Crowley współpracuje z Terraline, aby poprowadzić projekt pilotażowy dotyczący elektrycznych ciężarówek

rk

05.12.2023 11:16 Źródło: Crowley
Strona główna Transport, Elektromobilność Crowley współpracuje z Terraline, aby poprowadzić projekt pilotażowy dotyczący elektrycznych ciężarówek

Partnerzy portalu

Crowley współpracuje z Terraline, aby poprowadzić projekt pilotażowy dotyczący elektrycznych ciężarówek - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Crowley

Crowley i Terraline, producenci pojazdów elektrycznych ogłosili 7 listopada, że grupa należąca do Crowley zajmująca się transportem lądowym będzie współpracować w ramach pilotażowego projektu ciężarówki testowej EV500. Podpisała umowę na testowanie ciężarówek Terraline od 2024 roku wraz opcją zamówienia elektrycznych ciężarówek z dostawą w 2026 roku.

Samochód ciężarowy EV500 firmy Terraline to pierwszy w branży pojazdów ciężarowych „czysty arkusz”, gotowy do pracy w trybie autonomicznym, akumulatorowo-elektryczny samochód ciężarowy klasy 8 do transportu dalekobieżnego klasy 8, o zasięgu ponad 500 mil. Terraline będzie obsługiwać obiekty Crowley na Florydzie w Fort Lauderdale, Jacksonville i Miami, co ma stanowić kamień milowy w kierunku ich wspólnej misji polegającej na szybkim zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych z transportu towarowego.

Zmiany w logistyce transportu towarowego zachodzą w niewiarygodnym tempie, a zapewnienie zrównoważonego rozwoju jest koniecznością dla branży. W Terraline mamy ogromne cele związane z przyspieszeniem wprowadzenia elektryfikacji we flotach towarowych. Zawarcie tej umowy z tak przyszłościową firmą, jak Crowley, potwierdza ciężką pracę naszego zespołu i przybliża branżę do spełnienia stanowych i federalnych wymogów w zakresie emisji – powiedział Graham Doorley, dyrektor generalny i założyciel Terraline.

Każdego dnia Crowley pracuje nad tym, aby stać się najbardziej zrównoważoną i innowacyjną firmą logistyczną w obu Amerykach, rozwijając nasze rozwiązania, które służą naszym klientom i pomagają naszym społecznościom. Współpraca z Terraline przy tym projekcie pilotażowym może przyspieszyć nasze postępy i osiągnąć zero netto we wszystkich naszych zakresach i operacjach. Innowacje postępują szybko w naszej branży, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu naszych klientów na technologie transformacyjne, takie jak Terraline – powiedział Bob Weist, wiceprezes ds. transportu Crowley w Ameryce Północnej.

Zaangażowanie Crowleya we włączenie pojazdów ciężarowych Terraline do swojej floty zdecydowanie potwierdza nasze podejście do ponownego przemyślenia transportu ciężarowego na następne stulecie. Jako pierwszy amerykański partner Terraline, Crowley zapewni wgląd w osiągi ciężarówki i umożliwi Terraline dalszy rozwój technologii w trakcie rozwoju. Crowley świadczy usługi transportu lądowego w Ameryce Północnej i Środkowej dla klientów komercyjnych i rządowych, zapewniając płynne, kompleksowe rozwiązania logistyczne charakteryzujące się elastycznością, siecią rozwiązań multimodalnych i zaawansowaną analityką klientów. W ostatnim czasie spółka przyspieszyła działalność brokerską w ramach swojej strategicznej strategii rozwoju. Bezemisyjne ciężarówki dostarczone przez Terraline pomogą również w informowaniu o wprowadzanych udoskonaleniach w zakresie elektryfikacji o niższej emisji w terminalach Crowley i innych obiektach, w tym w sprzęcie na miejscu.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.