Elektryczny Tuk-Tuk od Audi

Partnerzy portalu

 Elektryczny Tuk-Tuk od Audi - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Tuk-Tuk z baterią Audi.

Elektryczny Tuk-Tuk jest eksperymentem mającym na celu sprawdzenie zastosowania odnowionych akumulatorów e-Tron w pojazdach e-mobilnych o mniejszej mocy.

Audi nawiązało współpracę z indyjskim startupem Nunam, aby stworzyć elektryczną rikszę zasilaną starymi bateriami e-Tron. Jednostki napędowe pochodzą z pojazdów testowych e-Tron, które są już pod koniec swojego cyklu życia.

Zazwyczaj Audi regenerowało akumulatory przy pomocy bardzo energochłonnego procesu. Wykorzystanie ich w elektrycznych tuk-tukach stanowiłoby alternatywę poprzez ponowne wykorzystanie ich w pojazdach o mniejszej mocy i znacznie niższych wymaganiach dotyczących wydajności.

- Baterie są zaprojektowane tak, aby wytrzymały cały okres eksploatacji samochodu. Ale nawet po ich użyciu w pojeździe, nadal mają wiele ze swojej mocy. W przypadku pojazdów o mniejszym zasięgu i wymaganiach dotyczących mocy, a także mniejszej masie całkowitej, stanowią one niezwykle obiecujące źródło zasilania - powiedział współzałożyciel firmy Nunam, Prodip Chatterjee.

- W naszym projekcie second-life, ponownie wykorzystujemy baterie z samochodów elektrycznych w Tuk-Tukach - można to nazwać mobilnością elektryczną "lite". W ten sposób próbujemy dowiedzieć się, ile mocy mogą jeszcze zapewnić akumulatory w tym przypadku - dodał Chatterjee.

Audi i Nunam zbudowały do tej pory trzy e-riksze i będą je testować na drogach w Indiach z pomocą potencjalnych użytkowników końcowych.

Biorąc pod uwagę, że większość energii elektrycznej z indyjskiej sieci jest nadal wytwarzana z węgla, Nunam opracował również rozwiązanie ładowania zasilane energią słoneczną, które kierowcy mogą wykorzystać do ładowania drugiego akumulatora Ttuk-Tuka w ciągu dnia.

Po wykorzystaniu w Tuk-Tuku, baterie nie będą jeszcze utylizowane. Według Nunama prawdopodobnie nadal będą w stanie utrzymać wystarczającą ilość energii, aby zasilić na przykład system oświetlenia LED dla domu.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 25312,00 $ tona -1,12% 22 wrz
 Cynk 2532,00 $ tona 2,34% 22 wrz
 Aluminium 2199,00 $ tona 1,52% 22 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.