Vattenfall testuje technologię bezprzewodowego ładowania elektrycznych taksówek

09.03.2022 08:24 Źródło: Własne
Strona główna Transport, Elektromobilność Vattenfall testuje technologię bezprzewodowego ładowania elektrycznych taksówek

Partnerzy portalu

Vattenfall testuje technologię bezprzewodowego ładowania elektrycznych taksówek - ZielonaGospodarka.pl
Fot. vattenfall.com

Gigant sektora energetyki Vattenfall nawiązał współpracę z Volvo Cars oraz innymi partnerami z sektora motoryzacji w celu przetestowania rozwiązania do automatycznego ładowania i płatności InCharge, które zostało wprowadzone już w 2016 roku i aktualnie ma 30 000 podłączonych punktów ładowania w północnej Europie.
 
Firma opracowuje i testuje w warunkach miejskich nową technologię bezprzewodową do ładowania, dedykowaną taksówkom, która będzie działać przez trzy lata w Göteborgu w Szwecji.
 
Współpraca z Volvo Cars – operatorem taksówek Cabonline, dostawcą sprzętu Momentum Dynamics, miejskim przedsiębiorstwem energetycznym Göteborg Energi i miejską agencją rozwoju biznesu Business Region Göteborg w celu przetestowania swojego zautomatyzowanego rozwiązania do ładowania i płatności, InCharge.
 
Oczekuje się, że test, w którym weźmie udział kilka w pełni elektrycznych taksówek Volvo XC40 Recharge, sprawi, że płacenie stanie się bezproblemowe, podczas gdy samochód elektryczny będzie ładowany bezprzewodowo.
 
– Podczas okresu testowego Vattenfall upewni się, że rozwiązanie dedykowane do automatycznych płatności, InCharge, stosowane obecnie w rozwiązaniach do ładowania stacjonarnego, działa bezproblemowo w kontekście ładowania bezprzewodowego. Jest to okazja do opracowania naszej metody dla przyszłych alternatywnych rozwiązań w zakresie ładowania i płatności. Możliwość wirtualnego ładowania i płacenia jest ważnym krokiem i z niecierpliwością czekam na wyniki tych testów – powiedziała Susanna Hurtig, dyrektor E-mobility Nordic.
 
Ładowanie rozpoczyna się automatycznie, gdy kompatybilny pojazd zaparkuje na ładowarce umieszczonej na ulicy, a identyfikator pojazdu w samochodzie wysyła raz w miesiącu autoryzację do Vattenfall, która podsumowuje płatność.
 
Samochody będą używane przez ponad 12 godzin na dobę i założenia mają pokonać około 100 000 kilometrów rocznie.
 
– W Vattenfall zawsze dążymy do poprawy jakości użytkowania i doświadczenia klientów. Możliwość testowania nowych technologii w ścisłej współpracy między branżami i organizacjami wnosi ogromną wartość dla przyszłego rozwoju i pracy na rzecz życia wolnego od paliw kopalnych w ciągu jednego pokolenia – oświadczyła firma.  
 
Jest to pierwszy test całkowicie elektrycznych samochodów Volvo w warunkach komercyjnego użytkowania.
 
– Zielona Strefa Miejska w Göteborgu pozwala nam wypróbować nowe, ekscytujące technologie w rzeczywistym otoczeniu i z czasem pozwoli ocenić je pod kątem potencjalnego szerszego wprowadzenia w przyszłości – dodał Mats Moberg, szef działu badań i rozwoju w Volvo Cars.
 
– Testowanie nowych technologii ładowania wraz z wybranymi partnerami to dobry sposób na ocenę alternatywnych opcji ładowania dla naszych przyszłych samochodów – podsumował Moberg.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34350,00 $ tona 1,48% 13 maj
 Cynk 3499,00 $ tona -1,16% 13 maj
 Aluminium 2722,00 $ tona 1,30% 13 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.