Wynik wyszukiwania - "Greenpeace" - Wiadomości

Szwecja. Greenpeace przeprowadził akcję przeciwko tankowaniu rosyjskiej floty cieni

Aktywiści z organizacji Greenpeace poinformowali w piątek o przeprowadzeniu na Morzu Bałtyckim w pobliżu Gotlandii akcji protestacyjnej przeciwko 125-metrowemu tankowcowi, który z tego miejsca zaopatruje w paliwo tzw. rosyjską flotę cieni. Sprawą możliwego wandalizmu zajęła się szwedzka policja.
13.04.2024

Greenpeace blokuje wydobycie surowców na Morzu Północnym. Wśród "poszkodowanych" PGNiG

W norweskim sądzie zakończyła się sprawa, którą młodzieżowe organizacje klimatyczne pod egidą Greenpeace zgłosiły przeciwko władzom państwa. W wyniku tego sąd w Oslo zadecydował o unieważnieniu aprobaty trzech pól naftowych i gazowych z racji na "brak odpowiednich badań wpływu na środowisko." Swoje udziały w koncesjonowanych obszarach posiada PGNiG.
22.01.2024

Greenpeace pozywa Holandię za brak planu klimatycznego dla wyspy Bonaire

Mieszkańcy karaibskiej wyspy Bonaire oraz Greenpeace pozwali w czwartek państwo holenderskie do sądu - przekazała w oświadczeniu organizacja ekologiczna. Zarzucają oni rządowi w Hadze, że robi zbyt mało, aby chronić mieszkańców wyspy przed zmianami klimatycznymi.
12.01.2024

44 organizacje pozarządowe: apelujemy o pilne przyjęcie ustawy wiatrakowej

Greenpeace i ponad 40 organizacji pozarządowych podpisało się pod wspólnym apelem w sprawie energetyki wiatrowej. Zwracają się do sejmowej większości o pilne przyjęcia ustawy umożliwiającej rozwój energetyki wiatrowej, który będzie bezpieczny dla ludzi i przyrody. „Nowa ustawa powinna zostać przygotowana w dialogu ze społeczeństwem i z zachowaniem najwyższych standardów legislacyjnych" – podkreślają sygnatariusze listu.
06.12.2023

Greenpeace w proteście przeciwko budowie terminala gazowego w Zatoce Gdańskiej

Planowana w Zatoce Gdańskiej budowa terminala do importu skroplonego gazu ziemnego spotkała się ze zdecydowanym sprzeciwem aktywistów klimatycznych z Greenpeace'u.
08.11.2023

Greenpeace protestuje przeciwko terminalowi LNG w Niemczech

Na Bałtyku, w rejonie wyspy Rugia, aktywiści Greenpeace prowadzą protest przeciwko powstającemu tam rurociągowi terminalu skroplonego gazu LNG. Akcja protestacyjna prowadzona jest pod wodą, biorą w niej udział nurkowie – poinformował portal dziennika „Ostsee Zeitung”. Informacje o prowadzonej akcji potwierdziła w środę rzeczniczka policji.
02.11.2023

PGG: kopalnia Bielszowice po akcji Greenpeace wznowiła pracę

Ruch Bielszowice kopalni Ruda w Rudzie Śląskiej w nocy wznowił pracę po wielogodzinnej przerwie związanej ze środową akcją organizacji Greenpeace. Jej aktywiści wspięli się na szyb wydobywczy Ruchu Bielszowice i wywiesili na nim transparenty.
24.08.2023

PGG wyraża sprzeciw wobec akcji Greenpeace w Kopalni Ruda

Aktywiści Greenpeace w środę rano wspięli się na szyb wydobywczy Ruchu Bielszowice kopalni Ruda w Rudzie Śląskiej i wywiesili na nim transparenty. Polska Grupa Górnicza wyraziła sprzeciw wobec akcji argumentując, że jest ona nielegalna i stworzyła zagrożenie dla pracujących na dole górników.
23.08.2023

Stańcie po stronie przyrody i rolnictwa, a nie przychodów międzynarodowych koncernów — apel Greenpeace do europarlamentarzystów

Z okazji Wielkiego Dnia Pszczół, który przypada 8 sierpnia, Greenpeace apeluje do polskich europarlamentarzystów o działanie w obronie pszczół i poparcie ambitnego prawa ograniczającego zużycie pestycydów. Organizacja zachęca do podpisania petycji w tej sprawie na stronie chronmypszczoly.pl.
08.08.2023

Aktywiści Greenpeace okryli kirem dom premiera Wielkiej Brytanii w proteście przeciw polityce energetycznej

Aktywiści Greenpeace wdrapali się w czwartek na dach domu premiera Wielkiej Brytanii Rishiego Sunaka i okryli go "czarnym jak ropa" kirem od kominów po próg w proteście przeciw decyzji o przyznaniu nowych koncesji na wydobycie ropy i gazu z Morza Północnego - powiadomiła organizacja na swoim kanale na platformie X (Twitterze).
03.08.2023

Greenpeace apeluje o konsultacje dt. niemieckiego terminala LNG. Wzywa do nich także polski rząd

Greenpeace domaga się przeprowadzenia transgranicznej oceny wpływu na środowisko planowanego na Morzu Bałtyckim niemieckiego terminalu do importu LNG. Pismo w tej sprawie trafiło do Sekretarz Komitetu Wdrożeniowego Konwencji z Espoo Elisabeth Losasso. Terminal, który ma importować około 38 mld m3 gazu rocznie będzie największym tego typu obiektem w Europie. Inwestycja jest planowana u wybrzeży Rugii, 100 km od granicy Polski. Organizacja liczy na to, że polski rząd poprzez apel i włączy się w proces konsultacji tej inwestycji.
22.07.2023

Greenpeace: Podróże koleją w UE są średnio dwa razy droższe niż samolotem

Podróże koleją w UE są średnio dwa razy droższe niż samolotem, co pogarsza stan środowiska naturalnego. We Francji cena biletu kolejowego jest 2,6 razy wyższa niż przelot na tej samej trasie - głosi czwartkowy raport Greenpeace, który cytuje w sobotę radio France Info.
22.07.2023

Ekolodzy z Polski przeciwko wydobyciu węgla w niemieckiej kopalni odkrywkowej LEAG Welzow-Süd

Grupa polskich ekologów weźmie w niedzielę udział w proteście przeciwko planom długoletniego wydobycia w niemieckiej kopalni odkrywkowej węgla brunatnego LEAG Welzow-Süd, położonej w Łużycach, 60 kilometrów od granicy z Polską.
25.06.2023

Greenpeace "niepożądany" w Rosji

Choć działalność Greenpeace zaskakująco długo uznawana była w Rosji za legalną, to organizacja właśnie dołączyła do innych międzynarodowych organizacji ekologicznych i została przez rząd w Moskwie uznana za „niepożądaną”.
06.06.2023

Niemcy zamykają ostatnie elektrownie atomowe, w Berlinie demonstracje przeciwników i zwolenników

Jak poinformowała dpa, Greenpeace świętowało pod Bramą Brandenburską w Berlinie wycofywanie się z energii jądrowej. Tam znaleźli się także przeciwnicy zamknięcia tych elektrowni, w tym Stowarzyszenie Nuklearia. "Postrzegamy energię jądrową jako najlepszy sposób na utrzymanie naszego dobrobytu przy jednoczesnej ochronie przyrody i klimatu" – oświadczyło stowarzyszenie.
15.04.2023

Spółki górnicze przyznają się do zasolenia Odry i Wisły

Spółki górnicze odpowiedziały na raport Greenpeace, w którym organizacja wskazała kopalnie węgla jako sprawców ubiegłorocznej katastrofy w Odrze. Potwierdzają, że zrzucają do polskich rzek wysoce zasolone ścieki, ale robią to zgodnie z prawem. Polskie prawo zezwala na zrzut do rzek dowolnie zasolonych ścieków, co mają wykorzystywać praktycznie wszystkie firmy związane z górnictwem.
07.03.2023

Greenpeace: w ciągu godziny w Karpatach znika powierzchnia leśna równa pięciu boiskom piłkarskim

W ciągu każdej godziny w Karpatach znika powierzchnia leśna odpowiadająca wielkości pięciu boisk piłkarskich - pisze w raporcie poświęconym ochronie lasów karpackich organizacja Greenpeace.
24.11.2022

TotalEnergies chce pozwać Greenpeace w związku z zarzutami o "drastyczne zaniżanie" emisji

Po tym, jak Greenpeace opublikował raport, w którym twierdzi, że emisje TotalEnergies są czterokrotnie wyższe niż zgłoszone przez firmę, francuski gigant energetyczny podjął decyzję o podjęciu działań prawnych i oskarżył grupę środowiskową o rozpowszechnianie "fałszywych i wprowadzających w błąd" informacji na temat swoich emisji gazów cieplarnianych.
05.11.2022

Greenpeace: recykling plastiku to mit!

W 2021 roku jedynie 2,4 mln ton plastiku, czyli około 5 proc. z 51 mln ton wyprodukowanych przez amerykańskie gospodarstwa domowe, poddano recyklingowi, co pokazuje, że odzysk surowców wtórnych to mit - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu organizacji Greenpeace.
24.10.2022

Greenpeace na Bałtyku protestuje przeciwko transportowi rosyjskiej ropy

Finansowanie armii Władimira Putina, która prowadzi wojnę w Ukrainie jest możliwe dzięki temu, że od lat świat, w tym kraje Unii Europejskiej kupują ropę, gaz i węgiel z Rosji. Greenpeace domaga się pilnego zakończenia importu paliw kopalnych z Rosji.
25.03.2022

Protest aktywistów Greenpeace'u przeciw eksportowi odpadów radioaktywnych

Aktywiści Greenpeace'u protestowali we wtorek przed siedzibą francuskiego koncernu energetycznego Orano w pobliżu Paryża przeciwko eksportowi do Rosji odpadów radioaktywnych, w tym zużytego uranu - przekazała na Twitterze ta organizacja obrońców środowiska.
13.10.2021

Zatrzymano ponad 30 działaczy Greenpeace protestujących w Hadze

Holenderska policja zatrzymała we wtorek 31 działaczy organizacji ekologicznej Greenpeace, którzy protestowali w Hadze na dachu tymczasowej siedziby izby niższej parlamentu Niderlandów. Aktywiści przykuli się łańcuchami, aby zwrócić uwagę na szkody wyrządzane naturze przez azot.
15.09.2021

Niemieckie Greenpeace: 76% kosmetyków do makijażu zawiera mikroplastik

Greenpeace opublikowała w poniedziałek na swojej stronie internetowej skład kosmetyków do makijażu znanych marek - 76 proc. z nich zawierało mikroplastik. Organizacja zaapelowała do rządu Niemiec o wprowadzenie zakazu używania plastiku w produkcji kosmetyków.
23.03.2021

Rosyjscy parlamentarzyści apelują o uznanie działalności Greenpeace za niepożądaną

Rosyjscy parlamentarzyści zabiegają o to, by międzynarodowa organizacja ekologiczna Greenpeace została uznana za tzw. zagranicznego agenta; wzywają też, by działalność organizacji uznać w Rosji za niepożądaną - podał w poniedziałek dziennik "Kommiersant".
14.12.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.