"Zmiany klimatyczne w środowisku wielu kryzysów", czyli konferencja o działaniu biznesu w czasach wielkich niewiadomych

zg

20.10.2023 09:57
Strona główna Energetyka, OZE "Zmiany klimatyczne w środowisku wielu kryzysów", czyli konferencja o działaniu biznesu w czasach wielkich niewiadomych

Partnerzy portalu

"Zmiany klimatyczne w środowisku wielu kryzysów", czyli konferencja o działaniu biznesu w czasach wielkich niewiadomych - ZielonaGospodarka.pl
Fot. WSB Merito

Czy wiesz, co łączy gospodarkę i klimat oraz jak zmiany klimatyczne wpływają na to, co dzieje się w biznesie? Już od 21 do 23 listopada nad zagadnieniami dotyczącymi tych kwestii debatować będą naukowcy i prelegenci zebrani podczas konferencji przygotowanej przez Uniwersytet WSB Merito Chorzów w ramach projektu Climateurope2.

Dzisiejszy świat pełen jest zmiennych – wiedzą to najlepiej osoby prowadzące swój własny biznes. Ekstremalne zjawiska pogodowe powodują, że gospodarka staje się mniej przewidywalna. To z kolei powoduje konieczność walki z niepewnościami za pomocą tworzenia przez firmy strategii mających pomóc radzić sobie z kolejnymi wyzwaniami. Organizowana w listopadzie międzynarodowa konferencja naukowa zatytułowana „Zmiany klimatyczne w środowisku wielu kryzysów – nowa przestrzeń dla biznesu i gospodarki. Jak transformacja cyfrowa i klimatyczna zmienia modele biznesu przedsiębiorstw?" ma przynieść odpowiedzi na coraz liczniejsze problemy gospodarcze związane ze zmianami klimatu.

Podczas wydarzenia organizowanego w budynku Uniwersytetu WSB Merito zostaną przedstawione i poddane dyskursowi naukowemu zagadnienia związane z nowym wymiarem prowadzenia biznesu oraz rozwoju gospodarki funkcjonującej w środowisku wielu kryzysów.

– Powinniśmy wiedzieć, że kryzys nie oznacza tylko zagrożeń, z którymi nie będziemy w stanie sobie poradzić. Generowane problemy są także potencjalną przestrzenią do kreowania nowych modeli biznesu. Szczególnie w przypadku przedsiębiorstw i gałęzi przemysłu, które są w stanie wykorzystać możliwości tkwiące w dynamicznej transformacji cyfrowej i klimatycznej – mówi dr hab. inż. Adam Jabłoński, prof. UWSB i przewodniczący komitetu organizacyjnego konferencji.

Program zakłada prezentację referatów przygotowanych przez badaczy z całego świata. Zakres tematyczny konferencji jest szeroki i obejmuje kilkanaście różnych zagadnień, wśród których znajdują się m.in.: unikalne cyfrowe modele biznesowe i strategie oparte na pozytywnym wpływie na zmiany klimatyczne, wykorzystanie sztucznej inteligencji do technologicznego zarządzania przedsiębiorstwami w celu pozytywnego wpływu na zmiany klimatu, rozwój automatyki oraz robotyki w procesach kształtowania rzeczywistości wirtualnej przedsiębiorstw czy powiązanie rozwiązań nowych gospodarek z tworzeniem nowych usług dla klimatu – w tym gospodarki współdzielenia czy opartej na internecie rzeczy.

Najlepsze referaty w języku angielskim zostaną opublikowane w światowym wydawnictwie naukowym Taylor & Francis jako praca zbiorowa pod redakcją naukową dr hab. inż. Adama Jabłońskiego, prof. UWSB Merito w Poznaniu, a te w języku polskim zostaną wydane w Zeszytach Naukowych Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu. Swoje prace można przesyłać jeszcze tylko do 31 października br.

Konferencja odbywa się w ramach projektu Climateurope2, dotyczącego wspomagania i standaryzacji usług klimatycznych w Europie oraz poza nią. Projekt ten otrzymał finansowanie z unijnego programu badań i innowacji „Horizon Europe”.

Informacje o zakresie tematycznym konferencji i możliwościach udziału w wydarzeniu znajdują się na stronie wydarzenia: https://bit.ly/3BYqZEy.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.