Port Service
Prawo, finanse

MEW w polityce ochrony klimatu Unii Europejskiej

W poniższej publikacji zostaną zaprezentowane założenia dotyczące ochrony klimatu na płaszczyźnie strategii, inicjatyw i kierunków działań przyjętych przez Unię Europejską. Polityka ochrony klimatu UE to pewna „mapa drogowa” dla państw członkowskich UE, które nie powinny pozostawać bierne w obliczu tych ambitnych planów.

09.03.2023, 08:30
Energetyka, OZE

Niemcy dołączą do francusko-hiszpańskiego projektu przesyłu zielonego wodoru

Niemcy dołączą do nowego projektu przesyłu zielonego wodoru (czyli takiego, przy produkcji którego wykorzystano energię odnawialną), który powstaje między Hiszpanią a Francją – poinformował w niedzielę w Paryżu prezydent Francji Emmanuel Macron podczas konferencji prasowej, zorganizowanej na zakończenie spotkania z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem.

22.01.2023, 21:05
Energetyka, OZE

SunRoof szykuje ekspansję za 63 mln zł

SunRoof, startup oferujący tzw. dachy solarne, pozyskał z trzech funduszy europejskich 63 mln zł. Środki te mają być przeznaczone na ekspansję w Europie i Stanach Zjednoczonych.

22.01.2023, 18:51
Klimat, ekologia

Zbiorniki wodne na poznańskiej Cytadeli czyszczone i szykowane do wiosennej migracji płazów

Zbiorniki wodne na poznańskiej Cytadeli są szykowane do wiosennej migracji płazów - szczególnie ropuch zielonej i szarej, które w marcu wybudzą się z zimowego snu i rozpoczną okres godowy. Zbiornik w Rosarium czyszczony jest raz na 3 lata, natomiast w Ogrodzie Wodnym co roku.

22.01.2023, 18:35
Klimat, ekologia

Temperatura w holenderskich mieszkaniach jest najniższa ze wszystkich krajów UE

Kryzys energetyczny spowodował, że średnia temperatura wewnątrz holenderskich domów wynosi obecnie średnio 18 stopni Celsjusza, o jeden stopień mniej niż rok wcześniej i jest najniższa ze wszystkich krajów UE - informuje dziennik "De Gerderlander", powołując się na badania firmy Tado.

22.01.2023, 18:32
Odpady, Recykling

Poznań. Ruszył nabór wniosków do kolejnej edycji miejskiego programu usuwania azbestu

W Poznaniu rozpoczął się nabór wniosków do kolejnej edycji miejskiego programu usuwania azbestu z nieruchomości. Miasto pokryje 100 proc. kosztów demontażu lub odbioru materiałów zawierających azbest. Wnioski można składać do końca marca.

22.01.2023, 11:28
Energetyka, OZE

Przedstawiciele Fortum: trwa rozpalanie naprawionego kotła w elektrociepłowni w Zabrzu

Po zakończonej naprawie kotła w elektrociepłowni w Zabrzu w sobotę rano rozpoczął się proces jego rozpalania. Odbiorcy, których dotknęła ta awaria powinni mieć wyraźnie cieplejsze kaloryfery w sobotę wieczorem – poinformowali przedstawiciele firmy Fortum.

21.01.2023, 16:26
Energetyka, OZE

P. Sałek: ustawa wiatrakowa trudna do przeprowadzenia w Sejmie

Myślę, że to będzie bardzo trudna ustawa do przeprowadzenia w Sejmie, bo w klubie PiS też nie ma zgody, co do liberalizacji tej ustawy - powiedział w sobotę doradca prezydenta ds. klimatu Paweł Sałek odnosząc się do projektów nowelizacji tzw. ustawy wiatrakowej.

21.01.2023, 16:21
Klimat, ekologia

Kanada. Firmy surowcowe nie mogą lekceważyć praw Indian

Bez zgody Indian coraz częściej niemożliwe staje się wydobycie surowców w Kanadzie. Indianie zawierają kolejne precedensowe porozumienia, które od ich zgody uzależniają duże projekty wydobywcze, a gwarancje dla swoich praw znajdują w stuletnich traktatach.

21.01.2023, 16:06
Energetyka, OZE

USA. Komisja Dozoru Jądrowego (NRC) wydała certyfikat dla projektu małego reaktora modułowego firmy NuScale

Amerykańska Komisja Dozoru Jądrowego (NRC) wydała certyfikat dla projektu małego reaktora modułowego firmy NuScale Power - poinformowano na stronie NRC. Umowę z NuScale na wdrożenie technologii SMR w Polsce ma KGHM.

21.01.2023, 11:22

Dziękujemy za wysłane grafiki.