FAMUR wchodzi w rynek offshore wind

zk

20.07.2023 20:21 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Energetyka, OZE FAMUR wchodzi w rynek offshore wind

Partnerzy portalu

 FAMUR wchodzi w rynek offshore wind - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

20 lipca 2023 roku Grenevia SA nabyła pakiet ok. 75% akcji w kapitale zakładowym spółki Total Wind PL. Akwizycja Total Wind PL to istotny krok w dywersyfikacji segmentu FAMUR, który w Grupie Grenevia skupia technologie, produkty i usługi dla sektora wydobywczego i energetyki wiatrowej. Wartość transakcji wyniosła ok. 4,5 mln euro. Konsekwentne zwiększanie zaangażowana w sektorze wiatrowym pozwala rozszerzać działalność zakładów produkcyjnych Famuru, pozostając także ważnym elementem wdrażania Strategii Zrównoważonego Rozwoju.

FAMUR, będący jednym z czterech segmentów biznesowych Grupy Grenevia, konsekwentnie buduje pozycję w sektorze odnawialnych źródeł energii (OZE), wykorzystując szanse wynikające z transformacji energetycznej Polski i globalnego trendu przechodzenia do niskoemisyjnych gospodarek. Działalność w sektorze energetyki wiatrowej opiera na wypracowanych przez lata kompetencjach oraz doświadczeniu w projektowaniu i budowie urządzeń dla przemysłu. Akwizycja spółki  Total Wind PL pozwoli uzupełnić kompetencje Famuru w obszarze rozwiązań i usług dla sektora wiatrowego.

Total Wind PL to polska spółka, której głównym przedmiotem działalności są usługi instalacji turbin wiatrowych, a także serwis i wymiana głównych komponentów dla kluczowych producentów turbin. Posiada 18 lat doświadczenia, a od momentu swojego powstania zainstalowała już ponad 1 000 turbin wiatrowych. Na koniec 2022 roku Total Wind PL zatrudniał ok. 100 osób, w tym 80 pracowników technicznych. Spółka realizuje projekty w 10 krajach. W ubiegłym roku osiągnęła przychody w wysokości 36,3 mln PLN, z których ok. 90% pochodzi z działalności na rynkach zagranicznych.

– Akwizycja Total Wind PL istotnie wpływa na proces dywersyfikacji działalności segmentu FAMUR i wzmacnia  naszą pozycję na rynku energetyki wiatrowej. Spółka ma wieloletnie doświadczenie i szereg kompetencji, które pozwolą nam uzupełnić rozwijaną obecnie  ofertę remontów o wymianę głównych komponentów turbin, a także serwis i usługi montażowe. Konsekwentne zwiększanie naszego zaangażowana w sektorze wiatrowym nie tylko pozwala nam rozszerzać działalność zakładów produkcyjnych Famuru, ale pozostaje także ważnym elementem wdrożenia Strategii Zrównoważonego Rozwoju – komentuje Mirosław Bendzera, prezes zarządu FAMUR SA.

Grupa Grenevia integruje i rozwija działalność czterech segmentów biznesowych. Obejmują one: fotowoltaikę wielkoskalową i rozwiązania PV dla biznesu skoncentrowane w Projekt Solartechnik; systemy bateryjny, magazyny energii i elektromobilność w ramach IMPACT Clean Power Technology; nowoczesne urządzenia z obszaru automatyki dla przemysłu oraz rozwiązania dla sektora dystrybucji energii na bazie spółki Elgór+Hansen, jak również technologie i produkty dla sektora wydobywczego i energetyki wiatrowej w ramach FAMUR. Obecnie działalność Grupy koncentruje się na budowie wartości poszczególnych segmentów.Jak ujawnia deweloper w swoim okresowym raporcie, ze względów finansowych wstrzymuje rozwój projektu morskiej farmy wiatrowej Norfolk Boreas w Wielkiej Brytanii i dokona przeglądu dalszych działań dla całej strefy Norfolk o mocy 4,2 GW.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.