„Sektor budynkowy odpowiada za 40 proc. zużycia energii, tak więc zwiększenie jego efektywności jest kluczowym elementem transformacji energetycznej kraju” - mówiła dr Joanna Remiszewska, dyrektor ds. public relations w Rockwool Polska podczas kongresu Polska Moc Biznesu.
Ekspertka wskazała, że budynek sam w sobie jest elementem szerszej układanki związanej z transformacją energetyczną, gdzie efektywność energetyczna jest też kluczem transformacji popytowej, jaka nas czeka w UE, ponieważ Europa wciąż jest uzależniona od importu paliw kopalnych.
„Często patrzymy na transformację energetyczną z perspektywy dużych jednostek wytwórczych: OZE, SMR-ów czy dużych elektrowni atomowych. Ale transformacja energetyczna ma także oblicze efektywnego energetycznie budynku, który jest energooszczędny, ekonomiczny, przyjazny dla środowiska i komfortowy dla mieszkańców” - podkreśliła Joanna Remiszewska.
Kongres społeczno-gospodarczy „Polska Moc Biznesu”, poruszający najważniejsze zagadnienia społeczno-gospodarcze i polityczne, odbył się 26 listopada na PGE Narodowym w Warszawie.
Fot: Depositphotos
Energetyka, OZE
wizytówki: 153
Gospodarka odpadami, Recykling
wizytówki: 109
Ekologia, Ochrona środowiska
wizytówki: 69
E-transport, E-logistyka, E-mobilność
wizytówki: 15
EkoDom, EkoBudownictwo
wizytówki: 36
EkoRolnictwo, BioŻywność
wizytówki: 10
Prawo, Administracja, Konsulting
wizytówki: 7
Politechnika Gdańska kształci ekspertów, którzy zwiększą udział polskich firm w branży offshore
Tempo wzrostu wód oceanów podniosło się aż dwukrotnie w zaledwie 10 lat. Są też coraz bardziej zanieczyszczone
Do Polski wkracza fala upałów. To fatalna wiadomość dla energetyki, a będzie jeszcze gorzej
FSRU2 w Gdańsku oznacza konkurencję na rynku. Krytycznie ważny element dla gospodarki
Japonia planuje ekspansję atomu. Do 2050 chce mieć nawet 14 nowych reaktorów
USA. Elektrownia Trumbull Energy Center rozpoczęła działalność, czyli skokowy spadek emisji
Rozpoczyna się operacyjna faza odbudowy Wielkiej Rafy Koralowej
TOP5 wydarzeń w Zielonej Gospodarce - 26.06.2026
Poznaliśmy nową strategię dla ciepłownictwa do 2040 r. Ponad połowa ciepła będzie z OZE, a dzięki temu znacznie niższe rachunki
Zielony amoniak z Mindoro. Hynfra rozpoczyna współpracę na Filipinach z myślą o rynkach Azji Wschodniej
Offshore wind napędza przemysł i porty. „Największe korzyści dopiero przed nami” [KONGRES POLSKIE PORTY]
Chiny. Rekordowa umowa na zakup zielonego metanolu dla żeglugi
Nawet 50 euro za zwiedzanie Wenecji? Szokująca propozycja nowego burmistrza
Dobre życie na stabilnej planecie dla wszystkich. Według grupy znanych ekonomistów to możliwe
Przeładunki portowe a dbałość o Bałtyk. Premiera ważnej publikacji podczas Kongresu Polskie Porty 2030
Kaucja na widelcu. Polacy widzą w niej ratunek dla przyrody, ale diabeł tkwi w szczegółach
Resort klimatu: zakup kolejnych e-busów do Morskiego Oka nie oznacza likwidacji przewozów konnych
„Znalazłem pisklę! I co teraz?” – poradnik ratunkowy
| Ropa brent | 73.52 $ | baryłka | -1,97% | 28.06.2026 05:05 |
| Cyna | 50075 $ | tona | 1,11% | 28.06.2026 05:05 |
| Cynk | 3431 $ | tona | -0,16% | 28.06.2026 05:05 |
| Aluminium | 3131 $ | tona | -0,57% | 28.06.2026 05:05 |
| Pallad | 1213.75 $ | uncja | 2,17% | 28.06.2026 05:05 |
| Platyna | 1614.4 $ | uncja | 1,10% | 28.06.2026 05:05 |
| Srebro | 59.16 $ | uncja | 2,19% | 28.06.2026 05:05 |
| Złoto | 4103.9 $ | uncja | 1,54% | 28.06.2026 05:05 |