VII Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna - padł rekrod

Strona główna Klimat, Edukacja VII Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna - padł rekrod

Partnerzy portalu

VII Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna - padł rekrod - ZielonaGospodarka.pl
Fot. PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Padł rekord podczas VII Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna. Dzięki biegaczom ponad  38 tysięcy złotych trafi do dwóch chorych braci z Jedlicza. 

Dzięki zaangażowaniu uczestników VII Charytatywnego Cross PGE Energia Odnawialna bieg okazał się sukcesem i udało się zebrać ponad 38 tysięcy złotych na leczenie i rehabilitację dwóch braci z Jedlicza: Franka i Brajana.

Blisko 200 osób wzięło udział w wydarzeniu na Wyspie Energetyk w Polańczyku gdzie biegacze rywalizowali na dystansach od ok. trzech do ponad dziewięciu kilometrów. Były też zawody nordic walking oraz szereg konkurencji dla dzieci.

Tradycyjnie już, wśród uczestników zawodów nie zabrakło czołowych polskich biegaczy. Wśród nich m.in. Sylwester Lepiarz, mistrz Polski w biegach górskich, Radosław Niepokój, kilkukrotny mistrz Polski w Nordic Walking, a także Bożena Kończewska, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Nordic Walking.

Po emocjonujących wydarzeniach sportowych na uczestników imprezy czekały też inne atrakcje: koncerty i licytacje. Do wygrania były m.in. koszulki i gadżety sportowe z podpisami siatkarzy reprezentacji Polski, w tym koszulki Wilfredo Leóna i Pawła Zatorskiego, czapka Roberta Kubicy, piłka z podpisem Agaty Mróz i reprezentantek Polski w siatkówce, a także medal Brajana za zajęcie drugiego miejsca w biegu Niepodległości, zdobyty przed chorobą.

Dzięki zeszłorocznej edycji Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna, pomoc trafiła do Bieszczadzkiego Stowarzyszenia „Promyk Nadziei", które zajmuje się opieką i rehabilitacją niepełnosprawnych dzieci. Tym razem zebrane pieniądze trafią do dwóch braci. Franek urodził się z zespołem Downa. Zdiagnozowano u niego również wadę serca i szereg innych chorób, przez co potrzebuje stałej rehabilitacji. Sytuacja Brajana jest trudniejsza, gdyż chłopiec walczy z chorobą nowotworową. Przeszedł już kilka zabiegów i operacji, ale czeka go nadal długie, bardzo kosztowne leczenie. Dlatego pomoc i wsparcie uczestników crossu są bezcenne.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 26075,00 $ tona 3,01% 25 wrz
 Cynk 2503,00 $ tona -1,15% 25 wrz
 Aluminium 2182,00 $ tona -0,77% 25 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.