PGE rozwija dialog z inwestorami w kwestiach środowiskowych

zk

08.12.2021 12:26 Źródło: PAP
Strona główna Klimat, Edukacja PGE rozwija dialog z inwestorami w kwestiach środowiskowych

Partnerzy portalu

PGE rozwija dialog z inwestorami w kwestiach środowiskowych - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Kelly Sikkema/Unsplash

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów Grupa PGE wzięła udział w międzynarodowym badaniu CDP w zakresie ochrony klimatu i gospodarki wodnej. Udział w badaniu miał zarazem na celu określenie punktu startowego dla Grupy w tych obszarach, będąc podstawą do intensyfikacji działań ograniczających wpływ PGE na środowisko naturalne.

Udział w dobrowolnym badaniu CDP był odpowiedzią na oczekiwania inwestorów, dla których rosnące znaczenie ma zarządzanie wpływem na środowisko. Grupa PGE uczestniczyła w nim po raz pierwszy uzyskując ocenę D (ang. Disclosure, czyli ujawnienie) w przypadku pytań związanych ze zmianami klimatu oraz ocenę C, która oznacza świadomość środowiskową w przypadku zarządzania gospodarką wodną.

„Biorąc udział w badaniu CDP nasza Grupa dała jasny sygnał, że jest otwarta na dialog dotyczący kwestii środowiskowych i ważna jest dla nas przejrzystość działań, szczególnie w kwestiach klimatycznych. Pełniąc rolę lidera zrównoważonej transformacji energetycznej w Polsce, jesteśmy świadomi naszej obecnej pozycji i stojących przed nami wyzwań związanych z zeroemisyjnością, które określiliśmy w nowej strategii ogłoszonej w październiku ubiegłego roku” – podkreśla Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

W ramach badania zgromadzono dane służące do odpowiedzi na blisko 160 pytań - 96 z obszaru zmian klimatycznych i 61 związanych z gospodarką wodną. Przygotowaniem pytań, a następnie analizą odpowiedzi udzielonych w ankiecie zajmują się eksperci CDP (Carbon Disclosure Project) - organizacji typu non-profit, która zarządza globalnym systemem ujawniania informacji dla inwestorów, firm, miast, stanów i regionów w celu monitorowania ich wpływu na klimat.

PGE jest jedną z nielicznych polskich firm, która podjęła decyzję o rozpoczęciu raportowania zarządzania kwestiami klimatycznymi i gospodarką wodną, dołączając do inicjatywy CDP. Udział umożliwił Grupie PGE zdobycie nowych kompetencji, które posłużą do jeszcze lepszego raportowania kwestii niefinansowych w kolejnych latach. Dzięki temu, PGE łatwiej będzie sprostać wymogom związanym z obligatoryjnymi analizami działalności, zgodnymi z taksonomią UE i standardami zrównoważonego raportowania. Ponadto, dzięki równoległej realizacji projektu liczenia śladu węglowego Grupy PGE, możliwe będzie zwiększenie zakresu ujawnianych informacji o wpływie organizacji na klimat. Niezależnie od wymiaru informacyjnego przełoży się to na wykorzystanie tych danych przy określaniu i realizacji planów rozwojowych Grupy PGE.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 24187,00 $ tona -4,60% 29 wrz
 Cynk 2640,00 $ tona 3,17% 29 wrz
 Aluminium 2307,00 $ tona 3,41% 29 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.