Na Dolnym Śląsku o zmianach energetycznych

gm

02.08.2023 09:04
Strona główna Energetyka, OZE Na Dolnym Śląsku o zmianach energetycznych

Partnerzy portalu

Na Dolnym Śląsku o zmianach energetycznych - ZielonaGospodarka.pl
Fot. mat. prasowe

Zmiany energetyczne to wyrażenie odmieniane przez wszystkie przypadki. Z ekspertami z UE spotkanie zorganizował Wałbrzyski Klaster Energii i Wodoru Wklaster. Spotkanie w ramach programu START odbyło się w hotelu Piotr w Boguszowie Gorcach. Celem warsztatu było opracowanie "Teorii Zmiany" dla części podregionu Wałbrzych oraz usprawnienie związku istniejącej listy projektów z celami rozwoju. Wklaster jest partnerem Gryfickiego Klastra Energii.
 
W trakcie spotkania opracowano ścieżkę dla wybranych projektów, które będą wspierane w ramach pomocy START. Dla każdego z wybranych projektów demonstracyjnych przygotowano jasny plan pracy, obejmujący identyfikację kluczowych interesariuszy, konsultacje, kroki w opracowaniu projektu, harmonogram, podział zadań i odpowiedzialności.
 
Wyniki warsztatu będą wykorzystane do potwierdzenia zaproponowanych projektów, które będą wspierane przez START we współpracy z odpowiednimi promotorami/projektodawcami.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele takich instytucji w jak Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Powiat Wałbrzyski, Gmina Boguszów-Gorce, Urząd Miejski w Mieroszowie, Czarny Bór, Stare Bogaczowice oraz Jaworzyna Śląska, Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Stowarzyszenie Dolnośląska Dolina Wodorowa oraz Stowarzyszenie Energetyki Obywatelskiej Ziemi Świdnickiej.
 
Warsztaty prowadzone w ramach projektu przy współudziale Ecorys Polska Sp. z o.o. oraz Stowarzyszenia Energii i Wodoru Wklaster ukierunkowane są na skuteczne i wspólne działania w celu tworzenia zmiany.
 
Jak wskazuje Joanna Tokarczuk – koordynator projektu z ramienia Wklastra:

-- Pomoc konsultantów w regionie jest nieodzowna, daje możliwość spojrzenia na projekty z innej perspektywy. Jest to także realna pomoc w konstruowaniu projektów, które mają większe szanse na realizację. A to wszystko prowadzi do faktycznej zmiany regionu dla dobra mieszkańców – przekonuje Joanna Tokarczuk. 

– Dostęp do zielonej energii jest dziś ważnym argumentem do rozmów z inwestorami. Zapytania do biur obsługi inwestorów napływające od zainteresowanych firm wskazują, że dziś dostęp do zielonej energii jest głównym wyznacznikiem – mówi Łukasz Piotr Szeląg z Fundacji na Rzecz Rozwoju Polski Zachodniej we Wrocławiu.  

O tym, jak ważna jest zmiana energetyczna w gospodarce świadczy fakt, że na niedawnej konferencji gospodarczej w Myśliborzu wzięło udział blisko 50 osób reprezentujące biznes i samorząd z Zachodniej Polski.


Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 24187,00 $ tona -4,60% 29 wrz
 Cynk 2640,00 $ tona 3,17% 29 wrz
 Aluminium 2307,00 $ tona 3,41% 29 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.