Wynik wyszukiwania - " ochrona środowiska " - Wiadomości

Zakończył się II Śląski Konwent Klimatyczny CLIMATE-CON 2023 - największe w regionie wydarzenie dotyczące adaptacji do zmian klimatu

11 i 12 października br. stadion śląski w Chorzowie stał się areną dyskusji na temat ochrony powietrza, środowiska i klimatu.
13.10.2023

Kadri Simson otworzy IV Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2023

„Zmiany klimatyczne postępują coraz szybciej i pod każdą szerokością geograficzną jesteśmy narażeni na coraz groźniejsze anomalia pogodowe. Dlatego musimy działać razem i bardzo się cieszę, że będę częścią IV Międzynarodowego Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2023”- przekazała Kadri Simson, która otworzy swoim przemówieniem rozpoczynające się 20 kwietnia wydarzenie.
06.04.2023

Wymiana oświetlenia miast i gmin bardziej opłacalna i bezpieczna niż egipskie ciemności po zmroku

Koszty oświetlenia to jeden z większych wydatków dla miast i gmin. Mogą stanowić 30-50% rocznego budżetu. Z powodu wysokich cen energii coraz więcej samorządów decyduje się na czasowe wyłączenie oświetlenia, co wpływa na pogorszenie bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców. Alternatywą dla „egipskich ciemności” jest przejście na technologię LED, która w połączeniu z inteligentnymi systemami zarządzania oświetleniem może przynieść znacznie większe oszczędności energii bez uszczerbku na bezpieczeństwie oraz komforcie.
29.03.2023

Polskie uzdrowiska walczą o eko-nagrodę

Znamy już uczestników VII edycji konkursu EKO HESTIA SPA, w ramach którego nagradzane są polskie uzdrowiska podejmujące kompleksowe, długofalowe działania, inwestycje oraz inicjatywy na rzecz ochrony środowiska. Do tegorocznej edycji programu zgłosiło się aż 9 uzdrowisk, które będą walczyć o nagrodę w wysokości 100 tys. zł.
09.08.2022

Platforma handlu zieloną energią reo.pl – już działa wygodna forma obrotu produkcją z OZE [WIDEO]

Wytwórcy i odbiorcy zielonej energii mają teraz do dyspozycji narzędzie, dzięki któremu mogą bezpośrednio i bezpiecznie dokonywać transakcji kupna i sprzedaży energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, minimalizując przy tym koszty związane z jej obrotem. To platforma reo.pl, która, choć działa dopiero od miesiąca, wzbudza zainteresowanie i powiększa liczbę klientów, reprezentujących przede wszystkim małe i średnie firmy.
14.06.2022

Odnawialne źródła energii w aktualnej sytuacji geopolitycznej - Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2022

Rekonfiguracja sytuacji w Europie po rosyjskim ataku na Ukrainę spowodowała konieczność zmiany myślenia o kierunku transformacji energetycznej kontynentu. Niemcy zapowiedziały przejście własnej energetyki w 100% na OZE. Miałoby to się zdarzyć już w 2035 roku. Na ile realne jest przyspieszenie dywersyfikacji źródeł energii i skokowego zwiększenia udziału OZE? Odpowiedzi będą szukać uczestnicy Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2022.
01.04.2022

NECP Tracker - na bieżąco śledzimy politykę klimatyczną

Dziś (1 lutego) pojawiła się polska wersja narzędzia NECP Tracker (National Energy and Climate Plans Tracker). Narzędzie NECP Tracker zostało uruchomione w ramach projektu LIFE_UNIFY, a od dziś jest dostępne na stronie www.chronmyklimat.pl i przedstawia rozbudowaną wersję wskaźników dotyczących polskiej perspektywy ochrony klimatu.
01.02.2022

PGE rozwija dialog z inwestorami w kwestiach środowiskowych

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów Grupa PGE wzięła udział w międzynarodowym badaniu CDP w zakresie ochrony klimatu i gospodarki wodnej. Udział w badaniu miał zarazem na celu określenie punktu startowego dla Grupy w tych obszarach, będąc podstawą do intensyfikacji działań ograniczających wpływ PGE na środowisko naturalne.
08.12.2021

Napoje Pepsi oraz Mirinda w butelkach pochodzących w 100% z recyklingu

Pierwsze partie napojów Pepsi oraz Mirinda rozlewane do butelek wykonanych w 100% z przetworzonego plastiku (rPET) opuszczają polskie zakłady produkcyjne PepsiCo w Michrowie i Żninie. Napoje w nowych opakowaniach będą pojawiać się sukcesywnie na sklepowych półkach jeszcze w grudniu 2021 r.
07.12.2021

Samorządowcy: walka ze smogiem wymaga jednolitego podejścia i determinacji

Smog nie jest wyłącznie domeną dużych miast. O zmaganiach i strategiach walki o wyższą jakość powietrza dyskutowano w ramach VI Europejskiego Kongresu Samorządów w Mikołajkach. Wśród panelistów dominowało przekonanie o konieczności budowania spójnej polityki antysmogowej oraz zwiększania świadomości mieszkańców małych miejscowości.
07.12.2021

PGE tworzy Centrum Badań i Rozwoju Gospodarki Obiegu Zamkniętego

PGE Polska Grupa Energetyczna rozpoczęła budowę Centrum Badań i Rozwoju Gospodarki Obiegu Zamkniętego w Bełchatowie. Zadaniem Centrum będzie opracowywanie i wdrażanie rozwiązań mających na celu optymalne wykorzystanie odpadów poprzemysłowych z energetyki oraz odzysk cennych surowców z wyeksploatowanych instalacji OZE.
30.11.2021

Stowarzyszenie 2000-Watt Smart Cities Association, ACTUAL oraz Peace Innovation Institute nawiązują współpracę z miastami z całego świata, aby przyspieszyć dekarbonizację

Stowarzyszenie 2000-Watt Smart Cities Association, ACTUAL oraz Peace Innovation Institute w Hadze nawiązują współpracę z miastami na całym świecie, aby pomóc im przyspieszyć dekarbonizację. Na początku I kw. 2022 r. organizacje te zaprezentują pierwsze studium przypadku, które posłuży za przykład dla miast na całym świecie.
16.11.2021

Startuje projekt „ZmieniaMY nasze osiedla”

innogy Polska z Grupy E.ON szuka inicjatyw proekologicznych realizowanych przez spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe z Warszawy. Można je zgłosić w konkursie „ZmieniaMY nasze osiedla”. Dla trzech najciekawszych przewidziane są nagrody – zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych o mocy 20 kWp każda. Zgłaszać można działania o różnej skali, począwszy od zasadzenia drzew i łąk kwietnych, po uruchomienie stacji ładowania pojazdów elektrycznych i budowę energooszczędnego oświetlenia.
05.11.2021

Yutong wychodzi z propozycją inicjatywy prowadzącej do osiągnięcia zerowej emisji netto do roku 2050, aby pomóc światu zrealizować cele związane z emisją węglową

McGill's i Pelican nawiązują partnerstwo z Yutong, które ma zapewnić transport autobusowy cechujący się zerowym poziomem emisji, począwszy od pierwszego dnia konferencji COP26 w Glasgow.
03.11.2021

Co będzie jutro? Europejskie Forum Nowych Idei – Sopot, 20-22 października

W tym tygodniu w Sopocie rozpoczyna się X edycja Europejskiego Forum Nowych Idei. Głównymi tematami tego wydarzenia będą: odbudowa Europy po kryzysie pandemii, Europejski Zielony Ład, rozwój cyfryzacji i rola Trójkąta Weimarskiego 30 lat po jego powołaniu. Organizatorem Forum jest Konfederacja Lewiatan przy współpracy z BusinessEurope i miastem Sopot.
20.10.2021

Tsinghua SIGS opracował techniki ograniczania emisji dwutlenku węgla oparte na satelitarnych analizach czynników odpowiadających za emisję CO2 powstającego wskutek pożarów lasów

Kierowany przez dr Zheng Bo zespół Instytutu Środowiska i Ekologii działającego przy międzynarodowym uniwersytecie studiów podyplomowych Tsinghua Shenzhen International Graduate School (SIGS), opracował nowatorski system inwersji atmosferycznej służący ograniczaniu emisji dwutlenku węgla powstającego podczas pożarów lasów oraz analizowaniu czynników decydujących o ogólnoświatowej emisji CO2 ustalonych w oparciu o satelitarne pomiary przestrzennych i czasowych tendencji odnotowywanych w latach 2000-2019.
19.10.2021

KOMAG i SRK wspólnie chcą pokazać, co znaczy Zielony Ład po śląsku

Instalacja do elektrolizy wodoru, magazynowanie energii w sprężonych gazach z wykorzystaniem infrastruktury pokopalnianej - hybrydy magazynów energii z odnawialnymi źródłami energii, czy wreszcie zbiorniki mocy wykorzystujące akumulatory samochodowe – to tylko niektóre z innowacyjnych projektów, którymi zajmują się obecnie specjaliści z Instytutu Techniki Górniczej KOMAG w Gliwicach. Z efektami ich pracy można było zapoznać się podczas 22. Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej KOMTECH, która obradowała w dniach 11-13 pa
18.10.2021

innogy Polska tworzy mapę ekologicznych firm i instytucji w Warszawie

W odpowiedzi na zmiany klimatyczne innogy Polska tworzy wirtualną mapę Warszawy, uwzględniającą ekologiczne inicjatywy firm. Każdy może zgłosić swoją organizację, opisując przykłady dobrych praktyk, które ograniczają wpływ na środowisko.
14.10.2021

W rocznicę przyjęcia Agendy na rzecz zrównoważonego rozwoju Hiddenfjord, hodowla łososia atlantyckiego, świętuje radykalne obniżenie emisji dwutlenku węgla

W ramach obchodów pierwszej rocznicy podjęcia zobowiązania do ograniczenia śladu węglowego, Hiddenfjord, rodzinna hodowla ryb z Wysp Owczych dostarczająca świeżego łososia do Ameryki Północnej i Europy, publikuje wyniki niezależnych badań potwierdzające niemal całkowite wyeliminowanie z działalności przewozowej emisji CO2. Zastąpienie samolotów przewożących łososia statkami przynosi 94% obniżenie emisji CO2.
13.10.2021

Bank Pekao S.A. na Kongresie 590 – firmy przyszłości stawiają na zrównoważony rozwój

Ostatnie lata przyniosły nowy trend, zgodnie z którym inwestorzy, kredytodawcy i konsumenci na całym świecie oczekują od spółek dodatkowych informacji w zakresie danych środowiskowych, społecznych oraz związanych z ładem korporacyjnym (ESG). Również regulacje unijne zmierzają w kierunku ujednolicenia procesu raportowania przez podmioty gospodarcze swych postępów w tych dziedzinach. Wyzwaniom i szansom towarzyszącym wprowadzaniu standardów ESG poświęcona była debata ekspercka z udziałem Magdaleny Zmitrowicz, wiceprezes zarządu Ban
08.10.2021

EBI: osiągnęliśmy rekordowy poziom finansowania klimatycznego w Polsce

Osiągnęliśmy rekordowy poziom finansowania klimatycznego w ramach naszego portfela w Polsce – poinformował we wtorek Grzegorz Rabsztyn, Head of EIB Group Office in Poland podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie. Jak wyjaśnił, komponent klimatyczny i środowiskowy wyniósł 41 proc. tego finansowania.
15.09.2021

Orlen pracuje nad technologią składowania CO2; to jeden z 60 projektów klimatycznych spółki

PKN ORLEN, który ogłosił, że do 2050 roku chce być neutralny klimatycznie, realizuje obecnie 60 różnych projektów środowiskowych, m.in. składowania i wykorzystania CO2 oraz produkcji tzw. zielonego wodoru.
10.09.2021

Kolej przyszłością europejskiego transportu

Dalszy rozwój transportu kolejowego ma kluczowe znaczenie dla utrzymania wysokiego tempa wzrostu gospodarczego Polski – stwierdzili zgodnie eksperci podczas gdyńskiego Forum Wizja Rozwoju. Gościem specjalnym wydarzenia był Krzysztof Mamiński, prezes Zarządu PKP S.A., który 8 lipca objął funkcję przewodniczącego Międzynarodowego Związku Kolei (UIC).
30.08.2021

Branża ociepleń o neutralności klimatycznej. VII Międzynarodowa Konferencja ETICS już we wrześniu

W dniach 9-10 września 2021 roku w Ożarowie Mazowieckim odbędzie się siódma edycja Międzynarodowej Konferencji ETICS, corocznego wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO). W tym roku jego wiodącym tematem będzie rola ociepleń na drodze do neutralności klimatycznej i ekologicznej gospodarki, do których dąży Unia Europejska.
13.08.2021

Dole Sunshine Company realizuje globalne zobowiązanie z myślą o roku 2025

Rok po rozpoczęciu działalności Dole informuje o stanie realizacji swojego zobowiązania „Sunshine for All” - obejmującego wprowadzanie zmian dla ludzi, planety i dobrobytu.
12.08.2021

Wiedeń finansuje zazielenianie fasad, dachów i dziedzińców. Tak walczy ze zmianami klimatycznymi

Miejskie tereny zielone odgrywają ważną rolę w łagodzeniu letnich upałów i ochronie bioróżnorodności. Dlatego miasto Wiedeń zapewnia obecnie wsparcie finansowe na zazielenianie fasad miejskich, dachów i dziedzińców budynków dotacją w wysokości od 3.200 do 20.200 euro.
14.07.2021

SeaData Sp. z o.o.

SeaData Sp. z o. o. to firma IT oferująca usługi z zakresu monitoringu środowiska, tworzenia baz danych oraz wykorzystania danych satelitarnych w rolnictwie i planowaniu przestrzennym.
seadata, yeti, yetibox, yetisense, monitoring jakości powietrza, zanieczyszczenia powietrza, monitoring hałasu, monitoring hałasu przemysłowego, systemy gis, mapy akustyczne, pomiary dronem, UAV, Mapy 3D z Drona, Dane satelitarne, Pomiary atmosferyczne, Data Science, Big Data, modele numeryczne, systemy informatyczne dla Portów, systemy informatyczne, analiza danych, pomiary dla Portów, ortofotomapy, obróbka danych satelitarnych, obróbka danych GIS, systemy geoprzestrzenne, rozwiązania IoT dla Portów, rozwiązania IoT dla Przemysłu, Monitoring IoT, Ochrona środowiska, monitoring środowiska, Ochrona środowiska w przemyśle, Badania środowiska, Obserwacja Ziemi, GIS, kontrola jakości powietrza, dron do badania smogu, dron przemysłowy, mapa smogowa , mapa smogowa z drona, mapa zanieczyszczeń z drona, mapa zanieczyszczeń powietrza dron, smog, Badanie smogu, monitoring smogu, inspekcje gazów, inspekcje przemysłowe dronem, dron smog, monitorowanie smogu, monitoring gazów niebezpiecznych

Dziękujemy za wysłane grafiki.