Wynik wyszukiwania - "zamieszki" - Wiadomości

Kaskada pomp ciepła Alezio S marki De Dietrich w urzędzie miejskim – jak przebiegała realizacja?

W Urzędzie Miejskim w Węgrowie zainstalowano kaskadę złożoną z dwóch pomp ciepła marki De Dietrich, która zapewnia skuteczne ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń biurowych oraz na bieżąco produkuje ciepłą wodę użytkową.
30.01.2024

Francuskie ministerstwo zdrowia: najbiedniejsze i najbogatsze dzieci najbardziej narażone na skutki zanieczyszczenia powietrza

Najbiedniejsze i najbogatsze dzieci we Francji są najbardziej narażone na skutki zanieczyszczenia powietrza - poinformowało w czwartek francuskie ministerstwo zdrowia.
05.01.2024

W Lizbonie powstają tunele mające przeciwdziałać powodziom

Władze Lizbony rozpoczęły budowę dwóch podziemnych tuneli służących walce z powodziami, które regularnie nękają portugalską stolicę w okresie jesienno-zimowym. To pierwsze takie przedsięwzięcie i w dodatku poświęcone przez obecnego patriarchę Lizbony.
01.01.2024

Afera wiatrakowa. Trwa gorąca dyskusja [MATERIAŁ AKTUALIZOWANY]

Grupa posłów Polska2050-TD i KO wniosła do Sejmu projekt nowelizacji ustawy dot. wsparcia odbiorców energii i proponuje przywrócenie obliga giełdowego i liberalizację zasad budowy farm wiatrowych. Projekt ustawy przewiduje m.in. liberalizację zasad budowy lądowych elektrowni wiatrowych, w których - jak podano - rozwój został zablokowany wprowadzeniem tzw. reguły 10 H, niewystarczająco zmienioną w marcu 2023 roku. Sytuacja ta wzbudza wiele emocji i generuje różne opinie.
30.11.2023

Zmiana klimatu i pogorszenie środowiska powodują, że będą się pojawiały nowe patogeny

Zmiana klimatu i pogorszenie środowiska powodują, że będą się pojawiały nowe patogeny - mówiła PAP kierownik Zakładu Biologii Molekularnej Wirusów Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed prof. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk.
26.08.2023

Głęboka dekarbonizacja miast niezbędna do osiągnięcia kluczowych celów klimatycznych

Najnowszy raport Danfoss przedstawia nową mapę drogową dla procesu dekarbonizacji miast.
24.08.2023

Turcja. Nieustępujące fale gorąca zagrażają zasobom wodnym trzech prowincji kraju

Nieustępujące fale gorąca zagrażają zasobom wodnym w trzech prowincjach Turcji: Stambułowi, Izmirowi i Ankarze - podaje we wtorek dziennik "Daily Sabah".
15.08.2023

Klimatolog: osiągamy już temperatury, powyżej których człowiek nie może żyć

35 st. C. to najwyższa temperatura tzw. „mokrego termometru”, przy jakiej organizm ludzki może - choć już z dużym wysiłkiem, funkcjonować; przy wyższych nie może się już schładzać przez pocenie. To, co obserwujemy ostatnio np. na południu Europy, zaczyna przekraczać nasze fizyczne możliwości przetrwania - ostrzega fizyk atmosfery prof. Szymon Malinowski.
06.08.2023

Technologia w służbie przyrody. Specjalne urządzenie będzie monitorować stan Odry [WIDEO]

Ubiegłoroczna katastrofa ekologiczna na Odrze spowodowała ogromne straty nie tylko dla rzeki, ale i połączonych z nią ekosystemów. – Szukamy rozwiązań, dzięki którym będziemy w stanie przeciwdziałać takim sytuacjom, szybciej reagować i szybciej informować o nich mieszkańców – mówi Robert Bednarski z UM Wrocławia. Miasto nawiązało w tym celu współpracę z T-Mobile, a operator zwodował na rzece specjalne, pływające urządzenia, które będą na bieżąco monitorować stan wody w Odrze. To tylko jeden z przykładów pokazujących, że polskie m
31.05.2023

Policja użyła gazu łzawiącego wobec aktywistów klimatycznych, blokujących walne zgromadzenie koncernu TotalEnergies [WIDEO]

Do starć policji z demonstrantami klimatycznymi doszło w piątek pod paryską Salle Pleyel, gdzie odbywa się walne zgromadzenie akcjonariuszy koncernu petrochemicznego TotalEnergies, blokowane przez aktywistów klimatycznych. Policja użyła gazu łzawiącego.
26.05.2023

Azjatyckie słonie tracą swoje środowisko naturalne

Środowisko naturalne słoni azjatyckich kurczy się w zastraszającym tempie – alarmują naukowcy na łamach „Scientific Reports”.
03.05.2023

Policja użyła armatek wodnych wobec blokujących autostradę aktywistów klimatycznych

Holenderska policja musiała w sobotę wieczorem użyć armatek wodnych, aby odblokować autostradę A12 w Hadze. Zatrzymanych zostało 700 osób określających się jako aktywiści klimatyczni.
12.03.2023

Zieleń miejska planowana w oparciu o ograniczone dane

Planiści przestrzenni nie sięgają po europejskie źródła wiedzy o zieleni miejskiej ani po wyniki badań naukowych gromadzących dane o zmianach przyrodniczych – wynika z analizy przeprowadzonej na Uniwersytecie Łódzkim.
15.02.2023

Ogólnopolska Noc Biologów pod znakiem wody

Czy możliwa jest susza w wodzie, czy rzeka może być bardziej słona niż Bałtyk, jak obecność ważek świadczy o jakości wody, co niesamowitego żyje na dnie, jak wygląda ślimak od środka - i czy nurkowanie rekreacyjne wpływa na środowisko wodne - będzie można dowiedzieć się w piątek 13 stycznia podczas Ogólnopolskiej Nocy Biologów. Tegoroczne hasło przewodnie brzmi "Woda – źródło życia – teraźniejszość i przyszłość".
11.01.2023

Zapadła decyzja o podwyżkach taryf na prąd. Mimo to większość gospodarstw domowych nie zapłaci więcej niż w tym roku

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził spółkom energetycznym nowe taryfy na sprzedaż i dystrybucję energii elektrycznej dla odbiorców z grupy G. Będą one obowiązywać od 1 stycznia 2023 roku. Podwyżki taryf nie dotkną bezpośrednio gospodarstw domowych, które w przyszłym roku będą chronione przez rządowe zamrożenie cen energii na tegorocznym poziomie do pewnego limitu zużycia oraz przez cenę maksymalną prądu po przekroczeniu tego limitu. Nowe stawki, jak podkreśla prezes URE, wskażą jednak uzasadnione koszty, jakie ponoszą
19.12.2022

Zamieszki w Sainte-Soline to ekoterroryzm [WIDEO]

Minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin stwierdził, że zamieszki z policją w Sainte-Soline w zachodniej Francji to ekoterroryzm. Zapewnił, że ponad tysiąc żandarmów pozostanie na miejscu, aby zagwarantować dokończenie budowy zbiornika retencyjnego, czemu sprzeciwiają się ekolodzy.
31.10.2022

Rok z pompą ciepła NETSU

NETSU to producent pomp ciepła, który z przytupem zadebiutował w 2020 na rynku OZE. Dziesiątki klientów zaufało marce, która wyróżnia się nie tylko świetnej jakości urządzeniami, ale również wparciem merytorycznym i technicznym. Jak pompa ciepła NETSU sprawdza się w rzeczywistości? Czy faktycznie jest w stanie ogrzać dom i wpłynąć na domowy budżet? Spotkaliśmy się z jednym z pierwszych klientów NETSU, który od ponad roku użytkuje urządzenie NETSU Fehu Split S-NET-123PH.
29.08.2022

Skażenie Odry! - aktualizacja czwartek

Artykuł aktualizowany na bieżąco. Odśwież stronę. Najnowsze wiadomości pojawiają się na górze artykułu Badania wody oraz śniętych ryb w Odrze trwają zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Katastrofa ekologiczna stała się także przyczynkiem do kolejnych politycznych przepychanek. Prezentujemy najnowsze informacje dotyczące nieodrwacalnego skażenia Odry.
18.08.2022

Ostatnie tchnienie pierwotnych lasów w Polsce

W okresie masowych migracji ludności podczas wędrówek ludów (IV-VI w.) na terenie Polski doszło do zarastania terenów rolniczych i regeneracji lasów. Następnie - wraz z intensywnym osadnictwem Słowian i Bałtów, a potem i rozwojem państwa - lasy pierwotne zaczęły stopniowo zanikać.
09.06.2022

Prezydent Otwocka spotkał się z mieszkańcami wz. z informacją o skażeniu wód podziemnych

Prezydent Otwocka Jarosław Margielski spotkał się z mieszkańcami, by omówić dalsze kroki, jakie zamierza podjąć wobec informacji o skażeniu wód podziemnych na sporym obszarze miasta. Zaproponował przyłączenie do sieci wodociągów miejskich i pomoc miasta.
29.12.2021

Naukowcy: zakładanie pasiek miejskich może szkodzić rodzimym gatunkom pszczół

Popularne w ostatnich latach miejskie pasieki mogą szkodzić rodzimym gatunkom pszczół – uważają naukowcy. Tłumaczą, że pomagają one wyłącznie pszczole miodnej, która na tle pozostałych 450 gatunków dzikich zapylaczy jest stosunkowo mało zagrożona.
27.06.2021

Papież: trzeba zmienić styl życia, trwa bezprecedensowy kryzys ekologiczny

Papież Franciszek we wtorek wyraził przekonanie, że nadszedł czas, by ludzie zmienili styl życia, bo - jak ocenił - trwa "bezprecedensowy kryzys ekologiczny". Jego powodem jest "grabieżcze postępowanie" ludzi, którzy uważają się za "panów planety".
26.05.2021

Zatwierdzono plany mogące spowodować zniszczenie miejsc dziedzictwa Aborygenów

Australijski stan Nowa Południowa Walia zatwierdził wszystkie wnioski planistyczne, które spowodowałyby szkody w miejscach dziedzictwa Aborygenów, jakie otrzymał w ciągu ostatniego roku - wynika z wysłuchania publicznego w sprawie budżetu stanu, które odbyło się w tym tygodniu.
26.02.2021

Brytyjski sąd przyznał odszodowanie Zambijczykom

W ramach porozumienia prowadząca kopalnie miedzi w północnej Zambii firma Konkola Copper Mines i jej brytyjski właściciel - Vedanta Resources wypłacą odszkodowania ponad 2,5 tys. mieszkańcom terenów dotkniętych zanieczyszczeniem wód spowodowanym przez wydobycie - informuje portal africanews.
12.02.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.