IV Forum Energetyki Rozproszonej z udziałem sekretarza stanu, pełnomocnika rządu ds. OZE

zk

09.05.2022 06:17 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Energetyka, OZE IV Forum Energetyki Rozproszonej z udziałem sekretarza stanu, pełnomocnika rządu ds. OZE

Partnerzy portalu

IV Forum Energetyki Rozproszonej z udziałem sekretarza stanu, pełnomocnika rządu ds. OZE - ZielonaGospodarka.pl
Fot. AGH

Jak rozwijać energetykę rozproszoną – to temat przewodni IV Forum Energetyki Rozproszonej (IV FER), które odbędzie się 9 maja 2022 r. Wśród zaproszonych gości znalazł się Ireneusz Zyska – wiceminister klimatu i środowiska, pełnomocnik rządu ds. OZE. Obrady toczyć się będą w Klubie STUDIO (ul. Budryka 4).

Debata skoncentruje się na najistotniejszych aspektach lokalnego wymiaru transformacji energetycznej w Polsce oraz miejscu energetyki rozproszonej, zwłaszcza lokalnych inicjatyw energetycznych, w dokumentach strategicznych i programowych. Przewidziana jest prezentacja założeń projektu „Strategii rozwoju energetyki rozproszonej w Polsce” oraz dyskusja nad nimi w gronie kluczowych interesariuszy. Wśród znamienitych gości wydarzenia warto podkreślić obecność Ireneusza Zyski – wiceministra klimatu i środowiska, pełnomocnika rządu ds. OZE – który przybliży zebranym rolę energetyki rozproszonej w polskiej transformacji energetycznej.

Prelegentami i uczestnikami debat IV FER będą zarówno politycy odpowiedzialni za transformację energetyczną, jak i liderzy lokalnych inicjatyw energetycznych, przedsiębiorcy, reprezentanci izb gospodarczych, spółek energetycznych, środowisk naukowych oraz administracji centralnej i samorządowej.

Program

Udział w IV Forum Energetyki Rozproszonej jest bezpłatny (rejestracja została zakończona).

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy zastrzegają sobie możliwość ograniczenia uczestnictwa w wydarzeniu do jednego przedstawiciela instytucji.

Zgłoszenie chęci udziału musi zostać potwierdzone przez organizatorów. Następnie osoby zarejestrowane otrzymają na swoje adresy e-mail dalsze informacje organizacyjne.

Wydarzenie będzie transmitowane na kanale YouTube projektu KlastER.

Organizatorami IV Forum Energetyki Rozproszonej są członkowie konsorcjum MENAG realizującego projekt „Rozwój energetyki rozproszonej w klastrach energii (KlastER)”: Akademia Górniczo-Hutnicza, Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Narodowe Centrum Badań Jądrowych. Partnerem wydarzenia jest Województwo Małopolskie. Projekt KlastER jest realizowany na podstawie umowy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w ramach strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych GOSPOSTRATEG. Wśród celów projektu znajdują się m.in. wypracowanie strategii rozwoju klastrów energii w Polsce, utworzenie Sieci Kompetencji ds. Energetyki Rozproszonej jako szerokiej platformy współpracy wszystkich interesariuszy, wypracowanie i wdrożenie rozwiązań wspierających zarządzanie w klastrach energii, a także działalność popularyzatorska i edukacyjna.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.