Wynik wyszukiwania - "Esbjerg" - Wiadomości

Pierwsze gondole dla 14 MW turbin Siemens Gamesa już w Szkocji

Z zakładu Siemens Gamesa w Cuxhaven wysłano pierwsze z 60 gondoli przeznaczonych dla morskiej farmy wiatrowej Moray West u wybrzeży północno-wschodniej Szkocji.
05.04.2024

Bezpieczeństwo Polski, Danii i całej Europy opiera się dziś na potencjale Bałtyku

W Szczecinie, do którego z Warszawy udał się duński król Fryderyk X w ramach swojej pierwszej, oficjalnej wizyty zagranicznej, monarcha mógł poczuć się jak w domu. Pomorze Zachodnie nazywane jest „Małą Danią”, z racji skali i wysokiego poziomu innowacyjności skandynawskich inwestycji w tym regionie. Wizyta stanowiła okazję do inauguracji kolejnych, przełomowych projektów jak budowa nowej fabryki, produkującej komponenty dla energetyki wiatrowej przez duńską firmę Vestas.
06.02.2024

Polska i Dania przechodzą od słów do czynów w przyspieszaniu transformacji energetycznej

Wybór Polski jako celu pierwszej zagranicznej podróży JW Króla Fryderyka X od objęcia w połowie stycznia tronu Danii nie był przypadkowy - jak podkreślał duński monarcha, oba kraje łączą nie tylko wspólne wartości, ale także interesy gospodarcze, zwłaszcza w obszarze tzw. zielonej transformacji. Podczas wizyty podpisano wiele listów intencyjnych dotyczących ambitnych inwestycji w zrównoważone rolnictwo, produkcję biogazu, elektrownie morskie czy dekarbonizację warszawskiego metra.
06.02.2024

Port Szczecin-Świnoujście przyjęty do Sojuszu Morskiej Energetyki Wiatrowej

Największe w Europie morskie porty energetyki wiatrowej zrzeszone w Offshore Wind Port Alliance chcąc rozszerzyć współpracę na wschód przyjęły do swego grona porty Szczecin-Świnoujście. List intencyjny został podpisany w Szczecinie 2 lutego br. podczas wizyty w Polsce króla Danii Fryderyka X.
02.02.2024

Wyspy energetyczne: kamień milowy - Dania i Niemcy z pierwszą prawnie wiążącą umową w zakresie wspólnego projektu morskiej energii odnawialnej w UE

Niemiecki federalny minister gospodarki i działań w obszarze klimatu, Robert Habeck, oraz duński minister ds. klimatu, energii i usług komunalnych, Lars Aagaard, podpisali umowę dotyczącą wyspy energetycznej Bornholm, która jest zlokalizowana na Morzu Bałtyckim. Jest to pierwsza w Europie prawnie wiążąca umowa o współpracy w zakresie wspólnego projektu energii morskiej na mocy dyrektywy UE w sprawie odnawialnych źródeł energii.
04.06.2023

Odmowy przyłączenia do sieci zabiją rozwój zielonych paliw w Polsce?

W ubiegłym roku projekty OZE, które złożyły wnioski o przyłączenie do sieci, o łącznej mocy ponad 50 GW, dostały w tej sprawie odmowy. Stawia to pod znakiem zapytania rozwój w najbliższym czasie inwestycji w "zieloną energię" w Polsce.
24.05.2023

Port Esbjerg wchodzi w kolejną erę zielonej transformacji krok w kierunku transportu kolejowego

Zielona transformacja w Europie zależy od ekologicznych paliw i dekarbonizacji. Transport nowych paliw wymaga logistyki na najwyższym poziomie, a port Esbjerg będzie odgrywał kluczową rolę. DB Cargo i Port Esbjerg zacieśniają współpracę, ponieważ możliwości wykorzystania transportu kolejowego w nowej infrastrukturze są ogromne, a z uwagi na fakt, że jest on bardziej ekologiczny, transport kolejowy będzie korzystny dla transformacji ekologicznej.
10.05.2023

Hybrydy OZE prześcigają węgiel

Za planami rządu ogłoszonymi w PEP 2040 musi nadążyć legislacja, uproszczenie procedur i wdrożenia innowacyjnych technologii.
27.04.2023

23 miliardy euro od TenneT na 22 GW połączeń sieciowych dla offshore na Morzu Północnym

Holendersko-niemiecki operator systemu przesyłowego (OSP) TenneT podpisał z trzema konsorcjami wieloletnie umowy na dostawę jedenastu połączeń sieciowych o mocy 2 GW każdy w rejonie Morza Północnego, które docelowo połączą niemieckie i holenderskie morskie farmy wiatrowe z ich sieciami na lądzie.
30.03.2023

European Energy zamawia elektrolizer Stiesdal dla swojego projektu PtX

Duński deweloper energii odnawialnej i projektu PtX, European Energy, złożył w firmie Stiesdal zamówienie na elektrolizer dla projektu w Maade, Esbjerg.
27.03.2023

Transport Week 2023 - Bałtycki sektor morski odporny w obliczu wyzwań

Ponad 200 uczestników z różnych sfer sektora logistycznego zebrało się 14 marca w Gdyni na pierwszym dniu tegorocznej edycji konferencji Transport Week. Dyskusja dotyczyła głównych trendów wpływających na rozwój sektora transportowego w Regionie Morza Bałtyckiego (BSR), począwszy od geopolityki, poprzez inteligentne rozwiązania i kwestie cyberbezpieczeństwa, aż po wyzwania związane z projektami offshore wind.
15.03.2023

Duński Port Esbjerg nie zwalnia tempa. Buduje magazyn dla projektu Viking-Link

Port Esbjerg jest jednym z czołowych portów w Europie obsługujących projekty związane z transformacją energetyczną. Niedawno władze zapowiadała dalszą ekspansję i rozwój infrastruktury morskiej. Tym razem na terenie portu powstanie magazyn elementów dla projektu interkonektora Viking-Link.
13.03.2023

Następca tronu zainaugurował system składowania CO2 pod dnem Morza Północnego

Następca duńskiego tronu książę Fryderyk zainaugurował w środę system składowania CO2 pod dnem Morza Północnego. Według mediów jest to pierwszy projekt na świecie, który umożliwia wykorzystanie wyeksploatowanego pola naftowego w ramach międzynarodowej współpracy.
09.03.2023

Game changer: port Esbjerg potroi moc offshore z pomocą cyfrowego bliźniaka

Port Esbjerg wraz z Moffatt & Nichol opracował pierwszego na świecie cyfrowego bliźniaka dla sektora offshore - odnajdując sposób na potrojenie mocy morskich farm wiatrowych.
19.01.2023

World Marine Offshore ogłasza upadłość

Duńska firma żeglugowa World Marine Offshore złożyła wniosek o upadłość.
16.01.2023

HØST PtX Esbjerg podpisuje z Energinet umowę o przyłączenie do sieci

Zawarta umowa pomoże zapewnić energię elektryczną dla projektu produkcji zielonego amoniaku
11.01.2023

Holandia chce, aby Gasunie rozwijało sieć wodorową na Morzu Północnym

Holenderski minister ds. polityki klimatycznej i energetycznej Rob Jetten zamierza wyznaczyć Gasunie zajmującą się infrastrukturą energetyczną do rozwoju morskiej sieci wodorowej w rejonie Morza Północnego.
05.12.2022

Niemieckie porty mogą nie podołać celom morskiej energetyki wiatrowej

Niemcy są jednym z liderów rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Europie. Sektor offshore wind jest filarem polityki energetycznej Energiewende, ale też odpowiedzią na ograniczenia związane z rozwojem wiatraków na lądzie. Wysokim ambicjom mogą nie podołać niemieckie porty. Sytuacji nie pomaga fakt, że Federalny Sąd Administracyjny potwierdził zakaz budowy portu morskiego na użytek energetyki wiatrowej w Bremerhaven.
28.11.2022

Vattenfall czyni port Esbjerg swoją logistyczną stolicą morskiej energetyki wiatrowej

Vattenfall znacząco rozszerza swoją obecność w Esbjerg, otwierając nowy międzynarodowy magazyn centralny, który będzie obsługiwał nie tylko duńskie, ale także holenderskie i brytyjskie farmy wiatrowe. Vattenfall nazywa Esbjerg swoją "stolicą logistyki", a w planach dewelopera jest dalsza ekspansja.
30.10.2022

Port Esbjerg rozbudowuje się pod offshore

W duńskim porcie Esbjerg rozpoczęła się budowa nowego obiektu, który ma pomóc w zaspokojeniu rosnącego zapotrzebowania ze strony sektora morskiej energetyki wiatrowej.
28.10.2022

Europejskie porty sprzymierzają się, aby złagodzić problemy z przepustowością spowodowane wyższymi celami na rok 2030

Sześć kluczowych portów dla morskiej energetyki wiatrowej w Europie zawarło sojusz w celu rozwiązania problemów z przepustowością, które już istnieją, a które staną się jeszcze bardziej palące w związku z tym, że cele dotyczące morskiej energetyki wiatrowej uzgodnione w ramach Deklaracji z Esbjerg przyniosą coraz większą dynamikę rozwoju morskich farm wiatrowych.
10.10.2022

Dania i Niemcy będą wspólnie rozwijać infrastrukturę wodorową

Duński operator systemu przesyłowego Energinet oraz holenderska spółka Gasunie zacieśniają współpracę w zakresie rozwoju infrastruktury wodorowej. Inwestorzy wskazują, że w Danii już teraz odczuwa się duże zainteresowanie rynku możliwością zaopatrywania niemieckich klientów w ekologiczny wodór produkowany w Danii. Do tego będzie potrzebna infrastruktura przesyłowa.
08.09.2022

Na Morzu Północnym powstaną turbiny wiatrowe o łącznej mocy 150 GW

Podczas Szczytu Morza Północnego w Esbjerg, przedstawiciele rządów Niemiec, Belgii, Holandii i Danii podpisali wspólną deklarację rozwoju 150 GW w offshore wind do 2050 roku.
31.05.2022

Plug wybuduje największy na świecie elektrolizer dla H2 Energy Europe – zasili północnoeuropejski sektor transportowy

Plug – główny dostawca gotowych rozwiązań dla globalnej gospodarki zielonego wodoru, otrzymał zamówienie na dostawę elektrolizera o mocy jednego gigawata (GW) dla firmy H2 Energy Europe. Jest to największa jak dotąd instalacja elektrolizera na świecie, zaplanowana dla kompleksu produkcji ekologicznego wodoru w Danii.
20.05.2022

7 wodorowych cudów Europy

Jednym z głównych celów polityki energetycznej Unii Europejskiej jest osiągniecie do 2050 roku neutralności klimatycznej. Kluczową rolę w tym procesie ma odegrać zielony wodór.
05.05.2021

Maersk wspiera plan budowy dużego zakładu produkcyjnego amoniaku w Danii

Maersk znalazł się wśród grupy firm wspierających plan budowy największej w Europie fabryki amoniaku w Danii.
24.02.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.