Bechtel: eksploatacja komercyjna reaktora trzech elektrowni Vogtle ważnym krokiem milowym dla amerykańskiego sektora jądrowego

Bechtel: eksploatacja komercyjna reaktora trzech elektrowni Vogtle ważnym krokiem milowym dla amerykańskiego sektora jądrowego  - ZielonaGospodarka.pl
02.08.2023 09:49
Strona główna Energetyka, OZE Bechtel: eksploatacja komercyjna reaktora trzech elektrowni Vogtle ważnym krokiem milowym dla amerykańskiego sektora jądrowego

Partnerzy portalu

Bechtel: eksploatacja komercyjna reaktora trzech elektrowni Vogtle ważnym krokiem milowym dla amerykańskiego sektora jądrowego  - ZielonaGospodarka.pl
Bechtel

Bechtel, firma działająca w dziedzinie inżynierii, zamówień i budownictwa zakończyła budowę nowych reaktorów 3 i 4 elektrowni jądrowej Vogtle w stanie Georgia, wydała dzisiaj oświadczenie wygłoszone przez Brendana Bechtela, prezesa i dyrektora generalnego Bechtel, na rozpoczęcie eksploatacji komercyjnej reaktora 3. Ma to mieć "znacznie większy wpływ niż pojedyncza inwestycja."

„Jesteśmy niezwykle dumni z wkładu firmy Bechtel w to osiągnięcie. Nasz zespół wykazuje pełne zaangażowanie w zakończenie inwestycji Vogtle od początku jego udziału w projekcie”.

„Dzisiejsze rozpoczęcie eksploatacji komercyjnej reaktora 3 elektrowni Vogtle sprawia, że południowy wschód kraju zyskuje nowe źródło czystej, niezawodnej, bezwęglowej podstawowej energii elektrycznej. Jest to pierwszy nowy reaktor elektrowni jądrowej wybudowany w USA od ponad 30 lat, który przywróci USA pozycję lidera globalnej branży jądrowej”.

„Bechtel wspiera projektowanie i budowę 150 elektrowni jądrowych na świecie. Wiemy z pierwszej ręki, że reaktory 3 i 4 elektrowni Vogtle mają duży udział w odnowieniu zdolności USA w zakresie budowy elektrowni jądrowych, z uwzględnieniem pracowników i krajowych łańcuchów dostaw potrzebnych do budowy największej w USA elektrowni jądrowej. Reaktor 3 elektrowni Vogtle rozpoczyna działanie w kluczowym momencie, kiedy problemy związane z bezpieczeństwem energetycznym oraz potrzeba ograniczenia emisji dwutlenku węgla napędzają rozwój światowego przemysłu jądrowego”.

„Elektrownia Vogtle wytworzy więcej bezwęglowej energii elektrycznej niż jakikolwiek inny obiekt wytwarzający energię obecnie działający w kraju. Zakończenie budowy wzmacnia pozycję USA jako odpowiedzialnego partnera do współpracy w zakresie nowej energii jądrowej na świecie i stanowi kontynuację udziału USA w zapewnianiu solidnej realizacji standardów bezpieczeństwa jądrowego, zabezpieczeń i nierozprzestrzeniania materiałów jądrowych. Dlatego wpływ Vogtle znacznie wykracza poza pojedynczą inwestycję”.

„Dziękuję tysiącom wykwalifikowanych specjalistów, partnerom związkowym, inżynierom, kierownikom projektów, specjalistom ds. zamówień, dostawcom, podwykonawcom i wszystkim, dzięki którym ten dzień był możliwy. Chcielibyśmy także podziękować Georgia Power i Southern Nuclear za możliwość doprowadzenia tego projektu do końca. Oczekujemy zakończenia prac nad reaktorem 4 w nadchodzących miesiącach”.

W 2017 roku Georgia Power i Southern Nuclear zaangażowały firmę Bechtel do przejęcia budowy reaktorów 2 i 4 elektrowni Vogtle, która wniosła swoje rozległe doświadczenie zdobyte przy projektowaniu i budowie 150 elektrowni jądrowych na świecie. Reaktor 3 i 4 elektrowni Vogtle są pierwszymi reaktorami Westinghouse AP1000 wybudowanymi w USA.

Firma Bechtel zakończyła budowę reaktorów zdolnych do wytworzenia nowej energii o mocy ponad 76 000 megawatów i zaprojektowała, zbudowała lub wykonała usługi inżynieryjne i/lub budowlane w ponad 80% elektrowni w Stanach Zjednoczonych. Obecnie firma jest liderem działalności związanej z projektowaniem i budową zaawansowanych elektrowni, odgrywając ważną rolę w globalnych działaniach na rzecz osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla.

Przy budowie reaktorów 3 i 4 elektrowni Vogtle firma Bechtel nawiązała partnerstwo z amerykańskimi związkami zawodowymi branży budowlanej (NABTU). W okresie najbardziej wzmożonych prac Bechtel i NABTU miały łącznie 9000 pracowników na miejscu budowy.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 26075,00 $ tona 3,01% 25 wrz
 Cynk 2503,00 $ tona -1,15% 25 wrz
 Aluminium 2182,00 $ tona -0,77% 25 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.