Wynik wyszukiwania - " badania geofizyczne" - Wiadomości

GIOŚ: przeprowadzono badania geofizyczne Morza Bałtyckiego na obszarze ponad 7 tys. km2

Na zlecenie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzono badania geofizyczne Bałtyku. Na powierzchni ponad 7 tys. km kwadratowych zidentyfikowano m.in. 38 obiektów podwodnych, z czego 26 wraków - podał GIOŚ.
20.04.2024

Zakończenie kampanii badań geofizycznych i geotechnicznych na morzu w projekcie BC-Wind

W marcu br. zostały osiągnięte dwa istotne etapy w projekcie morskiej farmy wiatrowej BC-Wind rozwijanej przez Ocean Winds w polskiej części Bałtyku. Kampania badań dna morskiego w lokalizacji BC-Wind oraz korytarza kabli eksportowych została zakończona po prawie 12 miesiącach intensywnej pracy. Dodatkowo, na koniec miesiąca zakończyła się kampania badań geofizycznych i geotechnicznych nearshore, trwająca niecałe 9 miesięcy.
17.04.2024

Rok 2024 przyniesie ważne decyzje dla morskich farm wiatrowych Bałtyk

Pozwolenie na budowę dla morskich farm wiatrowych Bałtyk II i Bałtyk III oraz przygotowanie projektu farmy Bałtyk I do aukcji to najważniejsze kamienie milowe, których w 2024 roku spodziewają się Equinor i Polenergia. Ostatnie 12 miesięcy znacznie przybliżyły realizację projektów Bałtyk. Trzy farmy wiatrowe o łącznej mocy 3 GW zasilą odnawialną energią ponad 4 miliony gospodarstw domowych.
08.01.2024

Podsumowanie projektów offshore PGE Baltica w 2023 roku

PGE Baltica, spółka z grupy PGE odpowiedzialna za realizację Programu Offshore, kończy kolejny rok intensywnych działań na rzecz realizacji budowy morskich projektów, w tym Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica. Podpisano kluczowe umowy, sfinalizowano kontrakty i wydano decyzje umożliwiające podjęcie kolejnych kroków w realizacji największego jak dotąd w Polsce projektu energetycznego opartego o odnawialne źródła energii.
20.12.2023

RWE kontynuuje rozwój na polskim rynku OZE i poszukuje nowych możliwości nawiązania partnerstwa w sektorze offshore

Polska jest i pozostanie jednym ze strategicznych rynków rozwoju RWE w sektorze morskiej energetyki wiatrowej, a także fotowoltaiki i lądowej energetyki wiatrowej. Deweloper kontynuuje rozwój projektu F.E.W. Baltic II, pierwszej morskiej farmy wiatrowej RWE u polskiego wybrzeża – prace są w toku, oddanie do użytku spodziewane jest pod koniec tej dekady, a nowy harmonogram wprowadził wiele korzystnych zmian, s spółka poszukuje dalszych możliwości rozwoju w sektorze morskiej energetyki wiatrowej w Polsce i jest otwarta na partnerst
13.06.2023

Equinor i Polenergia stawiają na aktywne wsparcie budowy farm morskich Bałtyk

– Farmy wiatrowe na Bałtyku będą służyć ludziom i środowisku. Dlatego od początku naszych wspólnych inwestycji prowadzimy intensywny dialog z mieszkańcami, samorządami i przedsiębiorcami z regionu – mówią przedstawiciele Equinor i Polenergii. Spółki podsumowały swoje działania przy projektach MFW Bałtyk I, II i III w pierwszym kwartale bieżącego roku.
28.04.2023

Ocean Winds rozpoczyna badania dna Bałtyku dla morskiej farmy wiatrowej BC-Wind w Polsce

Ocean Winds (OW), międzynarodowa firma zajmująca się morską energetyką wiatrową, utworzona w 2020 roku jako spółka joint venture 50/50 EDP Renewables i ENGIE, rozpoczyna kolejny etap prac związanych z realizacją morskiej farmy wiatrowej BC-Wind w Polsce.
17.04.2023

Dno Bałtyku pod lupą specjalistów - PGE Baltica realizuje badania geofizyczne dla projektu Baltica 1

Około 80 km od polskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego, w rejonie Ławicy Środkowej, na obszarze, gdzie powstanie jedna z morskich farm wiatrowych PGE – Baltica 1 – trwają badania mające na celu rozpoznanie dna Bałtyku. To niezbędne działania poprzedzające budowę elektrowni wiatrowej na morzu.
16.03.2023

Status offshore wind w Polsce. Na jakim etapie są projekty Baltica 1 oraz Baltica 2+3?

W kolejnym artykule z cyklu „Status Offshore Wind w Polsce” podsumowujemy działania podjęte na rzecz rozwoju morskiej farmy wiatrowej Baltica 2+3 oraz Baltica 1 – projektów z portfela Grupy PGE. Budowa pierwszej z nich powinna ruszyć już w 2024 r. Trwają też analizy techniczne na terenie, na którym powstanie baza serwisowa. Na nasze pytania odpowiedział Marcin Poznań, rzecznik spółki PGE Baltica.
16.02.2023

Equinor i SSE planują produkcję ekologicznego wodoru dla morskiej farmy wiatrowej

SSE Renewables i Equinor, deweloperzy farmy wiatrowej Dogger Bank w Wielkiej Brytanii, badają dwie opcje dla czwartej farmy wiatrowej, którą partnerzy chcą zbudować w ramach projektu. Obejmują one wykorzystanie jej do produkcji energii elektrycznej, która zasilałaby brytyjską sieć, z ewentualną opcją wykorzystania do produkcji zielonego wodoru.
11.02.2023

Ponad 300 osób i 17 statków sprawdza Bałtyk dla projektu Baltica 1. Zobacz, jak przebiegają badania środowiskowe

Wśród trzech morskich farm wiatrowych budowanych obecnie przez PGE Baltica z Grupy PGE jest Baltica 1. Projekt o mocy ok. 0,9 GW, który ma zostać oddany do użytku po 2030 roku, jest obecnie na etapie badań środowiskowych. Przeprowadza je konsorcjum polskich wykonawców – Uniwersytet Morski w Gdyni i MEWO S.A.
10.02.2023

NextGeo: polski rynek to obszar wzrostu

Wraz z rozwojem branży offshore w Polsce, na naszym rynku pojawia się coraz więcej wiodących światowych firm sektora. Jedną z nich jest włoska Next Geosolutions, która uczestniczy już w projekcie Baltic Pipe, ale chce zakotwiczyć nad Bałtykiem na dłużej. O planach dotyczących naszego rynku i dotychczasowych doświadczeniach opowiada nam CEO NextGeo, Giovanni Ranieri.
21.03.2022

Reach Subsea kupuje norweskiego dostawcę rozwiązań w zakresie monitoringu geofizycznego MFW i CCS

Reach Subsea zawarł umowę z Equinor Ventures w sprawie przejęcia OCTIO, dostawcy rozwiązań w zakresie monitoringu geofizycznego dla pól wydobywczych węglowodorów i zbiorników do składowania CO2.
19.12.2021

Eksperci: badania geofizyczne przy ujęciu wody dla Poznania są bezpieczne

Badania geofizyczne prowadzone na zlecenie PGNiG przy ujęciu wody w podpoznańskiej Mosinie są bezpieczne. Zdaniem ekspertów mikrodrgania - wywoływane w trakcie badań sejsmicznych związanych z poszukiwaniem złóż ropy i gazu - nie mają negatywnego wpływu na ujęcia wód pitnych.
16.07.2021

Poszukująca ropy i gazu firma przyznała, że przez błąd pracownika naruszono teren chroniony ujęcia wody

Poszukująca ropy i gazu firma Geofizyka Toruń przyznała, że jej pracownik w sposób niezamierzony rozstawił sprzęt badawczy na ogrodzonym terenie będącym strefą ochrony ujęcia Mosina-Krajkowo – głównego źródła wody aglomeracji poznańskiej.
08.07.2021

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.