POWER CONNECT EXPO_2024_strona główna

Stowarzyszone spółki należące do Grupy Hanwha dążą do ustanowienia łańcucha wartości czystego wodoru

rk

26.09.2023 13:58 Źródło: Hanwha
Strona główna Energetyka, OZE Stowarzyszone spółki należące do Grupy Hanwha dążą do ustanowienia łańcucha wartości czystego wodoru

Partnerzy portalu

Stowarzyszone spółki należące do Grupy Hanwha dążą do ustanowienia łańcucha wartości czystego wodoru - ZielonaGospodarka.pl
Hanwha

Południowokoreański koncern ogłosił potencjalne utworzenie kompleksowego łańcucha wartości czystego wodoru poprzez współpracę z siedmioma swoimi spółkami stowarzyszonymi, Hanwha Corporation, Hanwha Energy, Hanwha Solutions, Hanwha Aerospace, Hanwha Ocean, Hanwha Impact i Hanwha Power Systems. Oczekuje się, że łańcuch wartości wodoru będzie wykorzystywał energię odnawialną i amoniak oraz obejmował produkcję, magazynowanie, transport i utylizację czystego wodoru.

Biuro prasowe firmy przekazało, że jej spółka zależna Hanwha Corporation planuje utworzenie konkurencyjnych zakładów produkujących i dostarczających amoniak zarówno w kraju, jak i na całym świecie, poprzez współpracę z przedsiębiorstwami w Ameryce Północnej, Australii i na Bliskim Wschodzie, a Hanwha Impact prowadzi prace badawczo-rozwojowe oraz współpracuje z różnymi partnerami, aby osiągnąć swój cel, jakim jest komercjalizacji krakingu amoniaku do 2027 roku. Łańcuch wartości wodoru będzie wykorzystywać energię odnawialną i amoniak oraz obejmować produkcję, magazynowanie, transport i utylizację czystego wodoru. Rozwijająca się działalność firmy w zakresie rozwoju technologii i praktycznego wykorzystywania czystego wodoru ma pozwolić jej dołączyć do istniejącego portfolio firm wprowadzających do użytku codziennego energię przyjaznej dla środowiska, aby jeszcze bardziej przyczynić się do globalnych wysiłków na rzecz neutralności pod względem emisji CO2, a także dekarbonizacji różnych branż.

Aby dalej rozwijać technologię produkcji czystego wodoru, Hanwha Solutions opracowuje technologię elektrolizy wody z membraną nowej generacji wymieniającą anion jon o ładunku ujemnym, czyli anion (anion exchange membrane water electrolysis AEMWE), która umożliwi produkcję wodoru przy mniejszym zużyciu energii i niższych kosztach inwestycyjnych niż istniejące dotychczas metody elektrolizy wody, którą można zasilać przy użyciu odnawialnych źródeł energii, takich jak energia wiatrowa i słoneczna, w celu wytworzenia zielonego wodoru. Hanwha Energy planuje także przyczynić się do rozwoju dostaw zielonego wodoru w USA używając także odnawialne źródła energii.

Hanwha Corporation planuje utworzenie konkurencyjnych zakładów produkujących i dostarczających amoniak zarówno w kraju, jak i na całym świecie, poprzez współpracę z przedsiębiorstwami w Ameryce Północnej, Australii i na Bliskim Wschodzie. Ponieważ amoniak może magazynować wodór w dużych ilościach, uznawany jest za obiecujący nośnik w rozwijającej się gospodarce wodorowej. Hanwha Impact prowadzi również badania i rozwój oraz współpracuje z różnymi partnerami, aby osiągnąć swój cel, jakim jest komercjalizacja krakingu amoniaku do 2027 roku.

Hanwha Solutions oferuje szeroką gamę rozwiązań do przechowywania wodoru, w tym kompozytowe zbiorniki wysokociśnieniowe zoptymalizowane pod kątem różnych zastosowań i metod transportu, w tym przyczep, pojazdów wodorowych, dronów i pojazdów kosmicznych. Hanwha Cimarron, spółka zależna Hanwha Solutions, połączyła siły z firmą Shell przy budowie rozległej infrastruktury tankowania wodoru w Kalifornii, dostarczając zbiorniki wodoru Neptune pod ciśnieniem 517 barów, najwyższe wśród zbiorników typu IV.

Hanwha Ocean ma odegrać również kluczową rolę w transporcie wodoru za pomocą swoich przewoźników wodoru i amoniaku oraz ekologicznych statków napędzanych ekologicznym układem opartym na amoniaku, metanolu i wodorze. Firma uzyskała aprobatę zasadniczą od brytyjskiego towarzystwa klasyfikacyjnego Lloyd's Register i American Bureau of Shipping (ABS) dla swoich statków transportowych napędzanych amoniakiem.

Hanwha Power Systems w dalszym ciągu udoskonala technologię współspalania wodoru, czyli technologię wodoru do turbiny gazowej (H2GT), technologię pośrednią kluczową dla realizacji produkcji energii w 100% wodorowej. Wraz ze swoimi partnerami Thomassen Energy w Holandii i Power Systems Mfg. (PSM) w USA Hanwha pracuje nad udoskonaleniem rozwiązań w zakresie turbin gazowych współspalających wodór.

Łańcuch wartości wodoru Hanwha obejmuje ogniwa energetyczne do wykorzystania w technologii przyjaznej dla środowiska mobilności i transporcie. Hanwha Ocean wyposażyła 3000-tonowe łodzie podwodne w systemy wodorowych ogniw paliwowych, a Hanwha Aerospace planuje wykorzystać lekkie wodorowe ogniwa paliwowe o mocy 100 kW w miejskiej mobilności powietrznej (UAM) i regionalnej mobilności powietrznej (RAM) w ramach swojego celu polegającego na rozszerzeniu swojej ekologicznej mobilności -przyjazna firma zajmująca się mobilnością lotniczą.

ZielonaGospodarka
Hanwha

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.