DISE zaprasza na IX Kongres Energetyczny, który odbędzie się 27-28 września we Wrocławiu

zk

30.03.2023 09:51 Źródło: Dise Energy
Strona główna Energetyka, OZE DISE zaprasza na IX Kongres Energetyczny, który odbędzie się 27-28 września we Wrocławiu

Partnerzy portalu

DISE zaprasza na IX Kongres Energetyczny, który odbędzie się 27-28 września we Wrocławiu - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Kongres Energetyczny DISE ENERGY

Ostatnie wydarzenia przyspieszyły transformację energetyczną. W związku z tym kierunek rozwoju wyznacza m.in. dywersyfikacja. Związane z tym zagadnienia zostaną poruszone 27-28 września podczas IX Kongresu Energetycznego. W związku z tym DISE zaprasza do debaty decydentów, którzy nadadzą biegu zmianom.

IX Kongres Energetyczny odbędzie się we Wrocławiu pod hasłem przewodnim Transformacja energetyczna sposobem na wyjście z kryzysu. Wydarzenie stanowi cenione, międzynarodowe forum dyskusji o najważniejszych wyzwaniach dla polskiej energetyki. Odbywa się co roku z udziałem ekspertów z sektora energetycznego z Polski i zza granicy, w tym polityków, top managerów i naukowców. Podczas dwóch dni kongresu interdyscyplinarne grono będzie poszukiwało najlepszych rozwiązań dla osiągnięcia celów transformacji energetycznej i zapewnienia bezpieczeństwa systemu energetycznego.

W tym roku dyskusja będzie skoncentrowana na identyfikacji priorytetów i pożądanych ścieżek przeprowadzenia transformacji energetycznej, w tym strategicznych technologii, koniecznych zmian prawnych i wskazaniu kluczowych partnerów polskich projektów energetycznych. Szczególnym punktem dyskusji będzie bezpieczeństwo energetyczne, które warunkuje wyjście z kryzysu. Polska energetyka zmierza w kierunku neutralności klimatycznej poprzez inwestycje tworzące rozproszony system energetyczny, zapewniający bezpieczeństwo i niezależność energetyczną. Dynamiczny rozwój OZE, wykorzystania wodoru i źródeł niskoemisyjnych ma pozwolić na zdywersyfikowanie energetyki.

Podczas IX Kongresu Energetycznego tematem dyskusji dyskutować o tym, jak powinien wyglądać polski miks energetyczny. W agendzie Kongresu pojawi się sesja panelowa dotycząca przyszłości gazu ziemnego jako paliwa pomostowego w procesie transformacji energetycznej i perspektyw dla wdrożenia gazów odnawialnych, w tym w szczególności biogazu, biometanu i wodoru. Prelegenci dyskutować będą o zaawansowaniu realizacji projektów jądrowych; zarówno wielkoskalowych jak i w technologii SMR. Chcemy poddać debacie szanse dla zwiększenia wolumenu mocy lądowej energetyki wiatrowej i wskazać status inwestycji w morskie farmy wiatrowe. W programie nie zabraknie także pytań do ekspertów o to, w jaki sposób uwolnić wąskie gardło sieci dla instalacji nowych mocy fotowoltaicznych, obniżyć emisje ciepłownictwa i zazielenić transport.

Transformacja energetyczna oparta na prymacie bezpieczeństwa energetycznego to sposób na wyjście z kryzysu. Inwestycje w nowoczesne, nisko- i zeroemisyjne źródła energii, tworzące zdywersyfikowany system energetyczny, to właściwy punkt ciężkości planu pokryzysowej odbudowy. Jednak, potencjał i zasoby, które mamy potrzebują jasnej wizji. W jaki sposób w perspektywie krótkoterminowej ustabilizować rynek energii, jakie źródła powinny uzyskać największy wolumen mocy w przyszłym miksie energetycznym i jakie partnerstwa energetyczne są fundamentalne dla polskiej energetyki – to pytania, na które będziemy wspólnie poszukiwać odpowiedzi podczas najbliżej edycji Kongresu.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.