Głosowanie na najlepszą praktykę 5-lecia konkursu Stena Circular Economy Award zakończone

zk

25.05.2022 08:29 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Odpady, Recykling Głosowanie na najlepszą praktykę 5-lecia konkursu Stena Circular Economy Award zakończone

Partnerzy portalu

Głosowanie na najlepszą praktykę 5-lecia konkursu Stena Circular Economy Award zakończone  - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

STU ERGO Hestia SA i projekt: Upcykling odpadów i organizacja warsztatów z upcyklingu został zwycięzcą w głosowaniu na najlepszą praktykę 5-lecia konkursu Stena Circular Economy Award.

Ideą Konkursu Stena Circular Economy Award, jak i głosowania na praktykę 5-lecia, jest szerzenie świadomości o gospodarce obiegu zamkniętego oraz promowanie pomysłów i praktyk z tym związanych. Głosowanie odbywało się od 11 kwietnia 2022 roku do 16 maja 2022 roku i w tym czasie każdy mógł oddać głos na jedną z dwudziestu trzech
wyłonionych, w trakcie wszystkich edycji konkursu, najlepszych praktyk. Były to zwycięskie i wyróżnione projekty w dwóch kategoriach: Przedsiębiorstwo – promocja; Przedsiębiorstwo – praktyka.

- Konkurs Stena Circular Economy Award rok rocznie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W ciągu 5 edycji wpłynęły 133 zgłoszenia od przedsiębiorstw i 55 projektów studenckich, nagrodzone zostały 23 firmy i 10 studentów. Bardzo doceniamy i cieszymy się, że konkurs jako platforma do wzajemnego inspirowania i wymiany doświadczeń sprawdza się i inspiruje do zamykania obiegu. – mówi Aleksandra Surdykowska PR & Marketing Manager ze Stena Recycling.

Inicjatywa firmy STU ERGO Hestia SA polega na ponownym wykorzystaniu części odpadów elektronicznych oraz pozostałości po szkodach klientów, które wracają̨ do ERGO Hestii i są̨ nieodłącznym elementem procesu likwidacji szkód. W ramach współpracy z wykonawcami produktów upcyklingowych, Spółka wykorzystuje ponownie materiały pochodzące z odpadów, tworząc m.in. biżuterię̨, materiałowe etui na sprzęt elektroniczny, gadżety podarunkowe, nagrody konkursowe, a nawet meble, które są̨ użytkowane w siedzibie. Firma zorganizowała także warsztaty z upcyklingu dla pracowników w ramach wewnętrznego wydarzenia „Open Day Środowiskowy”.

Organizowany przez Stena Recycling konkurs Stena Circular Economy Award ma na celu promocję firm - Liderów GOZ - które wdrażają lub promują gospodarkę obiegu zamkniętego. Wspiera również studentów, którzy mają pomysł na promocję lub wdrażanie GOZ do społeczeństwa lub biznesu. Dzięki temu tworzy platformę do wymiany doświadczeń i edukacji. W tym roku w V edycji konkursu zwycięzcami zostali - w kategorii „Przedsiębiorstwa najlepsze praktyki GOZ” pierwsze miejsce wygrały ex aequo firmy IKEA oraz Kaufland Polska, natomiast wyróżnienie otrzymała firma EcoBean. Zaś w kategorii „Przedsiębiorstwa promujące GOZ” pierwsze miejsce zajęła firma WoshWosh, a wyróżnienie otrzymała firma Allegro.pl. W kategorii „Projekt studencki” główną nagrodę zdobyła Agnieszka Chmura za projekt „Klaster Cyrkularny”.

Partnerzy portalu

Ekokonsult

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.