Wynik wyszukiwania - "infrastruktura" - Wiadomości

Costa Project. Inżynierowie zrównoważonej przyszłości

800 lat łącznego doświadczenia zespołu i ponad 200 zrealizowanych projektów – to spółka Costa Project, która już od 2016 r. definiuje nowe standardy w branży inżynieryjno-konsultingowej, stawiając zwłaszcza na zrównoważony rozwój. Od momentu swojego powstania firma konsekwentnie łączy innowacyjność z odpowiedzialnością ekologiczną i śmiało przekształca ambitne wizje w realne sukcesy projektowe, mając na względzie zarówno potrzeby klientów, jak również środowisko naturalne.
26.02.2024

Rząd we wrześniu powinien przyjąć tzw. małą uchwałę atomową dla Pomorza

We wrześniu rząd planuje przyjąć tzw. małą uchwałę ws. dodatkowych inwestycji na Pomorzu w związku z budową elektrowni atomowej – poinformowała PAP pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Anna Łukaszewska-Trzeciakowska. Wartość dodatkowych inwestycji może sięgnąć ok. 200 mln zł - dodała.
06.09.2023

Plac Nowy Targ z betonowego ma się zmienić w zielony

Ponad 60 tys. roślin – drzew, bylin, paproci, traw i pnączy – ma zostać posadzonych na placu Nowy Targ w ścisłym centrum Wrocławia. Do tej pory na otoczonym zabudowaniami mieszkalnymi i użyteczność publicznej placu właściwie nie było roślinności.
18.06.2023

MFiPR: kolejny krok do uruchomienia konkursów o dofinansowanie w programie funduszy na infrastrukturę, klimat i środowisko

Opublikowanie Szczegółowego Opisu Priorytetów to kolejny krok do uruchomienia pierwszych konkursów o dofinansowanie w programie Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS) - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
02.01.2023

Kluczowe elementy infrastruktury wodorowej [WYWIAD]

Z każdym dniem przybywa informacji o innowacjach, finansowaniu i rozwoju technologii związanych z zielonym wodorem. Kluczowym punktem jest obecność odpowiedniej, i przede wszystkim bezpiecznej infrastruktury, która stanowi znaczącą część projektów. Do rozmowy dotyczącej wymagań instalacji zaprosiłam eksperta, współautora podcastu Uwaga Wodór! Jakuba Pikulskiego dyrektora STASTO Automation.
20.07.2022

Stacje ładowania pojazdów od TAURONA

Już ponad 70 ogólnodostępnych stacji ładowania budowanych przez TAURON Dystrybucja w ramach obowiązku ustawowego jest przyłączonych do sieci TAURONA. Obecnie firma buduje przyłącza dla kolejnych 200 obiektów. Prace trwają w 10 gminach, głównie na Śląsku.
18.05.2022

Ministerstwo klimatu proponuje wymagania techniczne dla stacji tankowania wodoru

Ministerstwo klimatu opublikowało we wtorek projekt rozporządzenia ws. wymagań technicznych dla stacji tankowania wodoru. W Polsce nie ma obecnie żadnej ogólnodostępnej stacji tankowania wodoru, rządowa strategia wodorowa przewiduje, że do 2025 r. powstaną 32 takie stacje.
01.02.2022

Rząd zajmie się programem funduszy UE na infrastrukturę, klimat i środowisko

Rząd na wtorkowym posiedzeniu zajmie się projektem uchwały ws. przyjęcia programu FEnIKS (Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021–2027) - wynika z porządku posiedzenia Rady Ministrów. Przewidywana wartość dofinansowania to 25 mld euro.
03.01.2022

Horała: do 2035 roku zbudujemy docelowy system transportowy kraju

Do 2035 roku zbudujemy docelowy system transportowy najwyższej, światowej jakości - powiedział we wtorek w Poznaniu wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała. Dzięki realizacji CPK przejazd pociągiem między Poznaniem a Warszawą potrwa ok. 1,5 godz. - dodał.
06.10.2021

Spójne i szybkie decyzje usprawnią finansowanie polityki klimatycznej w miastach

Skuteczne finansowanie polityki klimatycznej w miastach wymaga otwarcia wszystkich stron na dialog, zwinności decyzyjnej oraz zmiany mentalności zarówno wśród decydentów, jak i samych mieszkańców - zgodnie ocenili uczestnicy dyskusji w ramach Europejskiego Kongresu Finansowego, który odbywa się w Sopocie w dniach 13-15 września.
14.09.2021

World Bank: Amoniak i wodór najważniejszymi paliwami w drodze do neutralności węglowej

Amoniak i wodór to neutralnie węglowo paliwa morskie, które prawdopodobnie będą najważniejsze w przyszłości – wynika z nowej serii raportów wydanych przez Bank Światowy. Według nich obecnie te dwa zielone paliwa są „najbardziej obiecujące" dla światowej żeglugi.
20.04.2021

W 2020 r. Tauron zainwestował prawie 2 mld zł w infrastrukturę sieciową

Prawie 2 mld zł zainwestował w ubiegłym roku Tauron w infrastrukturę sieciową. Nakłady te przekładają się bezpośrednio na stabilność dostaw energii dla klientów - zaznaczyła spółka.
29.03.2021

Konferencja IMPROVATE CleanTech & Renewable Energy: „Kraje, które nie dołączą do rewolucji na rzecz czystych technologii, zapłacą wysoką cenę”

TEL AWIW, Izrael, 26 marca 2021 r. /PRNewswire/ -- w zeszłym tygodniu w Tel Awiwie odbyła się międzynarodowa konferencja IMPROVATE CleanTech and Renewable Energy z udziałem ministrów energii, środowiska i infrastruktury z dziewięciu krajów w celu promowania współpracy technologicznej pomiędzy firmami sektora prywatnego i rządami na całym świecie.
28.03.2021

Infrastruktura wodorowa wyzwaniem dla bezpieczeństwa krytycznego

W kontekście ostatnich wydarzeń geopolitycznych, takich jak ataki na Nord Stream 2 oraz sytuacja na Ukrainie, rozmowa z Mateuszem Romowiczem, radcą prawnym z Legal Marine, podczas 2. Środkowoeuropejskiego Forum Technologii Wodorowych H2POLAND, rzuca światło na istotne zagadnienia związane z bezpieczeństwem infrastruktury wodorowej.
04.09.2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.