Złoty medal EcoVadis dla PKP Energetyka

zk

14.02.2022 18:21 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Transport, Elektromobilność Złoty medal EcoVadis dla PKP Energetyka

Partnerzy portalu

Złoty medal EcoVadis dla PKP Energetyka - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Pixabay

Działania na rzecz zrównoważonego rozwoju prowadzone przez PKP Energetyka zostały nagrodzone złotym medalem EcoVadis. Spółka już po raz drugi z rzędu jest laureatem tego prestiżowego wyróżnienia – w zeszłym roku otrzymała srebrny medal.

Tegoroczna, złota nagroda oznacza, że PKP Energetyka znajduje się w gronie 4 proc. firm na świecie, które najlepiej wdrażają pozafinansowe (ESG) elementy zarządzania w swoich strategiach biznesowych i codziennym funkcjonowaniu.

W tym roku PKP Energetyka poprawiła swoje osiągnięcia w trzech z czterech głównych kategorii audytu: środowisko, prawa człowieka i prawa pracy oraz zrównoważonych zakupów. Ocena w kategorii etyki pozostała na niezmiennym, wysokim poziomie. Łącznie pozwoliło to osiągnąć firmie notę 70 punktów, co uplasowało spółkę w 96 percentylu. Oznacza to, że działania firmy zostały ocenione lepiej niż 96 proc. podmiotów na całym świecie, które również badane są przez EcoVadis. Warto zauważyć, że Platforma EcoVadis co rok dokonuje oceny na nowo, a wraz z rosnącą świadomością sektora biznesowego w zakresie zrównoważonego rozwoju, rosną również wymagania audytora.

Jako firma silnie zakorzeniona w sektorach transportu i energetyki, doskonale rozumiemy wyzwania środowiskowe, którym musimy obecnie stawić czoła. Cieszę się, że skutecznie na nie odpowiadamy. Kolejne wyróżnienie w rankingu EcoVadis potwierdza słuszność strategii rozwoju obranej przez PKP Energetyka w obszarze zrównoważonego rozwoju. Tegoroczna nagroda to dowód na to, że z roku na rok się rozwijamy dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników PKP Energetyka -  mówi Beata Górniak, członek zarządu PKP Energetyka.Wyróżnienie przyznawane przez EcoVadis to kolejna nagroda, która w ostatnim czasie trafiła do PKP Energetyka. Potwierdzeniem skuteczności działań prowadzonych w obszarze zrównoważonego rozwoju jest także nagroda w konkursie Liderzy ESG za wypracowaną w firmie Strategię ESG. W styczniu br. firma po raz czwarty zdobyła prestiżowy tytuł TOP Employer przyznawany najlepszym pracodawcom w Polsce oraz, po raz drugi, tytuł Kincentric Best Employer, przyznawany firmom posiadającym najwyższy wskaźnik zaangażowania wśród pracowników.

EcoVadis to niezależna, międzynarodowa agencja, która zajmuje się oceną polityk korporacyjnych w zakresie zrównoważonego rozwoju. Unikatowa metodyka oceny społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw ze 155 krajów obejmuje ponad 21 podstawowych wskaźników CSR oraz 198 kategorii w kontekście zrównoważonych zakupów. Już ponad 55 tys. firm współpracuje z EcoVadis na rzecz zmniejszania ryzyka, stymulowania innowacji oraz budowania jawności i zaufania między partnerami biznesowymi. Metodyka badania opiera się o międzynarodowe standardy, takie jak Global Reporting Index (GRI), ISO 26000 oraz założenia Global Compact i cele ONZ.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.