Wynik wyszukiwania - "uk" - Wiadomości

Brytyjski minister energii chce pozostawić ostatnie elektrownie węglowe na kolejny rok

Minister energii Wielkiej Brytanii Grant Shapps chce, by trzy ostatnie działające w kraju elektrownie węglowe, których zamknięcie przełożono z powodu wojny na Ukrainie, pozostały czynne jeszcze rok dłużej - podał w środę dziennik "The Times".
01.03.2023

Vertex Hydrogen podpisuje umowę na 1000 MW zielonego wodoru

Vertex Hydrogen podpisał umowy na dostawę ponad 1000 MW zielonego wodoru na potrzeby brytyjskiego sektora przemysłowego.
27.02.2023

Zabezpieczenie udziału local content w brytyjskiej branży offshore

Zabezpieczenie udziału local content
26.02.2023

Smog podnosi ciśnienie londyńskim nastolatkom

Jak wykazały przeprowadzone w Londynie badania młodzieży w wieku 11-16 lat, długotrwałe narażenie na pył zawieszony PM2,5 wiąże się z wyższym ciśnieniem krwi, zwłaszcza w przypadku dziewcząt - informuje pismo „PLOS One“.
15.02.2023

Wielka Brytania wybuduje sześć nowych morskich farm wiatrowych

The Crown Estate podpisało umowy dzierżawy dla sześciu nowych projektów morskich farm wiatrowych, które potencjalnie mogą wygenerować około 8 GWh energii elektrycznej, wystarczającej do zasilenia siedmiu milionów gospodarstw domowych.
27.01.2023

Niezależność energetyczna Wielkiej Brytanii wymaga 10 mln ton stali

Jeden z producentów stali Tata Steel opublikował raport na temat zapotrzebowania Wielkiej Brytanii na surowce na ścieżce do uzależnienia się kraju od importu energii elektrycznej i paliw kopalnych. Transformacja energetyczna tylko w tym kraju będzie wymagała nawet 10 mln stali.
20.01.2023

Król Karol III chce przeznaczyć dochody z offshore dla dobra publicznego

Król Wielkiej Brytanii Karol III poprosił w czwartek, aby spodziewany znaczący wzrost dochodów z powstania sześciu morskich farm wiatrowych na terenach należących do monarchii, został wykorzystany dla dobra publicznego, a nie na potrzeby rodziny królewskiej.
20.01.2023

Brytyjski rząd tnie wsparcie dla firm w związku z cenami energii

Brytyjski rząd przedstawił w poniedziałek nowe, znacznie ograniczone w stosunku do obecnych, zasady wsparcia dla przedsiębiorstw w związku z wysokim cenami energii. W efekcie koszt tego wsparcia dla budżetu zmniejszy się o ok. 70 proc.
10.01.2023

Zielona transformacja spowalnia - w UK rząd wydał zgodę na budowę pierwszej od 35 lat nowej kopalni węgla

Brytyjski rząd ostatecznie wydał w środę zgodę na budowę budzącej duże kontrowersje, pierwszej od 35 lat głębinowej kopalni węgla - mimo że rok temu Wielka Brytania jako gospodarz szczytu klimatycznego COP26 wzywała inne kraje, by "odesłać węgiel do historii".
08.12.2022

Rząd wycofuje się ze sprzeciwu wobec lądowych farm wiatrowych

Brytyjski rząd zapowiedział złagodzenie faktycznego niemal całkowitego zakazu budowy nowych lądowych farm wiatrowych w Anglii i ogłosił przeprowadzenie w tej sprawie konsultacji społecznych.
08.12.2022

Brytyjski rząd wyda miliard funtów na izolację najmniej energooszczędnych domów

Brytyjski rząd przeznaczy dodatkowy miliard funtów na izolację najmniej energooszczędnych domów - ogłosił w poniedziałek minister biznesu i energii Grant Shapps. To część planu obniżenia zapotrzebowania na energię do 2030 r. o 15 proc.
28.11.2022

Brytyjski RAF Voyager wzbił się w powietrze zasilany w całości w SAF

Królewskie Siły Powietrzne potwierdziły, że wykonały pierwszy w historii Wielkiej Brytanii lot wojskowy z wykorzystaniem zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF) jednym ze swoich samolotów Voyager, wojskowej odmianie Airbusa A330.
24.11.2022

EDF Renewables chce budować magazyn energii w Norwich

EDF Renewables UK zaproponowało budowę akumulatorowego systemu magazynowania energii o mocy 114 MW na południe od podstacji Norwich, pomiędzy Dunston i Swainsthorpe.
22.11.2022

Rząd zaprzecza, by miał zrezygnować z budowy elektrowni atomowej

Rzecznik brytyjskiego premiera Rishiego Sunaka zaprzeczył w piątek doniesieniom, jakoby rząd w ramach zapowiadanego cięcia wydatków miał zrezygnować z planów budowy nowej elektrowni atomowej Sizewell C. Ma ona zaspokajać 7 proc. brytyjskich potrzeb energetycznych.
04.11.2022

Guardian: Wielka Brytania prowadzi ćwiczenia na wypadek tygodniowej przerwy w dostawie energii

Brytyjski rząd przeprowadza ćwiczenia, aby poradzić sobie z przerwami w dostawie energii trwającymi do siedmiu dni, które mogą pojawić się w efekcie kryzysu energetycznego - podał w środę dziennik "Guardian".
02.11.2022

"Telegraph": Brytyjczycy co roku wyrzucają 72 sztuki ubrań, najwięcej w Europie

Brytyjczycy kupują co roku więcej nowych sztuk odzieży niż mieszkańcy jakikolwiek innego kraju w Europie. Przeciętny Brytyjczyk posiada 76 sztuk odzieży, ale w ciągu każdego roku wyrzuca 72 z nich - informuje dziennik "Telegraph".
24.10.2022

Czy BECCS może pomóc w pokonaniu kryzysu energetycznego?

Brytyjski rząd rozpoczął nowe konsultacje, w których poszukuje opinii na temat środków, które mogłyby przyciągnąć więcej prywatnych inwestycji w rozwój bioenergii z wychwytywaniem i składowaniem dwutlenku węgla (BECCS).
14.10.2022

Carlton Power uzyskuje zgodę na budowę pierwszego hubu wodorowego w Manchesterze

Carlton Power uzyskał od władz lokalnych Trafford Council pozwolenie na budowę pierwszego hubu wodorowego w Manchesterze.
07.10.2022

Brytyjski czarny scenariusz zakłada zimą trzygodzinne przerwy w dostawach energii

Brytyjskim gospodarstwom domowym mogą grozić tej zimy trwające do trzech godzin przerwy w dostawach energii - ostrzegł w czwartek operator sieci przesyłowych, National Grid, zastrzegając jednak, że jest to najgorszy, mało prawdopodobny scenariusz.
07.10.2022

Brytyjska branża energetyczna może liczyć na wsparcie MI5, Royal Navy i RAF

Jak informują brytyjskie media, tamtejsze firmy energetyczne analizują bezpieczeństwo platform wiertniczych po doniesieniach związanych z uszkodzonymi gazociągami Nord Stream 1 i 2. Jednostki MI5, Royal Navy i RAF mają udzielić wsparcia przemysłowi w przypadku eskalacji sytuacji w Europie.
05.10.2022

UK wdroży zmiany w prawie i przyspieszy budowę ogromnej ilości nowych mocy w offshore

Wielka Brytania przyspieszy procesy planowania i wydawania zgody na budowę dla projektów z niedawno zakończonych, obecnie trwających i nadchodzących aukcji dla morskiej energetyki wiatrowej, aby szybciej wprowadzić do sieci nowe moce energetyczne, ułatwić wzrost gospodarczy i tworzenie miejsc pracy.
04.10.2022

Brytyjski regulator rynku energii ostrzega przed znaczącym ryzykiem niedoboru gazu

Wielka Brytania stoi w obliczu "znaczącego ryzyka" niedoborów gazu tej zimy, co może wpłynąć na dostawy energii elektrycznej - ostrzegł w ujawnionym w poniedziałek liście regulator rynku energii, Ofgem.
04.10.2022

Brytyjska Partia Pracy obiecuje stworzenie publicznej spółki energetycznej Great British Energy

W ciągu roku po przejęciu władzy rząd Partii Pracy stworzy Great British Energy - publiczną spółkę energetyczną, która będzie dostarczać energię z odnawialnych źródeł - zapowiedział we wtorek lider brytyjskiej opozycji Keir Starmer na konferencji laburzystów w Liverpoolu.
29.09.2022

26 ofert w pierwszej w Wielkiej Brytanii rundzie licencyjnej CCS

Bezpieczeństwo energetyczne jest ostatnio najgorętszym tematem, i sprawia, że sektor ropy naftowej i gazu ziemnego ponownie znalazł się na pierwszym miejscu. Ale nie powoduje to, że wysiłki podejmowane na rzecz dekarbonizacji zostały zastopowane - wręcz przeciwnie - prężne działania w tym kierunku wspierają transformację energetyczną i prowadzą ku niskoemisyjnej przyszłości. Świadczy o tym 26 ofert otrzymanych podczas pierwszej w historii Wielkiej Brytanii rundy licencyjnej na składowanie dwutlenku węgla (CCS), obejmującej 13 obs
26.09.2022

Brytyjski rząd zniósł zakaz szczelinowania hydraulicznego w celu wydobywania gazu z łupków

Brytyjski rząd zniósł w czwartek zakaz szczelinowania hydraulicznego w celu wydobywania gazu z łupków, który został wprowadzony w 2019 r. po serii wstrząsów sejsmicznych. Zakaz zniesiono, mimo że według raportu prognozowanie wstrząsów "pozostaje wyzwaniem naukowym".
22.09.2022

Premier Truss obiecuje, że nie będzie racjonowania energii

Premier Truss obiecuje, że nie będzie racjonowania energii
21.09.2022

Ośmioro aktywistów klimatycznych aresztowano po proteście w parlamencie

Ośmioro aktywistów ekologicznych z organizacji Extinction Rebellion (XR) zostało w piątek aresztowanych po proteście, który przeprowadzili w budynku brytyjskiego parlamentu. Jego uczestnicy przykleili się do siebie wokół fotela spikera Izby Gmin oraz przykuli do bramy.
03.09.2022

Brytyjski rząd zainwestuje 700 mln funtów w nową elektrownię atomową

Ustępujący premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ogłosił w czwartek zainwestowanie przez rząd 700 mln funtów w budowę nowej elektrowni atomowej Sizewell C. Ma ona zaspokoić 7 proc. brytyjskich potrzeb energetycznych.
01.09.2022

UK: rekordowa podwyżka cen energii o 80 proc.

Brytyjczyków czeka rekordowa, wynosząca 80 proc. podwyżka cen energii. Od 1 października średnie rachunki zwiększą się z 1971 do 3549 funtów rocznie - ogłosił w piątek Ofgem, regulator rynku energii.
26.08.2022

Setki tysięcy przypadków zrzucania nieoczyszczonych ścieków do morza

Zrzucanie przez brytyjskie firmy wodociągowe nieoczyszczonych ścieków do morza, co może mieć miejsce tylko w wyjątkowych sytuacjach, w rzeczywistości jest nagminną praktyką - wynika z kolejnych analiz publikowanych danych.
24.08.2022

W. Brytania. Ostrzeżenie na prawie 50 plażach po zrzucie ścieków do morza

Na prawie 50 plażach w Anglii i Walii obowiązują ostrzeżenia o zanieczyszczeniu po tym, jak w czasie trwających od poniedziałku ulewnych deszczy jedna z firm wodociągowych zrzuciła do morza nieoczyszczone ścieki - podała w środę organizacja Surfers Against Sewage.
17.08.2022

Od początku roku trzy razy więcej pożarów w UK niż w całym 2021 r.

Od początku tego roku w Wielkiej Brytanii odnotowano trzy razy więcej szalejących pożarów dzikich terenów niż w całym 2021 r. – poinformował w niedzielę przewodniczący Krajowej Rady Szefów Straży Pożarnej (NFCC) Mark Hardingham.
15.08.2022

Prawie 1,3TWh brytyjskiej energii z wiatru zmarnowane od początku kryzysu

Brak możliwości magazynowania energii, może zniweczyć wysiłki Wielkiej Brytanii na rzecz zmniejszenia zależności od gazu.
08.08.2022

Angielski klub piłkarski Reading FC na koszulkach nawiązuje do zmian klimatu

Grający na zapleczu angielskiej ekstraklasy piłkarskiej Reading FC na rękawach koszulek przygotowanych na nowy sezon odniósł się do zmian klimatu. Używając pasków w odcieniach kolorów niebieskiego i czerwonego pokazał, jak zmieniała się w okolicy średnia temperatura w ciągu 151 lat istnienia klubu.
26.07.2022

Hitachi Energy zdobywa zamówienie na przyłączenie jednej z największych na świecie MFW do brytyjskiej sieci energetycznej

Systemy przesyłowe HVDC Light® połączą farmę wiatrową Hornsea 3, dostarczając energię odnawialną dla ponad trzech milionów domów.
21.07.2022

Wielka Brytania powołała pełnomocnika ds. rozwoju morskiej energetyki wiatrowej

Tim Pick zostanie mianowany pierwszym w historii Wielkiej Brytanii pełnomocnikiem do spraw morskiej energetyki wiatrowej. Informacje potwierdził premier Boris Johnson oraz Kwasi Kwarteng, minister biznesu i energii.
09.06.2022

Brytyjczycy chcą lądowych punktów ładowania statków

Brytyjska Izba Żeglugi wezwała rząd Wielkiej Brytanii do zobowiązania brytyjskich portów do instalacji lądowych punktów ładowania statków.
31.05.2022

Vattenfall przetestuje elektrolizer morski na terenie farmy wiatrowej Aberdeen Bay

Pierwsza na świecie morska turbina wiatrowa produkująca wodór bezpośrednio na morzu zostanie przetestowana w Wielkiej Brytanii. Szwedzki inwestor Vattenfall otrzymał dofinansowanie od brytyjskiego rządu w wysokości 9,3 mln funtów (około 50 mln zł).
26.05.2022

W Wielkiej Brytanii powstanie wertykalna farma. Nadchodzi rewolucja w ogrodnictwie?

Producent ekologicznej żywności OneFarm ogłosił plany budowy pionowej (wertykalnej) farmy o powierzchni 6 400 m2 w Newmarket, Suffolk. Farma zapewni do 415 ton żywności rocznie dla lokalnych społeczności.
11.05.2022

W Wielkiej Brytanii do 2030 roku powstanie osiem nowych reaktorów jądrowych

Wielka Brytania wybuduje do końca tej dekady nawet osiem nowych reaktorów jądrowych - przewiduje ogłoszona w czwartek strategia energetyczna, której celem jest maksymalne uniezależnienie się energetyczne.
08.04.2022

Polsko-brytyjski okrągły stół poświęcony tematyce biomasy

Za nami zdalny, polsko-brytyjski okrągły stół poświęcony tematyce biomasy. Polska ma jeden z największych w Europie potencjałów do produkcji biogazu i biometanu. Biomasa stanowi również ważną część krajowego miksu energetycznego Wielkiej Brytanii. „PL-UK Biomass Roundtable” zorganizowany przez NCBR dał przestrzeń do wymiany doświadczeń oraz zaplanowania wielotorowej współpracy na rzecz rozwoju innowacji w tym obszarze.
07.04.2022

USA i Wielka Brytania przestaną kupować ropę z Rosji

Wielka Brytania z końcem 2022 roku wprowadzi embargo na rosyjską ropę naftową. Podobną decyzję w Stanach Zjednoczonych zapowiedział prezydent Joe Biden.
09.03.2022

Shell wycofuje się ze wspólnych inwestycji z Gazpromem

Brytyjsko-holenderski koncern petrochemiczny Shell ogłosił w poniedziałek, że w efekcie napaści Rosji na Ukrainę wycofuje się ze wszystkich przedsięwzięć z rosyjskim koncernem energetycznym Gazprom. Dzień wcześniej podobną decyzję podjął brytyjski koncern BP.
01.03.2022

Po rekordowym wzroście cen energii rząd ogłasza wsparcie dla odbiorców

Większość brytyjskich gospodarstw domowych dostanie zniżkę sięgającą 350 funtów, która ma złagodzić rosnące koszty energii - ogłosił w czwartek minister finansów Rishi Sunak w odpowiedzi na wzrost maksymalnego pułapu cen energii o 54 proc.
04.02.2022

Wielka Brytania zainwestuje ponad 60 mln funtów w rozwój pływających farm wiatrowych

Rząd Wielkiej Brytanii zapowiedział, że zainwestuje w projekty pływających morskich farm wiatrowych 31,6 mln funtów. Równolegle sektor prywatny chce przeznaczyć na rozwój technologii podobną kwotę - ponad 30 milionów funtów. Sektor publiczny i prywatny łączą siły.
02.02.2022

Na obszarze farmy morskiej Triton Knoll została zainstalowana pierwsza turbina wiatrowa

Niemiecki koncern RWE uruchomił w terminie pierwszą turbinę morską na farmie wiatrowej Triton Knoll. Prace były realizowane zgodnie z harmonogramem, mimo pandemii koronawirusa.
25.01.2022

Brytyjski rząd rozważa dopłaty dla firm energetycznych, by chronić odbiorców

Brytyjski rząd rozważa interwencję na rynku energetycznym, aby ograniczyć skutki wzrostu cen energii dla gospodarstw domowych - pisze we wtorek dziennik "Financial Times". Bez interwencji od kwietnia maksymalny pułap cen dla klientów indywidualnych wzrośnie o ok. 50 proc.
19.01.2022

W UK już 22. dostawca energii upada z powodu wysokich cen hurtowych

Firma Bulb Energy, będąca siódmym największym dostawcą energii na brytyjskim rynku, ogłosiła w poniedziałek, że przejdzie pod zarząd komisaryczny, co w praktyce oznacza bankructwo. To już 22. firma, która od września wycofuje się z rynku z powodu wysokich cen energii.
23.11.2021

Szef COP26: postęp jest niewystarczający, premier Johnson wraca do Glasgow

Postęp nie jest wystarczający, a w niektórych kluczowych kwestiach wciąż pozostają duże rozbieżności - przyznał we wtorek przewodniczący ONZ-owskiej konferencji klimatycznej COP26 Alok Sharma. W środę do Glasgow powróci brytyjski premier Boris Johnson.
10.11.2021

Von der Leyen leciała 50 kilometrów odrzutowcem, to "ekologiczny grzech"

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, która intensywnie promuje ochronę klimatu, pokonała latem prywatnym odrzutowcem dystans zaledwie 50 kilometrów. Czas przelotu z Wiednia do pobliskiej Bratysławy wyniósł 19 minut. Taki lot na krótkich dystansach to "ekologiczny grzech".
05.11.2021

Sukces fotowoltaiki w UK – panele na dachach osiągnęły rekordowy poziom 97MW w ostatnim kwartale

Energia słoneczna wyprodukowana w ostatnim kwartale pochodzi z paneli zakładanych na dachach – stanowiła ponad 90 proc. wszystkich instalacji fotowoltaicznych. Osiągnięto rekordowy poziom, z 97 MW zainstalowanymi na domach i firmach w całym kraju.
01.11.2021

Pivot Power, Wärtsilä i EDF uruchomiły akumulatorowy system magazynowania energii o mocy 50 MW

Projekt realizowany wspólnie przez Pivot Power, Wärtsilä i EDF ma na celu zapewnienie większej elastyczności i wsparcie brytyjskiej sieci energetycznej.
31.10.2021

Wielka Brytania potrzebuje więcej farm wiatrowych, aby osiągnąć neutralność klimatyczną

Jak przekonuje organizacja branżowa RenewableUK, tempo wydawania pozwoleń na realizację nowych projektów lądowych farm wiatrowych jest o połowę niższe od tego, które miałoby umożliwić skuteczne osiągnięcie celów polityki klimatycznej Wielkiej Brytanii.
27.10.2021

Królowa jednak nie weźmie udziału w szczycie COP26 w Glasgow

Brytyjska królowa Elżbieta II jednak nie weźmie udziału w rozpoczynającym się w najbliższą niedzielę ONZ-owskim szczycie klimatycznym COP26 w Glasgow - poinformował we wtorek wieczorem Pałac Buckingham.
27.10.2021

Johnson wzywa Putina, by Rosja osiągnęła zerową emisję netto do 2050 r.

Brytyjski premier Boris Johnson wezwał w poniedziałek Władimira Putina do przyspieszenia o 10 lat celu, jakim jest osiągnięcie przez Rosję zerowej emisji netto dwutlenku węgla - poinformowało biuro Johnsona po jego rozmowie telefonicznej z prezydentem Rosji,
26.10.2021

Brytyjski rząd przedstawił plan osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 r.

Brytyjski rząd opublikował we wtorek "Strategię Zero Netto", czyli plan wyszczególniający, w jaki sposób Wielka Brytania chce zrealizować ogłoszone zobowiązanie, by do 2050 r. stać się krajem z zerową emisją netto gazów cieplarnianych.
20.10.2021

Czy inżynieria genetyczna może uratować środowisko?

Brytyjski rząd wspiera badania nad zastosowaniem inżynierii genetycznej w rolnictwie, aby stworzyć bardziej zrównoważone produkty i chronić bioróżnorodność.
10.10.2021

Produkcja zeroemisyjnego wodoru praktycznie nie istnieje - ostrzega MAE

Globalna produkcja wodoru generuje około 900 milionów ton emisji CO2, co odpowiada łącznej emisji Wielkiej Brytanii i Indonezji, szacuje organizacja MAE w swoim raporcie.
10.10.2021

BP i ExxonMobile przez brak kierowców ciężarówek zamyka niektóre stacje benzynowe

Z powodu braku kierowców ciężarówek w Wielkiej Brytanii tymczasowo zamknięto niektóre stacje benzynowe. Zrobimy wszystko, by rozwiązać ten problem, będzie więcej egzaminów na kierowców ciężarówek - zapowiedział minister transportu Grant Shapps w piątek.
24.09.2021

Rosnące ceny gazu powodują coraz większe problemy dla gospodarki

Rosnące hurtowe ceny gazu spowodowały w środę upadek dwóch kolejnych dostawców energii na brytyjskim rynku. W ostatnich tygodniach z zbankrutowało już sześć firm, które łącznie miały 1,5 mln klientów i ok. 5 proc. rynku.
23.09.2021

Minister biznesu: nie ma takiej możliwości, by zimą zabrakło prądu

Absolutnie nie ma takiej możliwości, by tej zimy w Wielkiej Brytanii zabrakło prądu - oświadczył w poniedziałek minister biznesu Kwasi Kwarteng. Zapewnił też, że pomimo rosnących cen gazu chroniące konsumentów maksymalne limity cen zostaną utrzymane.
21.09.2021

Aktywiści klimatyczni rozpoczęli dwutygodniowy protest w Londynie

Aktywiści z organizacji ekologicznej Extinction Rebellion (XR) rozpoczęli w poniedziałek dwutygodniową akcję protestacyjną w Londynie, podczas której domagają się od brytyjskiego rządu wstrzymania nowych inwestycji w paliwa kopalne.
24.08.2021

UK dekarbonizuje przemysł ciężki inwestując w technologię nuklearną

Rządowa inwestycja ma na celu uruchomienie technologii nuklearnej w ciągu następnej dekady, w ramach dążenia do dekarbonizacji przemysłu ciężkiego.
01.08.2021

Naukowcy: zmiany klimatu w Wielkiej Brytanii już są widoczne

W Wielkiej Brytanii już mają miejsce wpływające na życie ludzi zmiany klimatu, czego dowodzą coraz częstsze ekstremalne zjawiska pogodowe - napisano w opublikowanym w czwartek przez urząd meteorologiczny Met Office dorocznym raporcie o stanie klimatu.
30.07.2021

Brytyjski rząd chce zablokować udział Chin w budowie elektrowni jądrowych

Brytyjski rząd bada sposoby usunięcia chińskiego państwowego przedsiębiorstwa energetyki jądrowej CGN ze wszystkich przyszłych projektów energetycznych w Wielkiej Brytanii - podał w poniedziałek dziennik "Financial Times", powołując się na źródła zbliżone do rozmów.
26.07.2021

Morskie wiatraki zasiliły w energię 39 proc. domów w Wielkiej Brytanii w 2020 r.

The Crown Estate, instytucja zarządzająca majątkiem brytyjskiej korony, opublikowała raport, z którego wynika, iż morskie elektrownie wiatrowe pokryły zapotrzebowanie na energię 39 proc. gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii. Sektor offshore wind odgrywa już zdecydowanie jedną z najważniejszych ról w brytyjskiej energetyce.
03.05.2021

Polonus Energy

Polonus Energy to marka własna HG Solutions Sp. z o.o.
fotowoltaika,maty grzewcze,panele grzewcze na podczerwień,ogrzewanie podłogowe,projekty instalacji fotowoltaicznych,dobór paneli fotowoltaicznych,pomiary instalacji fotowoltaicznych,instalacje fotowoltaiczne,instalacja fotowoltaiczna,instalacja fotowoltaiczna na hali produkcyjnej,instalacja fotowoltaiczna na myjni bezdotykowej,rozwiązania fotowoltaiczne

Cronimet PL Sp. z o.o.

stal, złom, nabrzeże, Szczecin, Mielec, Inowrocław, Herby, złom stali stopowych, kwasówka, nierdzewka, złom stali narzędziowej, HSS, narzędziówka, węgliki spiekane, złom stalowy, złom czarny, złom poprodukcyjny, złom metali kolorowych, miedź, brąz, mosiądz, aluminium, surowce, żelazostopy, katody, gran

PROJMORS Biuro Projektów Budownictwa Morskiego Sp. z o.o.

PROJMORS jest biurem projektowym skupionym w obszarach związanych z obiektami hydrotechnicznymi, obiektami wojskowymi oraz morską energetyką wiatrową.
PROJMORS, Grupa Technologiczna ASE ,biuro projektów, budownictwo morskie, budownictwo wodne, konstrukcje morskie ,nadzór autorski, nadzór inwestorski ,generalny realizator inwestycji, odbiór robót ,porty, stocznia, stocznia remontowa ,stocznia produkcyjna, obiekty hydrotechniczne ,DCT, LNG, Nigerdock, FIDIC, dokumentacja projektowa, dokumentacja kosztorysowa ,przeładunek materiałów masowych ,przeładunek materiałów drobnicowych ,baza, flota handlowa, flota rybacka, przystań rybacka, bazy kontenerowe

OKMARIT Logistic & Shipbroking Ltd.

OOG & Project Cargo Freight Forworder
transport specjalny, transport ładunków ponadgabarytowych, transport hal produkcyjnych, transport magazynów, transport linii produkcyjnych, transport elementów infrastruktury, transport turbin wiatrowych, transport zbiorników, fracht morski, ładunki nienormatywne, ładunki ponadnormatywne, spedycja międzynarodowa, agenci okrętowi, usługi logistyczne trójmiasto, usługi spedycyjne trójmiasto, spedycja morska trójmiasto, transport nadgabarytowy, przeładunki w polskich portach, project cargo, usługi przeładunkowe, przewozy nadgabarytowe, spedycja ładunków nadgabarytowych, spedycja trójmiasto, agenci okrętowi trójmiasto, maklerzy morscy trójmiasto, maklerzy morscy, agent statkowy, logistyka, transport morski, spedycja międzynarodowa trójmiasto, usługi spedycyjne, usługi logistyczne, usługi transportowe, spedycja morska, logistyka morska, przeładunek ładunków

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2023 - zaprasza Andrzej Popadiuk, lider panelu Energia Odnawialna

Tegoroczne Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2023 będzie już 22. edycją wydarzenia. Impreza ponownie zgromadzi reprezentantów całej branży, którzy wezmą udział w licznych prezentacjach i pięciu panelach dyskusyjnych.
03.10.2023

Infrastruktura wodorowa wyzwaniem dla bezpieczeństwa krytycznego

W kontekście ostatnich wydarzeń geopolitycznych, takich jak ataki na Nord Stream 2 oraz sytuacja na Ukrainie, rozmowa z Mateuszem Romowiczem, radcą prawnym z Legal Marine, podczas 2. Środkowoeuropejskiego Forum Technologii Wodorowych H2POLAND, rzuca światło na istotne zagadnienia związane z bezpieczeństwem infrastruktury wodorowej.
04.09.2023

Strategia partnerstwa dla offshore wind. RWE w Polsce

Pilna potrzeba dekarbonizacji sektora energetycznego kieruje uwagę wszystkich na rosnącą rolę energii odnawialnej. RWE, jako doświadczony deweloper branży OZE, dostrzega olbrzymi potencjał i znaczenie polskiego rynku offshore wind dla przyszłości energetycznej kraju. Między innymi o tym mieliśmy okazje porozmawiać z Pålem Coldevinem, wiceprezesem wykonawczym RWE Offshore Wind ds. rozwoju offshore w krajach nordyckich, Polsce i krajach bałtyckich, podczas tegorocznej konferencji PSEW w Serocku.
21.08.2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.