Wielkimi krokami zbliża się Energy Industry Mixer w Legnicy. To jedyne takie wydarzenie w regionie

zk

19.09.2022 14:11 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Energetyka, OZE Wielkimi krokami zbliża się Energy Industry Mixer w Legnicy. To jedyne takie wydarzenie w regionie

Partnerzy portalu

Wielkimi krokami zbliża się Energy Industry Mixer w Legnicy. To jedyne takie wydarzenie w regionie - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

Efektywność energetyczna, odzysk materiałów za pomocą technologii skoncentrowanej energii słonecznej, a także produkowania energii z odpadów to wiodące tematy nadchodzącej edycji Energy Industry Mixer. Przedstawiciele biznesu i samorządów już za kilka dni, dokładnie 21 września (środa) spotkają się, żeby porozmawiać w formule „speed dating”, czyli personalizowanych spotkaniach B2B. Organizatorami wydarzenia są Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz włoska firma Bosetti Global Consulting przy wsparciu Miasta Legnica.

Energy Industry Mixer nie powstałby bez udziału partnerów, którzy mają kluczowe znaczenie. Współorganizatorami przedsięwzięcia są: Confindustria Polonia, Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska, Stowarzyszenie Elektryków Polskich oraz Energemini Polska. Do tego grona dołączyło również miasto Legnica – od lat zaangażowane we wsparcie biznesu i aktywną współpracę z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Podmioty te dotychczas zorganizowały już kilka wspólnych wydarzeń, w tym „Strefę dla Biznesu”, bezpłatne spotkanie dla przedsiębiorców chcących rozwijać swój biznes lub inwestować w Legnicy i okolicach.

Tym razem, z myślą o rozwoju regionu, LSSE i miasto Legnica połączyły siły przy organizacji III edycji Energy Industry Mixer, który zaplanowano na 21 września 2022 roku, w Centrum Konferencyjnym LSSE przy ul. Rycerskiej 24 w Legnicy. Start o godzinie 9:00.

Wydarzenie zainauguruje Ireneusz Zyska – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii.

– Tegoroczna edycja Energy Industry Mixer kładzie nacisk na bieżące problemy miast i gmin. Działamy przy wsparciu miasta Legnica i cieszymy się, że będziemy mogli w naszej siedzibie gościć wielu zagranicznych oraz polskich ekspertów w zakresie efektywności energetycznej. Zaprosiliśmy do udziału także lokalnych samorządowców. W harmonogramie przewidziane są dyskusje m.in. o wzrastających cenach energii, przetwarzaniu energii z odpadów komunalnych, przemysłowych i rolniczych, których liczna produkcja jest dużym wyzwaniem dla miast i gmin. Mam przekonanie, że razem znajdziemy skuteczne rozwiązania – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– Legnica od lat podejmuje działania na rzecz promocji rozwiązań, które mają w dłuższym okresie przyczynić się do oszczędności energii. W kontekście zarządzania miastem to wielkie wyzwanie, ale też nasza codzienność. Cieszy, że Legnica na czas konferencji, będzie miejscem dyskusji o ważnych sprawach, istotnych także z punktu widzenia mieszkańców – mówi Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Spotkania w formule B2B Smart Mixer
Energy Industry Mixer III odbędzie się w atrakcyjnej formule B2B Smart Mixer. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w dwóch typach spotkań – B2B oraz face to face. Poprzedzi je konferencja plenarna.
•    Spotkania B2B – wieloosobowe przy stołach rotacyjnych. To czas dla reprezentantów miast i gmin na zapoznanie się z możliwościami technologicznymi oferowanymi przez ekspertów.
•    Spotkania dwustronne 1 to 1 – przedstawiciele miast i gmin w sposób dedykowany będą mogli porozmawiać z ekspertami z sektorów zajmujących się tematyką przewodnią wydarzenia i zaprezentować im swoje indywidualne potrzeby.

Wśród Kluczowych Uczestników przedsięwzięcia znalazły się włoskie firmy, tj.: Fata EPC, Termomeccanica, Enerbrain, Montana, Ecotermica, BTS Biogas, Pietro Fiorentini, Amut, WTEC Gieffepi Group. Sponsorem Głównym Energy Industry Mixer jest Santander Bank Polska. Wśród miast biorących udział w wydarzeniu są m.in. Warszawa, Wrocław i Trójmiasto.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli m.in. Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Ambasada Republiki Włoskiej w Warszawie, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, NFOIŚ Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. oraz Powiat Legnicki.

***
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna – działa w południowo-zachodniej Polsce, na terenie województwa dolnośląskiego, jednego z najdynamiczniej rozwijających się obszarów w Polsce. W 2022 r. przypada 25-lecie istnienia spółki. LSSE do dziś to 77 inwestorów z wielu zakątków świata, blisko 1,4 tys. ha terenów inwestycyjnych. Ponad 12 mld zł inwestycji i – przede wszystkim – blisko 20 tys. miejsc pracy, aż dwukrotnie więcej niż inwestorzy planowali.

Bosetti Global Consulting
– to firma doradcza od ponad 20 lat zajmująca się rozwojem włoskiego przemysłu w Polsce. Organizator Energy Industry Mixer, w którym w poprzednich edycjach wzięło udział ponad 150 firm i instytucji polskich oraz zagranicznych. W trakcie tych wydarzeń odbyło się ponad 500 spotkań biznesowych, których celem było nawiązanie strategicznych kontaktów biznesowych między poszczególnymi firmami, dzięki nim w najbliższej przyszłości możliwa będzie realizacja nowych przedsięwzięć lub nowych projektów inwestycyjnych.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 29225,00 $ tona -1,06% 2 lut
 Cynk 3349,00 $ tona -2,62% 2 lut
 Aluminium 2572,00 $ tona -1,46% 2 lut
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.