Wynik wyszukiwania - "wioś" - Wiadomości

Pomorskie. Pół miliona złotych kary za naruszenia odpadowe

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku (WIOŚ) nałożył pół miliona złotych kary na firmę z powiatu gdańskiego, która m.in. zbierała odpady bez stosownego zezwolenia. W połowie maja na jej tereniei wybuchł pożar, z którym walczyło 14 zastępów straży pożarnej.
03.06.2024

Gdańsk. Ponowna kara WIOŚ na firmę, która wylewała chemikalia do gruntu

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku (WIOŚ) poinformował o kolejnej kontroli firmy z Gdańska, która w 2022 r. wylewała chemikalia do gruntu i o nałożeniu na nią 170 tys. zł kary. Tym razem przedsiębiorca m.in. niewłaściwie magazynował odpady.
09.04.2024

WIOŚ nałożył kary na stację demontażu pojazdów z powiatu kartuskiego

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z Gdańska nałożyli 130 tys. zł kar na firmę z powiatu kartuskiego zajmującą się demontażem pojazdów wycofanych z eksploatacji. W trakcie kontroli stwierdzono szereg naruszeń.
05.04.2024

Toruń. WIOŚ zawiadomił prokuraturę ws. nawiezienia ziemi i gruzu w obszarze Natura 2000

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Bydgoszczy złożył w piątek do Prokuratury Rejonowej Toruń-Wschód zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa po nawiezieniu ziemi i gruzu w obszarze Natura 2000. Chodzi o teren toruńskiej Winnicy, gdzie ma powstać "drapacz chmur".
02.02.2024

EC Będzin odwołała się od blisko 248-milionowej kary za nierozliczenie uprawnień do emisji CO2

Spółka EC Będzin Wytwarzanie, produkująca ciepło dla Sosnowca, Będzina i Czeladzi, odwołała się od decyzji Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach o nałożeniu ponad 247,8 mln zł kary za nierozliczenie w terminie uprawnień do emisji CO2 za rok 2020.
18.12.2023

Katowicki WIOŚ: kara dla EC Będzin obligatoryjna i wyliczona zgodnie z przepisami

Blisko 248-milionowa kara, nałożona na spółkę EC Będzin Wytwarzanie za nierozliczenie w terminie uprawnień do emisji CO2 za rok 2020, jest obligatoryjna, a jej wysokość wynika z liczby nieumorzonych uprawnień pomnożonych przez ponad 100 euro oraz kursu tej waluty – wyjaśnił Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach.
07.12.2023

Gdańsk. Milionowe kary za zbieranie odpadów bez zezwolenia

Prawie dwa miliony złotych kary będzie musiała zapłacić spółka z Gdańska za składowanie odpadów bez stosownego zezwolenia. W trakcie kontroli na jej terenie inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku ujawnili m.in. ponad 4 tys. m3 odpadów palnych.
20.11.2023

WIOŚ bada sprawę zanieczyszczenia terenu chronionego w rejonie rzeki Rosicy w Nowym Boryszewie

Delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska (WIOŚ) w Płocku wszczęła czynności kontrolne w związku z zasypywaniem ziemią, prawdopodobnie pochodzącą z budowy, terenu w pobliżu brzegu rzeki Rosicy w obrębie zespołu przyrodniczo-krajobrazowego w miejscowości Nowe Boryszewo.
02.10.2023

Na Podkarpaciu cztery nielegalne wysypiska odpadów niebezpiecznych

Na Podkarpaciu są cztery nielegalne wysypiska odpadów niebezpiecznych – wynika z informacji, którą przekazała PAP Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska (WIOŚ) w Rzeszowie Krystyna Sołek.
16.08.2023

Na terenie mazowieckiego są 63 składowiska niebezpiecznych odpadów

Na terenie województwa mazowieckiego wg. stanu na 30 czerwca 2023 r. zostały ujawnione 104 miejsca nielegalnie nagromadzonych odpadów, w tym w 63 miejscach znajdują się m.in. odpady niebezpieczne - przekazał PAP rzecznik WIOŚ w Warszawie Artur Brandysiewicz.
07.08.2023

Po pożarze w Przylepie WIOŚ wyznaczył kolejne punkty poboru próbek gleby i wody

W związku z pożarem hali odpadów niebezpiecznych w Przylepie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska (WIOŚ) w Zielonej Górze nadal prowadzi pomiary wód powierzchniowych, podziemnych, ścieków, gleby oraz powietrza, poinformowała rzeczniczka prasowa WIOŚ w Zielonej Górze dr Joanna Michalik-Pietraszak.
02.08.2023

Pomorskie. Ponad 3 tys. kontroli WIOŚ od początku 2022 r. do końca czerwca br.; 38,5 mln zł kar

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku od stycznia 2022 do końca czerwca 2023 roku przeprowadzili ponad 3 tysiące kontroli. W tym okresie wydano decyzje nakładające administracyjne kary pieniężne na kwotę ponad 38,5 mln zł – poinformował w środę inspektorat.
12.07.2023

Składował ok. 700 pojazdów wycofanych z eksploatacji - przedsiębiorcy grożą milionowe kary

Przedsiębiorca z powiatu kartuskiego (woj. pomorskie) m.in. bez zezwolenia magazynował pojazdy wycofane z eksploatacji. Inspektorzy WIOŚ nałożyli na niego mandat i wszczęli postępowanie. Grozi mu kara nawet 3 mln zł.
28.03.2023

Gdańsk: Milionowa kara za wylewanie odpadów niebezpiecznych bezpośrednio do gruntu

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku nałożył na podmiot prowadzący działalność w gminie Luzino (woj. pomorskie) karę w wysokości miliona złotych - dowiedziała się w piątek PAP. W ubiegłym roku w sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy do wykopanego wcześniej dołu wlewali rozpuszczalniki.
04.03.2023

Nowy Zespół Terenowy Departamentu Zwalczania Przestępczości Środowiskowej powstał na Podkarpaciu [WIDEO]

W woj. podkarpackim powołano Zespół Terenowy Departamentu Zwalczania Przestępczości Środowiskowej GIOŚ. To ważna inicjatywa, która łączy wiedzę i doświadczenie inspektorów i byłych funkcjonariuszy służb mundurowych, by jeszcze skuteczniej walczyć o czyste środowisko. Uroczystość poprzedziła konferencja prasowa.
20.02.2023

W Szczecinie otwarto Wydział Zwalczania Przestępczości Środowiskowej [WIDEO]

W województwie zachodniopomorskim zainaugurowano działalność Wydziału Zwalczania Przestępczości Środowiskowej. To kolejny krok w stronę zwalczania przestępców działających przeciwko środowisku. Uroczyste otwarcie poprzedziła konferencja prasowa.
15.02.2023

W Białymstoku powołano nowy Wydział Zwalczania Przestępczości Środowiskowej

Jest to pierwszy w tym roku, a już ósmy wydział w Polsce, funkcjonujący w strukturach Wojewódzkich Inspektoratów Ochrony Środowiska. Utworzenie nowego wydziału poprzedziła konferencja prasowa zorganizowana w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim.
20.01.2023

Gdańska prokuratura wszczęła śledztwo ws. nielegalnego zrzutu zanieczyszczeń do kanalizacji sanitarnej

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nielegalnego zrzutu zanieczyszczeń do kanalizacji sanitarnej w Gdańsku. Do prokuratury wpłynęły dwa zawiadomienia: z Wojewódzkiego Inspektoratu Środowiska w Gdańsku oraz ze spółki Gdańskie Wodociągi.
20.01.2023

Odra: kilka ton śniętych ryb - WIOŚ zawiadamia prokuraturę ws. zanieczyszczenia

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu skierował zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przeciw środowisku, co spowodowało zniszczenia w świecie zwierząt w znacznych rozmiarach – podało Radio Zet. Za takie przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.
10.08.2022

KAS i WIOŚ zatrzymały nielegalny transport ponad 25 ton odpadów

Lubuska Krajowa Administracja Skarbowa i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska zatrzymały nielegalny transport 25,6 ton odpadów – poinformowała KAS w środowym komunikacie.
29.09.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.