepcja sprzedaży, nad którą pracuje EMP, wpisuje się w zmiany, które w ostatnich latach zachodzą na rynku motoryzacyjnym, i ma stanowić atut w podjęciu konkurencji rynkowej przez nową markę z Polski.
18.09.2023

Samochody elektryczne i wozy ratowniczo-gaśnicze trafią do strażaków

Pięć samochodów elektrycznych wraz ze stacjami ładowania i trzy wozy ratowniczo-gaśnicze trafią do strażaków w woj. zachodniopomorskim. Zakup sprzętu kwotą ponad 3,3 mln zł dofinansuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
04.01.2023

PSPA: w ciągu dwóch lat liczba pojazdów elektrycznych w Polsce potroiła się

W ciągu dwóch ostatnich lat flota pojazdów z napędem elektrycznym w Polsce powiększyła się trzykrotnie - wynika z danych Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych. Przez 11 pierwszych miesięcy 2022 r. liczba takich pojazdów wzrosła o prawie 70 proc. - wskazuje PSPA.
04.01.2023

Ekspert: w przypadku aut elektrycznych częściej niż w tradycyjnych, może dochodzić do tzw. szkody całkowitej

Specyfika budowy samochodów elektrycznych może wpływać na koszty likwidacji szkód. Na przykład częściej niż w przypadku samochodów tradycyjnych, może dochodzić do tzw. szkody całkowitej - mówi PAP ekspert Polskiej Izby Ubezpieczeń Łukasz Kulisiewicz.
20.11.2022

[WIDEO] Hinduski Elon Musk i Powrót do przyszłości!

Pewien Hindus zdobył rozgłos dzięki zbudowaniu samochodu napędzanego energią słoneczną, nad którym pracował 11 lat.
30.06.2022

Silnik V8 napędzany wodorem?

Czy fani tradycyjnych silników mogą mieć przyszłość neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla?
09.03.2022

Wiceprezes NFOŚiGW: średnia dopłata do samochodów elektrycznych dla osób fizycznych wyniesie ok. 20 tys. zł

Liczba już złożonych wniosków w programie "Mój elektryk" wskazuje, że średnia dopłata do zakupionego e-samochodu dla osób fizycznych wyniesie ok. 20 tys. zł – powiedział PAP wiceprezes NFOŚiGW Artur Lorkowski. Dodał, że co piąty wniosek o dopłatę dotyczy beneficjentów z Kartą Dużej Rodziny.
09.10.2021

Wszystkie zakłady Volkswagena w Polsce zasilane prądem ze źródeł odnawialnych

Volkswagen Poznań oraz wszystkie zakłady produkcyjne koncernu Volkswagen w Polsce są już zasilane zieloną energią - podała w poniedziałek poznańska spółka. Nowym dostawcą energii dla zakładów produkcyjnych w Wielkopolsce i w kraju jest Polenergia Obrót S.A.
01.03.2021

BOLLORE LOGISTICS POLAND SP. Z O.O.

Spedycja morska, spedycja lotnicza, spedycja samochodowa, door-to-door
spedycja morska,spedycja lotnicza,spedycja samochodowa,door-to-door,door to door,door to door Afryka,door to door Africa,spedycja kontenerowa,globalny łańcuch dostaw,transport intermodalny,odprawy celne,logistyka,rozwiązania logistyczne,transport,logistyka magazynowa,logistyka morska,logistyka lotnicza,ponadgabarytowy transport morski,ponadgabarytowy transport lotniczy,ponadgabarytowy transport drogowy

Port Gdynia. Elektryczne auta i rowery dla pracowników

Port Gdynia wykonał krok w stronę elektromobilności. Zarząd portu zakupił dwa pierwsze auta elektryczne na potrzeby działów operacyjnych. Na portowych terenach pojawiło się także kilka pierwszych punktów ładowania elektryków.
24.08.2023

Polski producent samochodów elektrycznych współpracuje z chińskim potentatem

W listopadzie 2022 r. ElectroMobility Poland (EMP) ogłosiło, że partnerem technologicznym Izery - polskiej marki samochodów elektrycznych - będzie chiński koncern Geely. Partner EMP to prawdziwy gigant motoryzacji, zwłaszcza niskoemisyjnej. Obecnie zajmuje 4. miejsce na świecie pod względem rejestracji „elektryków”. Jest właścicielem lub współwłaścicielem m.in. takich marek jak: Lotus, Smart, Zeekr czy Polestar. Współpraca z globalnym koncernem ma zagwarantować polskiej marce wysoką jakość technologiczną samochodów Izera.
04.08.2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.