12 edycja Międzynarodowej Konferencji Offshore Wind Logistics & Supplies

jj

08.09.2023 09:55 Źródło: PTMEW
Strona główna Energetyka, OZE 12 edycja Międzynarodowej Konferencji Offshore Wind Logistics & Supplies

Partnerzy portalu

12 edycja Międzynarodowej Konferencji Offshore Wind Logistics & Supplies - ZielonaGospodarka.pl
Il. PTMEW

Po raz dwunasty Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej organizuje w Gdyni  jednym z centrów bałtyckiej gospodarki morskiej, wielkie spotkanie przemysłu offshore wind z całej Europy.

Konferencja Offshore Wind – Logistics & Supplies ma już swoje stałe miejsce w kalendarzu wydarzeń związanych z rozwojem gospodarczym sektora morskiego w naszym regionie. 

Podczas tej edycji obok paneli tematycznych dotyczących najnowszych osiągnięć technicznych w poszczególnych obszarach dostaw komponentów i usług dla morskich farm wiatrowych, rozmowy będą dotyczyć także prawnych i technicznych aspektów kontraktowania zamówień w branży morskiej energetyki wiatrowej. 

W tegorocznej agendzie konferencji dzięki Partnerom z firmy Vestas nie zabraknie bieżących wątków związanych z budową w Polsce fabryki morskich turbin wiatrowych, wież wiatrowych, przygotowania polskich portów oraz usługodawców do funkcji związanych ze wsparciem procesu budowy oraz z serwisem morskich farm wiatrowych. Zostaną zaprezentowane wnikliwe analizy i opinie ekspertów związane z realnym potencjałem polskiego przemysłu w zakresie projektowania technicznego infrastruktury MFW, omówiony będzie stan przygotowania polskiego łańcucha dostaw do zaoferowania rynkowi nowych produktów w formule generalnego wykonawstwa.

Nie zabraknie rzetelnego podsumowania i wyciągnięcia konstruktywnych wniosków  z trwającego procesu kontraktowania usług i komponentów dla projektów morskich farm wiatrowych z tzw. pierwszej fazy. Z przedstawicielami deweloperów, instytucji finansujących oraz wspierających rozwój polskich przedsiębiorstw będzie można otwarcie porozmawiać o zintegrowanej strategii tworzenia silnego, lokalnego łańcucha dostaw.

Goście Konferencji otrzymają praktyczną i trudną do zdobycia gdziekolwiek indziej, sprawdzoną informację nt. praktyki oraz ram prawnych regulujących mechanizm zamówień w branży offshore. 

W tym roku przygotowane zostały także atrakcje w postaci możliwości zwiedzenia jednostek pływających, wykorzystywanych w procesie badań środowiskowych oraz obsługi i eksploatacji morskich farm wiatrowych. Partnerzy – FRS Windcat Polska Sp. z o.o. oraz Baltic Diving Solutions Sp. z o.o. udostępnią zwiedzającym jednostki HydroCat 55 – pierwsza na świecie jednostka CTV zbudowana w technologii H2-ready oraz Baltic Surveyor – jednostka badawczo-pomiarowa, wykonująca m. in. pełen zakres kampanii geofizycznej w ramach oceny oddziaływania na środowisko. Jednostki zacumowane będą w Basenie Prezydenckim Portu Gdynia, w bezpośrednim sąsiedztwie hotelu Courtyard by Marriott Waterfront Gdynia, w którym tradycyjnie odbywa się konferencja.

Hydrocat 55, fot. PTMEW


Hydrocat 55, fot. PTMEW


Baltic Surveyor, fot. PTMEW


Baltic Surveyor, fot. BDS

Serdecznie zachęcamy do udziału w Wydarzeniu! 

Partnerami Strategicznymi Konferencji są: 

  • Tele-Fonika Kable S.A. / JDR
  • FRS WindCat Polska Sp. z o.o.


Partnerzy Główni:

Seaway7, Ramboll, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Orsted, PGE Baltica Sp. z o.o., Forte IX,  DEME Group

Ostatnie wolne miejsca dostępne są w zakładce „Registration” na www.offshore-conference.pl

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.