Wynik wyszukiwania - "maersk" - Wiadomości

Logistycy i producenci dóbr coraz bardziej ekologiczni. Maersk wspiera ich na oceanach i lądzie

Operatorzy logistyczni podejmują na szeroką skalę działania mające na celu wyeliminowanie emisji gazów cieplarnianych (GHG) z łańcuchów dostaw. Najnowsze dane Maersk ECO Delivery Ocean dowodzą, że ten trend jest już powszechny. W 2022 r. Maersk przetransportował 480 tys. TEU statkami zasilonymi paliwami ekologicznymi. W 2023 r. ekologiczne kontenerowce przewiozły już 660 tys. TEU.
01.04.2024

Chrzest dużego kontenerowca napędzanego metanolem dla Maersk. To początek nowej "zielonej floty"

Podczas ceremonii w stoczni HD Hyundai Heavy Industries (HD HHI) w Ulsan w Korei Południowej pierwszy na świecie duży kontenerowiec zasilany metanolem otrzymał nazwę Ane Maersk. Statek należy do serii 18 jednostek napędzanych zielonym paliwem, które zostaną dostarczone w latach 2024–2025. Na początku lutego rozpocznie działalność na trasie AE7 łączącej Azję i Europę, co ma stanowić kamień milowy dla zaangażowania firmy w zakresie transportu niskoemisyjnego.
28.01.2024

Maersk z pierwszym zwodowanym statkiem napędzanym metanolem

Zdaniem duńskiego giganta zajmującego się żeglugą kontenerową "osiągnięto kamień milowy w wysiłkach zmierzających do redukcji emisji CO2". To wszystko dzięki udanemu zwodowaniu swojego pierwszego statku zasilanego metanolem w stoczni Hyundai Mipo w Korei Południowej.
16.04.2023

Maersk: Żegluga z użyciem paliw kopalnych musi mieć swoją datę końcową.

Zdaniem duńskiego konglomeratu działającego również w sektorze energetycznym i morskim jedynym pewnym sposobem na obniżenie emisji gazów cieplarnianych w żegludze i zachętą do polityki zeroemisyjności jest wyznaczenie końca użycia paliw kopalnych za pomocą globalnych przepisów.
13.11.2022

Maersk planuje zakład wyrobu odnawialnego metanolu za 10 mld euro

Budowę w Hiszpanii dużego zakładu metanolu odnawialnego służącego do zasilania statków towarowych przewiduje porozumienie z duńskim koncernem transportowym Maersk, które zawarł w czwartek rząd w Madrycie. Realizacja inwestycji ma kosztować 10 mld euro.
04.11.2022

Maersk: Pierwsze cięcie stali dla Offshore Wind Jack-Up

W stoczni Sembcorp Marine w Singapurze pocięto pierwszą stal dla statku do instalacji morskich turbin wiatrowych (WIV) zamówionego przez Maersk Supply Service.
17.10.2022

Maersk zamawia sześć kontenerowców na zielony metanol

Południowokoreański gigant stoczniowy Hyundai Heavy Industries otrzymał kolejne zamówienie na kontenerowce zasilane zielonym metanolem od linii Maersk.
06.10.2022

Zielone korytarze żeglugowe połączą kraje nordyckie

Przedstawiciele nordyckich ministerstw ds. klimatu i środowiska podpisali 3 maja deklarację w sprawie ekologicznej żeglugi w regionie nordyckim. W tym samym celu relację nawiązał Duński Urząd Morski oraz Maersk Mc-Kinney Møller Center for Zero Carbon Shipping. Celem jest wdrożenie zrównoważonych rozwiązań do sektora żeglugi.
17.05.2022

Maersk stawia na statki napędzane metanolem

Gigant żeglugi światowej – Maersk - stawia na bardziej ekologiczne paliwo stosowanej w transporcie towarowym. Najkorzystniejszym rozwiązaniem wydaje się być metanol.
12.03.2022

Maersk przyspiesza o dekadę realizację celów zerowej emisji

Firma żeglugowa Maersk przeniosła swój cel zerowej emisji netto z 2050 roku na 2040 rok, wyznaczając oparte na naukowych podstawach cele na koniec bieżącej dekady.
29.01.2022

Ładowanie statków na morzu – Maersk i Ørsted uruchamiają pierwszą instalację

Maersk Supply Service we współpracy z Ørsted przymierzają się do uruchomienia pierwszej pełnoskalowej instalacji służącej do ładowania akumulatorów statków offshore. Przyczyni się to do zmniejszenia emisji podczas cumowania w porcie.
28.01.2022

Maersk wyznacza cel neutralności klimatycznej. Celem rozwój zielonych paliw

Jeden z liderów żeglugi kontenerowej A.P. Moller-Maersk, główny konsument produktów naftowych, zobowiązał się do osiągnięcia zerowej emisji gazów cieplarnianych netto w całej swojej działalności do 2040 roku, czyli dekadę wcześniej niż zakładał pierwotnie.
15.01.2022

AP Moller - Maersk przeprowadził emisję obligacji ekologicznych o wartości 500 mln euro. Sfinansują one nowe metanolowce

10-letnia zielona obligacja o wartości 500 mln euro otrzymała zlecenia o wartości około 3,7 mld euro. Zielona obligacja to pierwsze pozyskiwanie funduszy w ramach nowo uruchomionego przez firmę Maersk programu Green Finance Framework, w ramach którego armator planuje wyemitować szereg zrównoważonych instrumentów finansowych, takich jak obligacje, pożyczki i finansowanie projektów.
26.11.2021

Zeroemisjyne kontenerowce Maersk dekarbonizują łańcuchy dostaw światowych gigantów

Żeglugowy gigant Maersk złożył zamówienie na osiem dużych kontenerowców, które mogą być napędzane neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla metanolem, jak również tradycyjnym paliwem. Zastąpią one starsze statki i oczekuje się, że przyniosą redukcję emisji dwutlenku węgla rzędu miliona ton rocznie.
04.09.2021

Maersk zamówił osiem zeroemisyjnych kontenerowców

Duński armator A.P. Møller-Mærsk ogłosił zamówienie ośmiu kontenerowców wielkości neo-panamax. Statki mają być zasilane neutralnym pod względem emisji węgla paliwem lub zielonym etanolem.
28.08.2021

Maersk. Potrzeba więcej biopaliwa, jedzcie więcej frytek

Maersk zobowiązał się do osiągnięcia zeroemisyjności do 2050 roku, jednak pojawił się problem – do biopaliwa używanego na statkach potrzebny jest zużyty olej spożywczy, a tego może zabraknąć.
19.08.2021

Maersk Supply Service wyśle kolejny statek by wspierać oczyszczanie oceanu

Duński operator Maersk Supply Service wyśle kolejny statek, aby wesprzeć The Ocean Cleanup w jego wysiłkach na rzecz usuwania plastiku z oceanów.
12.05.2021

Maersk wspiera plan budowy dużego zakładu produkcyjnego amoniaku w Danii

Maersk znalazł się wśród grupy firm wspierających plan budowy największej w Europie fabryki amoniaku w Danii.
24.02.2021

Maersk: pierwszy neutralny emisyjnie statek wypłynie w 2023 roku

Grupa żeglugowa Maersk oświadczyła w środę, że przyspieszy plany dekarbonizacji morskiej żeglugi kontenerowej. Ma to nastąpić w 2023 r. poprzez uruchomienie pierwszego na świecie statku napędzanego paliwem neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla.
17.02.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.