Google finansuje projekt zachęcający kobiety do korzystania z energii słonecznej

zk

22.07.2021 12:30 Źródło: Własne
Strona główna Energetyka Odnawialna, Eko Energia, OZE Google finansuje projekt zachęcający kobiety do korzystania z energii słonecznej
Google finansuje projekt zachęcający kobiety do korzystania z energii słonecznej - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Pixabay

Green Energy Cooperative (ZEZ) jest jedyną organizacją, która otrzymała grant na projekt związany z energią odnawialną w ramach Google.org Impact Challenge dla Europy Środkowo-Wschodniej. Dotacja została przyznana na realizację projektu SOL4ALL –  Community-Led Solarization, realizowanego przez ZEZ.

Google.org Impact Challenge dla Europy Środkowo-Wschodniej to jeden z serii konkursów organizowanych przez Google, których celem jest pomoc w realizacji pomysłów rozwiązujących konkretne problemy lub wspierających konkretną społeczność w mieście, na kontynencie lub planecie. Konkurs dla Europy Środkowo-Wschodniej o wartości 2 mln USD ma na celu wsparcie inicjatyw, które stawiają integrację cyfrową w centrum ożywienia gospodarczego.

SOL4ALL - Community-Led Solarization zachęca kobiety do korzystania z energii słonecznej w ich gospodarstwach domowych

Green Energy Cooperative otrzymała dofinansowanie na realizację projektu SOL4ALL  – Community-Led Solarization, który stawia obywateli w centrum transformacji energetycznej. Projekt ma zachęcić lokalnych mieszkańców, zwłaszcza kobiety, do aktywnego udziału w projektach związanych z odnawialnymi źródłami energii poprzez nauczenie ich, jak inwestować, efektywnie wykorzystywać i produkować energię słoneczną w swoich domach przy użyciu technologii cyfrowych.

Efektem projektu powinna być instalacja 10 MW elektrowni słonecznych na Bałkanach Zachodnich

Celem ZEZ jest zachęcenie do zainstalowania 10 MW mocy elektrowni słonecznych na Bałkanach Zachodnich. Wzmocnimy odporność miast, będziemy wspierać sprawiedliwe ożywienie gospodarcze i wpłyniemy na rozwój zielonych miejsc pracy  – dodaje ZEZ.

ZEZ jest jedną z 13 organizacji, które otrzymały od Google łącznie 2 mln euro, a wśród zwycięzców są także organizacje z Bułgarii, Rumunii i Słowenii. Każda z nich otrzyma 50-250 tys. euro, a dodatkowo mentoring i wsparcie techniczne od globalnej firmy technologicznej, aby urzeczywistnić swoje pomysły.

Obywatele mogą być głównymi motorami przejścia na czystą energię

Erica Svetec, z ZEZ, oznajmiła, że organizacja wierzy, iż obywatele mogą znacząco przyczynić się do działań na rzecz klimatu i być głównymi motorami przejścia na czystą energię.

Poszerzanie wiedzy i zrozumienie funkcjonowania odnawialnych źródeł energii powinno odgrywać kluczową rolę w tych działaniach, a edukacja cyfrowa jest postrzegana jako środek do osiągnięcia tej wizji. 

–  Jesteśmy zachwyceni, że Google.org wspiera nas w rozwoju projektu, który nas łączy! Jest to wspaniała okazja dla nas i naszych obywateli, aby przyczynić się do neutralności węglowej – komentuje organizacja. 


Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 35101,00 $ tona 1,01% 23 lip
 Cynk 2944,00 $ tona 0,82% 23 lip
 Aluminium 2492,00 $ tona 1,76% 23 lip
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.