Wynik wyszukiwania - "magazyny energii" - Wiadomości

Nowa era dialogu i innowacji na 39. Konferencji EuroPOWER & 9. OZE POWER 

18 i 19 kwietnia 2024 r. w hotelu The Westin Warsaw odbędzie się 39. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & OZE POWER. Nowa odsłona kongresu stworzy platformę dialogu będącą centrum konsultacji społecznych przedstawicieli nowego rządu ze wszystkimi kluczowymi reprezentantami branży.
13.03.2024

Wiceszef MKiŚ: oceniamy, że jest zgoda na 500 m jako odległość minimalną wiatraka od zabudowań

Ministerstwo klimatu planuje do połowy roku przedstawić projekt zmiany tzw. ustawy odległościowej; resort ocenia, że jest zgoda wokół 500 m jako minimalnej odległości turbin wiatrowych od zabudowań - powiedział PAP wiceminister klimatu Miłosz Motyka.
28.02.2024

Zielona energia na przystankach SKM w Trójmieście

W ostatnich dniach ogromny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju został podjęty na liniach kolejowych w Trójmieście. Na czterech kluczowych przystankach PKP SKM, a mianowicie Gdańsk Śródmieście, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Żabianka - AWFiS oraz Sopot Kamienny Potok, pojawiły się innowacyjne mikrofarmy fotowoltaiczne połączone z magazynami energii.
27.02.2024

Bez magazynów energii transformacja energetyczna nie będzie możliwa

Nie od dziś mówi się, że magazyny energii są niezbędnym elementem i podstawą do efektywnej zielonej transformacji. To dzięki nim możliwe jest bilansowanie systemu energetycznego dla energii powstałej z farm wiatrowych oraz fotowoltaicznych. Rozwój tego sektora to absolutna konieczność dla zeroemisyjnej przyszłości, a także bezpieczeństwa odbiorców i uniezależnienia się od czynników zewnętrznych – importowanych paliw, inflacji czy konfliktów zbrojnych. W Polsce rozwój magazynów nadal jest w początkowej fazie, ale potencjał jest og
15.02.2024

Rozwój rynku magazynów energii w kontekście mechanizmów elastyczności rozproszonej

Rynek magazynowania energii jest nieodłącznym elementem w dążeniu do osiągnięcia globalnych celów zerowej emisji netto. Rozwój tego sektora w Polsce, w połączeniu z odnawialnymi źródłami energii, może przyczynić się do transformacji sieci dystrybucyjnych. W dyskusji na temat roli magazynów energii na rynku elastyczności w trakcie konferencji PIME Energy Storage Summit brał udział Łukasz Sosnowski, Menedżer ds. Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych i Realizacji Projektów Badawczo- Rozwojowych w Stoen Operator.
22.01.2024

Na Podkarpaciu powstaną trzy instalacje fotowoltaiczne z magazynami energii

Krośnieński Holding Komunalny z Krosna na Podkarpaciu wybuduje trzy instalacje fotowoltaiczne wraz z magazynami energii. Całkowity koszt inwestycji to ponad 5,5 mln zł, z czego blisko 4,4 mln zł stanowi dofinansowanie z NFOŚiGW.
13.12.2023

We Wrocławiu powstało nowoczesne laboratorium – pracuje nad oszczędzaniem energii

We Wrocławskim Parku Technologicznym przy ul. Duńskiej 9 otwarto właśnie innowacyjne laboratorium wyposażone w urządzenia  Viessmann. To pierwsza tego typu inwestycja, jaka powstała przy Centrum Badań i Rozwoju tej firmy, która umożliwi pracę nad nowymi rozwiązaniami w zakresie oszczędzania energii.
13.09.2023

Polenergia Fotowoltaika wchodzi do Czech. W Pradze rozpoczyna działalność Polenergia Solárni

Polenergia Fotowoltaika, lider sprzedaży mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce, rozpoczyna działalność w Republice Czeskiej. Powołana w Pradze Polenergia Solární będzie projektować i dostarczać systemy fotowoltaiczne dla naszych południowych sąsiadów. – Z początkiem września w Czechach ruszył nowy program dopłat do fotowoltaiki i magazynów energii. Okoliczności naszej ekspansji są więc bardzo sprzyjające – mówi Kamil Sankowski, Członek Zarządu Polenergii Fotowoltaika.
13.09.2023

W Pruszkowie ruszy fabryka baterii dla aut elektrycznych i magazynów energii

Impact Clean Power Technology z Grupy Grenevia w podwarszawskim Pruszkowie uruchomi w styczniu 2024 r. pierwszą linię produkcyjną w fabryce baterii na potrzeby pojazdów elektrycznych i magazynów energii - wynika z wtorkowej informacji inwestora.
12.09.2023

Northvolt rusza z produkcją w Gdańsku

Wybudowana w Gdańsku największa na kontynencie fabryka magazynów energii Northvolt startuje z produkcją.
23.08.2023

Grawitacyjny magazyn energii - polski wynalazek remedium na niestabilność OZE. Innowacyjność na skalę europejską

Spółka technologiczna OZE Rentier S.A. zamierza zrewolucjonizować rynek odnawialnych źródeł energii poprzez rozwój jej magazynowania.
10.08.2023

PGE stawia większy nacisk na magazyny energii [WIDEO]

W kolejnych latach udział energii z OZE w polskim miksie energetycznym ma sukcesywnie rosnąć. – Zielona transformacja, oparta na źródłach odnawialnych, wymaga jednak potężnych inwestycji w magazyny energii – podkreśla Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE. W pomorskim Żarnowcu PGE planuje budowę największej tego typu instalacji w Europie – bateryjnego magazynu energii o mocy powyżej 200 MW i pojemności powyżej 820 MWh. Na potrzeby bilansowania popytu i podaży w systemie niezbędne są jednak nie tylko magazyny wielkoskalowe, ale
13.06.2023

Barbara Adamska: nie ma bezpiecznego systemu elektroenergetycznego, opartego o OZE bez magazynów energii [WIDEO]

– Potrzebujemy w systemie więcej energii z OZE ze względu nie tylko na cele klimatyczne, ale przede wszystkim na ceny energii. Nie osiągniemy niższych cen bez zwiększenia udziału energii z OZE, a do tego niezbędne są magazyny energii – podkreśla Barbara Adamska, prezeska Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii. Jak wskazuje, w Polsce ten rynek dopiero raczkuje, ale zainteresowanie rośnie, szczególnie ze strony prosumentów, m.in. dzięki dotacjom z programu Mój Prąd. Biorąc pod uwagę, że w Polsce jest obecnie ok. 1,2 mln pro
23.05.2023

PKP Energetyka rozwija polską kolej w ramach Partnerstwa Europe’s Rail Joint Undertaking.

PKP Energetyka podpisała umowę o partnerstwie w ramach Europe’s Rail Joint Undertaking. Wartość projektów, które będą realizowane przez spółkę do 2026 roku w ramach tej inicjatywy to prawie 3,4 mln EURO, zaś w dłuższej perspektywie (do 2031 roku) będzie to kolejne 5,6 mln EURO. Partnerstwo Europe’s Rail JU kreuje i ustala kierunki badawczo-rozwojowe dla sektora kolejowego w perspektywie finansowej Horyzont Europa w latach 2021-2031.
14.02.2023

Hynfra - bateryjne magazyny energii po raz pierwszy z kontraktem w rynku mocy 

Hynfra Energy Storage (HES) wraz ze swoimi partnerami funduszem Heyka Capital Markets Group (HCMG) i deweloperem PKE Pomorze wygrali aukcję rynku mocy. Wyniki aukcji ogłosiły we wtorek Polskie Sieci Elektroenergetyczne. To pierwsze tego typu kontrakty w Polsce.
22.12.2022

Magazyny energii elektrycznej po raz pierwszy w rynku mocy

Magazyny energii elektrycznej po raz pierwszy zdobyły kontrakty rynku mocy - wynika ze wstępnych wyników aukcji na rok dostaw 2027, podanych przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. 17-letnie kontrakty mocowe zdobyły co najmniej trzy tego typu instalacje.
21.12.2022

Prawie 1,3TWh brytyjskiej energii z wiatru zmarnowane od początku kryzysu

Brak możliwości magazynowania energii, może zniweczyć wysiłki Wielkiej Brytanii na rzecz zmniejszenia zależności od gazu.
08.08.2022

Ceny prądu a magazyn energii - czyli jak zaoszczędziliśmy przy wzroście cen

Jak w Grupie technologicznej Ase radzimy sobie ze wzrostem cen energii elektrycznej i paliwa? Robimy krok do przodu i inwestujemy w magazyn energii i własne moce wytwórcze.
10.06.2022

W Portugalii powstaną elektrolizery o mocy 500 MW

Portugalska Madoqua Renewables ogłosiła zawarcie partnerstwa z holenderskim spółką i firmą konsultingową Power2X oraz duńskim Copenhagen Infrastructure Partners (CIP) w celu realizacji wartego miliard euro projektu MadoquaPower2X. Celem będzie produkcja ekologicznego wodoru i amoniaku w Sines, w Portugalii. Dzięki inwestycji powstanie ponad 200 bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy.
26.04.2022

W Lidzbarku Warmińskim powstanie prototypowa „Ciepłownia Przyszłości” od konsorcjum EUROS ENERGY i Veolia [WIDEO]

W Lidzbarku Warmińskim powstanie prototypowa „Ciepłownia Przyszłości”. Pracę rozpocznie już w przyszłym roku. Na podstawie przedstawionych rezultatów prac badawczych Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) wyłoniło wykonawcę, który wybuduje nowatorską instalację, w blisko 100 proc. opartą na technologiach wykorzystujących odnawialne źródła energii. Tego zadania podejmie się firma EUROS ENERGY Sp. z o.o., producent ekologicznych rozwiązań instalacyjnych. Przedsięwzięcie jest wspierane przez Fundusze Europejskie w ramach Programu I
25.04.2022

Statuetka Top Builder 2022 dla magazynu energii Elmech-ASE

Magazyn energii z filtrem aktywnym energii biernej i wyższych harmonicznych został wyróżniony w prestiżowym konkursie Top Builder 2022 w kategorii Innowacje.
22.04.2022

Wiceszef NFOŚiGW: w nowym systemie rozliczeń prosumentów i przy nowym "Moim prądzie" inwestycja w PV zwraca się w ok. 7,5 r.

Przy nowym systemie rozliczeń prosumentów i aktualnych cenach energii, wliczając w to dotacje z programu "Mój prąd" oraz ulgę termomodernizacyjną, inwestycja w panele fotowoltaiczne (PV) zwraca się w ok. 7,5 roku - przekonuje w rozmowie z PAP wiceszef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Paweł Mirowski.
14.04.2022

Magazynowanie energii przy jej odnawialnych źródłach – zwiększenie udziału OZE, alternatywne nośniki energii.

Europa postawiła sobie bardzo ambitne cele dekarbonizacji gospodarki i od wielu lat przestawia się systematycznie na odnawialne źródła energii (OZE). Należy jednak przypuszczać, że dynamika tej zmiany się zwiększy z uwagi na tragiczne wydarzenia w Ukrainie. Udział OZE w zasilaniu sieci elektroenergetycznych wszystkich krajów Europy będzie wzrastał. Nieuchronnie wraz ze zwiększonym udziałem OZE pojawią się nowe wyzwania i problemy, a zarazem szanse dla inwestorów z branży energetycznej.
18.03.2022

Postępy w realizacji pierwszego projektu SSE dotyczącego magazynowania energii w akumulatorach

Grupa SSE kontynuuje realizację warty 12,5 miliarda funtów program przyspieszenia budowy systemu energetycznego Net Zero. Sześć miesięcy temu zespół ds. energii rozproszonej w SSE Energy Solutions ujawnił szczegóły swojego pierwszego projektu magazynowania energii w Salisbury w hrabstwie Wiltshire.
29.01.2022

"Cap and floor" odpowiedzią na marnowanie energii OZE

Mechanizm "cap and floor" jest odpowiedzią na odblokowanie inwestycji potrzebnych do zbudowania wystarczającej ilości technologii magazynowania, i tym samym zapobieganiu marnowaniu energii odnawialnej.
26.01.2022

Magazyny energii mogą przyspieszyć zwrot z inwestycji w fotowoltaikę. Brakuje jednak systemów dopłat i odpowiedniego

W 2020 roku operatorzy sieci dystrybucyjnych odmówili wydania warunków przyłączenia dla OZE aż 768 razy, a w 2019 roku – 437 razy. Najczęstszym powodem był brak dostatecznej elastyczności systemu elektroenergetycznego. Problem ten mogą rozwiązać magazyny energii, ograniczające wpływ źródeł wytwórczych i odbiorców na sieć. Takie rozwiązanie byłoby korzystne zwłaszcza dla posiadaczy przydomowej fotowoltaiki.
14.01.2022

Magazyny energii z Polski wzmocnią holenderską trakcję

Holenderska, państwowa spółka kolejowa ProRail wykorzysta magazyn energii wyprodukowany w Polsce, który pozwoli na zmagazynowanie nadmiaru energii w procesie hamowania rekuperacyjnego pociągu. Technologię dostarczy gigant technologiczny ABB, który posiada fabryki w Polsce.
07.01.2022

Equinor inwestuje w magazyny energii. Wspomogą morskie farm wiatrowe

Norweski gigant energetyczny Equinor poinformował o podpisaniu umowy z Noriker Power Limited, wiodącym brytyjskim deweloperem magazynów bateryjnych, koncentrującym się na inżynierii i rozwoju technologii magazynowania energii na skalę przemysłową oraz usług stabilizacyjnych.
07.12.2021

Opublikowano uzupełniające przepisy wspierające rozwój magazynów energii

Ustawa licznikowa stworzyła ramy prawne dla rozwoju nowoczesnych technologii, umożliwiających integrację energetyki rozproszonej oraz zniosła dotychczasowe bariery dla funkcjonowania magazynów energii, takie jak podwójne naliczanie opłat sieciowych. 5 listopada 2021r. w Dzienniku Ustaw RP ogłoszone zostało rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska, zawierające przepisy wykonawcze do ustawy.
16.11.2021

PGNiG zwiększa możliwość gromadzenia zapasów gazu ziemnego

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zakończyło budowę klastra B w Kawernowym Podziemnym Magazynie Gazu Kosakowo. To inwestycja o zasadniczym znaczeniu dla bezpieczeństwa energetycznego kraju.
13.10.2021

Grupa Technologiczna ASE

Grupa Technologiczna ASE Razem tworzymy technologie przyszłości
Wodór,H2,Magazyny Energii,Poprawa jakości energii elektrycznej,Zarządzanie energią,LNG,Odpowiedzialny przemysł,Nowe technologie,Technologie wodorowe,OZE,Bezpieczeństwo techniczne,Bezpieczeństwo wybuchowe,Analizy bezpieczeństwa ,Konsulting środowiskowy,zielona energia,czysty wodór,Grupa Technologiczna ASE

Dziękujemy za wysłane grafiki.