Innowacyjne mobilne laboratorium do pomiaru infrastruktury energetycznej na polskim rynku – Centrix Evolution

Strona główna Energetyka, OZE Innowacyjne mobilne laboratorium do pomiaru infrastruktury energetycznej na polskim rynku – Centrix Evolution

Partnerzy portalu

Innowacyjne mobilne laboratorium do pomiaru infrastruktury energetycznej na polskim rynku – Centrix Evolution - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Materiały prasowe

W Polsce będzie działać mobilne laboratorium do pomiaru infrastruktury energetycznej. Wóz Centrix Evolution został wyprodukowany przez firmę Megger. Electrum Solutions wykorzysta go do diagnostyki sieci, szybkiej lokalizacji, a następnie naprawy usterek. Może być używany przez operatorów sieci energetycznych, magazynów energii, farm wiatrowych i fotowoltaicznych oraz głównych wykonawców do pomiarów powykonawczych. 

Centrix Evolution ma bardzo szerokie zastosowanie – urządzenie jest zintegrowane z zaawansowanym oprogramowaniem, umożliwiającym przeprowadzenie pełnej diagnostyki sieci. W efekcie zespół Electrum Solutions będzie w stanie dostarczyć klientom informacje o całkowitym stanie technicznym ich infrastruktury, począwszy od zmapowania i dokumentacji tras kabli, aż po inteligentną predykcję napraw. Testy z wykorzystaniem nowoczesnego wozu pomiarowego pozwalają na kompleksową ocenę kluczowych czynników – należą do nich między innymi rezystancja izolacji czy obecność poziomu wyładowań niezupełnych.

Precyzyjne zlokalizowanie usterki

Najwyższej światowej klasy lokalizator Teleflex, który jest na wyposażeniu Centrix Evolution, umożliwia dokładne zlokalizowanie usterki nawet w promieniu kilkunastu kilometrów od generatora mocy. Dzięki temu można maksymalnie skrócić proces identyfikowania miejsca naprawy i odpowiednio się do niej przygotować, oszczędzając przy tym czas i zasoby oraz ograniczając koszty.

„Prostota obsługi Centrix Evolution oraz zintegrowany system diagnostyczny, który umożliwia szybką detekcję oraz naprawę usterek, przekładają się na wysoką efektywność usług O&M, redukując czas przestoju obiektów OZE i związane z tym straty w generacji energii elektrycznej. Nasze rozwiązanie zapewnia również znaczący wzrost niezawodności działania, zwłaszcza w przypadku starszych instalacji, a jednocześnie pozwala na elastyczne dostosowanie się do indywidualnych potrzeb każdego klienta” – komentuje Krzysztof Kuc, Kierownik Serwisu w Electrum Solutions. 

Centrix Evolution to najszybsze, najdokładniejsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie do napraw i pomiarów inwestycji energetycznych aktualnie dostępne na krajowym rynku. 

Climate Tech w wielu rolach

Do pozostałych innowacji dostarczanych przez Grupę Electrum należą między innymi systemy do zarządzania obiektami OZE – EMACS i Renedium. Regulator Renedium w połączeniu z platformą EMACS to uniwersalne rozwiązanie do kontroli i monitoringu procesów związanych z wytwarzaniem, magazynowaniem oraz wykorzystaniem energii odnawialnej. Z wprowadzeniem Centrix Evolution, Electrum Solutions ugruntowuje swoją pozycję lidera w obszarze Climate Tech, po raz kolejny wzmacniając polską energetykę nowymi technologiami.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.