Wynik wyszukiwania - "termomodernizacja" - Wiadomości

Columbus przekazuje małopolskim szkołom unikalne minipanele fotowoltaiczne

Columbus Energy, czołowy przedstawiciel polskiej branży energetyki odnawialnej, rusza z kampanią edukacyjną dla szkół w Małopolsce. Podstawówki, które przyłączą się do kampanii, otrzymają od Columbus ciekawe konspekty lekcji, a do kilkudziesięciu najszybszych firma prześle zestawy minipaneli fotowoltaicznych.
20.05.2024

BGK uruchomił nabór wniosków o pożyczki na zieloną transformację miast

Przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) i Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) piątego kwietnia podpisali umowę na wdrażanie Pożyczki wspierającej zieloną transformację miast. Samorządy będą mogły przeznaczyć te środki m.in. na inwestycje w tereny zielone, termomodernizację i odnawialne źródła energii (OZE). Budżet projektu to 40 mld zł.
08.04.2024

Ponad 7,6 tysiąca pieców wymieniono z ekodoradcami w gminach Metropolii Krakowskiej

Ponad 7,6 tysiąca pieców niespełniających norm wymieniono przy wsparciu tzw. ekodoradców w gminach zrzeszonych w Metropolii Krakowskiej - poinformowało stowarzyszenie, podsumowując czteroletni projekt "Eko team". Jego celem było wsparcie mieszkańców m.in. wymianie nieekologicznych źródeł ciepła i termomodernizacji budynków.
17.02.2024

Promocja OZE, termomodernizacji - to główne cele stowarzyszenia "Zbliżamy z naturą"

Promocja odnawialnych źródeł energii, ułatwianie termomodernizacji, poprawa stanu środowiska i jakości życia - to główne cele stowarzyszenia "Zbliżamy z naturą". Na poniedziałkowej gali stowarzyszenie przyznało nagrody za promocję działań proekologicznych.
16.01.2024

Pierwsze pieniądze z KPO trafią m.in. na termomodernizację

Pierwsze pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy trafią na likwidację "białych plam" w dostępie do internetu, termomodernizację i systemu świadczeń dla zostawiających dzieci pod opieką - poinformowała szefowa ministerstwa funduszy Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.
22.12.2023

Budynki pasywne. Czeka nas rewolucja?

Energooszczędność jest jednym z najważniejszych wyzwań na rynku nieruchomości. To kluczowe zagadnienie zarówno w prowadzeniu inwestycji, jak i w regulacjach unijnych. Czy prawo zmusi rynek do większego nacisku na budynki pasywne? Kto pokryje koszt termomodernizacji w Europie?
07.12.2023

Premier: w Dekalogu polskich spraw m.in. walka z betonozą i rozwój biogazowni

Walka z betonozą, rozwój biogazowni, profesjonalny i opłacalny dla klientów system kaucyjny oraz rozwój fotowoltaiki na budynkach publicznych oraz ich termomodernizacja - to założenia Dekalogu polskich spraw w części dotyczącej "pięknej i czystej Polski".
24.11.2023

35 proc. Polaków na termomodernizację przeznaczyło od 10 do 30 tys. zł

35 proc. Polaków, którzy przeprowadzili termomodernizację w ciągu ostatnich 5 lat, przeznaczyło na nią od 10-30 tys. zł. – wynika z badania Zimno, cieplej, gorąco... Co Polacy wiedzą o termomodernizacji? Spośród osób, które przeprowadziły termomodernizację, 91 proc. poleciłoby ją innym – dodano.
14.05.2023

MF: do ulgi termomodernizacyjnej wlicza się tę część dotacji NFOŚiGW, którą wypłacono w danym roku

Jeśli dotacja od NFOŚiGW, wypłacana np. w ramach programu „Twój Prąd”, została podzielona na dwie części, to w ramach ulgi termomodernizacyjnej uwzględnia się tylko tę kwotę, która została wypłacona w danym roku podatkowym – wynika z odpowiedzi MF na pytania PAP.
19.02.2023

Akcja termomodernizacja: na pierwszy ogień wymiana drzwi

Rosnące ceny energii i noworoczne zmiany w programie dotacji „Czyste Powietrze” zachęcają do termomodernizacji domu. Prostym i stosunkowo tanim rozwiązaniem, które uchroni przed utratą ciepła jest wymiana drzwi wejściowych.
13.01.2023

BGK: od 1 grudnia wyższe wsparcie na termomodernizację i remonty

Premia termomodernizacyjna od 1 grudnia br. wzrosła z 16 do 26 proc. kosztów inwestycji - podał Bank Gospodarstwa Krajowego. Mogą się o nią starać np. jednostki samorządu terytorialnego, wspólnoty mieszkaniowe, TBS-y, spółdzielnie mieszkaniowe i właściciele domów jednorodzinnych.
01.12.2022

Brytyjski rząd wyda miliard funtów na izolację najmniej energooszczędnych domów

Brytyjski rząd przeznaczy dodatkowy miliard funtów na izolację najmniej energooszczędnych domów - ogłosił w poniedziałek minister biznesu i energii Grant Shapps. To część planu obniżenia zapotrzebowania na energię do 2030 r. o 15 proc.
28.11.2022

Ulga termomodernizacyjna. Polacy odliczyli już ponad 10,4 mld zł!

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wciąż cieszy się większym powodzeniem niż dopłata do termomodernizacji w programie Czyste Powietrze – wynika z danych do których dotarł portal GetHome.pl.
26.10.2022

W ciągu ostatnich 20 lat prawie 3 mld zł trafiło na wsparcie termomodernizacji budynków. BGK spłaca część kredytu zaciągniętego na ten cel

Jak wynika z Długoterminowej Strategii Renowacji Budynków, którą rząd przyjął na początku tego roku, spośród 14,2 mln budynków w Polsce nawet 70 proc. nie spełnia standardów efektywności energetycznej, a duża ich część nie ma nawet izolacji cieplnej i wymaga głębokiej termomodernizacji. Taka inwestycja często przekracza jednak możliwości finansowe indywidualnych inwestorów, spółdzielni, wspólnot, a nawet samorządów. Te jednostki mogą się ubiegać o wsparcie Banku Gospodarstwa Krajowego, który w ramach premii z Funduszu Termomodern
24.10.2022

Jest jeszcze czas na ocieplenie domów przed zimą

Wąskim gardłem są terminy ekip budowlanych, ale jeśli chodzi o materiały termoizolacyjne, to są one dostępne. Można skorzystać z narzędzi wsparcia dla termomodernizacji i przeprowadzić ją nawet własnymi siłami - powiedział "DGP" Piotr Uściński, wiceminister rozwoju i technologii.
09.08.2022

Rząd przyjął projekty nowelizacji poprawiające efektywność energetyczną budynków

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o charakterystyce energetycznej budynków oraz ustawy - Prawo budowlane - poinformowała we wtorek Kancelaria Premiera. Nowe przepisy mają wpłynąć na poprawę efektywności energetycznej budynków.
26.07.2022

Morawiecki: setki tysięcy osób dokonało termomodernizacji swojego domu

Obecnie dziesiątki tysięcy ludzi ociepla swoje domy, a termomodernizację przeprowadziło setki tysięcy osób - podkreślił w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Zachęcał do skorzystania z nowego programu "Czyste Powietrze Plus" zakładającego prefinansowanie remontu.
14.07.2022

Na wtorkowym posiedzeniu rządu projekt dot. zmian w finansowaniu termomdernizacji i remontów

Na wtorkowym posiedzeniu rząd rozpatruje projekt dot. zmian w finansowaniu termomodernizacji i remontów, który ma na celu zwiększenie efektywności energetycznej w budownictwie wielorodzinnym. Inwestycje z tym związane przewidziano w Krajowym Planie Odbudowy.
12.07.2022

Ekspert: Zegar tyka

Jeszcze tylko 4 dni pozostały właścicielom lub zarządcom budynków i lokali na złożenie deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Nawet 5 tys. złotych kary grozi za niewysłanie deklaracji. Moim zdaniem, władze lokalne jeszcze nie wstały z zimowego snu. Postanowiłem wesprzeć władzę i rozesłać wici. Czas pokazać władzy, że potrafimy. Czas na pospolite ruszenie.
27.06.2022

Szansa na uzyskanie z NFOŚiGW dotacji do pomp ciepła w nowo budowanych domach. Program „Moje Ciepło” wystartował

Osoby chcące otrzymać dofinansowanie do zakupu i montażu pompy ciepła w domu jednorodzinnym mogą składać wnioski do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W programie „Moje Ciepło” przewidziane są dotacje od 7 do nawet 21 tys. zł. Budżet wynosi 600 mln zł. Ze wsparcia skorzystają właściciele tylko nowych budynków mieszkalnych o podwyższonym standardzie energetycznym. Obowiązywać będzie zasada: najpierw inwestycja – potem wypłata.
09.05.2022

MRiT będą kolejne programy i dotacje dla energooszczędnego budownictwa

– W ramach Krajowego Planu Odbudowy chcemy promować budowę mieszkań komunalnych, społecznych i socjalnych o podwyższonym standardzie energetycznym – zapowiada wiceminister rozwoju i technologii Piotr Uściński. To kolejne rządowe wsparcie dla energooszczędnego budownictwa po m.in. programie Czyste Powietrze czy uldze termomodernizacyjnej. Zgodnie z przyjętą niedawno przez rząd strategią do 2050 roku termorenowację powinno przejść 7,5 mln budynków w Polsce. Na przyspieszenie tego procesu wpłyną nie tylko programy dofinansowania, le
28.04.2022

Forum Energii: wzrost PKB dzięki inwestycjom w redukcję emisji w ciepłownictwo

Przy ambitnym podejściu do redukcji węgla w ciepłownictwie i ogrzewnictwie, inwestycjach w zieloną energię, dobrych ramach prawnych, modernizacja ciepłownictwa w Polsce może zwiększyć polskie PKB o ponad 2 proc. rocznie przez kolejne 30 lat - twierdzi Forum Energii.
05.04.2022

Jeszcze trzy miesiące można składać deklaracje dotyczące źródła ogrzewania

Właściciele i zarządcy nieruchomości wybudowanych i oddanych do użytkowania przed styczniem 2022 roku mają jeszcze nieco ponad trzy miesiące na złożenie deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków i zgłoszenie w niej swojego źródła ogrzewania. Ten obowiązek dotyczy zarówno budynków mieszkalnych, jak i niemieszkalnych, np. usługowych i użyteczności publicznej. Deklaracje można złożyć online albo za pośrednictwem swojego urzędu gminy. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi kara grzywny.
04.04.2022

A gdyby prąd, ciepło i woda były niemal za darmo? NCBR chce udowodnić, że to możliwe

Przynajmniej kilkukrotnie mniejsze zużycie energii, pozyskiwanie prądu z własnych źródeł, produkowanie ciepła wtedy, gdy jest najtańsze, by zmagazynować je na później, a do tego używanie wody z deszczówki do wszystkich domowych potrzeb – to tylko niektóre ze sposobów na radykalne zmniejszenie comiesięcznych rachunków.
28.03.2022

Nadzór budowlany: deklaracje o źródłach ciepła pomogą identyfikować źródła emisji

Ponad 2,5 mln deklaracji o źródle ciepła złożyli do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków właściciele domów i budynków - poinformował w czwartek Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.
18.03.2022

Osoby o niższych dochodach otrzymają do 69 tys. zł na termomodernizację domu

W 2022 r. program "Czyste Powietrze" czekać będzie kolejna zmiana; większe wsparcie ma trafić do mniej zamożnych Polaków; którzy na termomodernizację domu i wymianę pieca będą mogli dostać do 69 tys. zł dotacji - informuje PAP minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.
28.12.2021

NFOŚiGW: ubożsi powinni dostać możliwość prefinansowania termomodernizacji domów

Osoby mniej zamożne powinny dostać możliwość prefinansowania termomodernizacji domów w "Czystym powietrzu" – uważa wiceszef NFOŚiGW Paweł Mirowski. Dodał, że nowy komponent programu, dedykowany właśnie do takich osób miałby ruszyć w 2022 roku.
21.06.2021

Termomodernizacja budynków do 2050 roku będzie kosztować nawet setki miliardów zł

Do 2050 roku na termomodernizację budynków w Polsce możemy potrzebować miliardów, jeśli nie setek miliardów złotych; dużo środków musi pochodzić z sektora prywatnego – mówiła we wtorek na Europejskim Kongresie Gospodarczym wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anna Kornecka.
26.05.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.