Wynik wyszukiwania - "pe" - Wiadomości

Komisja Środowiska PE zaakceptowała projekt przepisów dotyczących "odtworzenia przyrody"

Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności (ENVI) Parlamentu Europejskiego zaakceptowała wynegocjowane wcześniej przez PE i Radę UE porozumienie dotyczące rozporządzenia o odbudowie zasobów przyrodniczych (NRL). Anna Zalewska (PiS) zasiadająca w ENVI wielokrotnie alarmowała, że projekt regulacji to poważne zagrożenie dla unijnego rolnictwa.
30.11.2023

Energetyka jądrowa ostatecznie uznana przez Parlament Europejski za branżę ekologiczną

Parlament Europejski zagłosował we wtorek za włączeniem energetyki jądrowej do grona zielonych technologii, które należy wspierać, aby zapewnić Europie konkurencyjność i suwerenność wobec Chin i Stanów Zjednoczonych.
22.11.2023

W europarlamencie konferencja na temat wyzwań dla rozwoju energetyki wiatrowej

W Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyła się konferencja dotycząca wyzwań dla rozwoju energetyki wiatrowej. "Tylko dzięki współpracy i solidarności możemy zapewnić płynną i skuteczną transformację energetyczną" - przekonywał organizator wydarzenia, europoseł Ryszard Czarnecki (PiS).
26.10.2023

Przyjęto środki ograniczające stosowanie mikrodrobin plastiku

Komisja Europejska przyjęła w czwartek na podstawie przepisów Unii Europejskiej w dziedzinie chemikaliów (REACH) środki ograniczające stosowanie mikrodrobin plastiku celowo dodawanych do produktów.
26.09.2023

PE chce zmniejszenia zanieczyszczenia wód gruntowych i powierzchniowych oraz poprawy standardów jakości wody w UE

Parlament Europejski chce zmniejszenia zanieczyszczenia wód gruntowych i powierzchniowych oraz poprawy standardów jakości wody w UE. We wtorek przyjął stanowisko w tej sprawie.
13.09.2023

Wodór to dziś najgorętszy temat

Zielony wodór to klucz do spełnienia celów klimatycznych przy utrzymaniu w Europie nowoczesnego przemysłu i miejsc pracy. Polska nie może przespać swojej szansy – podkreślił w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" europoseł Jerzy Buzek.
14.04.2023

Za tydzień w PE kolejne rozmowy o rozporządzeniu metanowym; kwestią sporną zapisy dot. polskich kopalń

W przyszłą środę (19 kwietnia) w PE w Strasburgu negocjatorzy grup politycznych mają kontynuować rozmowy na temat projektu unijnego rozporządzenia metanowego. Kwestią sporną są już tylko zapisy, które mogą mieć negatywny wpływ na polskie kopalnie. Polscy europosłowie PiS, PO i PSL zabiegają o korzystne rozwiązania.
14.04.2023

Branża urządzeń chłodniczych i grzewczych apeluje o zmiany w rozporządzeniu o F-gazach

Branża urządzeń chłodniczych i grzewczych apeluje do europosłów oraz państw członkowskich o realistyczne podejście do zmian w rozporządzeniu unijnym ograniczającym użycie fluorowanych gazów cieplarnianych (F-gazów). Organizacje zrzeszające największe firmy z branży oceniają, że obecny kształt nowelizacji nie tylko uniemożliwia realizację celów dotyczących ochrony klimatu, ale także zagraża długofalowemu bezpieczeństwu energetycznemu Polski, opóźniając możliwość odejścia od paliw kopalnych. Spowoduje też olbrzymie skutki gospodarc
28.03.2023

Są nowe cele PE redukcji emisji CO2 dla nowych samochodów osobowych i pojazdów dostawczych

Parlament Europejski zatwierdził nowe cele redukcji emisji CO2 dla nowych samochodów osobowych i pojazdów dostawczych. To element pakietu „Gotowi na 55”.
14.02.2023

PE za nowymi standardami efektywności energetycznej budynków

Komisja Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE) Parlamentu Europejskiego przegłosowała w czwartek projekt rewizji dyrektywy o efektywności energetycznej budynków (EPBD). Projekt przewiduje np., że od 2028 r. wszystkie nowe budynki w UE mają być zeroemisyjne.
09.02.2023

Komisja PE zagłosuje w czwartek ws. rozporządzenia i dyrektywy dot. zielonego wodoru

Komisja przemysłu Parlamentu Europejskiego zagłosuje w czwartek ws. projektów rozporządzenia i dyrektywy dot. zielonego wodoru. „To ogromna szansa dla przyszłości gospodarki Unii Europejskiej. Nie możemy jej zmarnować” – mówił dziennikarzom sprawozdawca projektu rozporządzenia, europoseł Jerzy Buzek (PO).
09.02.2023

PE naciska na zaostrzenie przepisów UE w sprawie przewożenia odpadów

Parlament Europejski przyjął stanowisko negocjacyjne do rozmów z rządami państw Unii Europejskiej w sprawie nowego prawa, które ma zmienić unijne procedury i środki kontroli dotyczące przewozu odpadów. W 2020 r. eksport odpadów z UE do państw spoza Unii osiągnął 32,7 mln ton, co stanowi około 16 proc. światowego handlu odpadami. Ponadto co roku około 67 mln ton odpadów jest przemieszczanych między państwami UE.
19.01.2023

Rozmowy wiceminister Małgorzaty Golińskiej z Komisją Petycji Parlamentu Europejskiego

Wiceminister Małgorzata Golińska uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego - członkami Komisji Petycji (PETI). Rozmowy odbyły się 21 września 2022 r. w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.
22.09.2022

UE ogłosi propozycje rozwiązania kryzysu energetycznego

W najbliższą środę Parlament Europejski ma się spotkać na sesji plenarnej w Strasburgu.
13.09.2022

PE za zwiększeniem wykorzystania odnawialnych źródeł energii i oszczędności energii

Europosłowie komisji przemysłu, badań i energii PE poparli w głosowaniu zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii w końcowym zużyciu energii w UE do 45 proc. do 2030 r.
16.07.2022

Europejski system handlu emisjami, który obejmuje ponad 10 tys. elektrowni i fabryk, czeka reforma

Celem unijnego systemu handlu emisjami (ETS) jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla pochodzących z przemysłu. EU pracuje nad aktualizacją systemu ETS, która dostosuje go do podwyższonych celów w zakresie redukcji emisji.
09.06.2022

O zielonej przyszłości przemysłu cementowego

Kilka dni po powołaniu Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju Przemysłu Cementowego w Polsce, delegacja Stowarzyszenia Producentów Cementu (SPC) odwiedziła Parlament Europejski, gdzie toczą się prace nad pakietem „Fit for 55”. Obejmuje on między innymi zmiany w ramach Europejskiego Systemu Handlu Emisjami (EU ETS) oraz wprowadzenie tzw. cła węglowego, czyli Mechanizmu Ochrony Granic (CBAM). Ich kształt ma fundamentalne znaczenie dla konkurencyjności sektora cementowego, stalowego czy nawozowego.
20.05.2022

Fundusze unijne mają wspierać wodór, wychwytywanie i składowanie dwutlenku węgla

Zaktualizowane zasady wyboru projektów energetycznych, które otrzymają wsparcie UE, zostały w środę nieformalnie uzgodnione przez posłów do PE i słoweńską prezydencję Rady UE. Fundusze unijne mają wspierać wodór, wychwytywanie i składowanie dwutlenku węgla. Według ustaleń, do finansowania unijnego nie będą już kwalifikować się projekty bazujące na gazie ziemnym.
17.12.2021

W Brukseli zakończył się szczyt Rady Europejskiej. Bez konkluzji ws. przyczyn wzrostu cen energii

W Brukseli zakończył się w nocy z czwartku na piątek jednodniowy szczyt Rady Europejskiej. Unijnym przywódcom nie udało się osiągnąć konkluzji ws. przyczyn wzrostu cen energii.
17.12.2021

PE: Unia Europejska powinna stworzyć własne źródło zaopatrzenia w krytyczne surowce

Projekt sprawozdania PE, będący przedmiotem poniedziałkowej debaty oraz głosowania we wtorek, podkreśla zależność Unii od kluczowych zasobów potrzebnych do transformacji cyfrowej i ekologicznej. Według europosłów, Unia Europejska powinna stworzyć własne źródło zaopatrzenia w krytyczne surowce.
23.11.2021

Parlament Europejski nalega na przyspieszenie działań na rzecz klimatu

Parlament Europejski nalega na przyspieszenie działań na rzecz klimatu na całym świecie oraz na to, by UE była światowym liderem w walce ze zmianami klimatu.
22.10.2021

Parlament Europejski debatował nad gwałtownym wzrostem cen energii

Parlament Europejski debatował w środę nad przyczynami drastycznego wzrostu cen energii. "Musimy przemyśleć politykę energetyczną Unii" - apelowała europosłanka PiS Beata Szydło, występująca w imieniu frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR).
07.10.2021

Szefowa KE: nie stać nas na zmianę klimatu

Polska ma szansę znacząco skorzystać ze Społecznego Funduszu Klimatycznego o wartości 72 mld euro i nie jest to jedyne wsparcie, jakie otrzyma – deklaruje w poniedziałkowym wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.
02.08.2021

Parlament Europejski ostrzega przed negatywnym wpływem morskich farm wiatrowych na rybołówstwo

Parlament Europejski ostrzegł przed możliwym negatywnym wpływem nowych morskich farm wiatrowych na rybołówstwo na wodach Unii Europejskiej oraz wezwał do przeprowadzenia większej ilości badań nad tym, jak uniknąć lub złagodzić ich skutki oraz przyjęcia środków zabezpieczających byt rybaków.
27.07.2021

PE upomina się o obszary chronione na Antarktydzie

Europosłowie domagają się przełamania impasu w międzynarodowych negocjacjach dotyczących ustanowienia dwóch chronionych obszarów morskich na Antarktydzie. W przyjętym w czwartek projekcie rezolucji podkreślają pilną potrzebę osiągnięcia porozumienia przez strony negocjujące w ramach Komisji ds. Zachowania Żywych Zasobów Morskich Antarktyki (CCAMLR).
12.07.2021

Komisja PE uznaje za priorytetowe badania nad wykorzystaniem węgla koksowego m.in. w przemyśle baterii

Badania nad wykorzystaniem węgla koksowego w przemyśle baterii czy chemicznym w ramach unijnego Funduszu Badawczego Węgla i Stali mają być traktowane priorytetowo - uznała Komisja Przemysłu, Badań Naukowych i Energii Parlamentu Europejskiego. O jej decyzji poinformował europoseł Jerzy Buzek.
23.03.2021

Grupa GeoFusion Sp. z o.o.

Zabezpieczamy Twoją otoczenie, byś spokojnie mógł spoglądać w przyszłość.
badania termowizyjne , badania geofizyczne , usługi saperskie , Badania geofizyczno-inżynierskie dla obiektów budowlanych , Badania geofizyczne dla potrzeb inżynierii transportowej , Badania skarp i osuwisk , Nieinwazyjne badania archeologiczne , Badania skażeń gruntów i wód podziemnych , Charakterystyka warunków gruntowo-wodnych , Badania wałów przeciwpowodziowych i zapór , Kompleksowe oczyszczanie terenu z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych (PWiN) , Oczyszczanie zbiorników wodnych z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych (PWiN) , Prowadzenie nadzoru saperskiego podczas wykonywania prac ziemnych , Opracowywanie ekspertyz i opinii saperskich

BOLLORE LOGISTICS POLAND SP. Z O.O.

Spedycja morska, spedycja lotnicza, spedycja samochodowa, door-to-door
spedycja morska,spedycja lotnicza,spedycja samochodowa,door-to-door,door to door,door to door Afryka,door to door Africa,spedycja kontenerowa,globalny łańcuch dostaw,transport intermodalny,odprawy celne,logistyka,rozwiązania logistyczne,transport,logistyka magazynowa,logistyka morska,logistyka lotnicza,ponadgabarytowy transport morski,ponadgabarytowy transport lotniczy,ponadgabarytowy transport drogowy

SeaData Sp. z o.o.

SeaData Sp. z o. o. to firma IT oferująca usługi z zakresu monitoringu środowiska, tworzenia baz danych oraz wykorzystania danych satelitarnych w rolnictwie i planowaniu przestrzennym.
seadata, yeti, yetibox, yetisense, monitoring jakości powietrza, zanieczyszczenia powietrza, monitoring hałasu, monitoring hałasu przemysłowego, systemy gis, mapy akustyczne, pomiary dronem, UAV, Mapy 3D z Drona, Dane satelitarne, Pomiary atmosferyczne, Data Science, Big Data, modele numeryczne, systemy informatyczne dla Portów, systemy informatyczne, analiza danych, pomiary dla Portów, ortofotomapy, obróbka danych satelitarnych, obróbka danych GIS, systemy geoprzestrzenne, rozwiązania IoT dla Portów, rozwiązania IoT dla Przemysłu, Monitoring IoT, Ochrona środowiska, monitoring środowiska, Ochrona środowiska w przemyśle, Badania środowiska, Obserwacja Ziemi, GIS, kontrola jakości powietrza, dron do badania smogu, dron przemysłowy, mapa smogowa , mapa smogowa z drona, mapa zanieczyszczeń z drona, mapa zanieczyszczeń powietrza dron, smog, Badanie smogu, monitoring smogu, inspekcje gazów, inspekcje przemysłowe dronem, dron smog, monitorowanie smogu, monitoring gazów niebezpiecznych

Poweras Agata Szulc

Wyłączny dystrybutor silników marine firmy MAN Truck&Bus oraz Nanni Diesel
remonty i przeglądy morskich silników wysokoprężnych, remonty i przeglądy agregatów prądotwórczych, remonty pomp, przeglądy pomp, pompy, silniki wysokoprężne, agregaty prądotwórcze, remonty systemów automatyki, przeglądy i remonty energetyczne statków, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny silników morskich wysokoprężnych wysokoobrotowych firmy MAN Truck & Bus, dystrybucja silników morskich wysokoprężnych wysokoobrotowych firmy MAN Truck & Bus, serwis silników morskich, serwis silników morskich MAN, serwis pogwarancyjny silników morskich, serwis pogwarancyjny silników morskich MAN, serwis gwarancyjny silników morskich, serwis gwarancyjny silników morskich MAN, Poweras, Poweras Agata Szulc, MAN, MAN Bus & Truck, systemy napędowe, systemy hybrydowe, kompletne zespoły do napędu jednostek pływających, systemy sterowania napędów, integrator systemów napędowych jednostek pływających, Woodward, Selco, Aventics, elementy systemów sterowania napędów, kompletne systemy sterowania napędów, części za

3Bird

automatyczny system radarowej detekcji lotów ptaków i nietoperzy, 3Gsc, Robin Radar B.V., śledzenie przelotów ptaków w czasie rzeczywistym, radarowe badanie awifauny, badanie awifauny, opracowania środowiskowe w sektorze energetycznym, opracowania środowiskowe w sektorze offshore, 3bird radar system, 3bird, 3 bird, przedinwestycyjne radarowe monitoringi ornitologiczne, przedinwestycyjny radarowy monitoring inwestycyjny, radarowe badania ornitologiczne

OKMARIT Logistic & Shipbroking Ltd.

OOG & Project Cargo Freight Forworder
transport specjalny, transport ładunków ponadgabarytowych, transport hal produkcyjnych, transport magazynów, transport linii produkcyjnych, transport elementów infrastruktury, transport turbin wiatrowych, transport zbiorników, fracht morski, ładunki nienormatywne, ładunki ponadnormatywne, spedycja międzynarodowa, agenci okrętowi, usługi logistyczne trójmiasto, usługi spedycyjne trójmiasto, spedycja morska trójmiasto, transport nadgabarytowy, przeładunki w polskich portach, project cargo, usługi przeładunkowe, przewozy nadgabarytowe, spedycja ładunków nadgabarytowych, spedycja trójmiasto, agenci okrętowi trójmiasto, maklerzy morscy trójmiasto, maklerzy morscy, agent statkowy, logistyka, transport morski, spedycja międzynarodowa trójmiasto, usługi spedycyjne, usługi logistyczne, usługi transportowe, spedycja morska, logistyka morska, przeładunek ładunków

ROJAM

Organizujemy szkolenia wysokościowe m.in.: IRATA, ITRA, GWO i inne , dokonujemy okresowych przeglądów środków ochrony indywidualnej oraz sprzedajemy sprzęt wysokościowy.
szkolenie IRATA ,szkolenie GWO ,szkolenie GWO BST ,kurs GWO BST ,szkolenie GWO ART ,GWO EFA ,GWO SLS ,PETZL ,OTDL ,szkolenia z technik dostępu linowego ,szkolenia do pracy na wysokości ,szkolenia dla branży wiatrowej ,szkolenia dla techników turbin wiatrowych ,szkolenia na wiatraki ,praca na turbinach wiatrowych ,onshore ,offshore , wiatraki , turbiny wiatrowe , serwis turbin wiatrowych , inspekcja środków ochrony indywidualnej , praca na wysokości , sprzedaż sprzętu wysokościowego , przegląd systemów asekuracyjnych , przegląd drabin , przegląd punktów asekuracyjnych , szkolenia specjalistyczne , energetyka wiatrowa , energia z wiatru , praca na wiatrakach , turbina wiatrowa , wind turbine service , Avanti , Haca , 3M , RUD , Hailo , Somain , Tractel , Soll , przegląd zestawów ewakuacyjnych , GWO Sea Survival , GWO Manual Handling , GWO First Aid , branża wiatrowa , ITRA , szkolenie z bezpiecznej pracy na wysokości , energia odnawialna , przeglądy i naprawy skrzydeł , monta

CS Kompozyty Sp. z o.o.

zielone kompozyty,energia z odpadów,zielony wodór,kompozyty,farby,napędy,wodór

Pneumat System Sp. z o.o.

Pneumat System – producent pneumatyki siłowej, dostawca pneumatyki przemysłowej i warsztatowej, usługodawca na rzecz przemysłu i nowoczesny sklep online dla firm.
siłowniki,zawory,manometry,elektrozawory,pneumatyka,pompy,sprężarki,kompresory,węże,przewody,złącza,szybkozłącza,zbiorniki,narzędzia,chemia,napędy,instalacje

NAVITEST Sp. z o.o.

badania inieniszczące,badania ndt,badania niszczące,nadzory spawalnicze,inspekcje spawalnicze,pomiary zawartości ferrytu,badania prądami wirowymi et,badania twardości ht,badania szczelności lt,badania penetracyjne pt,badania rentgenowskie rt,badania ultradźwiękowe ut,ultradźwiękowe pomiary grubości utt,badania magnetyczno - proszkowe mt,badania techniką phased array i tofd,badania wizualne vt,inżynieria spawalnicza,badania tofd,badania phased array,skaner do badań,pomiar grubości,laboratorium badań nieniszczących,badania wizualne

Kiedy popłynie prąd z BC-Wind? Rozmowa z Kacprem Kostrzewą

W obliczu rosnącego zapotrzebowania na energię odnawialną, Polska kieruje swoje spojrzenie na offshore wind. Potencjał morskich farm wiatrowych przyciąga uwagę inwestorów i ekspertów. Podczas tegorocznej konferencji PSEW w Serocku, mieliśmy okazję porozmawiać z Kacprem Kostrzewą, dyrektorem projektu BC-Wind w Ocean Winds, na temat ich przedsięwzięcia MFW oraz planów na przyszłość.
10.08.2023

Na Pomorzu uruchomiono największą farmę fotowoltaiczną w tej części Europy

300 hektarów czyli 422 pełnowymiarowe boiska piłkarskie – tyle zajmuje największa w tej części Europy farma fotowoltaiczna, która została w zeszłym tygodniu oficjalnie otwarta w miejscowości Zwartowo w województwie Pomorskim.
19.10.2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.