POWER CONNECT EXPO_2024_strona główna
GEOFUSION
Energetyka, OZE

Baltic Power na ostatniej prostej [wideo]

Podczas tegorocznej konferencji PSEW w Świnoujściu, Piotr Ostrowski, zastępca dyrektora projektu Baltic Power, opowiedział o postępach w realizacji najbardziej zaawansowanego projektu offshore wind w Polsce. Prace przebiegają bez zakłóceń, a już w przyszłym roku możemy spodziewać się pierwszych widocznych efektów na morzu.

15.07.2024, 10:00
Energetyka, OZE

Włącz się w Power Connect. Pierwsze energetyczne targi w Gdańsku

Pierwsza edycja Targów Energetycznych POWER CONNECT EXPO 2025 odbędzie się w Gdańsku, w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym AMBEREXPO, w dniach 26-27 marca 2025 roku.

12.07.2024, 13:42
Energetyka, OZE

ONDE chce podwoić swój portfel, a Paweł Przybylski wie, jak to zrobić [wywiad]

Wiadomość, że po 13 latach w Siemens Wind Power i Siemens Gamesa Paweł Przybylski opuszcza korporację, nomen omen, zelektryzowała całą branżę. Dosłownie obstawiano zakłady, gdzie pójdzie dalej. Teraz, kiedy już wiadomo, że objął stanowisko prezesa zarządu w ONDE, spółce z Grupy ERBUD, ten krok wydaje się całkiem naturalny. Firma miała udział w realizacji co trzeciej turbiny wiatrowej oraz 12% rynku PV w Polsce, a 3 lata temu zadebiutowała na GPW w Warszawie. Nowy prezes ma śmiałe plany na dalszy rozwój spółki.

11.07.2024, 14:50
Energetyka, OZE

Jest pozwolenie na budowę MFW Bałtyk 2

Wojewoda Pomorski wydał pozwolenie na budowę morskiej farmy wiatrowej Bałtyk 2. Inwestycja obejmuje budowę 50 turbin wiatrowych wraz z wewnętrzną siecią elektroenergetyczną i telekomunikacyjną w polskiej wyłącznej strefie ekonomicznej Morza Bałtyckiego.

11.07.2024, 11:56
Energetyka, OZE

SeaRenergy koordynatorem operacji morskich przy budowie Baltic Power

SeaRenergy, spółka z Gdyni, otrzymała kontrakt na koordynację operacji morskich przy budowie morskiej farmy wiatrowej Baltic Power.

09.07.2024, 08:00
Energetyka, OZE

Tak się buduje offshore. Baltic Constructor, nowy statek we flocie BDS, już w Polsce

Krzysztof Stopierzyński znowu to zrobił. Prezes Baltic Diving Solutions (BDS) po raz kolejny wykazał się biznesową dalekowzrocznością, powiększając swoją flotę o wielozadaniową jednostkę Baltic Constructor. Statek dotarł już do Polski, wzmacniając możliwości operacyjne BDS-u i potencjał rozwoju krajowego sektora offshore.

03.07.2024, 11:28
Energetyka, OZE

RWE: strategiczne partnerstwa kluczem do sukcesu II fazy offshore wind

Perspektywy dalszej ewolucji polskiego sektora offshore wind, wyzwania w łańcuchu dostaw oraz koncepcja zrównoważonego rozwoju – to główne wątki, które wybrzmiały w naszej rozmowie z Grzegorzem Chodkowskim, wiceprezesem Offshore Development Poland w RWE, podczas tegorocznej konferencji PSEW w Świnoujściu.

01.07.2024, 13:38
Energetyka, OZE

Zawarto umowy rezerwacyjne na elementy przejściowe dla MFW Bałtyk 2 i 3

Spółki projektowe MFW Bałtyk II sp. z o.o. oraz MFW Bałtyk III sp. z o.o., będące częścią wspólnego przedsięwzięcia Polenergii i Equinor, podpisały 28 czerwca 2024 roku umowy rezerwacyjne z konsorcjum Smulders Projects Belgium NV i Sif Netherlands BV. Umowy te dotyczą produkcji elementów przejściowych turbin dla projektów morskich elektrowni wiatrowych MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III.

01.07.2024, 12:09
Energetyka, OZE

RE-source Poland Hub – zielona energia na wyciągnięcie ręki [wideo]

Podczas konferencji PSEW w Świnoujściu, Szymon Kowalski, wiceprezes RE-source Poland Hub, wyjaśnia, jak fundacja pomaga firmom i samorządom w przejściu na zieloną energię, łącząc wytwórców z odbiorcami.

26.06.2024, 15:06
Energetyka, OZE

Kongres Polskie Porty 2030. Bez portów nie będzie offshore wind [wideo]

Przyszłość sektora offshore wind w Polsce zależy od adekwatnego rozwoju infrastruktury portowej – to jedna z głównych konkluzji, które wyraźnie wybrzmiały podczas Kongresu Polskie Porty 203. Rozmawialiśmy z uczestnikami o kluczowych projektach inwestycyjnych oraz wyzwaniach, które należy zaadresować, aby stworzyć optymalne warunki dla budowy i utrzymania morskich farm wiatrowych na Bałtyku.

24.06.2024, 11:49

Dziękujemy za wysłane grafiki.