Wynik wyszukiwania - "pożar" - Wiadomości

Zapadł prawomocny wyrok za podpalenie składowiska odpadów w Nowinach

Na kary trzech i pół roku i trzech lat więzienia zostali skazani w środę dwaj mężczyźni oskarżeni o podpalenie składowiska odpadów w Nowinach (Świętokrzyskie), na którym nielegalnie były gromadzone chemikalia. Prawomocny wyrok zapadł przed Sądem Okręgowym w Kielcach.
06.12.2023

Śledztwo w sprawie pożaru nielegalnego składowiska odpadów w Opolu

Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu wszczęła śledztwo mające na celu ustalenie okoliczności i przyczyn pożaru nielegalnego składowiska odpadów - powiedział PAP Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu
30.11.2023

Fala wysokich upałów niszczy boliwijskie lasy

Trwające drugi miesiąc upały, które we wschodniej części Boliwii przekroczyły między 15 a 19 listopada nigdy nie notowaną tu wartość 45 stopni Celsjusza, sprzyjały niezliczonym pożarom lasów amazońskich i zarośli, wywoływanym celowo przez hodowców bydła i rolników.
26.11.2023

Płonie turbina wiatraka energetycznego na polu w Gościęcinie

W poniedziałek, 6 listopada po godzinie 14 na jednym z wiatraków energetycznych stojących na farmie wiatrowej w Gościęcinie koło Choczewa w powiecie wejherowskim zauważono dym. Trwa akcja, w której udział bierze pięć zastępów Straży Pożarnej.
06.11.2023

Strażacy w dalszym ciągu pracują na terenie składowiska tekstyliów w Kamieńcu

Strażacy w dalszym ciągu pracują na terenie składowiska tekstyliów w Kamieńcu w pow. lęborskim (Pomorskie). Pożar, który objął dwie pryzmy odpadów wybuchł we wtorek w godzinach wieczornych.
04.11.2023

Pomorskie. Na spółkę składującą odpady w Kamieńcu nałożono w ub.r. karę powyżej miliona złotych

Inspektorzy WIOŚ w Gdańsku w ubiegłym roku nałożyli na spółkę składującą tekstylia w Kamieńcu w pow. lęborskim kary w łącznej wysokości ponad miliona złotych - przekazał PAP zastępca Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska Radosław Rzepecki. Od wtorku na składowisku palą się dwie pryzmy tekstyliów.
01.11.2023

Chorwacja: strażacy drugi dzień walczą z pożarem składowiska plastiku [WIDEO]

Chorwaccy strażacy drugi dzień walczą z pożarem składowiska plastiku; dym zbliża się do położonego na wschodzie kraju Osijeku - poinformował w czwartek portal Glas Slavonije. Jeden ze strażaków został ciężko poparzony.
05.10.2023

Policja i prokuratura analizują przyzyny pożaru na składowisku odpadów w Nowym Miszewie

Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi czynności związane z ustaleniem przyczyn pożaru, który w niedzielę wybuchł na składowisku odpadów w Nowym Miszewie. Wykonano oględziny pogorzeliska z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Zabezpieczono też monitoring obiektu.
19.09.2023

Grecja. Na północnym wschodzie kraju 13. dzień szaleje pożar; władze wysłały dodatkowych 100 strażaków

Władze Grecji wysłały w czwartek 100 dodatkowych strażaków na północny wschód kraju, gdzie 13. dzień szaleje ogromny pożar, a mieszkańcy są gotowi na ewentualną ewakuację - poinformowała agencja Associated Press.
01.09.2023

Biden: nie można dłużej negować efektów kryzysu klimatycznego

Nie sądzę, by ktokolwiek mógł dłużej negować efekty kryzysu klimatycznego - powiedział w środę prezydent USA Joe Biden w wystąpieniu na temat huraganu Idalia i pożarów na Maui. Zapewnił przy tym o pomocy państwa dla poszkodowanych przez klęski żywiołowe.
31.08.2023

Rekordowy pożar lasów na Teneryfie pod kontrolą strażaków

Jednostki strażackie walczące od 15 sierpnia z ogniem na Teneryfie przejęły kontrolę nad największym w historii tej hiszpańskiej wyspy pożarem lasów - ogłosiły w piątek władze wspólnoty autonomicznej Wysp Kanaryjskich.
25.08.2023

Portugalia-Hiszpania. Duże pożary lasów i łąk w pobliżu granicy; walkę z ogniem utrudnia upał

Kilkadziesiąt dużych pożarów występuje w czwartek w Portugalii i Hiszpanii, gdzie utrzymują się ponad 40-stopniowe upały. Największe trudności strażacy mają z dwoma dużymi pożarami lasów i łąk, które wybuchły w rejonie granicy obu państw.
25.08.2023

Opanowano pożar od trzech dni pustoszący zachód Turcji

Strażacy opanowali w czwartek pożar pustoszący od trzech dni zachodnią Turcję. W związku z zagrożeniem ewakuowano obszar równy powierzchni 2100 boisk piłkarskich - poinformował portal Duvar. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej podpalenie.
24.08.2023

Grecja. Prokurator generalna chce śledztwa w sprawie pożarów w rejonie Aleksandropolis

Prokurator generalna Grecji, Georgia Adilini, zaleciła wszczęcie śledztwa, które miałoby wyjaśnić, czy pożary trawiące rejon położonego na wschodzie kraju miasta Aleksandropolis nie zostały celowo wzniecone - poinformowała w środę agencja AP. Wcześniej minister Wassilis Kikalis oświadczył, że ogień wybuchł jednocześnie w kilku miejscach.
24.08.2023

Portugalia. Ponad 30 pożarów w kraju; upał utrudnia walkę z żywiołem

Ponad 30 pożarów trawi w środę lasy i łąki Portugalii ogarniętej falą ponad 40-stopniowych upałów. Wysokie temperatury, przekraczające w środkowej części kraju 45 stopni C, utrudniają walkę z żywiołem.
24.08.2023

Turcja. Strażacy drugi dzień walczą z pożarem na zachodzie kraju, ewakuowano ponad 1200 osób

Strażacy drugi dzień z rzędu walczą w środę z pożarem lasu, który wybuchł w północno-zachodniej prowincji Turcji Canakkale leżącej nad Morzem Marmara, cieśniną Dardanele i Morzem Egejskim i dalej się rozprzestrzenia z powodu wysokich temperatur i silnych wiatrów - podała agencja Reutera. Ponad 1200 osób z dziewięciu wsi zostało ewakuowanych.
23.08.2023

Strażacy bezsilni w walce z ogniem na Teneryfie; spłonęło ponad 15 tys. ha lasów

Walka z pożarem lasów na Teneryfie, który od tygodnia pustoszy wyspę, jest mało skuteczna z powodu silnych podmuchów wiatru i dużego wysuszenia terenu, poinformowała we wtorek kanaryjska obrona cywilna.
22.08.2023

Lasy płoną też na włoskiej Elbie

700 osób ewakuowano z powodu pożaru lasów na włoskiej wyspie Elba, który wybuchł w nocy z poniedziałku na wtorek - poinformowały władze regionu Toskania. Jak zaznaczyły, pożar jest na etapie dogaszania.
22.08.2023

Grecja. Wybuchły nowe pożary; dwie osoby zginęły, zarządzono ewakuacje

Greccy strażacy walczą we wtorek z rozprzestrzeniającymi się pożarami lasów w regionie Beocja na północ od Aten, na wyspach Eubea i Kitnos oraz na północnym wschodzie kraju w regionie Macedonia Wschodnia i Tracja; zginęły dwie osoby, zarządzono ewakuacje - informuje stacja France24.
22.08.2023

NFOŚiGW przekaże 43 mln zł na likwidację składowiska odpadów w Przylepie

NFOŚiGW dofinansuje kwotą 43 mln zł likwidację składowiska odpadów w Przylepie (woj. lubuskie). W poniedziałek w obecności minister klimatu i środowiska Anny Moskwy Fundusz podpisał odpowiednią umowę z miastem Zielona Góra. Pod koniec lipca na składowisku doszło do pożaru.
21.08.2023

Świat walczy z pożarami lasów [21.08; ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY]

W Kanadzie, Grecji i na Teneryfie trwają dramatyczne walki z pożarami lasów spowodowanymi wysokimi temperaturami i brakiem opadów. Alarm ogłoszono także w kilku rejonach Francji, gdzie również może pojawić się ogień. Najnowsze doniesienia na temat walki z ogniem na całym świecie publikujemy w aktualizowanym na bieżąco artykule.
21.08.2023

Pożary lasów na świecie [20.08; ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY]

W prowincji Kolumbia Brytyjska w Kanadzie, ale także w Grecji na hiszpańskiej Teneryfie płoną lasy, pożary rozprzestrzeniają się na zamieszkane osiedla. Wszędzie trwają ewakuacje dotyczące łącznie dziesiątek tysięcy osób. O najważniejszych wydarzeniach związanych z pożarami lasów, wywołanymi rekordowo wysokimi temperaturami i niskimi opadami, informujemy w aktualizowanym artykule.
20.08.2023

Pożar na Teneryfie nadal poza kontrolą, 26 tys. osób ewakuowanych

Władze Teneryfy oficjalnie poinformowały biura podróży, że infrastruktura turystyczna na tej hiszpańskiej wyspie nie została dotknięta przez pożar, który wybuchł w środę i nie został jeszcze opanowany. "Nie ma ryzyka dla turystów przebywających na wyspie" - głosi komunikat.
19.08.2023

Pożary lasów w Kanadzie. Ewakuacje tysięcy mieszkańców z Kolumbii Brytyjskiej. Ogłoszono stan wyjątkowy

W kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska ogłoszono dalsze ewakuacje w związku z szalejącymi pożarami lasów. W liczącym 150 tys. mieszkańców mieście Kelowna w piątek nad ranem wprowadzono stan wyjątkowy.
19.08.2023

Ponad 7 tys. osób ewakuowanych na Teneryfie z powodu pożaru lasów

Hiszpańskie służby obrony cywilnej ewakuowały na Teneryfie ponad 7 tys. osób w związku z pożarem trawiącym lasy na północy kanaryjskiej wyspy. Żywioł szybko przemieszcza się wskutek porywistych podmuchów wiatru.
18.08.2023

Do 89 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych pożaru na Hawajach

Do 89 wrosła liczba ofiar śmiertelnych pożaru na hawajskiej wyspie Maui - poinformowały w sobotę czasu miejscowego lokalne władze. To najbardziej tragiczny w skutkach pożar w USA od ponad wieku.
13.08.2023

Liczba ofiar pożaru na hawajskiej wyspie Maui wzrosła do 55 osób

Liczba ofiar pożaru na hawajskiej wyspie Maui wzrosła w piątek do 55 osób, jednak lista może się wydłużyć: ogień jeszcze nie wygasł, a władze wciąż poszukują zabitych - podała w piątek agencja AP. Spłonęło między innymi zabytkowe miasteczko Lahaina z XVII wieku.
11.08.2023

Ekspertka: palące się coraz częściej składowiska odpadów to ogromne zagrożenie

Palące się coraz częściej składowiska odpadów to ogromne zagrożenie dla środowiska i ludzi – wskazuje dr Sylwia Stegenta-Dąbrowska z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Jak zaznacza, skuteczne metody utylizacji odpadów niebezpiecznych są bardzo drogie, a karanie tych, którzy nie przestrzegają przepisów, wydaje się fikcją.
09.08.2023

Na usuwanie skutków pożaru w Przylepie rząd przekaże 43 mln zł

Na usuwanie skutków pożaru składowiska toksycznych odpadów w Przylepie rząd przekaże 43 mln zł - poinformowała w środę w Zielonej Górze minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. 12 mln zł dołoży miasto Zielona Góra.
09.08.2023

Zielona Góra. Specjalna stacja pomoże usunąć zanieczyszczenia z wody po pożarze w sołectwie Przylep

W związku z pożarem hali z niebezpiecznymi substancjami w Przylepie przy pobliskim cieku wodnym - na zlecenie miasta - została wybudowana tymczasowa stacja usuwania popożarowych zanieczyszczeń z wód powierzchniowych.
08.08.2023

Portugalia. 20 dużych pożarów lasów i łąk wraz falą upałów; trwa ewakuacja ludności

Dwadzieścia dużych pożarów lasów i łąk trawi w poniedziałkowe popołudnie Portugalię, ogarniętą dodatkowo falą blisko 40-stopniowych upałów - poinformowały władze. Walkę z żywiołem utrudnia porywisty wiatr. Trwa ewakuacja ludności.
07.08.2023

Pożar turbiny wiatrowej pod Kętrzynem

We wsi Podławki w powiecie kętrzyńskim pali się turbina wiatrowa. Na miejscu są strażacy.
06.08.2023

Po pożarze w Przylepie WIOŚ wyznaczył kolejne punkty poboru próbek gleby i wody

W związku z pożarem hali odpadów niebezpiecznych w Przylepie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska (WIOŚ) w Zielonej Górze nadal prowadzi pomiary wód powierzchniowych, podziemnych, ścieków, gleby oraz powietrza, poinformowała rzeczniczka prasowa WIOŚ w Zielonej Górze dr Joanna Michalik-Pietraszak.
02.08.2023

Nielegalne wysypiska odpadów zagrażają gminom, więc marszałek sam zaczyna działać

Samorząd województwa pomorskiego przekaże ochotniczej straży pożarnej z Cewic 250 tys. zł. Dzięki temu kupione będzie wyposażenie wozu gaśniczego. To odpowiedź na zagrożenie pożarowe, jakie niesie składowisko odpadów tekstylnych w gminie. Marszałek Struk zaapelował do organów państwa o skuteczne działania w zakresie likwidacji i kontroli.
31.07.2023

Strażak: gaszenie takiego pożaru, jak w Przylepie, jest szczególnie trudne

Gaszenie takiego pożaru, jak w zielonogórskim Przylepie jest szczególnie trudne. Mamy do czynienia z pożarem hali, płoną tam nieznane, niebezpieczne substancje. Temperatura bardzo szybko odkształca elementy metalowe hali, to uniemożliwia dojście do źródła pożaru – powiedział PAP bryg. Sławomir Brandt, rzecznik wielkopolskiej straży pożarnej.
23.07.2023

Dyrektor Biebrzańskiego PN ostrzega: do pożaru wystarczy kilka dni suchej i wietrznej pogody

Służby parku w czasie długiego weekendu majowego ostrzegają wchodzących do parku gości, aby m.in. ostrożnie obchodzili się z ogniem - powiedział PAP dyrektor Biebrzańskiego PN Artur Wiatr. Przypomniał, że w parku nie wolno palić, a używanie ognia możliwe jest tylko w miejscach wyznaczonych.
03.05.2023

Ponad 21 godzin trwała akcja gaszenia elektrycznego mercedesa [GALERIA]

Ponad dwadzieścia jeden godzin trwała akcja gaszenia elektrycznego mercedesa w Tuchomiu na Kaszubach. By schłodzić baterie auta, samochód trzeba było umieścić w kontenerze napełnionym wodą.
28.03.2023

Ekspert: w przypadku aut elektrycznych częściej niż w tradycyjnych, może dochodzić do tzw. szkody całkowitej

Specyfika budowy samochodów elektrycznych może wpływać na koszty likwidacji szkód. Na przykład częściej niż w przypadku samochodów tradycyjnych, może dochodzić do tzw. szkody całkowitej - mówi PAP ekspert Polskiej Izby Ubezpieczeń Łukasz Kulisiewicz.
20.11.2022

Zapaliła się turbina na irlandzkiej morskiej farmie wiatrowej

Jedna z turbin wiatrowych na Arklow Bank, pierwszej i jak dotąd jedynej morskiej farmie wiatrowej w Irlandii, zapaliła się. Prawdopodobnie, tak jak podała irlandzka telewizja RTE, do zapłonu doszło najpewniej po tym, jak turbina została uderzona przez piorun w czasie burz, które nawiedziły w ostatnich dniach okolicę.
21.10.2022

Portugalia. Fala upałów doprowadziła do dużych pożarów lasów i nieużytków rolnych

W ciągu ostatniej doby na terenie Portugalii wybuchło kilkanaście pożarów lasów i nieużytków rolnych. Największe z nich szaleją w sobotę w pięciu dystryktach środkowej i północnej części kraju.
08.10.2022

Kuba zwróciła się do USA o pomoc w usuwaniu skutków pożaru w Matanzas

MSZ Kuby poinformował w piątek, że rząd tego kraju zwrócił się do amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA) o wsparcie naukowe i techniczne niezbędne przy usuwaniu skutków wielkiego pożaru cystern z ropą naftową w mieście portowym Matanzas, który wybuchł w nocy 5 sierpnia i został opanowany dopiero po tygodniu.
27.08.2022

Kuba. Po wybuchu w porcie Matanzas nasila się kryzys energetyczny i bieda

W efekcie wybuchu, do którego doszło na początku sierpnia w porcie Matanzas na zachodzie Kuby, gdzie eksplodowały cztery zbiorniki z paliwem, nasiliły się problemy ludności z dostępem do energii elektrycznej oraz ubóstwo. W niektórych miastach prądu brakuje codziennie przez kilka godzin.
17.08.2022

Pożar na Serra da Estrela wyemitował 25 razy więcej energii, niż bomba atomowa z Hiroszimy

Pożar w masywie górskim Serra da Estrela, we wschodniej Portugalii, wyemitował 25 razy więcej energii, niż eksplozja bomby atomowej w Hiroszimie w 1945 roku - powiadomiły służby obrony cywilnej tego kraju (ANEPC).
17.08.2022

Pożary na terenie UE objęły w tym roku ponad 660 tys. hektarów

Chociaż sezon największych pożarów jeszcze się nie skończył, to liczba pożarów w krajach Unii Europejskiej rośnie, a od stycznia ogień szalał na powierzchni ponad 660 tys. hektarów, co stanowi rekord na tym etapie roku - wynika z badań Europejskiego Systemu Informacji o Pożarach Lasów EFFIS.
16.08.2022

W prowincji Zamora spłonęło ponad 30 tys. ha lasów i nieużytków rolnych

Ponad 30 tys. hektarów lasów i nieużytków rolnych spłonęło w położonej na północnym zachodzie Hiszpanii prowincji Zamora - poinformowały w poniedziałek władze. Pożar szaleje od piątku.
21.06.2022

Zagrożenie ekologiczne radioaktywnymi pyłami rośnie! 31 pożarów w pobliżu elektrowni atomowej w Czarnobylu

W Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia w pobliżu elektrowni jądrowej płonie 10 tys. hektarów lasów; zarejestrowano tam 31 pożarów - ostrzegła w niedzielę ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa. Wcześniej o pożarach w tym rejonie informowała MAEA.
27.03.2022

Strażacy apelują o niewypalanie traw

Pożary traw na łąkach i nieużytkach rolnych nie są mniej groźnymi pożarami, ich wypalanie nie ma żadnego uzasadnienia – przekonują wielkopolscy strażacy. Pożary traw zagrażają nie tylko lasom, dobytkowi, zwierzętom, ale i ludziom - podkreślają.
26.03.2022

Duży pożar lasów w Portugalii

Kilkuset strażaków walczy w sobotę z szybko rozprzestrzeniającym się pożarem lasów w północno-wschodniej Portugalii, przy granicy z Hiszpanią. Ogień pustoszy trudno dostępne dla jednostek ratowniczych drzewostany w dystrykcie Braganca.
29.01.2022

Pożar turbiny wiatrowej w Goliszewie [WIDEO]

Do pożaru turbiny wiatrowej doszło w poniedziałek rano w wielkopolskim Goliszewie – poinformował rzecznik prasowy PSP w Kaliszu kpt. Szymon Zieliński.
17.01.2022

Pożary pochłonęły tysiące hektarów lasów w Patagonii

Pożary rozprzestrzeniające się od czwartku na terenie Patagonii w Chile i Argentynie, pochłonęły od czwartku do poniedziałku kilkanaście tysięcy hektarów lasów. Rannych w walce z żywiołem zostało dwóch żandarmów pomagających w akcji gaszenia ognia.
28.12.2021

Rosja/ Rok 2021 rekordowy, jeśli chodzi o zasięg pożarów lasów w Rosji

Bieżący rok jest rekordowy, jeśli chodzi o zasięg pożarów lasów, do jakich doszło na terytorium Rosji - poinformował w sobotę ekspert rosyjskiego oddziału organizacji Greenpeace, Aleksiej Jaroszenko. Pożary objęły w sumie 18,2 ha - cytuje jego słowa TASS.
19.09.2021

Kalifornia. Aluminiowe osłony chronią domy przed pożarami

Lasy Kalifornii od kilku tygodni trawione są przez pożary. Niektórzy mieszkańcy stanu decydują się na chronienie swoich domów aluminiowymi ognioodpornymi osłonami, popularnymi wśród leśników.
19.09.2021

Dolny Śląsk. Na nielegalnym składowisku płoną odpady z innych krajów

Na nielegalnym składowisku odpadów, w okolicach wsi Sobolew w powiecie jaworskim na Dolnym Śląsku, gdzie w sobotę wybuchł pożar, przechowywane były odpady z Niemiec i Anglii.
18.09.2021

Oceaniczne glony urosły na dymie z australijskich pożarów

Niesione wiatrem chmury dymu i popiołu z pożarów, które spustoszyły Australię w roku 2019 i 2020 spowodowały rozległe zakwity glonów na południowym Pacyfiku, tysiące kilometrów na wschód – wynika z nowego badania opublikowanego na łamach „Nature”.
18.09.2021

Greenpeace: pożary w Jakucji są w tym roku największe w historii obserwacji

Pożary w Jakucji, regionie w azjatyckiej części Rosji, są w tym roku największe w historii obserwacji – powiedział PAP działacz organizacji Greenpeace Grigorij Kuksin. Jego zdaniem Rosja musi zrezygnować całkowicie z użycia ognia w gospodarce rolnej i leśnej.
22.08.2021

Biebrzański Park Narodowy rozbuduje system ochrony przeciwpożarowej

Biebrzański Park Narodowy otrzyma 5 milionów złotych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na rozbudowę systemu przeciwpożarowego unikalnych obszarów bagiennych.
21.08.2021

Zmiany klimatu napędzają kolejne pożary. Macron o Lazurowym Wybrzeżu: o pożarze przesądzą najbliższe godziny

Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział we wtorek wieczorem, że o skutkach walki z pożarem na Lazurowym Wybrzeżu, na południu kraju, przesądzą najbliższe godziny. Ogień nie jest jeszcze powstrzymany, sytuacja nie jest ustabilizowana - dodał.
18.08.2021

Komputerowa symulacja przewiduje zachowanie pożaru lasu

Saudyjscy naukowcy opracowali nowy, komputerowy model płonących lasów, który lepiej niż poprzednie odwzorowuje drzewa, zachowanie ognia, pary wodnej, czy deszczu. Dzięki symulacji pożary mają stać się bardziej przewidywalne, a to pomoże z nimi walczyć.
14.08.2021

Już w 32 proc. portugalskich kompleksów leśnych zamontowano kamery, które chronią przed pożarami

Rząd Portugalii zamontował do sierpnia br. systemy monitoringu na terenie ponad 32 proc. kompleksów leśnych kraju - podał w poniedziałek dziennik “Jornal de Noticias”, powołując się na statystyki gabinetu Antonio Costy.
10.08.2021

Parki narodowe apelują o niewypalanie traw

Rok po pożarze, który w kwietniu 2020 r. zniszczył ok. 5,5 tys. ha bagiennych łąk i lasów w Biebrzańskim Parku Narodowym, polskie parki narodowe apelują o niewypalanie traw, bo nie służy to przyrodzie, a niesie za sobą różne zagrożenia dla przyrody i ludzi.
19.04.2021

Trwa sprzątanie wycieku oleju po pożarze jachtu La Dolce Vita na Florydzie

Operacje porządkowe są prowadzone po tym, jak 30-metrowy jacht motorowy La Dolce Vita zapalił się w pobliżu Markizów na Florydzie w zeszłym tygodniu.
25.03.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.