DCT ma już swój miód lipowy. Pszczoły zebrały 30 kilogramów złocistego nektaru

03.11.2021 07:04 Źródło: Własne
Strona główna Klimat, Edukacja DCT ma już swój miód lipowy. Pszczoły zebrały 30 kilogramów złocistego nektaru

Partnerzy portalu

DCT ma już swój miód lipowy. Pszczoły zebrały 30 kilogramów złocistego nektaru - ZielonaGospodarka.pl
Fot. DCT Gdańsk

DCT Gdańsk, największy terminal kontenerowy na Bałtyku może się pochwalić własną pasieką od maja. Pomysł stawiania uli w różnych częściach miast to coraz modniejszy ekologiczny trend z dużą korzyścią dla środowiska. Gdański terminal właśnie odebrał szczegółowe badania swojego pierwszego miodu. A zebrały go pracowite owady mieszkające w trzech ulach na dachu biurowca DCT.

Co wyróżnia miód z DCT Gdańsk? Analizę badań skomentował współpracujący z terminalem pszczelarz.

– Pierwsza i najważniejsza kwestia jest taka, że można liczyć na letnie pożytki, czyli nektar, który pszczoły mogą pozyskiwać. Lipa drobnolistna i szerokolistna, na którą zawsze liczymy i osiągamy dobre zbiory, w tym roku również wystąpiła, jednak nie w aż tak dużych ilościach, jakich można było się spodziewać – podkreśla Tomasz Wojtiuk z firmy Beeup.pl, członek Polskiego Związku Pszczelarskiego.

I jak zaznacza, wielość pyłków występujących w miodzie wskazuje na dużą gamę pożytkową, czyli wielość roślin, z których pszczoły mogą pozyskiwać nektar oraz pyłek. Co ciekawe w badaniu wyszło bardzo dużo roślin miododajnych, których nie do końca się spodziewano.

 Dzięki temu pszczoły mogą się rozwijać właściwie. Duża zawartość roślin pyłkodajnch pozwala zwiększyć zdrowotność pszczół oraz ułatwia im pracę  tłumaczy pan Tomasz i dodaje, że pszczoły na rok 2022 będą nastawione na wczesne pożytki z nastawieniem na robinię akacjową, czyli jedną z najbardziej miododajnych roślin występujących w Polsce. To dzięki niej możemy pozyskać miód akacjowy.

Odpowiedzialny biznes wspiera działania "eko"

– Zebraliśmy około 30 kilogramów miodu, co przekłada się na 180 słoiczków  informuje Magdalena Jagła z działu marketingu w DCT Gdańsk. 

Jak się dowiedzieliśmy, miody zostaną przekazane klientom terminala jako świąteczne upominki, a część z nich DCT chce przeznaczyć na bożonarodzeniową akcję charytatywną, którą najprawdopodobniej połączy ze Szlachetną Paczką.

 Troska o środowisko i promocja ekologicznych postaw to jeden z elementów wpisanych w nasze działania związane z odpowiedzialnością biznesu  zaznacza Katarzyna Frankiewicz, specjalista ds. komunikacji w DCT Gdańsk. 

I jak dodaje, DCT swoje wsparcie koncentruje równie mocno na społeczności lokalnej i jej potrzebach.

 Wśród wielu innych działań możemy wymienić projekty takie jak posiłki dla seniorów, ogród z wierzby czy klasa pod chmurką w szkołach, remont i komputery dla Biblioteki Społecznej, teatrzyk dla dzieci na festynie dzielnicowym, akcje dobroczynne na rzecz fundacji dla dzieci, a także współpracę z PSONI Gdańsk  podsumowuje.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.