AMP Robotics i Agrex-Eco uruchamiają w Polsce centrum demonstracyjne recyklingu wykorzystujące SI

zk

14.10.2021 09:35 Źródło: PAP
Strona główna Gospodarka Odpadami, Recykling AMP Robotics i Agrex-Eco uruchamiają w Polsce centrum demonstracyjne recyklingu wykorzystujące SI
AMP Robotics i Agrex-Eco uruchamiają w Polsce centrum demonstracyjne recyklingu wykorzystujące SI - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Pixabay

Przedsiębiorstwa podejmują współpracę w celu obniżenia kosztów recyklingu i poprawy odzysku materiałów w Europie dzięki sztucznej inteligencji i automatyzacji.

AMP Robotics Corp., światowy pionier w dziedzinie sztucznej inteligencji, robotyki i infrastruktury dla branży recyklingu i utylizacji odpadów, rozszerza swoją działalność w Europie, oddając do użytku obiekt demonstracyjny w zakładach SIGMA SA w Lublinie. Zakład jest dostępny dla firm zajmujących się recyklingiem i gospodarką odpadami z całej Europy, które mogą przetwarzać swoje produkty przy użyciu jednego z systemów robotycznych AMP sterowanych sztuczną inteligencją w celu identyfikacji różnych rodzajów papieru, tworzyw sztucznych i metali do sortowania.

Firma AMP mianowała Agrex-Eco, dostawcę kompleksowych usług dla przemysłu odpadowego, swoim oficjalnym dystrybutorem dla klientów w Polsce. Agrex-Eco, obchodząca 30-lecie działalności, oferuje konsultacje w zakresie projektowania i instalacji oraz szkolenia i wsparcie techniczne, a także współpracuje z wiodącymi producentami sprzętu w całej Europie.

„Otwarcie centrum demonstracyjnego w Lublinie we współpracy z firmą Agrex-Eco i jej wieloletnim partnerem SIGMA jest kolejnym przełomowym momentem w procesie rozszerzania naszej obecności w Europie - powiedział Gary Ashburner, dyrektor generalny AMP Robotics na Europę. - Jesteśmy wzajemnie zaangażowani w obniżanie kosztów recyklingu i poprawę odzysku materiałów i z niecierpliwością wyczekujemy otwarcia drzwi dla społeczności zajmującej się odpadami i recyklingiem, aby pokazać, w jaki sposób nasze systemy, zasilane największym w branży zbiorem danych SI, mogą przeobrazić ich działania”.

Firma AMP zainstalowała swój pierwszy zrobotyzowany system sortowania w Europie pod koniec 2020 roku. Od czasu ogłoszenia w lipcu partnerstwa z REP-TEC Advanced Technologies dla klientów w Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz pierwszej instalacji na wyspach z Recyco, zespół AMP w Europie powiększył się o wsparcie sprzedaży, szkolenia i inne usługi, niezależnie od bezpośredniego personelu handlowego.

„W Europie obserwujemy silne dążenie do wdrażania rozwiązań z zakresu SI i automatyzacji w celu wydajniejszego przetwarzania materiałów, przy czym AMP jest zdecydowanym liderem tej tendencji - powiedział Jacek Zawadzki, prezes Agrex-Eco. - Robot, który zainstalowaliśmy w zakładzie referencyjnym SIGMA, oferuje przyszłym klientom i innym zainteresowanym osobom doskonały wgląd w system, który zmienia ekonomikę branży”.

AMP i Agrex-Eco wystawiają się na targach POLECO 2021, które odbędą się w dniach 13-15 października, na stoisku 88, w hali 5. AMP zdobyła dwa Złote Medale na targach POLECO 2020 za swoje inteligentne systemy robotyki. W celu dalszej eksploracji rynku AMP aktywnie poszukuje możliwości nawiązania dodatkowych relacji partnerskich z dystrybutorami w Austrii, Francji, Niemczech, Holandii i Szwajcarii.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 39575,00 $ tona 1,67% 18 paź
 Cynk 3814,00 $ tona 0,53% 18 paź
 Aluminium 3179,00 $ tona 0,54% 18 paź
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.