Innowacyjna technologia magazynowania energii która przyczyni się do osiągnięcia celów neutralności węglowej w Europie

Innowacyjna technologia magazynowania energii która przyczyni się do osiągnięcia celów neutralności węglowej w Europie  - ZielonaGospodarka.pl
16.10.2023 13:29
Strona główna Energetyka, OZE Innowacyjna technologia magazynowania energii która przyczyni się do osiągnięcia celów neutralności węglowej w Europie

Partnerzy portalu

Innowacyjna technologia magazynowania energii która przyczyni się do osiągnięcia celów neutralności węglowej w Europie  - ZielonaGospodarka.pl

SERMATEC, lider w branży magazynowania energii, zaliczył swój wyczekiwany debiut na targach ZeroEmission Mediterranean 2023 w Rzymie, na stoisku B18 C17 w dniach 10-12 października 2023 r., gdzie zaprezentował swoje najnowocześniejsze komercyjne, przemysłowe i mieszkaniowe systemy magazynowania energii (ESS). W ramach opracowanej koncepcji zielonego i zrównoważonego rozwoju firma SERMATEC pragnie umożliwić europejskim firmom oszczędzanie energii i sprostanie wyzwaniom związanym z wysokimi podatkami od emisji dwutlenku węgla.

Mając na uwadze rozmach wystawy, SERMATEC zaprezentował swój wyróżniający się produkt. Szafa zewnętrzna chłodzona wodą SERMATEC SMT-ESS-CUBE372, zaprojektowana z myślą o sektorach komercyjnym i przemysłowym oraz obiektach użyteczności publicznej, o pojemności akumulatora wynoszącej 372 kWh, umożliwia elastyczną rozbudowę dzięki modułowej konstrukcji i może zapewnić regulację napięcia i trójfazowej nierównowagi napięcia oraz kontrolę harmoniczną, przyczyniając się do poprawy jakości energii. Rozwiązanie to może być stosowane jako zapasowe źródło zasilania w celu zmniejszenia kosztów zużycia energii w przedsiębiorstwach, zwiększenia zużycia zielonej energii oraz utrzymania bezpiecznej i stabilnej pracy systemów i zestawów chłodzonych wodą, kontenerowych systemów magazynowania energii z funkcją oszczędzania energii w godzinach szczytu, reagowania na zapotrzebowanie, zasilania rezerwowego i trybów pracy opartych na reagowaniu na polecenia.

Rozszerzając swoją wiedzę specjalistyczną, aby zaspokoić potrzeby użytkowników energii w gospodarstwach domowych, firma SERMATEC zaprezentowała również domowe systemy magazynowania energii wysokiego i niskiego napięcia, a także falownik fotowoltaiczny przeznaczony do użytku w mieszkaniach.

Li Feng, prezes SERMATEC, powiedział: „Ta wystawa jest naszym debiutem na rynku włoskim, a udział w niej dowodzi naszej skuteczności technicznej i zielonej misji w Europie. Biorąc pod uwagę cele ONZ w zakresie emisji dwutlenku węgla i coraz bardziej rygorystyczną politykę podatkową w Europie, mamy nadzieję przyczynić się do globalnej oszczędności energii. Jako lider w branży magazynowania energii dostarczyliśmy już 2,5 GWh w ujęciu globalnym i ekscytuje nas wizja wspierania kolejnych europejskich firm w oszczędzaniu energii i redukcji kosztów”.

Firma SERMATEC, której zespół posiada ponad 15-letnie doświadczenie w branży, jest zaangażowana w opracowywanie najnowocześniejszych technologii i rozwiązań w zakresie magazynowania energii na potrzeby klientów w ponad 50 krajach. Po technologię i produkty firmy z zakresu magazynowania energii sięgnęło już wiele znanych przedsiębiorstw, w tym BASF SH, Fuyao Glass, Huale Alloy Group, Desai, Lei Shing Hong i Foxconn. Oferta firmy wciąż napędza zieloną transformację globalnej energii.

Źródło informacji: PR Newswire

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.