Wynik wyszukiwania - "współpraca" - Wiadomości

OSGE na drodze ku produkcji polskich SMR-ów. Zawarto umowy z partnerami z Kanady i USA

Spółka Orlen Synthos Green Energy (OSGE) podpisała 28 czerwca umowy z kanadyjskimi Aecon Group i Atkins Realis oraz amerykańskim GE Hitachi Nuclear Energy dotyczące współpracy w celu usprawnienia i przyspieszenia programu wdrożenia małych reaktorów modułowych BWRX-300 w Polsce. Dotyczy to budowy na terenie kraju elektrowni wykorzystujacych to rozwiązanie.
30.06.2024

Instytucje z Trójmiasta i Pomorza jednoczą siły na rzecz ochrony środowiska naturalnego

Powstała otwarta i partnerska sieć współpracy na rzecz zielonych rozwiązań w instytucjach z obszaru kultury, edukacji i nauki z Trójmiasta oraz Pomorza. List intencyjny podpisało 21 podmiotów, ale inicjatywa ma charakter otwarty. Dokument sygnowany 8 maja 2024 roku jest konsekwencją rocznej wymiany doświadczeń pomiędzy instytucjami.
10.05.2024

Grupa Azoty i Politechnika Krakowska zamierzają współpracować w obszarze kształcenia oraz prac naukowo-technicznych

Grupa Azoty oraz Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Krakowskiej zawarły ramową umowę o współpracy. Pozwoli ona nawiązać długoterminowe partnerstwo w zakresie prowadzenia prac naukowo-technicznych oraz kształcenia, w szczególności w ramach kierunków związanych ze zrównoważonym rozwojem.
26.02.2024

Grupa Azoty i Politechnika Krakowska zamierzają współpracować w obszarze kształcenia oraz prac naukowo-technicznych

Grupa Azoty oraz Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Krakowskiej zawarły ramową umowę o współpracy. Pozwoli ona nawiązać długoterminowe partnerstwo w zakresie prowadzenia prac naukowo-technicznych oraz kształcenia, w szczególności w ramach kierunków związanych ze zrównoważonym rozwojem.
25.02.2024

Enefit dostarczy zieloną energię do zakładów produkcyjnych Toms Group w Polsce

Enefit w Polsce i Better Energy rozpoczęły współpracę z duńskim producentem słodyczy Toms Group w celu zapewnienia dostaw energii odnawialnej dla jego polskich zakładów produkcyjnych. W ramach umowy Enefit będzie dodatkowo odpowiedzialny za komercyjne bilansowanie farmy fotowoltaicznej Better Energy w Chełmnie. Partnerstwo, oparte na fizycznej dostawie energii, jest jednym z pierwszych na polskim rynku przykładów wykorzystania umowy PPA (Power Purchase Agreement) z udziałem wielu partnerów.
23.02.2024

EWG Taczalin i Respect Energy podpisały umowę PPA do 2031 roku

EWG Taczalin i Respect Energy podpisały umowę PPA (Power Purchase Agreement) na prawie 8 lat. W ramach umowy EWG Taczalin będzie dostarczać Respect Energy i jej klientom 100 GWh zielonej energii rocznie.
13.02.2024

Eway i Grodno S.A. łączą siły na rzecz elektromobilności

Eway, producent i operator stacji ładowania samochodów elektrycznych oraz Grodno S.A., czołowy dostawca kompleksowych rozwiązań prądowych, podpisały umowę o współpracy. Na jej mocy Grodno S.A. staje się oficjalnym dystrybutorem stacji ładowania Eway w Polsce.
29.01.2024

Equinor i BP wymieniają się udziałami w przedsięwzięciach w ramach morskiej energetyki wiatrowej

Equinor zawarł transakcję zamiany z BP, w ramach której norweska firma energetyczna przejmie pełną własność umowy najmu i projektów Empire Wind, a brytyjskie przedsiębiorstwo naftowe przejmie pełną własność umowy najmu i projektów Beacon Wind.
27.01.2024

Francja potwierdziła zainteresowanie udziałem w polskim programie energetyki jądrowej

Francja potwierdziła zainteresowanie udziałem w polskim programie energetyki jądrowej przy budowie drugiej elektrowni atomowej - poinformowało w piątek Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
27.01.2024

Kolejne zamówienie Vestas w USA. Tym razem to projekt o mocy 135 MW

Firma zdobywa zamówienie na projekt o mocy 135 MW w USA realizowany przez Steelhead Americas, północnoamerykańskie "ramię rozwojowe" przedsiębiorstwa.
31.12.2023

Przy budowie elektrowni jądrowej w Polsce będzie pracowało 800-1000 specjalistów Bechtela

Bechtel, wykonawca przy budowie polskiej elektrowni jądrowej, na potrzeby przedsięwzięcia zatrudni na miejscu 600-700 specjalistów, do tego dojdzie ok. 200-300 specjalistów z USA - powiedział PAP Ahmet Tokpinar, wiceprezes amerykańskiej firmy Bechtel.
30.12.2023

Crowley współpracuje z Terraline, aby poprowadzić projekt pilotażowy dotyczący elektrycznych ciężarówek

Crowley i Terraline, producenci pojazdów elektrycznych ogłosili 7 listopada, że grupa należąca do Crowley zajmująca się transportem lądowym będzie współpracować w ramach pilotażowego projektu ciężarówki testowej EV500. Podpisała umowę na testowanie ciężarówek Terraline od 2024 roku wraz opcją zamówienia elektrycznych ciężarówek z dostawą w 2026 roku.
05.12.2023

Vestas nie zwalnia tempa i pozyskuje kolejne zamówienia dla farm wiatrowych z całego świata

Jedna z czołowych firm zajmujących się energetyką wiatrową tylko 29 września bierze zlecenia związane z usługami dla energetyki wiatrowej w kilku krajach. Dąży tu do utrzymania swojej wieloletniej pozycji lidera i partnera dla inwestycji w zeroemisyjne źródła energii.
04.10.2023

Höegh LNG i Aker BP tworzą strategiczne partnerstwo na rzecz rozwiązań w zakresie transportu i składowania CO2

Höegh LNG i Aker BP zawarły strategiczne partnerstwo w celu opracowania w pełni kompleksowej oferty transportu i składowania CO2 (CCS) dla przemysłowych emitentów w Europie Północnej. Umowa ma łączyć mocne strony, wiedzę i technologie obu firm w celu stworzenia silnego łańcucha wartości dla CCS na Norweskim Szelfie Kontynentalnym, który obejmuje gromadzenie, transport i bezpieczne zatłaczanie CO2 w celu stałego składowania w podmorskich zbiornikach.
04.09.2023

MKiŚ: zakończyły się negocjacje ws. polsko-kanadyjskiej umowy dot. atomu

Zakończyły się negocjacje dotyczące umowy między Polską a Kanadą ws. współpracy przy małych reaktorach modułowych (SMR); została ona przekazana do notyfikacji Komisji Europejskiej, poinformował we wtorek resort klimatu i środowiska.
11.07.2023

Energetyka, infrastruktura i obronność tematami polsko-koreańskiego forum gospodarczego

Podczas Forum Gospodarczego Korea–Polska 14 lipca mają być poruszane kwestie związane m.in. z energetyką, infrastrukturą i obronnością, poinformowała w poniedziałek Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Na polskim rynku działa ok. 600 firm z kapitałem koreańskim, z czego ponad 100 to fabryki.
10.07.2023

Francja tworzy sojusz krajów popierających energetykę jądrową

Francuska minister transformacji energetycznej Agnes Pannier-Runacher zorganizowała we wtorek w Paryżu spotkanie 16 krajów, w tym m.in. Polski, w celu konsolidacji zwolenników energetyki jądrowej. Państwo chce stworzyć w ten sposób „sojusz krajów popierających atom”.
16.05.2023

Ekspert: ważna jest długofalowa współpraca z Japonią, np. badawczo-rozwojowa

W kontaktach gospodarczych z Japonią powinniśmy położyć nacisk na rozwój długofalowej współpracy badawczo-rozwojowej, a nie kolejne inwestycje w zakłady produkcyjne - powiedział PAP profesor Akademii Leona Koźmińskiego Tomasz Olejniczak.
11.04.2023

The Estée Lauder Companies i Eastman podpisują list intencyjny z zamiarem przyspieszenia działań w zakresie zrównoważonych opakowań

ELC włącza produkty Eastman Renew do swojej oferty opakowań z zamiarem osiągnięcia celów dotyczących zrównoważonych opakowań do 2025 r.
30.03.2021

Seaway7: globalna perspektywa dla polskiego offshore wind

Rozwój sektora offshore wind nabiera tempa. To generuje określone wyzwania, a Seaway7 ma konkretną ofertę rozwiązań. Podczas tegorocznej konferencji PSEW w Serocku Richard Den Hollander, Business Development Director w Seaway7, opowiedział nam o kluczowych aspektach działalności firmy i jej zaangażowaniu w Polsce.
16.08.2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.