Miasta dla klimatu. Dekarbonizacja miasta w praktyce - bezpłatna konferencja dla miast

Miasta dla klimatu. Dekarbonizacja miasta w praktyce - bezpłatna konferencja dla miast  - ZielonaGospodarka.pl
21.11.2023 15:38
Strona główna Energetyka, OZE Miasta dla klimatu. Dekarbonizacja miasta w praktyce - bezpłatna konferencja dla miast

Partnerzy portalu

Miasta dla klimatu. Dekarbonizacja miasta w praktyce - bezpłatna konferencja dla miast  - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Climate Strategies Poland

„Miasta dla klimatu” to projekt stworzony z myślą o przedstawicielach samorządów, którzy w obliczu zmiany klimatu, konieczności transformacji klimatycznej miast i ograniczania emisji gazów cieplarnianych, mierzą się z nowymi wyzwaniami. Grudniowe spotkanie to druga edycja projektu „Miasta dla klimatu” organizowanego przez Fundację Climate Strategies Poland. To także jedno z wielu bezpłatnych spotkań, webinariów i konferencji, które Fundacja organizuje od 3 lat z myślą o samorządach.

Tematem przewodnim spotkania organizowanego 5 grudnia będzie dekarbonizacja miast oraz empatyczna komunikacja do mieszkańców.

„Projekt Miasta dla klimatu to nasz wyraz wsparcia dla miast w budowaniu wewnętrznych zasobów wiedzy i kompetencji oraz stopniowego tworzenia procesów zbierania i analizy danych, wewnątrz urzędów. Na uczestników spotkania czekają praktyczne prezentacje na temat dobrych praktyk dekarbonizacji miast z Polski i ze świata, a także praktyczne porady dotyczące liczenia i redukowania śladu węglowego miasta. Ważnym komponentem spotkania będzie również komunikacja do mieszkańców - tak ważna, a jednocześnie trudna i wymagająca, szczególnie w czasach niepewności” – mówi Łukasz Broniewski, współzałożyciel Fundacji Climate Strategies Poland.

Rejestracja na bezpłatne wydarzenie odbywa się na stronie:

https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_jdUJS-kOQQyK3waaoqWk_A#/registration

Fundacja Climate Strategies Poland

Fundacja Climate Strategies Poland jest organizacją non for profit, która wspiera miasta i firmy w drodze do neutralności klimatycznej. Zespół Fundacji składa się z ekspertów specjalizujących się w obliczaniu i redukowaniu śladu węglowego, strategów biznesowych, a także specjalistów ds. komunikacji klimatycznej, przeciwdziałania greenwashingowi i dezinformacji klimatycznej. Wspólnie wykorzystują kompetencje, doświadczenia i talenty, by spowolnić zmianę klimatu. Wśród głównych celów statutowych Fundacji znajdują się: edukacja na temat redukcji śladu węglowego i środowiskowego oraz wsparcie dla samorządów i organizacji w budowaniu świadomości środowiskowej.

Eksperci fundacji posiadają jednocześnie szeroką wiedzę na temat kontekstu klimatycznego, jak i pełne zrozumienie potrzeb miast, wyzwań przed jakimi stoją, a także schematów decyzyjnych, w jakich funkcjonują.

Źródło informacji: Fundacja Climate Strategies Poland

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.