Wynik wyszukiwania - "kobiety " - Wiadomości

Aktywistki klimatyczne oblały farbą pomnik warszawskiej Syrenki

Dwie młode kobiety oblały pomarańczową farbą pomnik warszawskiej Syrenki na bulwarach wiślanych. Zostały zatrzymane.
08.03.2024

Przyszłość zasilana wiatrem – edukacja dla polskiej energetyki morskiej

W ciągu najbliższych lat morska energetyka wiatrowa w Polsce będzie potrzebować nawet 60 tys. wykfalifikowanych specjalistów. Bedą to zarówno pracownicy terminalu instalacyjnego, logistycy, serwisanci farm wiatrowych jak i menadżerowie. O perspektywach pracy w branży offshore wind dyskutowali uczestnicy panelu ORLEN Neptun podczas gdańskich Edukacyjnych Targów Kariery Edu Offshore Wind, 2024.
07.03.2024

Zakłócenie koncertu w Filharmonii Narodowej przez aktywistki grupy Ostatnie Pokolenie

Dwie aktywistki grupy "Ostatnie Pokolenie" wtargnęły na scenę podczas koncertu w Filharmonii Narodowej, wykrzykując: "To jest alarm. Nasz świat płonie. Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które może powstrzymać katastrofę klimatyczną".
04.03.2024

Skarga do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z powodu zanieczyszczeń w Czarnogórze

Elzana Hrković, mieszkanka Pljevlji w północnej Czarnogórze, pozwała państwo przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu za naruszenie konstytucyjnego prawa do zdrowego środowiska - poinformował w środę dziennik "Vijesti".
11.01.2024

Od idei do normy. ESG i zero waste jako standardy rozwoju biznesowego

Postrzeganie biznesu ewoluuje. Dziś coraz większe znaczenie mają działania w duchu ESG i Zero Waste, które sprawiają, że przedsiębiorstwa mogą osiągać sukces, jednocześnie działając na rzecz społeczności i środowiska. To podejście staje się kierunkiem rozwoju nowoczesnego biznesu, nie tylko ze względów etycznych, ale również prawnych.
15.12.2023

16 miliardów na transformację energetyczną i adaptacje do zmian klimatu - podsumowanie Kongresu ESG 2023

„Trzy lata temu wielu z nas zastanawiało się, co to jest ESG. Teraz mamy już tę wiedzę. Nadszedł czas na skuteczne narzędzia i praktyczne zastosowanie tych zasad. Środowisko jest kluczowym elementem ESG, a ostatnio bezpieczeństwo energetyczne wyszło na pierwszy plan. Mówimy o stabilności systemu energetycznego, także w kontekście biznesu. Musimy szukać innowacji, a nasz Fundusz będzie dysponował 16 miliardami złotych na transformację energetyczną i adaptację do zmian klimatu, wspierając m.in. geotermię.
11.12.2023

Aktywistki klimatyczne zakłóciły mszę w katedrze w Turynie lekturą encykliki papieża Franciszka

W katedrze w Turynie na północy Włoch aktywistki klimatyczne zakłóciły niedzielną mszę; tuż przed kazaniem zaczęły czytać fragmenty ekologicznej encykliki papieża Franciszka "Laudato si'". Ich zachowanie potępił metropolita stolicy Piemontu arcybiskup Roberto Repole.
03.12.2023

Nawyki ekologiczne Polaków to troska o środowisko czy własny portfel? [BADANIE]

Czasy wysokiej inflacji wydają się wpływać na przyzwyczajenia Polaków. Ponad 84 proc. badanych deklaruje, że segreguje śmieci. Stopniowy wzrost notują też skłonności do oszczędzania wody, prądu oraz ograniczania konsumpcji - wynika z badania “Postawy ekologiczne Polek i Polaków 2023” zrealizowanego przez Autopay.
20.11.2023

W Warszawie nowy projekt strefy czystego transportu trafi pod obrady Rady Miasta

Po konsultacjach i dodatkowych analizach warszawska strefa czystego transportu, obejmie większy obszar niż pierwotnie zakładano i jednocześnie wprowadzi dodatkowe rozwiązania dla warszawiaków. Nowa propozycja SCT trafi w najbliższych dniach pod obrady Rady Warszawy - poinformował stołeczny ratusz.
13.11.2023

Zanieczyszczenie powietrza na 4. miejscu przyczyn przedwczesnych zgonów na świecie

Zanieczyszczenie powietrza zajmuje już czwartą pozycję na liście przyczyn przedwczesnych zgonów na świecie – powiedział PAP dr Piotr Dąbrowiecki z Kliniki Chorób Wewnętrznych, Infekcyjnych i Alergologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Jego szkodliwy wpływ na zdrowie potwierdzają również polskie badania.
12.11.2023

Młodzi chcą być częścią rozwiązania kryzysu klimatycznego

Globalny wzrost temperatury o 1,1° C od 1880 roku ma destrukcyjny wpływ na ludzkie zdrowie. Według WHO każdego roku 11 milionów ludzi umiera z powodu niewłaściwej diety. Społeczeństwa doświadczają ekstremalnych zjawisk pogodowych: powodzi, suszy, gwałtownych burz. Pozyskiwanie żywności w takich warunkach to ogromne wyzwanie.
09.11.2023

Aktywiści Just Stop Oil zaatakowali obraz Diego Velazqueza w National Gallery

Dwoje aktywistów grupy Just Stop Oil, która - jak sama twierdzi - walczy ze zmianami klimatu, zaatakowało w poniedziałek młotkami znajdujący się w National Gallery w Londynie obraz Diego Velazqueza "Wenus z lustrem", rozbijając chroniącą płótno szybę.
07.11.2023

Dzięki turystce włoska langusta zamiast na talerz trafiła do morza [WIDEO]

Turystka ze Szwajcarii, przebywająca na wakacjach na Sardynii zamówiła w luksusowej restauracji langustę za 200 euro po to, by uwolnić ją z akwarium i wypuścić do morza. Skorupiak zamiast do wrzątku trafił do torebki i zaraz do morza. Wszystko odbyło się na oczach zdumionych klientów lokalu.
27.09.2023

Silne kobiety są fundamentem zielonej transformacji

Tylko wolne, świadome i posiadające równe prawa dziewczęta i kobiety mają siłę by walczyć o lepszy, bardziej zrównoważony świat. Emancypację i równość kobiet od 17 lat wspiera Fundacja RAJA-Danièle Marcovici. Dzięki jej działaniom dziewczęta i kobiety na całym świecie otrzymują narzędzia do walki o równość i lepszą przyszłość dla siebie i swoich dzieci.
05.09.2023

Coraz więcej osób cierpi na depresję klimatyczną [WIDEO]

Według specjalistów z WHO zmiany, jakie zachodzą w klimacie, mogą się stać jednym z największych zagrożeń dla naszego życia i zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Gwałtowne zjawiska pogodowe, walka z dotkliwymi skutkami suszy czy rekordowe dodatnie temperatury w środku zimy powodują, że rośnie w nas uczucie lęku i przygnębienia, które może działać destrukcyjnie. Towarzyszą temu często obawy o przyszłość, zdrowie i los następnych pokoleń, a także o dobytek i o pracę. Aktywistka klimatyczna Wiktoria Jędroszkowiak uważa,
19.07.2023

Nowy Jork był w środę najbardziej zanieczyszczonym miastem na świecie

Z powodu gęstego dymu napływającego z pożarów ponad 150 lasów w Kanadzie, w środę powietrze w Nowym Jorku było bardziej zanieczyszczone niż w jakimkolwiek innym dużym mieście na świecie. Ponad 75 mln ludzi we wschodnich stanach USA ostrzeżono przed złą jakością powietrza..
08.06.2023

Baltic Hub inwestuje w lokalną społeczność. Znamy laureatów konkursu grantowego Busole!

Baltic Hub, największy terminal kontenerowy na Bałtyku, ogłosił wyniki drugiej edycji konkursu grantowego Busole, skierowanego do mieszkańców sąsiadujących z nim dzielnic: Stogów, Przeróbki, Krakowca-Górek Zachodnich.
06.06.2023

Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus - ale kto ma większy ślad węglowy?

Mężczyźni i kobiety mogą pochodzić z Marsa lub Wenus - ale jaki jest ich wpływ na emisję dwutlenku węgla na Ziemi?
28.03.2023

Kobiety w branży morskiej nie płyną z prądem! Zbliża się V edycja konferencji „Dziewczyny na fali”

Nurkowanie z rekinami, poszukiwanie śladów kobiet w historii, służba na żaglowcach i kontenerowcach, zrównoważony rozwój oraz sztuczna inteligencja – to zaledwie część zagadnień, które pojawią się w wystąpieniach prelegentek tegorocznej, jubileuszowej konferencji. Wydarzenie odbędzie się 8 marca 2023 o godzinie 17:00 w Ośrodku Kultury Morskiej – oddziale Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.
12.03.2023

Polscy i europejscy Zieloni wskazują konkretne rozwiązania dla Polski i Europy

W sobotę zakończyło się Europejskie Forum Idei. Pierwszego dnia Zieloni zaproponowali konkretne rozwiązania w zakresie energetyki, poruszyli też temat konieczności rosyjskich reparacji wojennych na rzecz Ukrainy. Była zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich, dr Hanna Machińska, dokonała też porównania dwóch kryzysów uchodźczych na granicach Polski – z Ukrainą i Białorusią.
08.03.2023

Moskwa na Konferencji „Europa Karpat”

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa wzięła udział w konferencji „Europa Karpat”, która odbyła się 25 lutego 2023 r. w Krasiczynie. Organizatorami wydarzenia była Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.
27.02.2023

Brytyjski rząd powołał ministerstwo bezpieczeństwa energetycznego

Brytyjski premier Rishi Sunak dokonał we wtorek pierwszej rekonstrukcji swojego rządu - zaledwie w 105. dniu jego istnienia. Najważniejszą zmianą jest wydzielenie z ministerstwa biznesu i energii odrębnego resortu bezpieczeństwa energetycznego.
08.02.2023

USA: śmiertelne ofiary śnieżycy, pomoc nie dociera

Liczba ofiar śmiertelnych zimowej burzy wzrosła do 37 w hrabstwie Erie w stanie Nowy Jork. Ratownicy nie byli w stanie pomóc wszystkim zagrożonym, na ratunek próbowali przyjść zwykli ludzie.
29.12.2022

75 proc. Polaków jest za budową elektrowni jądrowej w kraju

Wojna na Ukrainie przyczyniła się do zwiększenia akceptacji planów budowy elektrowni jądrowych; obecnie 75 proc. Polaków popiera taką inwestycję w kraju - wynika z opublikowanego w poniedziałek sondażu CBOS.
05.12.2022

Kobiety Zielonej Gospodarki – Magdalena Adamkiewicz, PreZero

Sektor gospodarowania odpadami od wielu lat jest postrzegany, jako "męska branża". Do rozmowy zaprosiłam ekspertkę, Wiceprezes Zarządu PreZero Service Północ Magdalenę Adamkiewicz - która od 20 lat pokazuje jak wiele kobiety mogą zdziałać w tym dynamicznym sektorze.
02.12.2022

GIOŚ kontroluje na bieżąco jakość powietrza w Polsce

W Polsce jest 285 stacji pomiarowych, które na bieżąco kontrolują jakość powietrza. Wyniki ich pomiarów można sprawdzić na stronie internetowej lub w specjalnej aplikacji "Jakość powietrza w Polsce".
14.11.2022

Producenci wód butelkowanych apelują o szybkie wdrożenie systemu depozytowego. 90 proc. Polaków popiera to rozwiązanie

Ponad 90 proc. Polek i Polaków popiera funkcjonowanie systemu kaucyjnego. 86 proc. oczekuje też, że rząd wprowadzi system depozytowy na opakowania jednorazowe jak najszybciej – wynika z sierpniowego badania IBRIS na zlecenie Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej.
08.11.2022

SP postuluje przyspieszenie inwestycji w górnictwie i zaproponuje zmiany dotyczące ETS

Politycy SP postulują przyspieszanie inwestycji w polskim górnictwie – tak, by zwiększyć krajowe wydobycie i zmniejszyć import. W ich opinii to węgiel kamienny i brunatny muszą być paliwem przejściowym do czasu wybudowania elektrowni atomowych. SP wkrótce zamierza też zaproponować zmiany w systemie ETS.
07.11.2022

Jakość powietrza w Polsce [WYWIAD]

Wraz z nadejściem jesieni rozpoczyna się w Polsce chłodna połowa roku. Okres ten charakteryzuje się przede wszystkim pogorszeniem warunków pogodowych: spadkiem temperatury powietrza, wzrostem wilgotności, przewagą pochmurnych dni i częstszym występowaniem mgieł. Okres jesienny rozpoczyna jednocześnie sezon grzewczy. Z tym też związane jest widoczne pogarszanie się jakości powietrza i występowanie smogu. W temacie smogu porozmawialiśmy z Barbarą Toczko, zastępcą Dyrektora Departamentu Monitoringu Środowiska w Głównym Inspektoracie
13.10.2022

Energia kobiet niezbędna do transformacji

Poznaliśmy laureatki drugiej edycji konkursu “Energia Kobiet” organizowanego przez Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych w partnerstwie z Microsoft. Jego celem jest podkreślenie i docenienie roli kobiet, ich wysiłków i sukcesów w sektorze energetycznym, a więc w obszarze fundamentalnym dla rozwoju gospodarek na całym świecie, a także dla bezpiecznego funkcjonowania społeczeństw. W tym roku wśród nagrodzonych znalazły się Agata Staniewska-Bolesta z nagrodą w kategorii „Energia Przyszłości”, Monika Gawlik – zwyciężczyni w kat
29.09.2022

Chcemy ekokosmetyków

Szampony, żele pod prysznic czy kremy do twarzy to tylko część produktów, które zazwyczaj wypełniają nasze łazienkowe szafki. Wielu producentów oferuje ekologiczne produkty kosmetyczne wysokiej jakości, które oprócz swoich właściwości są neutralne dla środowiska. Jak możemy dowiedzieć się z badania „Klimat tworzą ludzie – zachowania ekologiczne Polaków”[1], przygotowanego w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej Ministerstwa Klimatu i Środowiska „Nasz Klimat”, blisko 40 proc. naszego społeczeństwa nie zwraca uwagi na to, czy wy
19.09.2022

Wczesny kontakt z zanieczyszczonym powietrzem wpływa na mikroorganizmy jelitowe i zdrowie dziecka

Narażenie na zanieczyszczenia środowiska w okresie niemowlęcym zmienia mikrobiom jelitowy i może zwiększać ryzyko chorób – informuje pismo „Gut Microbes”.
08.09.2022

Polacy chcą energii z atomu!

Przeciwnych budowie dużych elektrowni jądrowych jest 13 proc. Polaków, a 64 proc. to zwolennicy przyspieszenia prac nad takimi elektrowniami - wynika z badania ARC Rynek i Opinia. Od kilku lat liczba przeciwników atomu w Polsce maleje - dodano.
09.08.2022

Dziewczyny do energetyki

Stoen Operator od kilku lat aktywnie promuje rozwój kobiecych karier w zdominowanym przez mężczyzn sektorze energetycznym. Jednym z przykładów takich działań jest podręcznik „Dziewczyny do energetyki”. Autorki, menedżerki E.ON w Polsce, tłumaczą w nim, dlaczego warto rozpocząć pracę w energetyce oraz jak kompleksowo przygotować się do procesu rekrutacyjnego.
25.07.2022

Polacy chcą jeździć elektrykami

Z 39 proc. do 46 proc. wzrósł odsetek osób w ciągu ostatniego roku, według których samochód przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza - wynika z badania "Postawy ekologiczne Polek i Polaków". Dodano, że 19 proc. pytanych rozważa zakup auta elektrycznego, choć dla większości jest ono za drogie.
15.07.2022

Dlaczego ekologiczny zapał nieco przygasa? [BADANIE]

Prawie połowa Polaków przyznaje, że sytuacja ekologiczna na świecie jest zła i konieczne jest podjęcie natychmiastowych działań w celu jej poprawy. Co trzeci Polak w zasadzie nie wie, co myśleć o zmianach klimatu i innych zagadnieniach środowiskowych - wynika z cyklicznego badania “Postawy ekologiczne Polek i Polaków” przeprowadzonego dla Blue Media.
08.07.2022

Ludzie + firmy + technologie: Dlaczego tylko taki sojusz uratuje przyszłość planety?

Ostatni raport IPCC stwierdza, że zostały nam tylko trzy lata na złagodzenie kryzysu klimatycznego. W celu zatrzymania wzrostu temperatury na Ziemi na poziomie 1,5°C emisja gazów cieplarnianych musi osiągnąć maksimum do 2025 r., a potem jak najszybciej spadać. Yann Lechelle, dyrektor generalny Scaleway dowodzi, że uda się to tylko wtedy, gdy zadziałamy na trzech poziomach: osobistym, biznesowym i systemowym - wybierając właściwe technologie.
07.05.2022

67,8 proc. Polaków za rezygnacją z rosyjskiego gazu, ropy i węgla

67,8 proc. Polaków opowiedziało się za rezygnacją z rosyjskiego gazu, ropy i węgla, a 52,7 proc. byłaby gotowa zapłacić wyższe podatki dla sfinansowania lepszego uzbrojenia Polski - wynika z sondażu United Surveys dla "DGP" i "RMF FM".
08.03.2022

Niespełna co piąty Polak jest świadomy, z czego wynikają ceny energii [GALERIA]

Koszty zakupu uprawnień do emisji CO2 mają obecnie największy udział w kosztach produkcji energii elektrycznej. Tymczasem jako główną składową ceny wytworzenia prądu wskazuje je tylko 17% Polaków. Co czwarty badany uważa, że głównym składnikiem ceny energii są koszty surowców, niewielu mniej wymienia akcyzę i inne podatki oraz marżę sprzedawcy i producenta. W rzeczywistości akcyza i marża stanowią razem zaledwie 2% ceny prądu.
07.02.2022

Badanie: pozostałości po pigułkach antykoncepcyjnych i plastiku zaburzają rozmnażanie się ryb

Zanieczyszczenie oceanów związkami chemicznymi pochodzącymi z pigułek antykoncepcyjnych (etynyloestradiol - EE2) i bisfenolem A (BPA), używanym do wyrobu opakowań plastikowych, zaburza procesy rozrodcze ryb - potwierdziły kolejne badania naukowców z amerykańskiego Uniwersytetu Illinois w Urbanie i Champaign, ogłoszone w grudniu.
31.12.2021

Polscy rybacy na rzecz zrównoważonego rybołówstwa

Kołobrzeska Grupa Producentów Ryb, jako jedna z czterech organizacji rybackich, otrzymała certyfikat MSC na szprota. To prestiżowe wyróżnienie jest potwierdzeniem, że certyfikowane połowy szprota na Morzu Bałtyckim są realizowane z poszanowaniem równowagi naturalnej oraz bez szkody dla środowiska i zasobów morskich. To drugi certyfikat MSC, który polscy rybacy bałtyccy otrzymali w ciągu zaledwie dwóch miesięcy.
23.11.2021

Coraz więcej kobiet w branży offshore

Globalna średnia kobiet pracujących w morskiej energetyce wiatrowej wynosi 21 proc., a dla regionu Azji i Pacyfiku liczba ta wynosi 15 proc. Tak wynika z nowego raportu Brytyjskiej Izby Handlowej w Tajpej, która dokonała przeglądu reprezentacji kobiet w sektorze energii odnawialnej.
04.11.2021

Zakończyła się X edycja Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie

Podpisaniem Deklaracji Sopockiej zakończyła się jubileuszowa edycja Europejskiego Forum Nowych Idei. Imprezę po raz dziesiąty zorganizowała Konfederacja Lewiatan. W wydarzeniu wzięło udział około 1000 osób. EFNI, po roku przerwy spowodowanej pandemią, wróciło do stacjonarnej formuły.
25.10.2021

Czy 007 staje się elektryczny dzięki Davidowi Beckhamowi?

James Bond jest synonimem jazdy Aston Martins. Ale czy agent może ścigać się samochodem po najbardziej malowniczych miejscach na świecie w bezemisyjnej edycji? Nowy elektryczny Aston Martin DB6 może pojawić się na drogach do 2023 roku – a jego koszt to 1 milion funtów.
18.10.2021

Sejmowa Komisja ds. Energii za nowelizacją tzw. ustawy górniczej

Sejmowa Komisja ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych jednogłośnie zarekomendowała we wtorek przyjęcie nowelizacji tzw. ustawy górniczej, wydłużającej do końca 2023 r. możliwość przekazywania kopalń do spółki restrukturyzacyjnej oraz ich likwidacji ze środków budżetowych do roku 2027.
29.09.2021

ONZ: zagrożenie środowiska jest najważniejszym wyzwaniem praw człowieka

Zagrożenie środowiska jest najważniejszym wyzwaniem dla praw człowieka na świecie - oświadczyła w poniedziałek Wysoka Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka (UNHCHR) Michelle Bachelet.
14.09.2021

Najwięcej witaminy mają polskie owoce i warzywa

Według badań Kantar jedzenie warzyw i owoców jest dla Polaków najpopularniejszym sposobem zapewnienia odpowiedniego poziomu witamin w organizmie. Tak deklaruje aż 71 proc. konsumentów. Połowa respondentów aby zapewnić sobie witaminy polega wyłącznie na warzywach i owocach (51 proc.).
27.08.2021

Polska stawia na zieloną produkcję i rozwój segmentu piw bezalkoholowych

Jednym z najważniejszych celów Kompanii Piwowarskiej jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w browarach i współpraca z partnerami w zmniejszaniu śladu węglowego w całym łańcuchu dostaw – do 2030 roku o 30 proc. Firma chce zmniejszać zużycie wody w swoich trzech browarach, używać wyłącznie opakowań realizujących założenia gospodarki obiegu zamkniętego i pozyskiwać surowce wykorzystywane do warzenia piwa w sposób zrównoważony.
10.08.2021

Google finansuje projekt zachęcający kobiety do korzystania z energii słonecznej

Green Energy Cooperative (ZEZ) jest jedyną organizacją, która otrzymała grant na projekt związany z energią odnawialną w ramach Google.org Impact Challenge dla Europy Środkowo-Wschodniej. Dotacja została przyznana na realizację projektu SOL4ALL – Community-Led Solarization, realizowanego przez ZEZ.
22.07.2021

Noblistka: zmiany klimatyczne odbiorą w tym roku szkołę czterem milionom dziewcząt

Laureatka Pokojowej Nagrody Nobla Malala Yousafzai twierdzi, że zmiany klimatyczne odbiorą szkołę milionom dziewcząt w krajach rozwijających się. Zaapelowała też do szczytu Cop26, aby priorytetowo traktować wykształcenie kobiet.
13.03.2021

Ponad 250 mln zł na rozwój zielonych innowacji w polskich firmach

"Technologie przyjazne środowisku" oraz "Innowacje w obszarze wód morskich lub śródlądowych" – to m.in. na projekty z takich obszarów firmy mogły pozyskać granty w ramach programu realizowanego przy wsparciu Funduszy Norweskich.
02.03.2021

Ryby zdrowe, ale... z niektórymi nie przesadzaj. Winne skażenie środowiska

Generalnie, owoce morza i ryby są zgodnie zalecane przez lekarzy i dietetyków jako ważny element zdrowej diety, głównie ze względu na zawartość kwasów tłuszczowych omega-3. Jednocześnie, w związku z coraz większym skażeniem środowiska, eksperci ostrzegają przed nadmiernym spożyciem niektórych gatunków. Dowiedz się, których konkretnie.
03.02.2021

Tylko połowa Polaków dobrze segreguje śmieci

Zaledwie 52 proc. Polaków potrafi właściwie posegregować śmieci – wynika z badania przeprowadzonego przez Symetrię, agencję User Experience. Najwięcej problemów w przyporządkowaniu odpadu do właściwego pojemnika sprawiają im m.in. kocie odchody, pojemniki po dezodorancie, kartony po mleku czy żarówki. Powodem może być brak czytelnych oznaczeń na kontenerach do selektywnej zbiórki odpadów i na poszczególnych opakowaniach.
07.01.2021

Polacy nie zawsze potrafią być eko. Problemem finanse?

Większość Polaków uważa, że żyje ekologicznie, jednak nasze działania zazwyczaj sprowadzają się do tych podstawowych, jak segregacja śmieci, oszczędzanie wody i papieru czy niemarnowanie jedzenia. Te wymagające większego zaangażowania są już zdecydowanie rzadziej spotykane.
09.12.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.