Wynik wyszukiwania - "medal" - Wiadomości

Zielona rewolucja w ochronie zdrowia: innowacyjny krok szpitala w Wolicy

W obliczu rosnących kosztów utrzymania i rosnącej potrzeby redukcji śladu węglowego, sektor medyczny staje przed wyzwaniami wymagającymi innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest transformacja energetyczna i inwestycja w odnawialne źródła energii jak fotowoltaika. Na taki krok zdecydował się Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy, który już od 12 miesięcy użytkuje nowoczesny system fotowoltaiczny od SolarEdge.
04.04.2024

Stan wód powierzchniowych w Polsce zły, podobnie jak na Zachodzie

Mimo ogromnych postępów, jakie się dokonały w ciągu kilku dekad, sytuacja polskich wód powierzchniowych jest raczej zła, choć nie odbiegamy w tym względzie od zachodu Europy. Wiele można zmienić prostymi metodami - uważa ekohydrolog dr Paweł Jarosiewicz z Uniwersytetu Łódzkiego.
14.03.2024

Komisja Europejska przedstawia zalecenia dotyczące celu redukcji emisji do 2040 r.

Komisja Europejska opublikowała we wtorek szczegółową ocenę sposobów osiągnięcia przez Unię Europejską neutralności klimatycznej do 2050 r. Na tej podstawie KE zaleca redukcję emisji gazów cieplarnianych netto o 90 proc. do 2040 r. w porównaniu z poziomami z 1990 r.
07.02.2024

Pierwszy butelkomat Sielaff od Interzero w sieci sklepów Delikatesy Centrum – podsumowanie roku

W wyniku partnerskiej współpracy między Interzero a Grupą Eurocash, w sklepie sieci Delikatesy Centrum przeprowadzony został test butelkomatu. Od początku 2023 klienci mogli oddawać butelki PET, butelki ze szkła oraz puszki, otrzymując w zamian bon finansowy, który był honorowany w kasach sklepu.
18.12.2023

Politechnika Lubelska zaprezentowała maszynę, która ma pomóc w zagospodarowaniu odpadów

Naukowcy z Politechniki Lubelskiej zbudowali maszynę do przetwórstwa tworzyw i wytwarzania nowych wyrobów z materiałów polimerowych pochodzących z recyklingu. Efekty pracy zaprezentowali we wtorek podczas spotkania z przedsiębiorcami w Lublinie.
13.12.2023

Nowa zielona rzeczywistość: trendy na 2024

Globalny rynek potrzebuje zmian. Dotychczasowe podejście do zrównoważonego rozwoju, będące konsekwencją strategii sprzedaży czy zmian w prawie, już nie wystarcza. Konsumenci potrzebują marek, którym mogą zaufać, z których działaniami się utożsamiają i tych, które przejmują inicjatywę.
11.12.2023

38. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 8. OZE POWER: biogazownie to konieczność

Drugi dzień 38. Konferencji Energetycznej EuroPOWER & 8. OZE POWER przyniósł m.in. dyskusję na temat konieczności inwestowania w biogazownie. Eksperci zgodnie oceniają, że transformacji energetycznej w Polsce nie da się przeprowadzić bez dynamicznego rozwoju sektora produkcji i przetwarzania biogazu.
16.11.2023

POLECO 2023 – kompleksowa oferta dla ochrony środowiska i gospodarki komunalnej

Oferta najnowszych technologii dla ochrony klimatu od 17 do 19 października ponownie wypełni hale Międzynarodowych Targów Poznańskich. Siłą Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO jest ekspozycja wystawiennicza liderów branży oraz bogaty program wydarzeń poruszający najbardziej aktualne zagadnienia.
16.10.2023

W Paryżu ban na hulajnogi elektryczne. Cała reszta Europy planuje ich coraz więcej

Od 1 września wypożyczanie elektrycznych hulajnóg jest zakazane w stolicy Francji. David Belliard, zastępca burmistrza Paryża odpowiedzialny za przestrzeń publiczną, tłumaczy to panującą na ulicach anarchią. Tymczasem pozostałe miasta w Europie dostrzegają zalety jednośladów i wybierają mniej radykalne metody walki z nieodpowiedzialnymi użytkownikami. W którym z tych kierunków pójdzie Polska?
14.09.2023

VII Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna - padł rekrod

Padł rekord podczas VII Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna. Dzięki biegaczom ponad 38 tysięcy złotych trafi do dwóch chorych braci z Jedlicza.
30.08.2023

Paryż - ponownie zła jakość wody w Sekwanie

Ujawniona w sobotę zła jakość wody w Sekwanie spowodowała, że organizatorzy testowych zawodów w triathlonie zrezygnowali z przeprowadzenia konkurencji pływania. Zawodnikom zaproponowano rywalizację tylko w jeździe na rowerze i biegu.
19.08.2023

Prezes Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę

Działania Przemysława Sztandery zostały docenione Srebrnym Krzyżem Zasługi nadawanym przez Prezydenta RP. Odznaczenie to przyznawane jest osobom, zasłużonym dla państwa lub obywateli, których czyny przekraczają zakres ich zwykłych obowiązków i przynoszą znaczną korzyść na rzecz gospodarki i rozwoju kraju.
19.06.2023

O wodorowej (re)wolucji podczas H2POLAND

Tegoroczne 2. Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND - zgodnie z przewidywaniami - okazało się przestrzenią do współpracy dla biznesu, nauki, administracji rządowej, lokalnych samorządów i organizacji pozarządowych. To, co oddało cele Forum i jednocześnie wskazało kierunki na przyszłość, to bezpieczeństwo energetyczne, środowisko oraz ewolucja.
26.05.2023

Prezes ZMPSiŚ S.A. Krzysztof Urbaś wyróżniony odznaką honorową MKiŚ

Prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. został wyróżniony Odznaką Honorową za Zasługi dla Energetyki. Uroczystość odbyła się w siedzibie Ministerstwa Klimatu i Środowiska 23 maja br. Odznakę wręczyła minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.
25.05.2023

Innowacyjny na skalę światową system monitorowania korozji ogólnej i kruchości wodorowej PG i PKN Orlen z kolejną nagrodą

Innowacyjny na skalę światową system monitorowania korozji ogólnej i kruchości wodorowej opracowany przez zespół naukowców Politechniki Gdańskiej pod kierunkiem prof. Kazimierza Darowickiego i we współpracy z PKN ORLEN z kolejnym wyróżnieniem.
07.03.2023

Skutecznie monitoruj zużycie energii i planuj oszczędności w swoim mieszkaniu

Problematyka efektywności energetycznej oraz oszczędzania od kilku ostatnich lat zyskuje na popularności, szczególnie za sprawą rosnących cen energii oraz wzrostu świadomości społeczeństwa dla kwestii zmian klimatu. Dzisiaj oszczędzanie zasobów naturalnych i ochrona środowiska nie jest już wyłącznie „kaprysem bogatych” a coraz bardziej - filozofią życia dla wielu osób i podstawą funkcjonowania nowoczesnych przedsiębiorstw.
03.02.2023

Czołowe firmy z branży elektromobilności, nowych technologii i Legnicka Strefa tworzą Zachodni Klaster Elektromobilności [GALERIA]

Nowe konsorcjum, Zachodni Klaster Elektromobilności, powołała Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wspólnie z 11 partnerami: strefami ekonomicznymi, organizacjami oraz najważniejszymi firmami z branży elektromobilności i nowych technologii: Polską Izbą Rozwoju Elektromobilności, Ekoenergetyką Polska, Royal Bees Recycling, E-Mobility Work Hub, SEHON Innovative Lackieranlagen GmbH i Innovation AG. List intencyjny został właśnie podpisany w Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy.
31.01.2023

Aż 42% badanych jest przeciwko Strefom Czystego Transportu. Argumenty za i przeciw komentują eksperci autobaza.pl

Kraków jako pierwszy oficjalnie ogłosił powstanie Strefy Czystego Transportu. Warszawa i Gliwice są na etapie konsultacji społecznych. Choć przykłady z zachodu pokazują, że takie strefy mają znaczący, pozytywny wpływ na jakość życia, Polacy wciąż są wobec nich sceptyczni. Problemowi przyjrzeli się eksperci serwisu autobaza.pl.
31.01.2023

Zyska: mamy ambicje i potencjał do tego, by być eksporterem dojrzałych technologii wodorowych

Mamy ambicje i potencjał do tego, żeby w perspektywie tej dekady być eksporterem dojrzałych technologii wodorowych – powiedział w środę podczas konferencji w Szczecinie wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.
30.11.2022

Energia kobiet niezbędna do transformacji

Poznaliśmy laureatki drugiej edycji konkursu “Energia Kobiet” organizowanego przez Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych w partnerstwie z Microsoft. Jego celem jest podkreślenie i docenienie roli kobiet, ich wysiłków i sukcesów w sektorze energetycznym, a więc w obszarze fundamentalnym dla rozwoju gospodarek na całym świecie, a także dla bezpiecznego funkcjonowania społeczeństw. W tym roku wśród nagrodzonych znalazły się Agata Staniewska-Bolesta z nagrodą w kategorii „Energia Przyszłości”, Monika Gawlik – zwyciężczyni w kat
29.09.2022

Grupa ColliCare Logistics znacząco redukuje emisje zanieczyszczeń w transporcie

ColliCare Logistics, norweska firma logistyczna, która w styczniu tego roku otworzyła swój oddział w Gdyni, informuje o znaczącej redukcji emisji CO2do atmosfery. Firma w całym swoim systemie transportowym zmniejszyła całkowitą emisję o 29% w stosunku do roku 2017.
12.09.2022

Akcja napowietrzania jeziora Dąbie skuterami wodnymi

Motorowodniacy rozpoczęli akcję natleniania jeziora Dąbie m.in. na skuterach wodnych. We wtorek wypłynęli na akwen, aby "pobudzić wodę do życia".
24.08.2022

KGHM na Forum w Davos: rosnące potrzeby wielkiego przemysłu zaspokoić może tylko bezpieczny atom

Rozbudowana fotowoltaika czy energetyka wiatrowa nie zapewnią wystarczającej mocy prężnemu, polskiemu przemysłowi, to może uczynić jedynie atom – wskazał Andrzej Kensbok z KGHM, podczas debaty eksperckiej na temat transformacji energetycznej Europy Środkowo-Wschodniej, która odbyła się w ramach Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.
25.05.2022

LOTOS Asfalt z medalem za asfalt WMA

Spółka LOTOS Asfalt wzięła udział w kieleckich Międzynarodowych Targach Budownictwa Infrastrukturalnego – Nowa Infrastruktura. Podczas tej ważnej imprezy wystawowo-konferencyjnej spółkę wyróżniono za asfalt WMA, a także za elegancję i kompleksowy styl wystąpienia targowego.
18.05.2022

Moduły Jolywood Solar Niwa zdobywają złoty medal i błyszczą na polskich targach energetycznych

25 kwietnia w siedzibie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczęła się Międzynarodowe Targi GREENPOWER. Złotym medalem MTP uhonorowano moduły TOPCon z seri Niwa. Grupa EC, jeden z podmiotów zajmujących się dystrybucją produktów Jolywood Solar w Polsce, zaprezentował podczas targów moduły z serii Niwa, a przedstawiciele Jolywood Solar wzięli udział w ceremonii przyznania nagród. Międzynarodowe Targi GREENPOWER to największa w Polsce wystawa produktów sektora nowej energii, przyciągająca przedsiębiorstwa międzynarodowe i krajow
02.05.2022

Grupa Selena uruchomiła nową instalację do produkcji biopolimerów

Grupa Selena – jeden z globalnych liderów sektora chemii budowlanej – wdrożyła nową linię do produkcji biopolimerów. Dzięki niej w zakładach Selena Industrial Technologies w Nowej Rudzie i Dzierżoniowie produkowane będą innowacyjne tworzywa z naturalnych komponentów.
13.04.2022

Złoty medal EcoVadis dla PKP Energetyka

Działania na rzecz zrównoważonego rozwoju prowadzone przez PKP Energetyka zostały nagrodzone złotym medalem EcoVadis. Spółka już po raz drugi z rzędu jest laureatem tego prestiżowego wyróżnienia – w zeszłym roku otrzymała srebrny medal.
14.02.2022

Plebiscyt Ambasador Polski 2021 – KGHM docenia zaangażowanie w budowaniu marki Polski na świecie

Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej Grzegorz Wrochna, wybitny tancerz baletowy Wiesław Dudek oraz brązowi medaliści Europy w AMP Futbol zostali laureatami trzeciej edycji plebiscytu KGHM Ambasador Polski 2021. Nagrodę specjalną prezesa KGHM otrzymała Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, a nagrodę publiczności – polscy strażacy walczący z pożarami w Grecji. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP.
18.10.2021

AMP Robotics i Agrex-Eco uruchamiają w Polsce centrum demonstracyjne recyklingu wykorzystujące SI

Przedsiębiorstwa podejmują współpracę w celu obniżenia kosztów recyklingu i poprawy odzysku materiałów w Europie dzięki sztucznej inteligencji i automatyzacji.
14.10.2021

Schneider Electric z prestiżową nagrodą na targach ENERGETAB 2021. Oprogramowanie firmy wyróżnione za innowacyjność

Firma Schneider Electric, światowy lider cyfryzacji zarządzania energią i automatyki budynkowej, zdobyła brązowy medal za produkt prezentowany na 34. Międzynarodowych Energetycznych Targach Bielskich ENERGETAB 2021. Nagrodzone oprogramowanie EcoStruxure Microgrid Advisor to narzędzie pozwalające na zarządzanie mikrosiecią energetyczną. Platforma wykorzystuje zaawansowane algorytmy prognozowania przy wsparciu sztucznej inteligencji.
17.09.2021

DLA LASU, DLA LUDZI – kampania społeczna Lasów Państwowych

Jak Lasy Państwowe starają się godzić jednocześnie różne oczekiwania społeczeństwa oraz potrzeby przemysłu drzewnego i rozwoju gospodarczego kraju? Czym jest zrównoważona, wielofunkcyjna gospodarka leśna? W jaki sposób leśnicy dbają o zapewnienie trwałości lasu? Między innymi na te pytanie ma odpowiedzieć startująca 16 września br. ogólnopolska kampania społeczna Lasów Państwowych „DLA LASU, DLA LUDZI”.
15.09.2021

Risen Energy otrzymuje brązowy medal EcoVadis za zaangażowanie w zrównoważony rozwój ekologiczny

Francuska platforma technologiczna EcoVadis uhonorowała niedawno Risen Energy brązowym medalem za dokonania. Spółka od dawna podejmuje różnorodne inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju, leżące u podstaw realizowanych przez nią działań z zakresu odpowiedzialności społecznej, jednocześnie aktywnie angażuje się w kształtowanie ogólnoświatowego ekologicznego i zrównoważonego ekosystemu, wyznaczając punkt odniesienia dla kolejnego etapu rozwoju branży.
14.09.2021

Wody termalne dla samorządów

Wody termalne stanowią cenny surowiec wykorzystywany w wielu dziedzinach gospodarki krajowej, cieszący się rosnącym zainteresowaniem ze strony inwestorów. Dlatego też niezbędny jest stały rozwój ich wykorzystania. Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy wspólnie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska oraz Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podejmuje działania, aby wspierać podmioty zainteresowane wykorzystaniem potencjału wód termalnych w Polsce.
12.08.2021

Tokio - zmarnowało się 4000 zestawów jedzenia dla wolontariuszy, będą przetworzone

Organizatorzy igrzysk w Tokio poinformowali, że pozostało 4000 z 10 000 zestawów jedzenia przygotowanych dla wolontariuszy w dniu rozpoczęcia olimpiady (23 lipca) w Tokio. Przeproszono za zmarnowanie żywności, ale przyznano, że z kolejnych dni także pozostały nadwyżki pożywienia.
29.07.2021

W którą stronę zmierza rynek fotowoltaiki w Polsce?

Możliwości sieci elektroenergetycznej, magazynowanie energii, zmiany legislacyjne – to tylko niektóre z zagadnień poruszanych podczas wydarzenia z cyklu Business&Breakfast, które w Olivia Bussines Centre zorganizował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
18.06.2021

Wielkopolskie Centrum Recyklingu inwestuje 100 milionów zł

28 maja 2021 roku na długo zapisze się w historii ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie – Wielkopolskiego Centrum Recyklingu.
09.06.2021

Duńczycy na podium w dekarbonizacyjnym wyścigu

Dania udowadnia, że jest liderem europejskiej dekarbonizacji, chętnie odwracając się od swojej historii wydobycia ropy i gazu oraz silnej zależności od węgla.
07.05.2021

Oczyszczanie wód pochodzących z rolnictwa jest konieczne

Oczyszczanie pochodzących z rolnictwa wód z azotu i fosforu, stosowanych do nawożenia pól, jest konieczne, aby zapobiec m.in. powstawaniu toksycznych zakwitów sinic w Bałtyku – wskazał prof. Maciej Zalewski. Pomocne w tym są biotechnologie ekohydrologiczne m.in. strefy buforowe między polem a strumieniem.
29.03.2021

Toaleta na fotowoltaikę czy inteligentny system przewietrzania. Patenty powstają w… szkolnych ławkach

Pasja, pracowitość, ale i mentor są potrzebne aby osiągnąć sukces już w szkole średniej. Polscy uczniowie garną się do konkursów innowacji i wynalazczości. Niektórych pomysłów pozazdrościć im może niejeden wzięty inżynier. Młodzież dawno już zrozumiała, że to na jej barkach będzie walka ze zmianami klimatycznymi, jak i szczególna dbałość o planetę. Jak im to wychodzi?
12.03.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.