Wynik wyszukiwania - "zyska" - Wiadomości

Zyska zapowiada krajowego operatora innowacji dolin wodorowych

W przyszłym roku powinien rozpocząć działalność krajowy operator innowacji dolin wodorowych, koordynujący działania w zakresie rozwoju gospodarki wodorowej – zapowiedział w czwartek w Karpaczu wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.
08.09.2023

Zyska: w ciągu ostatnich lat osiągnęliśmy niewyobrażalny postęp w rozwoju OZE

W ciągu ostatnich lat osiągnęliśmy niewyobrażalny postęp w rozwoju OZE, przekraczając w styczniu 23 GW mocy zainstalowanej. Chcielibyśmy, aby w 2040 r. w Polsce osiągnięto czterokrotny wzrost mocy pochodzącej z OZE - mówił w środę w Studiu PAP wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.
05.04.2023

Wiceminister Ireneusz Zyska o rozwoju wodoru w Kielcach

Transformacja energetyczna, w tym rozwój nowoczesnych technologii to główne tematy rozmów podczas XXV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX. W wydarzeniu, które odbyło się 8 marca 2023 r., udział wziął wiceminister klimatu i środowiska, Pełnomocnik rządu ds. OZE Ireneusz Zyska.
09.03.2023

Wiceminister Ireneusz Zyska na VIII Europejskim Kongresie Samorządów

Wszystko, co robimy na poziomie rządowym i samorządowym, robimy dla społeczeństwa. Chodzi o dostawę taniej, odnawialnej, czystej energii zarówno do gospodarstw domowych, jak i do przemysłu – mówił wiceminister klimatu i środowiska, pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii podczas VIII Europejskiego Kongresu Samorządowców, który odbył się 6 marca 2023 r. w Mikołajkach.
07.03.2023

Zyska z wizytą studyjną w Danii w sprawie biogazu i biometanu

Na zaproszenie Ambasady Królestwa Danii w Polsce, wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska wziął udział w dwudniowej wizycie studyjnej, która poświęcona była wymianie doświadczeń i potencjalnej współpracy Polski i Danii w obszarze biogazu i biometanu. W spotkaniach, które odbyły się 13 i 14 lutego 2023 r. uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz samorządów.
14.02.2023

„Rozwój kogeneracji w oparciu o biogaz komunalny”. Rusza nowy nabór wniosków

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 13 lutego 2023 r. rozpocznie nowy nabór wniosków w ramach programu „Rozwój kogeneracji w oparciu o biogaz komunalny”.
09.02.2023

Zyska: wszystkim zależy na rozwoju morskiej energetyki wiatrowej

MI nie rozstrzygnęło postępowania w sprawie pozwoleń dla morskich farm wiatrowych na jedną z koncesji na Bałtyku, o którą wnioskowały spółki Orlenu, Shella, EDF, Equinora i RWE. Wiceszef resortu klimatu Ireneusz Zyska wskazał, że sprawa dotyczy drugiej fazy inwestycji. Jest przekonany, że wszelkie wątpliwości zostaną wyjaśnione. "Wszystkim zależy na tym, by morska energetyka wiatrowa rozwijała się w Polsce"" - powiedział PAP.
21.01.2023

Zmiany w prawie wodorowym już w pierwszym kwartale br

Projekt zmian w prawie dotyczący rozwoju branży wodorowej może trafić do Sejmu jeszcze w pierwszym kwartale br. - zapowiedział w rozmowie z PAP wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska. Dodał, że przygotowywane są też przepisy, które pozwolą magazynować wodór w kawernach solnych.
20.01.2023

Zyska o budowie fabryki wież dla morskiej energetyki wiatrowej

- Już dzisiaj wiele polskich firm bierze udział w realizacji projektów offshore wind na świecie. Nadszedł czas, aby wykorzystać ten cenny zasób do budowy polskich farm wiatrowych na Bałtyku i wzmacniać polski local content – powiedział wiceminister klimatu i środowiska, Ireneusz Zyska podczas zawarcia umowy pomiędzy spółkami ARP S.A., Baltic Towers sp. z o.o. oraz GRI Renewable Industries, S.L. dotyczącej realizacji wspólnego przedsięwzięcia w zakresie budowy nowej fabryki wież dla morskiej energetyki wiatrowej (MEW). Wydarzenie
19.01.2023

Wiceminister Ireneusz Zyska na konferencji Areopag Energetyki Odnawialnej

Możliwości mocy przyłączeniowych oraz rozwój odnawialnych źródeł energii to główne tematy rozmów podczas konferencji Areopag Energetyki Odnawialnej. W panelu „Bieżące bariery dla generacji z odnawialnych źródeł energii”, który odbył się 21 grudnia 2022 r., udział wziął wiceminister klimatu i środowiska, pełnomocnik rządu ds. OZE Ireneusz Zyska.
22.12.2022

Zyska: moglibyśmy magazynować wodór o potencjale energetycznym 10 tys. TWh

Opracowania naukowe wskazują, że Polska może być energetycznym spichlerzem Europy. Moglibyśmy magazynować wodór o potencjale energetycznym 10 tys. TWh – powiedział w środę wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.
08.12.2022

Polska i Islandia wspólnie o współpracy wodorowej

Kwestie dotyczące współpracy w obszarze wodoru, geotermii i redukcji emisji CO2 były głównym tematem rozmów wiceministra klimatu i środowiska Ireneusza Zyski z delegacją Islandii, pod przewodnictwem Hannesa Heimissona - nowo powołanego Ambasadora Islandii w Polsce. Spotkanie odbyło się 1 grudnia 2022 r. w Warszawie.
05.12.2022

Zyska: mamy ambicje i potencjał do tego, by być eksporterem dojrzałych technologii wodorowych

Mamy ambicje i potencjał do tego, żeby w perspektywie tej dekady być eksporterem dojrzałych technologii wodorowych – powiedział w środę podczas konferencji w Szczecinie wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.
30.11.2022

Wiceminister Zyska: rozwój morskiej energetyki wiatrowej to kwestia bezpieczeństwa, a nawet suwerenności energetycznej Polski

„Raport przedłożony przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej musi zostać wzięty pod uwagę w pracach nad Polityką Energetyczną Polski” – ocenił w rozmowie z PAP Ireneusz Zyska, wiceminister klimatu i środowiska. Z danych zawartych w raporcie wynika, że do 2040 roku możemy wybudować turbiny wiatrowe dające nawet 33 GW prądu, czyli trzykrotnie więcej niż zakładano.
18.11.2022

Zyska: planowane zmiany ustawowe korzystne dla branży offshore

Rząd pracuje nad zmianą ustawy o OZE i o offshore, a planowane tam zmiany idą w kierunku postulatów zgłaszanych przez branżę morskiej energetyki wiatrowej - poinformował w środę wiceminister klimatu, pełnomocnik rządu ds. OZE Ireneusz Zyska.
16.11.2022

Zyska o 10h: decyzje co do budowy wiatraków państwo oddaje w ręce społeczeństwa

Najważniejszą zmianą w projekcie nowelizacji tzw. ustawy odległościowej jest to, że państwo oddaje decyzje w ręce społeczeństwa; to społeczność danej gminy będzie mogła decydować o zasadach dotyczących budowy farm wiatrowych - powiedział we wtorek w Studiu PAP wiceszef MKiŚ Ireneusz Zyska.
08.11.2022

Zyska: chcemy uznać biogazownie np. składowiskach odpadów za inwestycje celu publicznego

Biogazownie, które powstawałyby przy składowiskach odpadów lub oczyszczalni ścieków miałby zostać uznane za inwestycje celu publicznego, co wiązałoby się ograniczeniem obostrzeń administracyjnych - poinformował w poniedziałek wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.
07.11.2022

Zyska o finansowaniu elektrowni jądrowej: jest do udźwignięcia przez budżet państwa

Taki koszt jest do udźwignięcia przez budżet państwa - zapewnił w czwartek wiceszef MKiŚ Ireneusz Zyska, odnosząc się do finansowania elektrowni jądrowej w Polsce. Dodał, że rozmowy z partnerami biznesowymi, firmą Westinghouse, przyniosą "dobre rozwiązania" w kontekście montażu finansowego.
03.11.2022

Zyska na „Europejskim Tygodniu Wodoru”

Wiceminister Ireneusz Zyska zwrócił uwagę, że Unia Europejska stoi obecnie przed nowymi wyzwaniami w związku z kryzysem energetycznym, spowodowanym rosyjską inwazją na Ukrainę.
27.10.2022

Dolny Śląsk liderem w zakresie wymiany źródeł ciepła i termomodernizacji budynków wielorodzinnych. Pierwsze umowy w województwie w ramach programu „Ciepłe Mieszkanie” podpisane.

Ponad 10 mln złotych łącznie przekaże Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu gminom: Jaworzyna Śląska i Ząbkowice Śląskie. To dwie pierwsze gminy na Dolnym Śląsku, które podpisały stosowne umowy w ramach programu „Ciepłe Mieszkanie”. Dokumenty potwierdzili swoimi podpisami prezes zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu Łukasz Kasztelowicz oraz burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek i zastępca burmistrza Jaworzyny Śląskiej Justyna Chrebela.
03.10.2022

Wielkimi krokami zbliża się Energy Industry Mixer w Legnicy. To jedyne takie wydarzenie w regionie

Efektywność energetyczna, odzysk materiałów za pomocą technologii skoncentrowanej energii słonecznej, a także produkowania energii z odpadów to wiodące tematy nadchodzącej edycji Energy Industry Mixer. Przedstawiciele biznesu i samorządów już za kilka dni, dokładnie 21 września (środa) spotkają się, żeby porozmawiać w formule „speed dating”, czyli personalizowanych spotkaniach B2B. Organizatorami wydarzenia są Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz włoska firma Bosetti Global Consulting przy wsparciu Miasta Legnica.
19.09.2022

Zyska: Wodór to oszczędności od 314 do 332 mld euro rocznie w energetyce, przemyśle i transporcie

Zastosowanie wodoru pozwoli zaoszczędzić od 314 do 332 mld euro rocznie w energetyce, przemyśle i transporcie. W skali całej dekady, po roku 2030, możemy spodziewać się oszczędności od 3,5 mld euro do 7 mld euro - poinformował wiceminister Klimatu i Środowiska Ireneusz Zyska.
12.09.2022

Śląska Metropolia z dotacją do 35 autobusów elektrycznych, Rybnik – do 20 wodorowych

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii aż 90 000 000 zł dofinansowania na zakup 35 autobusów o napędzie elektrycznym. Rybnik planuje zakup 20 autobusów o napędzie wodorowym. Na tę inwestycję otrzyma z NFOŚiGW dofinansowanie w wysokości 45 500 000 zł. Cieszyn zakupi 6 autobusów o napędzie elektrycznym na co otrzyma 9 435 000 zł dotacji i 3 225 000 zł pożyczki. Natomiast Jastrzębie Zdrój dzięki dotacji w wysokości 26 341 065,00 zł i pożyczce 8 780 355,00 zł zakupi 11 a
07.09.2022

Zyska: będzie projekt o wsparciu korzystających z innych źródeł ciepła niż węgiel

Będzie projekt ustawy o wsparciu dla tych, którzy korzystają z innych źródeł ciepła niż węgiel - zapowiedziała wiceminister klimatu i środowiska Anna Łukaszewska-Trzeciakowska po senackiej debacie nad ustawą o dodatku węglowym.
03.08.2022

37. Posiedzenie Komitetu Sterującego Programu Rozwoju Elektromobilności

Wiceminister Klimatu i Środowiska wziął udział w 37. Posiedzeniu Komitetu Sterującego Programu Rozwoju Elektromobilności. Miało ono miejsce 2 sierpnia 2022 r.
03.08.2022

Wiceminister Zyska na Forum Miejskim WUF11

„Polityka miejska w zmieniającym się świecie” to temat Ministerialnego Okrągłego Stołu podczas Światowego Forum Miejskiego WUF11. W wydarzeniu, które odbyło się 27 czerwca 2022 r., udział wziął wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.
28.06.2022

II. Posiedzenie Rady Koordynacyjnej ds. Gospodarki Wodorowej

Podsumowanie naboru przedstawicieli Stron Porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej do Grup roboczych, prace nad pakietem legislacyjnym, głosowanie na Koordynatorów Grup roboczych to zagadnienia poruszone podczas II posiedzenia Rady Koordynacyjnej ds. Gospodarki Wodorowej, któremu przewodniczył Wiceminister Klimatu i Środowiska Ireneusz Zyska, Przewodniczący Rady Koordynacyjnej ds. Gospodarki Wodorowej. Spotkanie odbyło się 24 czerwca 2022 r.
28.06.2022

Wiceminister Ireneusz Zyska na Narodowym Kongresie Biometanu

„Jako Pełnomocnika Rządu ds. OZE niezmiernie cieszy mnie rosnące zainteresowanie wykorzystaniem biometanu. To sektor o wysokim potencjale rozwojowym, z którego należy skorzystać” – podkreślił wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska podczas wystąpienia otwierającego V Narodowy Kongres Biometanu. Wydarzenie odbyło się 30 maja 2022 r.
02.06.2022

IV Forum Energetyki Rozproszonej z udziałem sekretarza stanu, pełnomocnika rządu ds. OZE

Jak rozwijać energetykę rozproszoną – to temat przewodni IV Forum Energetyki Rozproszonej (IV FER), które odbędzie się 9 maja 2022 r. Wśród zaproszonych gości znalazł się Ireneusz Zyska – wiceminister klimatu i środowiska, pełnomocnik rządu ds. OZE. Obrady toczyć się będą w Klubie STUDIO (ul. Budryka 4).
09.05.2022

Wiceminister Ireneusz Zyska o Fit for 55 i OZE podczas pierwszego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Polityka klimatyczna UE, pakiet Fit for 55 oraz odnawialne źródła energii to tematy przewodnie dwóch paneli dyskusyjnych podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. W debatach, które odbyły się 25 kwietnia 2022 r., wziął udział wiceminister klimatu i środowiska, pełnomocnik rządu ds. OZE, Ireneusz Zyska.
26.04.2022

Wiceminister Ireneusz Zyska o energetyce rozproszonej w Tychach

Rozwój energetyki rozproszonej był głównym tematem wystąpienia wiceministra klimatu i środowiska Ireneusza Zyski podczas konferencji pn. „Bezpieczeństwo i transformacja energetyczna Polski i Unii Europejskiej. Kierunki, wyzwania, ryzyka, niezbędne działania”. Spotkanie, którego organizatorem była Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach odbyło się 20 kwietnia 2022 r.
21.04.2022

Powołanie Mazowieckiej Doliny Wodorowej

Wykorzystanie potencjału naukowo-badawczego w celu podejmowania innowacyjnych przedsięwzięć przemysłowych, projektów inwestycyjnych, oraz budowy wspólnych łańcuchów wartości gospodarki wodorowej to główny cel powołania Mazowieckiej Doliny Wodorowej.
08.04.2022

Wiceminister Ireneusz Zyska o rozwoju offshore wind w Polsce podczas polsko-norweskiego seminarium

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Ireneusz Zyska wziął udział w Polsko-Norweskim Seminarium Morskim i Dialogu Morskim podczas Nor-Shipping 2022. Wydarzenie miało miejsce 5 kwietnia 2022 r.
06.04.2022

Pierwsze posiedzenie Rady Koordynacyjnej do spraw Rozwoju Sektora Biogazu i Biometanu

W Ministerstwie Klimatu i Środowiska 29 marca 2022 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Koordynacyjnej do spraw Rozwoju Sektora Biogazu i Biometanu. Wydarzenie zainicjowało realizację postanowień Porozumienia o współpracy na rzecz rozwoju biogazu i biometanu, podpisanego 23 listopada 2021 r. Spotkaniu przewodniczył wiceminister Ireneusz Zyska, Pełnomocnik Rządu ds. OZE.
30.03.2022

Zyska: chcemy zwiększyć zużycie biogazu i biometanu oraz promować klastry energii

Zwiększenie wykorzystania biometanu, tworzenie klastrów energii, ułatwienia w rozwoju instalacji OZE, magazynowanie energii - to według wiceministra klimatu Ireneusza Zyski najważniejsze czynniki, które w najbliższym czasie mogą wpłynąć na rozwój energetyki odnawialnej w Polsce.
29.03.2022

Już 15 kwietnia rusza nabór w programie "Mój prąd 4.0"

Nabór wniosków w czwartej odsłonie programu "Mój prąd" rozpocznie się 15 kwietnia tego roku - poinformował na wtorkowej konferencji prasowej wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska. Dodał, że budżet programu to 350 mln zł, ale resort jest gotowy do jego powiększenia.
29.03.2022

Podpisano list intencyjny ws. powołania Klastra Wodorowo-Energetycznego Powiatu Legnickiego

– To ważny, historyczny moment. Budujemy niezależność energetyczną Polski, która w perspektywie dekady będzie się na naszych oczach zmieniać – powiedział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Ireneusz Zyska podczas uroczystości podpisania listu intencyjnego, która odbyła się w Legnicy 25 marca 2022 r.
28.03.2022

Tauron właścicielem nowej instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii w Zakopanem

W Zakopanem odbyła się uroczystość przekazania do użytku instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii, która została przyłączona przez Tauron Polska Energia na potrzeby Centrum Szkoleniowego Księżówka. W wydarzeniu, które odbyło się 17 marca 2022 r., uczestniczył Ireneusz Zyska, wiceminister klimatu i środowiska, Pełnomocnik Rządu ds. OZE.
18.03.2022

Polska musi budować niezależność energetyczną opartą na OZE

Im szybciej zbudujemy niezależność energetyczną naszego kraju, tym lepiej – powiedział w czwartek w Zakopanem wiceminister klimatu i środowiska, pełnomocnik rządu ds. odnawialnych źródeł energii Ireneusz Zyska, odnosząc się do rosyjskiego szantażu energetycznego.
18.03.2022

Zyska: ponad 180 podmiotów przystąpiło do porozumienia offshorowego

Obecnie stronami porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce jest ponad 180 podmiotów - przekazał wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska. Jednym z celów porozumienia jest udział polskich firm w łańcuchu dostaw dla offshore.
16.03.2022

Powołano Śląsko-Małopolską Dolinę Wodorową

W Muzeum Śląskim w Katowicach, 31 stycznia 2022 r., uroczyście powołano Śląsko-Małopolską Dolinę Wodorową, stanowiącą realizację Polskiej Strategii Wodorowej. W wydarzeniu wzięli udział wiceminister klimatu i środowiska, Pełnomocnik rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii Ireneusz Zyska i wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Paweł Kolczyński.
01.02.2022

Wiceminister Zyska o inicjatywie „Koniec z betonem w centrach miast”

Działania w zakresie adaptacji miast do zmian klimatu to główny temat rozmów podczas międzyresortowego spotkania koordynacyjnego dot. inicjatywy „Koniec z betonem w centrach miast”. W wydarzeniu, które odbyło się 28 stycznia 2022 r., udział wziął wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.
31.01.2022

Zyska: na koniec 2021 r. mieliśmy prawdopodobnie ponad 800 tys. prosumentów

Nie ma jeszcze oficjalnych danych, ale na koniec 2021 roku w Polsce prawdopodobnie funkcjonowało już 800 tys. prosumentów - poinformował w środę w Sejmie wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.
27.01.2022

Wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska na konferencji Powerpol 2022

Pełnomocnik rządu ds. OZE, wiceminister klimatu i środowiska, Ireneusz Zyska uczestniczył 24 stycznia 2022 r. w konferencji Powerpol 2022. Spotkanie było okazją do wymiany poglądów i dyskusji o najbardziej aktualnych kwestiach dotyczących transformacji energetycznej, źródeł zielonej energii oraz roli wodoru.
26.01.2022

Wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska na konferencji Areopag energetyki odnawialnej

Pełnomocnik rządu ds. OZE Ireneusz Zyska uczestniczył 9 grudnia 2021 r. w konferencji „Areopag Energetyki Odnawialnej”, zorganizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Efektywności im. prof. Krzysztofa Żmijewskiego. Spotkanie było okazją do wymiany poglądów, jak i rozmów o najbardziej aktualnych wyzwaniach i problemach przed, jakimi obecnie stoi branża odnawialnych źródeł energii (OZE).
10.12.2021

„Zielony wodór z OZE w Polsce”: Wodoryzacja polskiej gospodarki tylko przy rozwoju OZE

Roczne zapotrzebowanie na wodór w Polsce w 2040 roku przekroczy 100 TWh. Jednak obecnie tempo i plany rozwoju odnawialnych źródeł nie dają szans na zaspokojenie przyszłej podaży. Konieczna jest likwidacja barier oraz wprowadzenie ułatwień dla budowy odnawialnych źródeł energii, w szczególności energetyki wiatrowej, która będzie podstawą funkcjonowania gospodarki wodorowej.
08.12.2021

Polska na europejskim podium w produkcji wodoru

Polska jest trzecim w Unii Europejskiej i piątym na świecie producentem wodoru - poinformował w środę w Sejmie wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska. Jak dodał, zgodnie z polską strategią wodorową do 2030 r. mają powstać 32 stacje tankowania i bunkrowania wodoru.
01.12.2021

Komisja Europejska zgodziła się na wydłużenie systemu aukcyjnego dla OZE do 31 grudnia 2027 roku

30 listopada Komisja Europejska poinformowała w komunikacie prasowym o akceptacji przedłużenia systemu aukcyjnego - głównego polskiego programu wsparcia wytwórców energii ze źródeł odnawialnych.
01.12.2021

Zyska: przygotowaliśmy nowelizację pod prosumenckie projekty parasolowe

Przygotowany został projekt ustawy, który odnosi się do realizowanych przez samorządy parasolowych projektów OZE - zapewnił we wtorek wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.
01.12.2021

Zyska: projekt senacki dot. OZE szkodliwy i nieodpowiedzialny

Senacki projekt noweli o OZE jest szkodliwy, nieodpowiedzialny, rekomenduję jego odrzucenie - stwierdził w środę w Senacie wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska. Dodał, że zaproponowane przepisy są sprzeczne z poselskim projektem ustawy o odnawialnych źródłach energii.
25.11.2021

Zyska: roczne straty związane z obecnym systemem rozliczeń z prosumentami mogą sięgnąć 1 mld zł

Do końca roku będziemy mieli zapewne 1 mln instalacji fotowoltaicznych. Roczne straty związane z obecnym systemem rozliczeń z prosumentami mogą sięgnąć 1 mld zł – powiedział wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska w środę w Senacie.
25.11.2021

Kierownictwo resortu klimatu i środowiska na konferencji EuroPOWER & OZE Power

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, a także wiceministrowie – Ireneusz Zyska i Jacek Ozdoba, wzięli udział w konferencji EuroPOWER & OZE Power.
19.11.2021

Wiceminister Ireneusz Zyska: Nowe rozwiązania systemu prosumenckiego mają wspierać działania samorządów

Ministerstwo Klimatu i Środowiska w porozumieniu z przedstawicielami samorządów terytorialnych opracowało propozycje rozwiązań, które umożliwią skuteczną realizację już rozpoczętych tzw. projektów parasolowych. Z proponowanych rozwiązań może skorzystać blisko 94 tys. prosumentów.
17.11.2021

Wiceminister Ireneusz Zyska na Forum Gospodarki Morskiej

Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 roku z perspektywą do 2040 r. oraz prace nad Polskim Porozumieniem Wodorowym to tematy przewodnie poruszone podczas panelu „Energia Odnawialna” w ramach Forum Gospodarki Morskiej w Gdyni. W wydarzeniu, które odbyło się 8 października 2021 r., udział wziął wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.
12.10.2021

Otwarcie targów WETEX z udziałem wiceministra Ireneusza Zyski

Wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska wziął udział w uroczystym otwarciu targów WETEX w ramach dubajskiego Expo 2021 oraz w seminarium „Zielone inwestycje a globalne wyzwania klimatyczne”. Wydarzenia miały miejsce 5 października 2021 r.
06.10.2021

VII Ogólnopolski Kongres Geotermalny

28 września 2021 r. wiceministrowie klimatu i środowiska Ireneusz Zyska i Piotr Dziadzio uczestniczyli w VII Ogólnopolskim Kongresie Geotermalnym. Głównym tematem wystąpień był rozwój wykorzystania geotermii w Polsce.
01.10.2021

Wiceminister Zyska na konferencji „Energia Nowoczesnych Miast”

Nowoczesne technologie energetyczne w miastach to główny temat rozmów podczas konferencji „Energia Nowoczesnych Miast”. W wydarzeniu, które odbyło się 30 września 2021 r., udział wziął wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.
01.10.2021

Zyska: uważam, że wodór to przyszłość transportu ciężkiego

Czekamy na wdrożenie wodoru do masowej produkcji, do masowego zastosowania, co też pozwoli na obniżenie kosztów – powiedział we wtorek wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska. Zaznaczył, że jego zdaniem wodór to "przyszłość transportu ciężkiego".
15.09.2021

Wiceminister Ireneusz Zyska o przyszłości wodoru

Rozwiązania technologiczne dotyczące wodoru to główny temat rozmów podczas spotkania z inicjatorami Podkarpackiej Doliny Wodorowej. W wydarzeniu, które odbyło się 3 września 2021 r. w Nowej Sarzynie, udział wziął wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.
08.09.2021

Konferencja GAZTERM z udziałem wiceministra Ireneusza Zyski

Rola gazu w transformacji energetycznej to główny temat konferencji GAZTERM, w której 30 sierpnia 2021 r., uczestniczył wiceminister klimatu i środowiska, pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii Ireneusz Zyska.
02.09.2021

Konferencja GAZTERM z udziałem wiceministra Ireneusza Zyski

Rola gazu w transformacji energetycznej to główny temat konferencji GAZTERM, w której 30 sierpnia 2021 r., uczestniczył wiceminister klimatu i środowiska, pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii Ireneusz Zyska.
01.09.2021

Wiceminister Zyska o przyszłości klastrów energii w Polsce

Kierunki transformacji energetyki i rola klastrów energetycznych w rozwoju odnawialnych źródeł energii to główne tematy „Konferencji dla Klastrów Energii”, w której uczestniczył wiceminister klimatu i środowiska, pełnomocnik Rządu ds. OZE, Ireneusz Zyska. Wydarzenie odbyło się 23 sierpnia 2021 r. w Dusznikach-Zdroju.
25.08.2021

Wiceminister Ireneusz Zyska o rozwoju Śląskiej Doliny Wodorowej

Wykorzystanie potencjału Śląska, a także korzyści z transformacji źródeł wytwarzania energii opartych na wodorze to główny temat spotkania, inicjującego powołanie Śląskiej Doliny Wodorowej. W wydarzeniu, które odbyło się 10 sierpnia 2021 r. w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, udział wziął wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.
11.08.2021

Rząd planuje przyjąć uchwałę ws. portu instalacyjnego dla offshore w III kwartale

Rada Ministrów planuje przyjąć w III kwartale br. uchwałę ws. budowy w Porcie Gdynia terminala instalacyjnego dla morskich farm wiatrowych - wynika z nowego wpisu do Wykazu prac legislacyjnych i programowych.
28.07.2021

Wiceminister Zyska z wizytą studyjną w Cierpicach

Budownictwo drewniane, obejmujące budowę budynków mieszkalnych, było głównym tematem rozmów podczas wizyty studyjnej wiceministra klimatu i środowiska Ireneusza Zyski w zakładzie produkcyjnym w Cierpicach.
12.07.2021

Wiceminister Zyska o kierunkach rozwoju OZE

Nowe produkty na giełdzie i kontraktu cPPA (ang. Corporate Power Purchase Agreement) to główny temat rozmów podczas debaty organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej i Towarowej Giełdy Energii. W wydarzeniu, które odbyło się 2 lipca 2021 roku, udział wziął wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.
05.07.2021

Wiceminister Zyska o „Polskim Ładzie” na Śląsku

Transformacja energetyczna, rozwój fotowoltaiki oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce to główne tematy debaty dot. „Polskiego Ładu”, która odbyła się 30 czerwca 2021 roku w Mysłowicach. W spotkaniu uczestniczyli m.in. wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska oraz wiceprezydent Mysłowic Mateusz Targoś.
02.07.2021

Zyska: zmiana w systemie rozliczeń prosumentów nastąpi w 2022 roku

Zmiana w systemie rozliczeń dla nowych prosumentów jest konieczna i potrzebna, na pewno nastąpi w 2022 roku – podkreślił we wtorek wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.
29.06.2021

Minister Kurtyka oraz wiceminister Zyska na III Forum Energetyki Rozproszonej

Lokalny wymiar transformacji energetycznej to temat przewodni III Forum Energetyki Rozproszonej. W wydarzeniu, które odbyło się 25 czerwca 2021 roku, udział wzięli minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka oraz wiceminister Ireneusz Zyska.
28.06.2021

Wiceminister Zyska o programach NFOŚiGW w Dusznikach Zdroju

Programy „Klimatyczne Uzdrowiska” oraz „Czyste Powietrze” to główne tematy rozmów wiceministra klimatu i środowiska Ireneusza Zyski z samorządowcami podczas wizyty w Dusznikach Zdroju. Spotkania odbyły się 14 czerwca 2021 roku.
15.06.2021

WP Law Kancelaria Prawna Woźniccy & Partners sp.j.

Prawo ochrony środowiska i sprawy środowiskowe
ocena oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko,pomoc w uzyskaniu decyzji środowiskowych,przywrócenie stosunków wodnych,prawo,prawo ochrony środowiska,system kaucyjny,audyty karne,audyty cywilne,doradztwo prawne,doradztwo prawne dla osób prawnych,doradztwo prawne spółek,doradztwo prawne NGO,doradztwo prawne dla osób fizycznych,postępowania przedsądowe,negocjacje,likwidacja szkód,likwidacja szkód środowiskowych,obsługa postępowań administracyjnych,obsługa postępowań sądowo-administracyjnych,ocena oddziaływania postępowania na środowisko,audyty administracyjne

Dziękujemy za wysłane grafiki.