Port Service
Transport, Elektromobilność

Pierwszy kontenerowiec na amoniak będzie pływał po Morzu Północnym

Yara Eyde – tak nazywać się będzie pierwszy na świecie kontenerowiec napędzany amoniakiem. Powstanie w Chinach i docelowo będzie pływał między Norwegią i Niemcami.

17.02.2024, 13:32
Energetyka, OZE

Polenergia – podpisanie umowy z dostawcą monopali dla farm wiatrowych przesunięte

Polenergia poinformowała, że po raz kolejny zmianie uległ ostateczny termin podpisania umowy na produkcję fundamentów dla morskich farm wiatrowych, nad którymi koncern pracuje.

15.01.2024, 10:08
Odpady, Recykling

Port Czystej Energii w Gdańsku: trwa rozruch instalacji [WIDEO]

Spółka Port Czystej Energii, administrująca powstającą spalarnię odpadów w Gdańsku, poinformowała, że trwa rozruch instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych.

19.12.2023, 16:00
Energetyka, OZE

Krajowy „Plan rozwoju zasobów ludzkich na potrzeby energetyki jądrowej” zatwierdzony przez minister klimatu i środowiska

Minister klimatu i środowiska zatwierdziła krajowy "Plan rozwoju zasobów ludzkich na potrzeby energetyki jądrowej”. Ma on pomóc w zapewnieniu niezbędnych kadr na potrzeby budowy i eksploatacji elektrowni jądrowych.

10.12.2023, 22:02
Energetyka, OZE

Odpowiedzialność członków zarządu spółek kapitałowych, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki sektora OZE

Funkcjonowanie zarządu, jako głównego organu spółki kapitałowej, pozostaje kluczowe dla jej działalności we wszystkich sferach. To decyzje osób wchodzących w skład przedmiotowego organu kształtują politykę wewnętrzną spółki, jej bieżące funkcjonowanie czy w końcu projektują strategie jej przyszłego rozwoju.

08.12.2023, 11:00
Energetyka, OZE

Konferencja Polskiej Platformy LNG i bioLNG. Na jakim etapie jesteśmy?

Polska Platforma LNG i bioLNG po raz kolejny stanęła na wysokości zadania, oferując tym, którzy wybrali się na jej tegoroczną konferencję, dwa dni konkretnych, niezwykle merytorycznych prezentacji i dyskusji.

05.12.2023, 15:53
Energetyka, OZE

Nowy rząd: Gajadhur ministrem infrastruktury, Łukaszewska-Trzeciakowska ministrem klimatu

Premier Mateusz Morawiecki skierował do prezydenta Andrzeja Dudy wniosek o powołanie nowej Rady Ministrów. Pośród „morskich” resortów szefem ministerstwa infrastruktury ma zostać Alvin Piotr Gajadhur, ministrem klimatu i środowiska Anna Łukaszewska-Trzeciakowska.

27.11.2023, 16:23
ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Kongres ESG w Warszawie: ponad 30 rekomentacji ESG dla nowego rządu

4 grudnia PGE Narodowy w Warszawie będzie areną ważnych dyskusji na temat przyszłości polskiego biznesu oraz jego pozycji w Unii Europejskiej podczas III Kongresu ESG Polska Moc Biznesu. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną kluczowe rekomendacje dla nowo rządzących w Polsce w zakresie ESG, opracowane przez grupę naukowców i liderów biznesu.

27.11.2023, 14:28
Energetyka, OZE

Adam Niklewski, Polska Platforma LNG i bioLNG: duże zmiany na rynku już zaszły, jeszcze większe przed nami

Transformacja energetyczna Polski nabiera rozpędu. W tym samym czasie łańcuchy dostaw na całym świecie również przechodzą przemianę i sięgają po nowe paliwa, w tym LNG i bioLNG. Rynek ten staje się kluczowy dla gospodarki światowej. O najważniejszych zmianach na nim, tuż przed tegoroczną edycją konferencji Polskiej Platformy LNG i bioLNG, rozmawiamy z prezesem jej zarządu, Adamem Niklewskim.

23.11.2023, 11:42
Energetyka, OZE

38. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 8. OZE POWER: biogazownie to konieczność

Drugi dzień 38. Konferencji Energetycznej EuroPOWER & 8. OZE POWER przyniósł m.in. dyskusję na temat konieczności inwestowania w biogazownie. Eksperci zgodnie oceniają, że transformacji energetycznej w Polsce nie da się przeprowadzić bez dynamicznego rozwoju sektora produkcji i przetwarzania biogazu.

16.11.2023, 13:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.