RWE odnosi sukces w polskich aukcjach dla odnawialnych źródeł energii

zk

19.01.2022 11:27 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Energetyka, OZE RWE odnosi sukces w polskich aukcjach dla odnawialnych źródeł energii

Partnerzy portalu

RWE odnosi sukces w polskich aukcjach dla odnawialnych źródeł energii - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Sungrow EMEA/Unsplash

• Dwustronny kontrakt różnicowy na projekty fotowoltaiczne o łącznej mocy ponad 20 MW AC
• Oddanie instalacji do użytku planowane na koniec 2023 roku
• Rozpoczęcie budowy kolejnych projektów fotowoltaicznych o mocy ponad 60 MW AC w tym roku

– Polska jest jednym z naszych głównych rynków i oferuje doskonałe lokalizacje dla elektrowni fotowoltaicznych. Kraj systematycznie rozbudowuje odnawialne źródła energii, a my jesteśmy zdecydowani wnieść wkład w polską transformację energetyczną. Dzięki ostatnim sukcesom w aukcjach robimy kolejny ważny krok w rozwoju działalności w zakresie energetyki słonecznej w Polsce – komentuje Katja Wünschel, desygnowana na CEO Wind Onshore i PV Europa & Australia, RWE Renewables.

RWE kontynuuje rozbudowę swojego portfela odnawialnych źródeł energii w Polsce: pod koniec grudnia 2021 roku firma uzyskała od Urzędu Regulacji Energetyki dwustronne kontrakty różnicowe (CfD) dla projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 20 megawatów (MW AC).

– Te projekty umacniają naszą pozycję jako jednego z wiodących producentów zielonej energii w Polsce – wyjaśnia Agnieszka Wojnarowska, dyrektorka Onshore Development dla Europy, Skandynawii i Krajów Bałtyckich w RWE Renewables.

– Przy realizacji zwycięskich projektów fotowoltaicznych będziemy czerpać korzyści z naszego doświadczenia z działalności w zakresie energetyki wiatrowej. Pojedyncze projekty nie są co prawda duże, ale dzięki ich połączeniu w klastry możemy zoptymalizować budowę i późniejszą eksploatację instalacji.

Dziewięć elektrowni fotowoltaicznych RWE o łącznej mocy około 7 MW AC powstaną w województwie zachodniopomorskim i wielkopolskim. Dwie kolejne średniej wielkości instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 14 MW AC zostaną zbudowane na Dolnym Śląsku. Oddanie do użytku jest planowane na koniec 2023 roku, w zależności od ostatecznej decyzji inwestycyjnej.

Niedawno RWE podpisało Porozumienie sektorowe na rzecz rozwoju fotowoltaiki – jest to wspólne porozumienie pomiędzy polskim rządem, deweloperami, organizacjami branżowymi i innymi podmiotami z branży energetyki słonecznej. W ramach tego porozumienia wszystkie strony zobowiązują się do wspierania rozwoju, budowy i eksploatacji projektów fotowoltaicznych w Polsce. Podpisanie porozumienia dodatkowo podkreśla dążenie RWE o do utrzymania silnej pozycji w sektorze energetyki wiatrowej i konsekwentnego rozwoju działalności w zakresie energetyki słonecznej w Polsce.

W Polsce RWE realizuje obecnie 42 naziemne instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 32 MW AC. W roku bieżącym w fazę budowy wejdzie kolejnych 29 MW AC. W celu stałego rozwoju swojej działalności w zakresie energetyki słonecznej w Polsce RWE poszukuje odpowiednich lokalizacji pod instalacje fotowoltaiczne na terenie całej Polski.

Jako jeden z globalnych liderów sektora energetyki odnawialnej RWE ma portfel projektów fotowoltaicznych na całym świecie o łącznej mocy 10 gigawatów.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34975,00 $ tona 1,82% 16 maj
 Cynk 3583,00 $ tona 2,40% 16 maj
 Aluminium 2790,00 $ tona 2,50% 16 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.