Wynik wyszukiwania - " Ørsted" - Wiadomości

Eco Edison, statek serwisowy Ørsted oficjalnie ochrzczony

Amerykański łańcuch dostaw morskiej energii wiatrowej osiąga ważny kamień milowy w postaci chrztu pierwszego w historii amerykańskiego statku do obsługi morskiej energetyki wiatrowej (SOV), który odegra kluczową rolę w umożliwieniu krajowej produkcji energii i wzmocnieniu niezależności energetycznej Ameryki. To statek dla techników zajmujących się obsługą północno-wschodnich farm wiatrowych Ørsted.
14.05.2024

Energia z morza. Cykl edukacyjnych vodcastów Ørsted oraz TOK FM

Co ma wspólnego Pałac Kultury i Nauki z morską turbiną wiatrową? Kiedy popłynie pierwszy prąd z morza do polskich gospodarstw? Czy można budować farmy wiatrowe w zgodzie z naturą? W jaki sposób partnerstwa technologiczne generują innowacyjność w branży? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć w serii vodcastów Ørsted oraz TOK FM „Energia z morza”. Pierwszy odcinek jest już dostępny.
18.04.2024

PGE i Ørsted podpisały umowę na transport i instalację morskich stacji transformatorowych dla projektu Baltica 2

Grupa PGE i Ørsted wybrały dostawcę, który przetransportuje na obszar przyszłej farmy i zainstaluje tam morskie stacje elektroenergetyczne dla projektu Baltica 2 – jednego z dwóch etapów Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica.
28.03.2024

PGE i Ørsted podpisały kolejną umowę dotyczącą wyprowadzenia mocy dla projektu Baltica 2

Umowa obejmuje wykonanie przewiertu sterowanego pod plażą niezbędnego do poprowadzenia linii kablowych 275 kV oraz budowy tzw. muf łączeniowych, czyli stanowisk łączących morskie linie kablowe z lądowymi. Prace zrealizuje konsorcjum polskich firm – ROMGOS Gwiazdowscy i ZRB Janicki.
28.02.2024

PGE i Ørsted sfinalizowały wszystkie umowy na statki do instalacji turbin wiatrowych dla projektu Baltica 2

Grupa PGE i Ørsted zakontraktowały statki do instalacji drugiej części turbin wiatrowych dla projektu Baltica 2 – jednego z dwóch etapów Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica.
20.02.2024

PGE i Ørsted podpisały umowę na transport i instalację fundamentów dla projektu Baltica 2

Grupa PGE i Ørsted zakontraktowały statki do transportu i instalacji fundamentów dla projektu Baltica 2 – jednego z dwóch etapów Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica.
14.02.2024

PGE i Ørsted podpisały umowę na instalację turbin wiatrowych dla projektu Baltica 2

Grupa PGE i Ørsted zakontraktowały statki do instalacji 48 ze 107 turbin wiatrowych dla projektu Baltica 2 – jednego z dwóch etapów Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica.
03.01.2024

PGE i Ørsted wybrały wykonawcę certyfikacji dla Baltica 2

Grupa PGE i Ørsted podpisały umowę z firmą DNV, która zajmie się certyfikacją poszczególnych elementów składających się na morską farmę wiatrową. DNV została w tym roku oficjalnie upoważniona przez Ministerstwo Infrastruktury do certyfikacji morskich farm wiatrowych.
06.12.2023

Kolejne problemy Ørsted. Firma tnie koszty i wycofuje się z projektów w Norwegii

Ørsted A/S wycofał się z konsorcjum rozwijającego projekty morskich farm wiatrowych u wybrzeży Norwegii. Powodem „priorytetyzacja inwestycji” wynikająca z problemów finansowych.
14.11.2023

PGE i Ørsted sfinalizowały kontrakty na dostawy komponentów dla części morskiej projektu Baltica 2

Grupa PGE i Ørsted podpisały kontrakt na kolejną dostawę fundamentów dla Baltica 2 – jednego z dwóch etapów Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica. To ostatnia z umów dotyczących dostaw kluczowych elementów dla części offshore projektu Baltica 2, zamykająca tzw. poziom Tier 1 w obszarze morskim inwestycji.
30.10.2023

Dzień Dostawców PGE i Ørsted – platforma współpracy branży offshore

Kilkaset osób, dziesiątki minut rozmów i wymienionych wizytówek, nowo nawiązane kontakty biznesowe – taki był Dzień Dostawców zorganizowany przez PGE i Ørsted dla projektu Baltica 2.
17.10.2023

PGE i Ørsted zakontraktowały statki do instalacji kabli dla Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica

Grupa PGE i Ørsted podpisały kontrakty na ułożenie i podłączenie kabli wewnętrznych i kabli eksportowych dla Baltica 2 – jednego z dwóch etapów Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica. Wcześniej rozstrzygnęły przetargi na dostawę morskich kabli eksportowych, które zostaną wykorzystane do wyprowadzenia mocy z morskich elektrowni wiatrowych na ląd.
05.09.2023

PGE i Ørsted otrzymały nowy obszar do budowy morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku

Decyzją Ministerstwa Infrastruktury Grupa PGE i Ørsted będą mogły zbudować na akwenie 45.E.1. do 210 MW mocy wytwórczych. Pozwolenie na budowę sztucznych wysp (PSzW) zostało wydane na wniosek złożony wspólnie przez obie firmy. Dotyczy obszaru sąsiadującego z realizowanym przez obie firmy projektem Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica.
17.08.2023

PGE i Ørsted podpisały kolejne kluczowe umowy dla Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica

Grupa PGE I Ørsted podpisały kontrakty z firmami Navantia-Windar oraz Orient Cable (NBO), które dostarczą fundamenty oraz kable wewnętrzne dla projektu Baltica 2, stanowiącego jeden z etapów Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica.
03.07.2023

PGE i Ørsted wybrały dostawców morskich stacji transformatorowych dla Baltica 2

Grupa PGE i Ørsted podpisały umowę z konsorcjum firm SEMCO Maritime i PTSC Mechanical & Construction na zaprojektowanie, wyprodukowanie i uruchomienie morskich stacji elektroenergetycznych dla projektu Baltica 2. Cztery stacje – każda wyposażona w dwa transformatory - będą gromadzić energię elektryczną wytwarzaną przez turbiny wiatrowe i eksportować ją na ląd.
13.06.2023

Pierwszy hybrydowy CTV Ørsted

EMS Maritime Offshore (EMO) oficjalnie określił WINDEA One mianem "pierwszego" hybrydowego statku do transferu załogi (CTV), który zostanie wdrożony na farmach wiatrowych Ørsted w rejonie Niemiec.
04.06.2023

Eversource rozpoczyna wycofywanie się z projektów offshore w USA, aktywa przejmuje Ørsted

Ørsted i Eversource Energy podpisały umowę, na mocy której Ørsted nabędzie 50 proc. udziałów w niezakontraktowanym obszarze dzierżawy morskich farm wiatrowych w USA, których obie firmy są obecnie właścicielami. Eversource zamierza również sprzedać swoje 50-procentowe udziały w trzech wspólnie zakontraktowanych morskich projektach wiatrowych: South Fork Wind, Revolution Wind i Sunrise Wind.
27.05.2023

Innowacyjne partnerstwo wobec palących wyzwań w branży morskiej energetyki wiatrowej. Ørsted i Sieć Badawcza Łukasiewicz rozpoczynają współpracę

Ørsted, światowy lider w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej oraz działający od 1946 roku Łukasiewicz – Instytut Elektrotechniki, należący do Sieci Badawczej Łukasiewicz podpisały umowę o współpracy. Głównym celem partnerstwa jest opracowanie innowacyjnej technologii recyklingu łopat turbin morskich elektrowni wiatrowych.
25.05.2023

PGE i Ørsted wybrały Inżyniera Kontraktu do nadzoru inwestorskiego nad wykonaniem przyłącza lądowego dla Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica

PGE i Ørsted, realizujące wspólnie projekt budowy Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica, podpisały z konsorcjum firm Biuro Studiów, Projektów i Realizacji „Energoprojekt‐Katowice" SA oraz „Energopomiar" Sp. z o.o. umowę na pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu przy budowie części lądowej projektu.
28.04.2023

PGE i Ørsted coraz bliżej budowy morskiej farmy Baltica 2 [WIDEO]

Grupa PGE i duński Ørsted zrobiły właśnie duży krok na drodze do realizacji projektu Baltica 2. Podpisana w czwartek umowa z firmą Siemens Gamesa obejmuje dostawę i serwisowanie ponad 100 turbin wiatrowych dla tego projektu. Wszystkie strony podkreślają, że to krok milowy w realizacji farmy wiatrowej, z której prąd ma popłynąć już za cztery lata. Baltica 2 to dopiero pierwszy etap planu inwestycyjnego, który przewiduje w nadchodzących latach potężne inwestycje w morskie elektrownie wiatrowe. Cała inwestycja o nazwie Morska Farma
25.04.2023

5 dobrych praktyk Ørsted w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Realizacja wizji świata zasilanego wyłącznie przez odnawialne źródła energii wymaga zdecydowanych działań i ambitnych zobowiązań. Ørsted, światowy lider w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej i jedna z najbardziej zrównoważonych firm energetycznych na świecie jest mocno zaangażowany w działania na rzecz społeczeństwa i klimatu również w Polsce. Dobrze pokazuje to opublikowany właśnie 21. Raport Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w którym znalazło się aż pięć praktyk Ørsted z zakresu ESG i sustainability.
20.04.2023

ZE PAK i Ørsted: List intencyjny z Urzędem Gminy w Kazimierzu Biskupim na rzecz sprawiedliwej transformacji

1 grudnia 2022 roku polska spółka energetyczna ZE PAK S.A. oraz Ørsted, globalny lider morskiej energetyki wiatrowej podpisały list intencyjny z władzami Gminy Kazimierz Biskupi. Jest to deklaracja utworzenia nowych miejsc pracy w ramach drugiej edycji programu wspierającego zatrudnienie osób z GK ZEPAK w spółkach komunalnych Kazimierza Biskupiego. W ramach wspólnych działań zostanie również sfinansowana instalacja odnawialnych źródeł energii na budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokółkach, gdzie obecnie uczy się 230 dzieci
08.12.2022

Ørsted i Skovgaard Energy łączą siły w celu stworzenia dużego obiektu PtX w zachodniej Danii

Ørsted i Skovgaard Energy duński deweloper energii odnawialnej, podpisały list intencyjny w sprawie nawiązania współpracy przy realizacji obiektu Power-to-X (PtX), w jednej z najbardziej atrakcyjnych duńskich lokalizacji.
06.12.2022

Power-to-X coraz bliżej, Ørsted i CIP współpracują przy budowie 5,2 GW morskich farm wiatrowych w Danii

Ørsted i Copenhagen Infrastructure Partners (CIP) nawiązują partnerstwo w celu realizacji czterech dużych projektów morskich farm wiatrowych, na duńskich wodach w ramach programu "open door". Projekty te mają uwzględniać możliwości Power-to-X i być budowane przed lub równolegle z projektami wybranymi w przetargach rządowych.
26.10.2022

UMG i Ørsted Polska podpisały list intencyjny w zakresie rozwoju kadr dla sektora offshore

Uniwersytet Morski w Gdyni i firma Ørsted podpisały List Intencyjny dotyczący współpracy w zakresie rozwoju kadr dla sektora morskiej energetyki wiatrowej. W uroczystym podpisaniu dokumentu uczestniczyli: Joanna Wis-Bielewicz - Dyrektor ds. Rozwoju Rynku Ørsted Polska, prof. dr hab. inż. Tomasz Tarasiuk – Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju UMG i Andrzej Popadiuk – Dyrektor Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej UMG.
24.10.2022

Pracownicy farmy wiatrowej Ørsted będą strajkować z powodu niskich płac

Brytyjskie media donoszą, że pracownicy zatrudnieni przy projekcie morskiej farmy wiatrowej w Walney będą strajkować we wrześniu. Powodem są niskie płace. Inwestycja należy do duńskiego potentata wiatrowego Ørsted.
19.09.2022

Ørsted pozyskuje 2 mld euro z emisji zielonych obligacji

Ørsted pozyskał zobowiązania inwestorów na łączną kwotę 1 103 mln euro, poprzez emisję zielonych obligacji w celu sfinansowania globalnego rozwoju energii odnawialnej.
07.09.2022

ZE PAK zakupi od Ørsted Wind Power 5 spółek projektowych

ZE PAK oraz Ørsted Polska wystąpiły wspólnie o pięć pozwoleń lokalizacyjnych w ramach drugiej fazy rozwoju morskich farm wiatrowych na polskim Bałtyku. Porozumienie o partnerstwie firmy zawarły w marcu tego roku. Teraz spółki zawarły umowę ramową oraz aneks do umowy wspólników.
10.08.2022

Agata Staniewska-Bolesta na czele offshore Ørsted Polska

Agata Staniewska-Bolesta została dyrektorką zarządzającą Offshore w Ørsted Polska. Stanowisko objęła 1 sierpnia, po powrocie z urlopu macierzyńskiego. Nowe obowiązki połączy z dotychczasową funkcją członka zarządu Ørsted Polska OF Services - polskiej spółki zajmującej się rozwojem polskiego rynku, należącej do duńskiego Ørsted, globalnego lidera w zakresie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej i najbardziej zrównoważonej firmy energetycznej na świecie.
03.08.2022

Ørsted szuka zarządcy Funduszu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju dla Choczewa

Ørsted, światowy lider w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej z ponad 30-letnim doświadczeniem i najbardziej zrównoważona firma energetyczna na świecie, zaprasza organizacje pozarządowe do udziału w konkursie ofert na zarządcę Funduszu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju dla Gminy Choczewo.
05.07.2022

[WIDEO] Ørsted i DSV przetestują drony towarowe do transportu części na morskie farmy wiatrowe

Ørsted, wiodąca na świecie duńska firma energetyczna, oraz DSV, globalna duńska firma transportowo-logistyczna, przetestują długodystansowy transport części zamiennych i narzędzi za pomocą dronów w cieśninie Kattegat.
29.06.2022

Søren Westergaard Jensen, Ørsted: Otwieramy nowe biuro na Pomorzu

– Bardzo szybko rozwijamy się w Polsce. Co miesiąc w naszym biurze w Warszawie pojawiają się nowe osoby. Zamierzamy otworzyć biuro na Pomorzu, które pomoże nam w procesie produkcji stalowych komponentów dla morskich farm wiatrowych – powiedział Søren Westergaard Jensen, dyrektor zarządzający w Ørsted Polska i dyrektor projektów Baltica 2 i 3, które duńska firma rozwija razem z PGE.
28.06.2022

Gigant offshore Ørsted sprawi, że stal się zazieleni

Ørsted, członek-założyciel inicjatywy SteelZero, współpracuje z globalną koalicją pionierów korporacyjnych w celu określenia kroków i kamieni milowych, jakie poszczególne rządy muszą podjąć, by wesprzeć przemysł stalowy w jego dążeniu do osiągnięcia zerowej emisji netto.
05.06.2022

Wirtualne spotkanie PGE i Ørsted z dostawcami największego projektu offshore

Dostawcy, podwykonawcy i inni partnerzy zainteresowani włączeniem się w budowę Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica mieli okazję wziąć udział w prezentacjach przedstawicieli inwestorów – PGE i Ørsted. W spotkaniu online udział wzięło prawie 800 uczestników.
26.04.2022

PGE i Ørsted zapraszają dostawców na wirtualne spotkanie o budowie Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica

W najbliższy piątek, 22 kwietnia 2022 roku, w godzinach 10.00-11.30, odbędzie się wirtualne spotkanie z dostawcami, w trakcie którego inwestorzy przedstawią zaawansowanie prac przy realizacji Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica razem z zespołami urządzeń służących do wyprowadzenia mocy. Omówiony zostanie także zakres i plan przetargów zaplanowanych w najbliższym czasie, a także kamienie milowe inwestycji.
20.04.2022

Repsol i Ørsted chcą podbić Hiszpanię pływającymi farmami wiatrowymi

Hiszpańska firma energetyczno-petrochemiczna oraz duński koncern energetyczny łączą siły w rozwoju pływających farm wiatrowych w Hiszpanii. Mowa o spółkach Repsol i Ørsted, które chcą przyspieszyć komercjalizację technologii floating.
07.04.2022

PGE i Ørsted zapraszają 22 kwietnia na "Napędzane wiatrem warsztaty Baltica 2+3 - dialog z dostawcami”

Podczas wirtualnego spotkania z dostawcami zaplanowanego na 22 kwietnia 2022 roku inwestorzy przedstawią zaawansowanie prac przy realizacji Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica razem z zespołami urządzeń służących do wyprowadzenia mocy, w tym zakres i plan przetargów zaplanowanych w najbliższym czasie, a także kamienie milowe inwestycji.
04.04.2022

PGE i Ørsted ogłosiły przetarg na generalnego wykonawcę przyłącza lądowego dla Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica

PGE i Ørsted rozpoczęły postępowanie przetargowe dotyczące budowy lądowej infrastruktury niezbędnej do wyprowadzenia mocy z obu etapów Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica, czyli Baltica 2 i Baltica 3. Według planów przetarg ma zostać rozstrzygnięty do końca bieżącego roku.
25.03.2022

ZE PAK i Ørsted złożyły pierwsze wnioski o pozwolenia lokalizacyjne na farmy morskie na Bałtyku

ZE PAK, jeden z liderów transformacji energetycznej w Polsce oraz Ørsted, globalny lider w morskiej energetyce wiatrowej, złożyły pierwsze wnioski o przyznanie pozwoleń lokalizacyjnych na budowę farm wiatrowych na Bałtyku. Wkrótce zostaną złożone kolejne. Dzięki połączeniu sił, PAK i Ørsted będą mogły szybko i efektywnie wybudować farmy i dostarczyć czystą i zieloną energię do polskich domów i firm.
24.03.2022

PGE i Ørsted zapraszają dostawców na rozmowy o potrzebach związanych z budową Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica

Podczas wirtualnego spotkania z dostawcami zaplanowanego na 22 kwietnia 2022 roku inwestorzy przedstawią zaawansowanie prac przy realizacji Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica razem z zespołami urządzeń służących do wyprowadzenia mocy, w tym zakres i plan przetargów zaplanowanych w najbliższym czasie, a także kamienie milowe inwestycji.
23.03.2022

PGE i Ørsted starają się o ustalenie indywidualnego poziomu wsparcia dla MFW Baltica. Dokumentacja w tej sprawie trafiła już do KE

PGE i Ørsted starają się o ustalenie indywidualnego poziomu wsparcia dla MFW Baltica. Dokumentacja w tej sprawie trafiła już do Komisji Europejskiej PGE i Ørsted notyfikowały indywidualną cenę w kontrakcie różnicowym dla obu realizowanych wspólnie etapów projektu Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica - Baltica 2 i Baltica 3. Po weryfikacji dokumentacji przez Urząd Regulacji Energetyki oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów została ona przekazana do Komisji Europejskiej.
09.03.2022

ZE PAK i Ørsted planują farmy wiatrowe na Bałtyku

ZE PAK i Ørsted deklarują szybką realizację wspólnego projektu, co pomoże ograniczyć zależność Polski od importu surowców energetycznych. Inwestycji towarzyszyć będą działania wspierające bezpieczeństwo ekonomiczne i społeczne Wielkopolski Wschodniej, w której działa ZE PAK. ZE PAK i Orsted uznali, że połączenie sił jest lepszym rozwiązaniem niż oddzielne staranie się o lokalizacje na Morzu Bałtyckim. ZE PAK odchodzi od węgla i musi zastąpić brudne moce węglowe czystą energią do 2030 r., a Ørsted rozwinął największy na świecie p
08.03.2022

PGE i Ørsted ogłosiły przetarg na wykonanie kolejnych badań geotechnicznych dla MFW Baltica

PGE i Ørsted przygotowują się do realizacji trzeciego etapu badań geotechnicznych. Pozwolą one szczegółowo sprawdzić warunki gruntowe dna morskiego pod budowę Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica o mocy do 2,5 GW. Poprzednie etapy badania objęły m.in. wiercenia mające na celu określenie kolejności i głębokości zalegania warstw geologicznych, a także testy laboratoryjne na morzu i lądzie.
11.02.2022

Czwarty rok z rzędu Ørsted został uznany za najbardziej zrównoważoną firmę energetyczną

Duński koncern energetyczny Ørsted został ponownie uhonorowany tytułem najbardziej zrównoważonej firmy energetycznej na świecie w rankingu Corporate Knights 2022, obejmującym 100 najbardziej zrównoważonych globalnych korporacji. Firma przeszła ścieżkę zeroemisyjnej transformacji odchodząc od wytwarzania energii z paliw kopalnych na rzecz OZE niż jakakolwiek inna duża firma z branży. To uczyniło Ørsted globalnym liderem w dziedzinie morskiej energetyki.
01.02.2022

Ładowanie statków na morzu – Maersk i Ørsted uruchamiają pierwszą instalację

Maersk Supply Service we współpracy z Ørsted przymierzają się do uruchomienia pierwszej pełnoskalowej instalacji służącej do ładowania akumulatorów statków offshore. Przyczyni się to do zmniejszenia emisji podczas cumowania w porcie.
28.01.2022

PGE i Ørsted poszukują wykonawcy projektu budowlanego dla Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica

PGE i Ørsted rozpoczęły przetarg na przygotowanie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla dwóch etapów Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica tj. Baltica 3 o mocy ok. 1045 MW i Baltica 2 o mocy ok. 1500 MW.
17.01.2022

Szwecja stawia na produkcję e-metanolu. Do projektu FlagshipONE dołącza Ørsted

Ørsted i Liquid Wind podpisały umowę, na mocy której duński koncern energetyczny nabędzie 45 proc. udziałów w projekcie e-metanolowym FlagshipONE firmy Liquid Wind.
16.01.2022

Kto jest kim w polskim offshore? Ørsted: Polska jest dla nas rynkiem strategicznym

Rodzący się rynek morskiej energetyki wiatrowej w Polsce przyciąga coraz więcej firm i inwestorów zza granicy. Elektrownie wiatrowe na Morzu Bałtyckim wspomogą transformację energetyczną Polski, ale będą także podstawą nowo rodzącego się sektora gospodarki. W imieniu redakcji zapraszam na łamy GospodarkaMorska.pl do lektury cyklu tekstów "Kto jest kim w polskim offshore?" o uczestnikach polskiego rynku offshore wind. W pierwszym z nich zadaliśmy kilka pytań firmie Ørsted. – Polska jest dla nas rynkiem strategicznym – podkreślają
17.12.2021

BASF podpisuje najdłuższą umowę na zakup morskiej energii wiatrowej z Ørsted

Niemiecki gigant chemiczny BASF i Ørsted zawarły 25-letnią umowę zakupu energii elektrycznej (CPPA), na mocy której BASF będzie odbierał 186 MW z planowanej przez Ørsted morskiej farmy wiatrowej Borkum Riffgrund 3 na niemieckiej części Morza Północnego.
14.11.2021

Lotnisko w Edynburgu współpracuje z Ørsted w celu dekarbonizacji podróży lotniczych

Lotnisko w Edynburgu chce stać się jednym z najbardziej przyjaznych środowisku portów lotniczych na świecie.
09.11.2021

Cel osiągniecia przez Ørsted neutralności klimatycznej jest zgodny z wymaganiami naukowców

Duński potentat Ørsted jest pierwszą firmą energetyczną na świecie z długoterminowym, opartym na naukowych podstawach celem neutralności klimatycznej. Potentat wiatrowy chce zrealizować swoje ambicje do 2040 roku. Jego zamierzenia są zgodne z założeniami Porozumienia Paryskiego.
01.11.2021

Grupa REWE i Ørsted podpisują kontrakt PPA na dostawy energii z morskiej farmy wiatrowej

Kontrakty Power Purchase Agreement (PPA) to już nie tylko pieśń przyszłości, a realne narzędzie dekarbonizacji gospodarki europejskiej. Grupa REWE, jeden z wiodących niemieckich detalistów spożywczych, podpisała 10-letnią umowę na zakup energii elektrycznej z Ørsted w celu pozyskania 100 MW ekologicznej energii elektrycznej z morskiej farmy wiatrowej Borkum Riffgrund 3, która ma zostać uruchomiona w 2025 roku.
23.09.2021

Na wodach Wielkiej Brytanii zainstalowano już 1000 turbin produkcji Ørsted

Gigant wiatrowy Ørsted poinformował, że na wodach Wielkiej Brytanii zainstalowano już 1000 turbinę produkcji duńskiej. Historyczny dla Duńczyków montaż zrealizowano na obszarze farmy Hornsea Two (1,4 GW).
27.06.2021

W Ørsted powstanie największy w Europie elektrolizer do pozyskiwania zielonego wodoru

„SeaH2Land” to ambitna wizja, wytwarzanie wodoru - łącząca elektrolizę na skalę GW z dużym popytem przemysłowym w klastrze holendersko-flamandzkiego portu na Morzu Północnym za pośrednictwem planowanego regionalnego rurociągu transgranicznego.
23.04.2021

Port Gdynia i Ørsted – współpraca w przeddzień budowy polskich morskich farm wiatrowych

21 kwietnia br. Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. i Ørsted podpisały list w sprawie współpracy w zakresie bezzałogowych pojazdów, dronów, robotyki i zrównoważonego transportu dla rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.
21.04.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.