Wynik wyszukiwania - "recykling " - Wiadomości

Branża recyklingu: w Polsce może powstać 36,5 tys. punktów odbioru butelek i puszek

W ramach sytemu kaucyjnego w Polsce może powstać 36,5 tys. punktów odbioru butelek i puszek - 22,5 tys. manualnych i 14 tys. automatycznych - szacuje firma z branży recyklingu. W najbliższej noweli ustawy kaucyjnej ma się pojawić zapis o przynajmniej jednym punkcie zbiórki w każdej gminie.
02.04.2024

Mieszkańcy Katowic segregują coraz więcej odpadów

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej (MPGK) w Katowicach odnotowało w ubiegłym roku wyższy wskaźnik recyklingu niż w 2022 r., mimo że masa wszystkich śmieci była podobna. Zebrano m.in. o blisko tysiąc ton więcej odpadów plastikowych.
18.03.2024

Nie wyrzucaj! To się jeszcze przyda! Wywiad z założycielami marki Użyj.to

Branża budowlana ma ogromny wpływ na środowisko. Odpowiada za 30% globalnej emisji gazów. Jest też najbardziej materiałochłonnym sektorem gospodarki, zużywa prawie 50% światowych zasobów stali. Jest to sektor, w którego cyrkularność i ekologiczność należy inwestować, bo będzie on miał ogromne przełożenie na globalne liczby. W wywiadzie z Karolem Łąckim i Aleksandrem de Rossetem, założycielami marki Użyj.to, porozmawialiśmy na temat ich działalności oraz branży budowlanej w kontekście środowiskowym.
05.03.2024

W stronę zrównoważonej mody. Wywiad z właścicielką Żona Johna

W ostatnich latach coraz popularniejsze staje się kupowanie ubrań z drugiej ręki, wynika to z tego, iż społeczeństwo staje się bardziej świadome w sprawach dotyczących ekologii i dbania o planetę. Więcej konsumentów odchodzi od wspierania fast fashion i wybiera zrównoważoną modę. Dobrym przykładem ekologicznej modowej marki działającej w Polsce jest Żona Johna, stworzona przez Aleksandrę Rałowską z którą mieliśmy okazję porozmawiać.
07.02.2024

Branża recyklerów, papierników oraz producentów opakowań z papieru i tektury apeluje do nowego rządu

18 grudnia br. przedstawiciele państw członkowskich zajmą się projektem Packaging and Packaging Waste Regulation – przepisów, które mają m.in. pomóc ograniczyć ilość odpadów opakowaniowych i jeszcze bardziej przybliżyć kraje członkowskie do wdrożenia gospodarki obiegu zamkniętego. Branża recyklerów, papierników oraz producentów opakowań z papieru i tektury apeluje do nowego rządu o wsparcie komplementarności recyklingu i ponownego użycia jako podstawy gospodarki o obiegu zamkniętym podczas głosowania nad projektem rozporządzenia.
14.12.2023

Konfederacja Lewiatan: realizacja przepisów UE ws. opakowań wiąże się ze zwiększeniem inwestycji

Realizacja przepisów unijnego rozporządzenia ws. opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR) wiąże się z koniecznością zwiększonych inwestycji, m.in. w infrastrukturę związaną z gospodarką odpadami i ich recyklingiem – oceniła Konfederacja Lewiatan.
11.12.2023

Northvolt zakończył budowę fabryki w Gdańsku

Northvolt, europejski dostawca ogniw i systemów bateryjnych wytwarzanych w sposób zrównoważony dla środowiska, zakończył budowę największej w Europie fabryki magazynów energii.
21.05.2023

Materiały ze zużytych opon znajdą zastosowanie w budownictwie

Naukowcy z Wydziału Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji Politechniki Koszalińskiej pracują nad możliwością projektowania płyt fundamentowych, w których wykorzystywane byłyby włókna stalowe ze zużytych opon samochodowych. Jeśli badania zakończą się pomyślnie, już za kilka miesięcy jedna z gdańskich firm rozpocznie projektowanie i produkcję takich płyt.
23.02.2023

 Polacy chcą zakazu pakowania owoców i warzyw w plastik!

65 proc. Polaków opowiada się za wprowadzaniem w Polsce przepisu zakazującego sprzedaży owoców i warzyw w plastikowych opakowaniach - wynika z badania. Ponad połowa ankietowanych wskazuje papier jako najbardziej ekologiczne opakowanie.
08.12.2022

Polski startup FibriTech opracował nową technologię ekologicznych materiałów prz

Jednym z największych wyzwań cywilizacyjnych jest obecnie znalezienie rozwiązania na pogłębiające się problemy ekologiczne. Jednym z sektorów wymagających poprawy jest rynek materiałów, zdominowany przez tworzywa sztuczne. Aby odpowiedzieć na te potrzeby, FibriTech opracował zupełnie nową technologię materiałów opartych na sieci włókien naturalnych.
06.12.2022

Musimy zmienić sposób myślenia o odzyskiwaniu surowców z elektroodpadów

Odpad z jednego procesu produkcyjnego staje się cennym surowcem dla innego. Taka idea powinna przyświecać gospodarce, w której efektywnie korzystamy z zasobów i jak najdłużej utrzymujemy wartość?produktów - to jeden z głównych wniosków debaty „Od odpadu do zasobu. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w ekonomii cyrkularnej”, zorganizowanej w dniu 13.10.2022 z okazji Międzynarodowego Dnia bez Elektrośmieci w Centrum Prasowym PAP.
17.10.2022

Polski start-up Use Waste i LPP będą produkować z odpadów tekstylnych

Firma odzieżowa LPP podpisała umowę współpracy z polskim start-upem Use Waste, której efektem ma być opracowanie innowacyjnej technologii produkcji przędzy z odpadów tekstylnych. Na mocy obowiązującego do końca 2023 roku kontraktu wypracowana zostanie naukowa metoda pełnego recyklingu zużytych tkanin poliestrowych w oparciu o ideę textile-to-textile. Podpisana umowa jest kolejnym krokiem polskiego producenta w kierunku mody cyrkularnej oraz zmniejszenia ilości odpadów tekstylnych w branży odzieżowej. Na ten cel LPP zdecydowało s
05.10.2022

59 proc. Polaków na wakacjach zawsze segreguje odpady

Swoją postawę ekologiczną pozytywnie ocenia 81 proc. Polaków; 59 proc. deklaruje, że zawsze segreguje odpady podczas wakacji, ale 47 proc. dojeżdża do pracy autem - wynika z badania omawianego we wtorek na panelu podsumowującym kampanię Ministerstwa Klimatu i Środowiska.
05.10.2022

Pierwszy na świecie wielkoskalowy zakład recyklingu tworzyw sztucznych powstaje w Wielkiej Brytanii

Podpisano 10-letnią umowę pierwszego na świecie zakładu recyklingu tworzyw sztucznych działającego w skali komercyjnej.
29.08.2022

PGE analizuje możliwość wykorzystania popiołu ze spalania węgla przy budowie farm PV

PGE Energia Odnawialna analizuje możliwość wykorzystania popiołu ze spalania węgla w elektrowniach do produkcji elementów konstrukcyjnych nowych farm fotowoltaicznych. Innowacyjne rozwiązanie zaproponował PGE Ekoserwis, spółka z Grupy PGE, zajmująca się gospodarką obiegu zamkniętego.
22.06.2022

Politechnika Śląska ma pomysł na innowacyjny recykling farm wiatrowych

Politechnika Śląska bierze udział w międzynarodowym projekcie EuReCOMP. Jego celem jest rozwój zrównoważonych metod recyklingu i ponownego wykorzystania materiałów kompozytowych, pochodzących m.in. z energetyki wiatrowej.
01.06.2022

Głosowanie na najlepszą praktykę 5-lecia konkursu Stena Circular Economy Award zakończone

STU ERGO Hestia SA i projekt: Upcykling odpadów i organizacja warsztatów z upcyklingu został zwycięzcą w głosowaniu na najlepszą praktykę 5-lecia konkursu Stena Circular Economy Award.
25.05.2022

W Grupie Orlen rusza produkcja tworzyw z wykorzystaniem przepracowanych olejów spożywczych

W Grupie Orlen rusza produkcja tworzyw z wykorzystaniem przepracowanych olejów spożywczych - podał PKN Orlen. Koncern podkreśla, że częściowe zastąpienie ropy naftowej alternatywnym surowcem umożliwia redukcję emisji i jest odpowiedzią na oczekiwania regulacyjne i rynkowe.
23.03.2022

FPP: Dobry system kaucyjny dla obywateli i środowiska. Skala, powszechność, dostępność, jeden operator i jednolita kaucja

Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) wskazuje, że uchwalenie ustawy o systemie kaucyjnym jest jednym z ważniejszych elementów w zakresie wypełnienia obowiązków recyklingu odpadów opakowaniowych. Ważne, aby Ministerstwo Klimatu zaprojektowało system powszechny i łatwo dostępny dla obywateli.
15.03.2022

Marco Polo Marine wkracza na drogę ekologicznego recyklingu statków

Indonezyjska stocznia Marcopolo Shipyard, spółka zależna singapurskiej firmy Marco Polo Marine zajmującej się logistyką morską, rozpoczęła ekologiczny projekt recyklingu statków.
08.01.2022

Rajstopy z sieci rybackich – modna innowacja Gabrielli

Rajstopy z sieci rybackich? Gabriella udowadnia, że to możliwe! Z odzyskanych z mórz i oceanów odpadów, dzięki procesom recyklingowym, powstają przędze, a z nich rajstopy. Zysk z ich sprzedaży wesprze Fundację Mare, która działa na rzecz ochrony Bałtyku.
17.12.2021

Pionierski projekt upcyklingu śmigieł z wiatraków

Wspólnie z konsorcjum spółek sektora energetyki wiatrowej i recyklingu Yareal planuje wyposażanie inwestycji mieszkaniowych w elementy wykonane z poddanych upcyklingowi łopat elektrowni wiatrowych. Pionierskim na polskim rynku projektem zastosowania m.in. ręcznie wyprodukowanych mebli ze śmigieł likwidowanych wiatraków stanie się jedno z warszawskich osiedli dewelopera. Pierwsze konstrukcje z łopat pojawią się już przy biurze sprzedaży nowej inwestycji Yareal.
14.12.2021

Ikea zrezygnuje z plastiku w opakowaniach do 2028 roku

Szwedzki potentat Ikea zapowiedział, że do 2028 roku chce zrezygnować z plastiku w opakowaniach. Proces ma następować stopniowo. Szwedzki postawią na wykorzystanie papieru.
05.12.2021

Minister Moskwa: dyrektywę ws. jednorazowych opakowań wdrożymy w 2022 r.

Unijną dyrektywę ws. jednorazowych opakowań plastikowych wdrożymy w 2022 roku - zadeklarowała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Dodała, że przygotowywane są krajowe przepisów dot. przedsiębiorców i kaucji od butelek.
03.12.2021

Ósmy kontynent - futurystyczna stacja do walki z zaśmieconymi oceanami [WIDEO]

Lenka Petráková, starsza projektantka z uznanego biura Zaha Hadid Architects w Londynie, opracowała koncepcję stacji „The 8th Continent”. Ten futurystyczny wynalazek będzie samowystarczalnym obiektem, którego zadaniem będzie oczyszczanie oceanów z odpadów oraz przetwarzanie zebranych śmieci.
02.12.2021

PGE zagospodaruje odpady z instalacji OZE, w tym celu buduje ośrodek innowacji w Bełchatowie

Boom inwestycyjny w sektorze OZE pociąga za sobą konieczność zagospodarowania części z wyeksploatowanych farm wiatrowych czy fotowoltaicznych. Ze zużytych paneli PV można odzyskać m.in. aluminium, szkło i metale szlachetne. Metody recyklingu instalacji OZE wciąż są jednak niedoskonałe i mało wydajne kosztowo.
01.12.2021

Z niedopałków papierosów szyją jesienne kurtki

Francuski start up ekologiczny TchaMegot zajmuje się odkażaniem i przetwarzaniem niedopałków papierosów znalezionych na ulicy. Z ich oczyszczonych składników powstają podszewki do zimowych kurtek.
23.11.2021

Plastik nie do pieca, piec nie do plastików

Przypominamy mieszkańcom, aby zamiast spalać, segregowali odpady.
23.11.2021

Syryjskie domy są zasilane paliwem z… oliwek

Lokalni mieszkańcy wymyślili niedrogi i przyjazny dla środowiska sposób na wytwarzanie paliwa w Syrii, gdy ceny oleju napędowego gwałtownie wzrosły w całym kraju.
18.11.2021

Termiczne przekształcanie odpadów – przyszłość czy przeszłość?

W Polsce i Europie toczy się dyskusja o roli Waste-to-energy, czyli termicznego przekształcania odpadów, których nie można poddać recyklingowi, w wyniku czego pozyskuje się energię użyteczną dla społeczeństw. Z jednej strony powstają kolejne, nowe spalarnie odpadów, a ich zwolennicy podkreślają, że termiczne przetwarzanie śmieci jest rozsądną alternatywą dla ich zalegania na wysypiskach. Z drugiej strony Unia Europejska wstrzymała finansowanie projektów takich projektów w latach 2021-2027.
18.11.2021

Nowoczesny asfalt LOTOSU na Kartuskiej w Gdańsku [VIDEO]

Trwały wysokomodyfikowany asfalt typu MODBIT HiMA trafi na jedną z głównych arterii miasta. Zastosowanie tej nowoczesnej technologii na remontowanej ul. Kartuskiej wydłuży żywotność drogi i poprawi jej komfort akustyczny. Kierowcy i okoliczni mieszkańcy zyskają trwałą i cichszą o 2-5 decybeli drogę. Inwestycja jest na ostatniej prostej, a jej zakończenie planowane jest w połowie grudnia br.
18.11.2021

Rekordowa ilość posegregowanych odpadów - ponad 12 tys. ton

Od stycznia w łódzkiej sortowni odzyskano ponad 12,1 tys. ton odpadów - tyle samo, co przez cały ubiegły rok. Ilość odpadów trafiających do sortowni utrzymuje się na tym samym poziomie, jednak - według MPO - łodzianie coraz lepiej radzą sobie z ich segregacją.
16.11.2021

Innowacyjny zielony nawóz z recyklingu bioplastików

Bioplastiki można w prosty i przyjazny dla środowiska sposób przetworzyć chemicznie na bogate w azot nawozy. Odkrycia te otwierają drogę do zrównoważonych systemów obiegowych, które jednocześnie rozwiązują problemy takie jak zanieczyszczenie tworzywami sztucznymi, wyczerpywanie się zasobów petrochemicznych i głód na świecie.
16.11.2021

Na Uniwersytecie Przyrodniczym będą prowadzone prace nad produkcją waniliny z odpadów rolno-spożywczych

Prace nad produkcją naturalnej waniliny z odpadów rolno-spożywczych, m.in. kolb kukurydzy, będzie prowadzić na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu dr Ewa Szczepańska z tamtejszej Katedry Chemii. Na badania naukowiec otrzyma w ramach programu LIDER NCBiR blisko 1,5 mln zł.
10.11.2021

W Szprotawie powstała kładka z łopaty śmigła turbiny wiatrowej

W Szprotawie w pow. żagańskim (Lubuskie) powstała kładka na rzece Szprotawa, której elementem nośnym jest łopata śmigła z wyeksploatowanej turbiny wiatrowej. To pierwsza taka budowla w naszym kraju – poinformował burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik.
05.11.2021

Grupa Orlen: do 2023r. powstanie za ok.127,5 mln zł instalacja do produkcji i destylacji UCO FAME

Na terenie zakładu spółki Orlen Południe w Trzebini do 2023 r. powstanie za ok. 127,5 mln zł instalacja do produkcji i destylacji UCO FAME, która z olejów posmażalniczych i tłuszczów zwierzęcych będzie produkować 30 tys. ton estrów drugiej generacji oraz 7000 ton gliceryny technicznej rocznie.
04.11.2021

Resort klimatu: system kaucyjny może zacząć działać dopiero w 2024 roku

Mimo, że przepisy wdrażające system kaucyjny w Polsce mają wejść w życie w 2022 roku, to na jego start trzeba będzie poczekać, bo jego utworzenie może zająć nawet jeszcze dwa lata - wynika z odpowiedzi resortu klimatu i środowiska udzielonej PAP.
02.11.2021

Poziom recyklingu tworzyw sztucznych w Rumunii jest wyższy niż w Austrii, Francji i na Węgrzech

Wskaźnik recyklingu odpadów tworzyw sztucznych w Rumunii wynosi 45 proc. i jest wyższy niż średni wskaźnik dla UE wynoszący 42 proc. oraz lepszy niż w Austrii, Francji i na Węgrzech, gdzie średni wskaźnik ten wynosi około 30 proc.
02.11.2021

Dania szuka sposobu na drugie życie łopat turbin wiatrowych

Duńczycy są jednym z liderów rozwoju OZE w Europie. Już dzisiaj pozyskują 48 proc. energii elektrycznej z wiatru, ale mają ambicje, aby do końca dekady ten udział wyniósł 70 proc. Do tego czasu konieczne będzie opracowanie zaawansowanych modelu demontażu i recyklingu starych łopat turbin wiatrowych. Rząd Danii jest otwarty na współpracę z organizacjami pozarządowymi w celu rozwiązania tego trudnego problemu.
26.10.2021

Morski kosz wyłowi śmieci z portu w Kołobrzegu

W ciągu ostatnich 70 lat plastik stał się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Jest wykorzystywany do produkcji samochodów, komputerów, czy telefonów, w medycynie i w budownictwie - towarzyszy nam prawie we wszystkich dziedzinach życia. Polegamy na plastiku ze względu na niski koszt produkcji, wytrzymałość oraz wygodę. Jednak jego odporność na degradację, nieodpowiednia utylizacja i szerokie zastosowanie jako materiał jednorazowego użytku spowodowały, że coraz większa ilość plastiku dostaje się do środowiska naturalnego, w
26.10.2021

ReFlex: rusza pionierski projekt recyklingu opakowań elastycznych

Nestlé Polska oraz PepsiCo Polska inaugurują pierwsze w Polsce przedsięwzięcie mające na celu zwiększenie zbiórki i recyklingu odpadów opakowaniowych po elastycznych opakowaniach wielomateriałowych, oraz z tworzyw sztucznych.
22.10.2021

Pewna bakteria zjada "zły" plastik i produkuje "dobry"

Japońscy badacze odkryli bakterię, która potrafi rozkładać zaśmiecające środowisko PET - tworzywo sztuczne oparte na ropie. Jednocześnie produkuje biodegradowalne plastiki.
21.10.2021

Przyszłość recyklingu baterii

Kontrolowany, w pełni bezpieczny pokaz inicjacji zapłonu baterii, pierwsza w Polsce innowacyjna linia do recyklingu baterii litowo-jonowych na bazie własnego know-how, wystawa baterii z mercedesa EQC oraz autobusów elektrycznych Ekova to tylko część atrakcji zaplanowanych w ramach Dni Otwartych zakładu Eko Hybres.
18.10.2021

Olsztynianie chętnie korzystają z ekomatów, wspierających segregację odpadów

Olsztynie chętnie korzystają z automatów wspierających segregację odpadów. We wrześniu do urządzeń trafiło więcej opakowań niż przez dwa wakacyjne miesiące - podał w czwartek Urząd miasta w Olsztynie.
15.10.2021

AMP Robotics i Agrex-Eco uruchamiają w Polsce centrum demonstracyjne recyklingu wykorzystujące SI

Przedsiębiorstwa podejmują współpracę w celu obniżenia kosztów recyklingu i poprawy odzysku materiałów w Europie dzięki sztucznej inteligencji i automatyzacji.
14.10.2021

Drugie życie asfaltów

„Asfalty do recyklingu” to realizowany przez LOTOS Asfalt i Politechnikę Warszawską projekt mający na celu wykorzystanie do nowej warstwy nawierzchni aż 30 proc. materiału z rozbiórki i remontów dróg. O postępach prac przedstawiciele obu podmiotów rozmawiali w pierwszej połowie września w siedzibie uczelni. Zakończenie tego projektu badawczo-rozwojowego zaplanowano na 2023 rok.
27.09.2021

FPP: system kaucyjny trzeba uzupełnić o aluminiowe puszki

Zaproponowany przez resort klimatu model systemu kaucyjnego ma wiele pozytywnych elementów m.in. rezygnację z paragonu, ale trzeba go uzupełnić o możliwość zwrotu puszek aluminiowych - ocenia Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP).
22.09.2021

Chemiczny recykling - przyszłością przemysłu i szansą dla przyrody

Z pomocą recyklingu chemicznego możemy wykorzystać to, co już wyprodukowaliśmy i korzystać z tego ponownie - mówi dr inż. Patrycja Maria Jutrzenka Trzebiatowska z UG. To metoda, która pozwala na uzyskiwanie z tworzyw sztucznych czystych związków do produkcji wysokiej jakości plastików, a badaczka wprowadza do niej kolejną nowość - złożone struktury, znane jako MOF.
20.09.2021

Primark zmniejsza ilość odpadów odzieżowych

Primark ujawnił założenia rozbudowanej strategii zrównoważonego rozwoju, mającej na celu redukcję ilości odpadów odzieżowych, zmniejszenie o połowę emisji dwutlenku węgla w łańcuchu wartości firmy i poprawę warunków życia ludzi, którzy wytwarzają produkty marki.
16.09.2021

W USA powstanie centrum produkcji wodoru z odpadów do tankowania

Raven SR zajmująca się technologią pozyskiwania zielonego paliwa, ogłosiła plany pierwszego węzła produkcji zielonego wodoru z odpadów, Uruchomienie jest planowane na lato 2022 roku.
01.09.2021

Recykling i innowacyjna technologia do produkcji granulatów

Firma Kronos-Polymer zainwestuje ok 21 mln zł w budowę nowego zakładu recyklingu w Gniewie. Przedsiębiorstwo otrzymało od Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
31.08.2021

PKN Orlen ma w planach recykling tworzyw sztucznych na produkty petrochemiczne i rafineryjne

PKN Orlen, zgodnie ze strategią do 2030 roku, chce rozwijać nowy obszar swojej działalności, który umożliwi efektywne ekonomicznie i środowiskowo zagospodarowanie odpadów z tworzyw sztucznych. Koncern podpisał list intencyjny oraz umowę na realizację studium wykonalności z wiodącym dostawcą technologii i usług inżynieryjnych, z którym analizuje możliwość wykorzystania innowacyjnej technologii Hydro-PRTSM przy wdrażaniu projektów recyklingu chemicznego tworzyw sztucznych. Pozwolą one realizować założenia gospodarki obiegu zamknięt
25.08.2021

Ustawa o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach

W dniu 21 sierpnia Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 11 lipca 2021 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, ustawy – Prawo ochrony środowiska oraz ustawy o odpadach. W ustawie zawarto rozwiązania, które mają na celu ograniczenie wzrostu kosztów gospodarowania odpadami.
25.08.2021

Miliony leżą na polskim śmietniku

Producenci opakowań z plastiku muszą wydawać krocie na import surowca ze zmielonych butelek PET, bo w Polsce trafiają one na wysypiska - informuje czwartkowa "Rzeczpospolita".
05.08.2021

Na świecie pojawią się miliony ton zużytych baterii z pojazdów elektrycznych

Dynamiczny wzrost branży pojazdów elektrycznych sprawia, że w najbliższych latach na świecie pojawią się miliony ton akumulatorów nienadających się już do użycia w samochodach. Eksperci apelują o pilne opracowanie wydajnych metod recyklingu i ostrzegają przed potencjalnym zagrożeniem ekologicznym.
04.08.2021

Badaczki z Politechniki Łódzkiej opracowały opakowania z odpadów roślinnych

Badaczki z Politechniki Łódzkiej - mgr inż. Joanna Grzelczyk, dr inż. Ilona Gałązka-Czarnecka i dr inż. Joanna Oracz - opracowały opakowania z odpadów roślinnych, które właśnie zgłoszono do ochrony patentowej. Ich produkcja zakłada użycie wyłącznie surowców naturalnych.
26.07.2021

Procter & Gamble ogłasza pierwszy, pilotażowy projekt butelki papierowej Lenor

- Dział Fabric & Home Care koncernu Procter & Gamble chce przyspieszyć proces wyeliminowania plastiku, opracowując – wspólnie z grupą innowatorów – butelkę wykonaną wyłącznie z materiałów organicznych, by dzięki temu stać się elementem rozwiązań dla zrównoważonych opakowań; - Lenor, marka P&G należąca do grupy Fabric Enhancer, zaprezentowała prototypową, papierową butelkę, która wymiernie przyczyni się do zmniejszenia śladu węglowego plastiku.
20.07.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.