Wynik wyszukiwania - " pojazdy elektryczne" - Wiadomości

Mniejsza sprzedaż, mniejsza produkcja. Czy samochody elektryczne czeka koniec?

Sektor samochodów elektrycznych przez ostatnie kilka lat odnotowywał znaczący wzrost sprzedaży. Wraz z wycofaniem kolejnych państw z dotacji na zakup pojazdów, postępuje istotny spadek sprzedaży.
15.02.2024

Olejarz traktuje prądem. Koncerny paliwowe rozwijają punkty ładowania pojazdów elektrycznych

Globalne koncerny paliwowe dostosowują się do potrzeb rynku, rozbudowując swoją dotychczasową ofertę sprzedaży paliw o punkty ładowania pojazdów elektrycznych.
26.11.2023

Rękawica została rzucona. Czy Toyota dogoni Teslę?

Rywalizacja na rynku pojazdów elektrycznych nabiera coraz większego tempa. Z jednej strony mamy lidera rynku, amerykańską Teslę, z drugiej zaś licznych producentów próbując zagospodarować perspektywiczny sektor elektromobilności. Nie inaczej jest z Toyotą, motoryzacyjnym gigantem z Kraju Kwitnącej Wiśni.
25.11.2023

Bateria znad Balatonu. Jak Węgry stają się europejskim hubem akumulatorów do pojazdów elektrycznych

Ostatnie lata charakteryzują się rosnącą popularnością pojazdów elektrycznych, a co za tym idzie, wzrostem popytu na akumulatory stanowiące kluczowy element elektryków. W rezultacie, Węgry stają się widocznym graczem na mapie globalnych producentów.
07.10.2023

Elektryczne Solarisy wzmocnią flotę autobusów MZK w Opolu

Opolskie MZK otrzyma 9 nowych autobusów elektrycznych. Jak poinformowała Ewelina Laxy, rzeczniczka prasowa miejskiej spółki, koszt zakupu nowych pojazdów to około 34 mln złotych, z czego 20 mln to dofinansowanie NFOŚ.
23.09.2023

Warszawa konsekwentnie przechodzi na bezemisyjny transport

Pod koniec lutego br. Komisja Europejska zaproponowała, aby wszystkie nowe autobusy miejskie od 2030 roku były już zeroemisyjne. Celem jest bowiem ograniczenie do 2040 roku emisji CO2 pojazdów ciężkich o 40 proc. Samorządy, które już dziś inwestują w zielony transport publiczny, podkreślają, że tempo wymiany taboru zależy w dużej mierze od środków finansowych dostępnych na ten cel. – W mojej ocenie w tak krótkim czasie, czyli w niespełna siedem lat, nie będziemy gotowi na to, żeby przejść na zeroemisyjne autobusy w stu procentach
15.03.2023

Volkswagen buduje sześć fabryk baterii do EV

Volkswagen (VW) rozpoczął prace nad sześcioma nowymi europejskimi fabrykami baterii do pojazdów elektrycznych (EV).
13.07.2022

Aston Martin i Britishvolt rozwijają technologię akumulatorów do luksusowych elektryków

Aston Martin nawiązał współpracę z firmą Britishvolt w celu opracowania nowych technologii akumulatorów do pojazdów elektrycznych (EV). Firma zamierza wprowadzić na rynek swój pierwszy pojazd elektryczny do 2025 roku.
11.03.2022

Vattenfall testuje technologię bezprzewodowego ładowania elektrycznych taksówek

Gigant sektora energetyki Vattenfall nawiązał współpracę z Volvo Cars oraz innymi partnerami z sektora motoryzacji w celu przetestowania rozwiązania do automatycznego ładowania i płatności InCharge, które zostało wprowadzone już w 2016 roku i aktualnie ma 30 000 podłączonych punktów ładowania w północnej Europie.
09.03.2022

Gdańsk coraz bardziej zielony - rezygnuje ze spalinowych autobusów.

Elektryczne autobusy przegubowe i jednoczłonowe oraz minibusy zastąpią część spalinowego taboru gdańskiej komunikacji pasażerskiej. Miasto część zakupów sfinansuje ze środków własnych, na część stara się o dofinansowanie z Polskiego Ładu.
21.02.2022

Flota autonomicznych robotów dostawczych Starship Tech zostanie rozbudowana dzięki dofinansowaniu w wysokości 50 mln euro [WIDEO]

Firma Starship Technologies pozyskała 50 mln euro finansowania z Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) na rozbudowę swojej floty elektrycznych, autonomicznych robotów dostawczych.
05.02.2022

Grupa VW podwoiła w 2021 roku sprzedaż pojazdów elektrycznych

Jak wynika z rocznego raportu, Grupa Volkswagen (VW) podwoiła sprzedaż pojazdów elektrycznych (EV) w 2021 roku, w którym ujawniła, że sprzedano ponad 450 000 EV, co stanowi 5,1 proc. wszystkich dostaw.
03.02.2022

IKEA i Bolt współpracują nad zeroemisyjnym łańcuchem dostaw

Globalna sieć sklepów z artykułami wyposażenia wnętrz IKEA oraz firma Bolt Logistics, zajmująca się dostawami na ostatni kilometr, podjęły współpracę w celu rozmieszczenia w tym roku w Kanadzie 30 pojazdów elektrycznych.
02.02.2022

Australijski port całkowicie wolny od emisji dwutlenku węgla

Największy na świecie port węglowy w Australii ma być zasilany w całości energią odnawialną.
16.01.2022

PKO Leasing i Masterlease załatwią dopłatę do leasingu pojazdów elektrycznych

PKO Leasing i Masterlease podpisały z Bankiem Ochrony Środowiska umowę dotyczącą realizacji rządowego programu „Mój elektryk”. Dzięki temu od stycznia 2022 r. będzie można uzyskać dopłatę do kosztów leasingu i wynajmu długoterminowego nowych aut osobowych oraz dostawczych z napędem elektrycznym lub wodorowym.
21.12.2021

TotalEnergies zainstaluje aż 800 zielonych punktów ładowania samochodów elektrycznych w jednym mieście

TotalEnergies zainstaluje w Belgii i będzie obsługiwać 800 publicznych punktów ładowania pojazdów elektrycznych (EV). Będą one obsługiwane przez firmę przez najbliższe 10 lat, a instalacja ma dotyczyć całego miasta – Gandawy.
18.12.2021

Volkswagen, Stellantis, GM użyją ekologicznego litu do baterii do pojazdów elektrycznych [WIDEO]

Wiodący producenci samochodów, Volkswagen, Stellantis i General Motors, będą używać litu pozyskiwanego z wód geotermalnych do produkcji baterii do pojazdów elektrycznych. Metoda ta ma znacznie mniejszy ślad ekologiczny niż produkcja litu na słonych pustyniach i w kopalniach.
15.12.2021

Nissan zainwestuje 15 miliardów euro w samochody elektryczne do 2026 roku

Japoński producent samochodów chce, aby samochody elektryczne stanowiły połowę jego produkcji już do 2030 roku.
10.12.2021

Pierwsza w Europie fabryka baterii LFP do elektryków powstanie w Serbii

Spółka ElevenEs opracowała własną technologię produkcji baterii litowo-żelazowo-fosforanowych (LFP) do samochodów elektrycznych, autobusów, ciężarówek, wózków widłowych, innych pojazdów przemysłowych oraz systemów magazynowania energii. Przy wsparciu funduszy unijnych wybuduje w Suboticy w Serbii pierwszą w Europie fabrykę tego typu, której moc produkcyjna ma wynieść 16 GWh/rok.
14.11.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.